Filmy!

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

Filmy!

przez janet 14 kwi 2012, 17:31
Rzeź była genialna, szczególnie pokazanie gradacji stanów emocjonalnych, ujęło mnie to niesamowicie. Polański to w ogóle jeden z moich ulubionych reżyserów. Niezależnie od tego czy dotyka gatunku filmów noir (jak np. Chinatown), czy klasycznych horrorów o wampirach ("Nieustraszeni pogromcy wampirów") pokazuje swój kunszt, który niejednokrotnie zasługuje na największe uznanie. Ale zdecydowanie jego najlepszym, według mnie, filmem jest "Wstręt". Klaustrofobiczne i niespokojne ujęcia z pobudzoną i zagubioną Deneuve sprawia, że od filmu nie da się oderwać. Miał może i mniej płodne czasy kiedy nakręcił "Olivera Twista", który jest mocno średnim obrazem, ale na tle całej jego filmografii nie ma to dla mnie aż takiego znaczenia.

Filmy!

przez miś wesołek 15 kwi 2012, 07:21
Denial napisał(a):Z innej beczki - "Wstyd". Historia o samotnym człowieku ze specyficznym nałogiem- w wielkim mieście.

Ech, cienizna niestety. Po doskonałym "Głodzie", który to był filmem przede wszystkim genialnie wyreżyserowanym i bardzo imponującym debiutem spodziewałem się więcej. Ale jakoś, nie wiem, chyba jakiś uwiąd twórczy spadł na Steva McQueenana gdyż stworzył bardzo przewidywalny scenariusz i film który, w przeciwieństwie do szokującego i imponującego z różnych względów "Głodu", w ogóle nie przykuwa do ekranu. Wiadomo, że jak koleś będzie uzależniony od seksu (poznałby antydepresanty i byłby uleczony- zupełnie nawiasem mówiąc), to będzie wyjałowiony emocjonalnie, wręcz pusty wewnętrznie, oh. I w takim sensie był ten film baaaardzo przewidywalny. Nie w sensie fabuły, bo kto mógłby przewidzieć, ze w ostatniej scenie główny bohater będzie z dziką satysfakcją przykładowo ruchał. W kinie byłem na tym i się zawiodłem. Urzekły mnie komentarze moich wiejskich kobiet (sam byłem i podsłuchałem), które uchodzą na pierwszy rzut oka na intelektualistki:
"- O czym był ten film? Bo ja w sumie nie wiem. I jakiś ten bohater był nie bardzo. Nie wiem, jakiś żylasty był"

Nic dodać, nic ująć. Bardzo mi się to spodobało. :uklon:
miś wesołek

Filmy!

przez BeGood 22 kwi 2012, 11:43

Skhizein ciekawa animacja i tylko 13 minut, jak dla mnie świetna.
BeGood

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Filmy!

przez chory 03 maja 2012, 21:12
Witam, z racji tego że w swojej kolekcji mam około 300 oryginalnych filmów na DVD/Blu-Ray i interesuje się tematyką filmową od kilku lat, postanowiłem założyć ten temat. Tak aby każdy mógł pytać co kto poleca, co szuka i co teraz ogląda. Pozdrawiam :yeah:

Ja na dziś mam film z gazety Pasja, film dokumentalny o Chrystusie. Nie mylić z Pasją Gibsona.

http://www.youtube.com/watch?v=OhESOXQp0q8
powiedz TAK transplantologii, ja powiedziałem.
zbanowany

Filmy!

przez Snejana 03 maja 2012, 21:22
ciekawy temat
oglądam właśnie Czas Apokalipsy... i nastrajam się bojowo :D
"I czemu głupi człowiek czepia się tak uparcie popełnionej omyłki, czemu poraniony, pokaleczony, świadomy, że idzie złą drogą brnie wciąż dalej, ciągle się łudząc, że to może nie była omyłka?"

Filmy!

przez Lord Kapucyn 03 maja 2012, 21:29
chory, Od 29 cze 2006 istnieje na tym forum temat "Filmy", który liczy aktualnie 76 stron. Wystarczyło cofnąć się do 2 strony na liście wątków w dziale Offtopic albo użyć opcji "Szukaj". Połączono z wątkiem zbiorczym.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

Filmy!

przez Snejana 03 maja 2012, 21:31
Mad_Scientist, to istnieje taki fajny temat... a ja nie zauważyłam :D
"I czemu głupi człowiek czepia się tak uparcie popełnionej omyłki, czemu poraniony, pokaleczony, świadomy, że idzie złą drogą brnie wciąż dalej, ciągle się łudząc, że to może nie była omyłka?"

Filmy!

przez chory 03 maja 2012, 21:34
Snejana, a z tydzień temu oglądałem, dobry! :D Mad_Scientist, nie zauważyłem.
zbanowany

Filmy!

przez shinobi 03 maja 2012, 22:04
Snejana, uwielbiam "Czas Apokalipsy", świetny film.

Filmy!

przez chory 03 maja 2012, 22:28
Z kina wojennego Operacja Świt, Szeregowiec Ryan i Pluton pewnie znacie, ale polecam!

http://www.youtube.com/watch?v=-30YDgB0k0s
zbanowany

Filmy!

przez Snejana 04 maja 2012, 20:00
shinobi, chory, nie gustuję może jakoś wybitnie w filmach wojennych, ale ten jest wyjatkowy :D

Filmy!

przez chory 04 maja 2012, 20:04
Mój film na dziś to Wściekłe Psy Tarantino...
zbanowany

Filmy!

przez Snejana 04 maja 2012, 20:06
chory, początkowa scena w barze rządzi :D

Filmy!

przez chory 04 maja 2012, 20:23
Snejana, jak już jesteśmy w klimatach Tarantino to kocham Death Proof ;)
zbanowany

Sortuj wg