Filmy!

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

Re: Filmy!

przez Straybow 30 paź 2008, 19:18
Duńskie "Jabłka Adama", świetny, bardzo ciepły dramat-czarna komedia, trudno nie polecić komukolwiek wrażliwemu :>
Straybow

przez Pstryk 31 paź 2008, 19:53
Death Race - tegoroczna produkcja - jak ktoś lubi autka - futurystyczna, zbajerzona historyjka sf.

---- EDIT ----

Starsza produkcja, bo 2005 ale warta obejrzenia - Kingdom of heaven - i ah ten Orlando :P
Pstryk

przez IceMan 15 lis 2008, 01:10
pozycja iście zaje**ście obowiązkowa dla każdego forumowicza http://www.filmweb.pl/f322572/Numb,2007/opisy
Przyjaciel forum

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Hans 03 sty 2009, 22:39
Odkopię temat, bo w nocy obejrzałem film, który zrobił na mnie jakieś wrażenie, a od dawna żaden inny film nie zrobił na mnie wrażenia - chodzi o "Brazil" http://www.stopklatka.pl/film/film.asp?fi=2011. Dziwna i pokręcona to produkcja o ludziach żyjących w jakimś totalitarnym systemie, gdzie ja odniosłem wrażenie, że każdy z tych ludzi odszedł od zmysłów i nie dałoby się z nim normalnie pogadać. Ciężki film, ale warty obejrzenia.

Pozdrawiam.
Feed your head
Feed your head

przez Salix 02 mar 2009, 00:06
wiecie co, obejrzałam film "Persepolis" i bardzo zainspirowała mnie do zmian jego główna bohaterka Marjane, wadząca się z Bogiem, przeżywająca mnóstwo dramatów (wojna, śmierć bliskich walczących z systemem totalitarnym, zdrada, rozpad małżeństwa), a jednak pozostająca młodzieńcza, zdecydowana, po prostu silna! Nie zapomnę jak śpiewała "Eye of the tiger", gdy obudziła się wyratowana po próbie samobójczej :) nie wiem dlaczego, ale bardzo mi dodała siły.
Chora i zła do głębi - inni ludzie mnie taką uczynili.

Niby wszystko jeszcze przede mną, ale nad niczym nie mam kontroli. Życie mną miota, na nic nie mogę liczyć.

przez Sorrow 02 mar 2009, 02:23
Hans napisał(a):Odkopię temat, bo w nocy obejrzałem film, który zrobił na mnie jakieś wrażenie, a od dawna żaden inny film nie zrobił na mnie wrażenia - chodzi o "Brazil" http://www.stopklatka.pl/film/film.asp?fi=2011. Dziwna i pokręcona to produkcja o ludziach żyjących w jakimś totalitarnym systemie, gdzie ja odniosłem wrażenie, że każdy z tych ludzi odszedł od zmysłów i nie dałoby się z nim normalnie pogadać. Ciężki film, ale warty obejrzenia.

Pozdrawiam.

Pamiętam ten film :mrgreen: . To taki 1984, tyle, że napisany w 1984 roku :smile: . Z tego co pamiętam to częściowo był nim inspirowany klimat Fallout'a.

przez laguna 04 mar 2009, 14:21
Silent Hill
American History X

przez Korba 08 mar 2009, 00:42
Polecam "Revolutionary road", polskie idiotyczne tłumaczenie "Droga do szczęścia".

Dawno nie widziałam tak dobrego filmu, mądrego, dającego do myślenia, mocnego i doskonale zagranego.
Pokazuje, jak trudno iść we dwoje jedną drogą i jak wiele można rozmawiać i kompletnie się nie rozumieć.... Niesamowity.
Korba

przez laguna 16 mar 2009, 15:01
smutny...... tak jak i ciekawy przypadek benjamina buttona.

przez Korba 22 mar 2009, 05:03
"Siedem dusz"........ bardzo w moim stylu film... doskonały klimat... zakręcony.... dający do myślenia.... powalający.... cholercia.... ostatnio trafiam na same dobre filmy. Świetna kreacja Willa Smitha... czapki z głów.... Trzeba zobaczyć.....
Korba

przez Zagubiona=> 22 mar 2009, 11:10
Korba wczoraj oglądałam siedem dusz.Wspaniały,tylko jak dla mnie reżyser za szybko pozwolił domyślić się o paru sprawach ;)
Zagubiona=>

przez LucidMan 22 mar 2009, 11:17
Obrazek

TYTUŁ ORYGINALNY:Yes Man
=======================
TYTUŁ POLSKI: Jestem na tak
=======================
PRODUKCJA: USA
GATUNEK: Komedia
=======================
Reżyseria - Peyton Reed

..::: OPIS :::..
Bohaterem opowieści jest mężczyzna postanawiający odmienić swoje życie, odpowiadać "tak" i zgadzać się na wszystko co przyniesie mu los. Po tym postanowieniu wygrywa 45 tysięcy dolarów, spotyka psa ze zdolnością do hipnozy, zostaje pielęgniarzem, wyrusza w podróż dookoła świata i znajduje miłość.

Osobiście polecam. Założę się, że co trzeci znerwicowany mógłby się wyleczyć, gdyby tylko robił tak jak w tym filmie ;)

Pozdrawiam 8)
Lucid life

przez Korba 03 maja 2009, 21:50
Przez 3 dni usiłowałam się odstresować i wyluzować i mi się to nie udawało. W końcu zapodałam sobie dziś wieczorkiem Fast & Furious - najnowszą część.
I to było to! Sam początek wymiata, od pierwszych sekund pojawiają się ciary (jeśli kogoś kręcą szybkie samochody, heh) a cały film - mega wypas, dużo akcji no i ta moc.....
I kto by pomyślał - ryk silników, głośna muzyka, przemoc i przekleństwa - oto co mnie w końcu zrelaksowało :mrgreen:
No i czy ja jestem normalna?

PS - aaaa.... Vin Diesel - to jest to co tygrysice lubią najbardziej
:twisted:
Korba

przez Korba 20 maja 2009, 14:12
Zalecam film "Idioci" - można nabrać dystansu do własnego idiotyzmu, jako próbkę cytuję reżysera filmu:

,,Lecz co będzie, jeśli idiota nie jest prawdziwym idiotą, jest tylko zidiociałym idiotą? Czy to sprawia, że jest on człowiekiem, który wie, kto wie mniej, czy też idiotą, który wie więcej; bądź też idiotą, który wie mniej albo człowiekiem, który wie, kto wie więcej? Prawdopodobnie żadne z powyższych założeń nie jest prawdziwe, jednak stworzenie pozorów, że tak właśnie jest, stanowi niezłą zabawę."

Niezła jazda ;)
Korba

Sortuj wg