Filmy!

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

Filmy!

przez amelia83 31 sty 2012, 03:35
" dziewczyna z tatuażem" . Widziałam szwedzką i z 2012 roku. Obie rewelacyjne 10/1 0dla mnie
'Jeśli nie umiesz latać, biegnij. Jeśli nie umiesz biegać, chodz. Jeśli nie umiesz chodzić czołgaj się. Ale bez względu na wszystko- Posuwaj się naprzód '
M. Luther King

'jak o mnie ktoś zapyta powiedzcie mu że znikam, za równoległym światem, gdzie liczby nie są ważne'

Filmy!

przez Sabaidee 31 sty 2012, 06:35
amelia83 napisał(a):" dziewczyna z tatuażem" . Widziałam szwedzką i z 2012 roku. Obie rewelacyjne 10/1 0dla mnie

Ja widziałem tylko szwedzką i to całkiem niedawno. Obejrzenie tej najnowszej odłożyłem na później. Obawiam się bowiem, że znając treść filmu mógłby być on nieciekawy.
Sabaidee

Filmy!

przez kornelia_lilia 31 sty 2012, 10:33
Sabaidee napisał(a):(...) Obejrzenie tej najnowszej odłożyłem na później.

Jacek, odłóż film na III/IV :mhm:
Najtrudniej jest widzieć słońce… wierzyć w słońce i nie czuć ciepła. /H. Poświatowska/
Nigdy, nigdy nie żałuj, że zrobiłaś cokolwiek, jeśli robiąc to, byłaś szczęśliwa /Dorotea de Spirito/

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Filmy!

przez slow motion 02 lut 2012, 09:38
Drzwi obok- trochę brutalności.
Mary & Max- coś innego, ale w naszym temacie.
Kieł- Sami zobaczcie :smile:

▪█─────█▪
Erithacus rubecula

Filmy!

przez Sabaidee 02 lut 2012, 10:01
"Drzwi obok" i "Kieł" obejrzane. Warto było, choć nie każdemu te filmy mogą przypaść do gustu. Przestrzegam przed nimi wszystkich przyzwyczajonych do amerykańskich popłuczyn.

Ja wczoraj miałem powtórkę z "Pogorzelisko". To jeden z lepszych moim zdaniem filmów ostatnich lat z fabułą osadzoną w znanych mi skądinąd plenerach Libanu o łańcuchu nienawiści, bezsensie wojny i przewrotności życia.

A jeśli mowa już o nienawiści to polecam Nienawiść http://www.filmweb.pl/film/Nienawi%C5%9 ... -1995-8106 Film równie wartościowy i chyba łatwiejszy do przełknięcia przez ludzi młodych.
Sabaidee

Filmy!

przez Midas 04 lut 2012, 01:15
polecam Nienawiść
Obejrzałem, dobry, mocny film :!:
Jutro celuję w "Pogorzelisko"

A przed chwilą skończyłem oglądać to :arrow: http://www.youtube.com/watch?v=d385BcPfdvI - historia o polskim podziemiu podczas II wojny światowej, walczących głównie za pomocą muzyki, zarąbiste przyśpiewki, tak mnie wkręciło, że playlistę sobie zrobiłem w winampie :D
Padłeś?! Powstań!!

Filmy!

przez Sabaidee 04 lut 2012, 11:19
A ja na dzisiejszy wieczór planuję: Melancholia - Lars von Trier. Trochę się boję, bo poprzedni film Larsa Antychryst budził we mnie ambiwalentne uczucia i był sygnałem, że reżyserowi trochę tak po ludzku po prostu odbija, albo cierpi na przewlekłą depresję. Zobaczymy.
Sabaidee

Filmy!

przez polakita 05 lut 2012, 00:22
co do Larsa to mi się bardzo podobali "Idioci", też prowadzenie kamery i ta cała jego ideologia. Ale jego następne filmy już mi się nie podobały (choć wszystkich nie obejrzałam) jakieś były ciężkie w odbiorze...

Filmy!

przez Sabaidee 05 lut 2012, 09:12
Melancholia - wytrzymałem godzinę i to nie była najszczęśliwsza godzina mojego życia. Wynudziłem się jak mops, choć w zasięgu wzroku była jedna z moich ulubionych aktorek - Szarlotka (Gainsbourg).
Sabaidee

Filmy!

przez CichoCiemny 05 lut 2012, 15:20
Sabaidee, ja właśnie też obejrzałem ten film ze względu na obsadę. W połowie chciałem wyłączyć, jednak nie lubię przerywać filmów, więc obejrzałem do końca. Po zastanowieniu, film wcale nie taki zły, trzeba po prostu wczuć się w klimat, polecam do tego zieloną magię ;)
"Antychryst" bez rewelacji, inne filmy tego reżysera w kolejce.

Filmy!

przez shinobi 05 lut 2012, 16:54
Dzisiaj jest bardzo fajny film w tv, może ktoś nie widział.
http://www.teleman.pl/tv/Pokoj-z-Widokiem-598732

Filmy!

przez amelia83 08 lut 2012, 01:44
Kieł jak dla mnie to pojebany film, albo nie zrozumiałam
'Jeśli nie umiesz latać, biegnij. Jeśli nie umiesz biegać, chodz. Jeśli nie umiesz chodzić czołgaj się. Ale bez względu na wszystko- Posuwaj się naprzód '
M. Luther King

'jak o mnie ktoś zapyta powiedzcie mu że znikam, za równoległym światem, gdzie liczby nie są ważne'

Filmy!

przez Sabaidee 12 lut 2012, 13:16
amelia83, Kieł jest filmem umyślnie przerysowanym, groteskowym. Nie można go brać dosłownie.

Miłośnikom ambitnego kina i wrażliwcom polecam dwa filmy Andrieja Zwiagincewa: "Powrót" (2003) i "Wygnanie" (2007). To filmy, które na długo zapadają w pamięci przy czym w "Wygnaniu" proszę zwrócić baczną uwagę na zdjęcia; każdy kadr z tego filmu to mistrzostwo świata.
Sabaidee

Filmy!

przez BeGood 12 lut 2012, 16:57
A widzieliście "Srpski film" i "Salo, czyli 120 dni Sodomy", co o nich myślicie? Jak dla mnie reżyserzy odwalili kawał dobrej roboty. Ciężkie kino, z granicą której myślę że nie da się już przekroczyć. Pełne bezsensownej brutalności niespotykanej w codziennym życiu, bez żadnego tabu, odważne, szokujące, przy nich każdy inny film wydaje się być bajką dla dzieci. "Salo..." jako pierwszy film spowodował u mnie to że zasłoniłem oczy rękoma, jak baba, bałem się patrzeć co będzie dalej. Jak na pierwszy raz i moje na tamte czasy doświadczenie z filmami był to "zbiorowy gwałt" dla mojego mózgu. "Srpski..." odniosłem wrażenie, że śmieje się w twarz obrońcom życia, dzieciom wszystkim co dla przeciętnego człowieka wydaje się być święte, wystarczy poczytać komentarze "oburzonych filozofów", faktycznie 2 sceny ryją beret, ale film jako całość wydaje się być czymś w rodzaju protestu dla humanitaryzmu, poprawności politycznej, nie dla przemocy itd. Jak dla mnie te 2 filmy są tak całkowicie inne od tego co nam się wciska czyt. piękne zakończenia, morał, romantyczna historia że aż "piękne" dzięki swojej inności. Co wy na to?
BeGood

Sortuj wg