Filmy!

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

Filmy!

przez SadSlav 05 maja 2012, 19:19
"Fight Club" był spoko, dopiero niedawno obejrzałem :great:

-- 05 maja 2012, 19:32 --

shinobi, szczerze mówiąc tam można znaleźć nawiązania do wszystkiego rodzaju horrorów, a końcowe sceny, będące punktem kulminacyjnym są po prostu... prześmieszne i takie mają być, bo "Dom na skraju lasu" to też głupkowata komedia ze standardowym i schematycznym podejściem do tematu horroru (świetnie ujęte typy idealne postaci pod koniec filmu - i to na dodatek przez kogo). Całość zaczyna się jak totalnie szmatławy i przewidywalny slasher klasy B a kończy się czymś zupełnie innym. A wszystko to podlane ironią na temat konsumpcjonizmu, reality show i czarnym humorem. I jeszcze ten pojedynek Japonia - Ameryka :mrgreen:
Ogólnie rzecz jedyna w swoim rodzaju - pastisz totalny. Nie widziałem tego typu filmu tak udanego i dobrze zrobionego (podobne w zamierzeniu było "Krzesło diabła" ale jak dla mnie wolę klimaty "Domu..."). Nie każdy jednak ten film doceni i w miarę obiektywnie oceni. Mi się bardzo podobał choć nie spodziewałem się wiele :D
I'm diggin' my way to somethin' better,
I'm pushin' to stay with something better,
I'm sowing the seeds I take for granted,
This thorn in my side is from the tree I've planted,
It tears me and I bleed...

http://chwilepisanemuzyka.blogspot.com/

Filmy!

przez Snejana 05 maja 2012, 19:38
taki ostatnio wylew postów w tym temacie, że nie nadążam za czytaniem :)
shinobi, więc bedzie trzeba się skusić na tego lokatora :)
"I czemu głupi człowiek czepia się tak uparcie popełnionej omyłki, czemu poraniony, pokaleczony, świadomy, że idzie złą drogą brnie wciąż dalej, ciągle się łudząc, że to może nie była omyłka?"

Filmy!

przez shinobi 05 maja 2012, 19:43
SadSlav, zachęciłeś mnie, kiedyś obejrzę. Z horrorów śmiesznych polecam bardzo "Robale / Slither" i "Topór / Hatchet", ten ostatni to super plastikowy slasher z wielkim mrugnięciem w kierunku widza. :)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Filmy!

przez Snejana 05 maja 2012, 19:47
jeśli mowa o śmiesznych horrorach, czemu nikt nie wspomniał o "Martwicy mózgu" ? (czy ja przeoczyłam?)
"I czemu głupi człowiek czepia się tak uparcie popełnionej omyłki, czemu poraniony, pokaleczony, świadomy, że idzie złą drogą brnie wciąż dalej, ciągle się łudząc, że to może nie była omyłka?"

Filmy!

przez shinobi 05 maja 2012, 19:50
Snejana, bardzo przyjemna ta Martwica..., fakt. :)

Filmy!

przez Snejana 05 maja 2012, 19:52
nigdy nie zapomnę sceny z rzucaniem o ścianę niemowlaka-zombie... leżałam ze śmiechu większą część filmu :D

Filmy!

przez chory 05 maja 2012, 19:54
Co do Fight Club do mnie nie przemówił, nie wiem czemu wszyscy się nim zachwycają, ot taki film. Siedem polecam! mam DVD http://www.galapagos.com.pl/news,2010,S ... jalna.html
powiedz TAK transplantologii, ja powiedziałem.
zbanowany

Filmy!

przez Śmiercionauta 05 maja 2012, 19:58
mistrzem groteski dla mnie jest Takashi Miike, w szczególności takie filmy jak: Gozu, Ichi the killer.
"nerwice upaństwowić moderacje wypierdolić"
Moderator

Filmy!

przez Snejana 05 maja 2012, 20:00
chory, Siedem też świetne, zapadające w pamięć
nie wiem dla mnie Fight Club to był film-objawienie, coś się we mnie po nim zmieniło ;)

Filmy!

przez SadSlav 05 maja 2012, 20:02
shinobi, "Robale" widziałem, "Topór" mnie ominął na którymś Horror Festivalu w Multikinie :?

"Martwica mózgu" jest spoko :mrgreen: Scena z kosiarką jest przegenialna :mrgreen:

Z kategorii horror obleśny można polecić "Ludzką-stonogę" (szczególnie naturalistyczna i odrażająca jest dwójka) :P
I'm diggin' my way to somethin' better,
I'm pushin' to stay with something better,
I'm sowing the seeds I take for granted,
This thorn in my side is from the tree I've planted,
It tears me and I bleed...

http://chwilepisanemuzyka.blogspot.com/

Filmy!

przez chory 05 maja 2012, 20:06
SadSlav, o widzę że obaj lubimy Human Centipede, dla mnie także II lepsza, czekam na III :D
powiedz TAK transplantologii, ja powiedziałem.
zbanowany

Filmy!

przez Snejana 05 maja 2012, 20:20
oo Ludzka Stonoga - jeden z niewielu filmów, z któych dokończeniem miałam problem :D
hmm a pamiętacie może tytuł takiego francuskiego horroru, nie pamietam o co dokładnie chodziło, była taka rodzina, ktora porywała dziewczynki i je torturowała, jednej udało się uciec i już jako dorosła kobieta widzi w gaziecie przypadkiem gdzies zdjęcie tej rodziny, odnajduje ich i po kolei odstrzeliwuje :D nawet bogu ducha winne dzieci, potem razem z przyjaciółką próbują ukryć ciała, tamta ma jakieś problemy psychiczne, prześladuje ją wizja jakieś zjawy czy czegoś, w końcu popełni samobójstwo i ta przyjaciółka zostaje sama z trupami... Potem wpadają jacyś dziwni goście i okazuje się, że to wszystko to robota jakiejś sekty, która wierzy, że człowiek uodparniając się na ból jest w stanie umrzeć, oddzielić duszę od ciała, a potem wrócić. No po krótce chcą wiedzieć, co dzieje się z nami po śmierci. Ta przyjaciółka staje się ich zakładniczką, biją ją, torturują, na koniec obdzierają ze skóry. Ona chyba rzeczywiście dostępuje takiego "wyjścia z ciała", nie pamiętam dokładnie, ale potem szepce jakiejś babce to co widziała, a tamta idzie palnąć sobie w łeb :D
przepraszam, ze tak chaotycznie, ale własnie mi się przypomniało i .. teraz dręczy mnie, zeby to odgrzebąc, film ma najwyzej kilka lat, gdy go po raz pierwszy obejrzała średnio mi się podobał, ale teraz mam ochotę podjeść do niego raz jeszcze

Filmy!

przez linka 05 maja 2012, 21:04
http://www.filmweb.pl/film/Nietykalni-2011-583390
Polecam serdecznie - bardzo ciekawy, mądry a za razem zabawny film :)
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

Filmy!

przez Pieprz 05 maja 2012, 21:09
linka, byłem na tym z ukochaną w kinie. Bawiliśmy się niesamowicie. Nie jest to komedia a śmiejesz się bez przerwy :D A po wyjściu z kina człowiek się cieszy zwykłym codziennym życiem.
Uwag, z racji problemów technicznych mam 2 konta, drugie jest do rozmów na PW.
Król Balu

Sortuj wg