co myślicie o zakazie palenia ?

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

Re: co myślicie o zakazie palenia ?

przez polakita 20 lis 2010, 14:01
Ja jestem ZZZZAAAAAA zakazem oczywiście a nie paleniem :great: wreszcie skończy się dymkowa dyktatura, w każdym barze i na imprezie smród był. Ja palę jednego w miesiącu, i nie mam ochoty idąc na imprezę wdychać dymu papierosowego. To palacze powinni uciekać żeby nie przeszkadzac innym, a nie niepalący uciekać przed dymem. Więc uważam że to jak najbardziej słuszny zakaz.

[Dodane po edycji:]

linka napisał(a):gdzie mi wolno palić

najlepiej tylko we własnym domu :-P albo na polu ;)

przez linka 20 lis 2010, 14:09
Taa u mnie w domu jest zakaz palenia już od daawna 8)
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez wovacuum 20 lis 2010, 15:32
w Belgii zakaz palenia w miejscach publicznych obowiàzuje od roku,aczkolwiek..malo kto tego przestrzega,w barach,pubach,restauracjach sà wyznaczone do tego miejsca,albo podwojne sale.W praktyce wyglàda to tak,ze palàcy lazà po sali dla niepalàcych,a niepalàcy siedzà przy barze gdzie wszyscy praktycznie palà.Wszystkie instytucje majà palarnie.Nawet szpitale!!-co bylo dla mnie ogromnym zaskoczeniem.ale to mile.No bo po co stac pod szpiatalem i rzucac kiepy byle gdzie ,skoro mozna kulturalnie zapalic sobie cygaretka wraz z innymi odwiedzajàcymi i sobie podyskutowac w wyznaczonym do tego miejscu-ze specjalnà wentylacjà.
wovacuum

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez *Monika* 20 lis 2010, 16:30
chojrakowa napisał(a):Monika1974, ja wczoraj w kawiarni usłyszałam od pani to samo - zresztą, to widać - stoliki puste. Szkoda, bo kawiarnia była w galerii, pianinko obok, pan, który grał i fajek do kawy - bezcenne.
Z jednej strony rozumiem tych, którym przeszkadza dym, ale stoliki dla palących i tak zawsze były nieco odsunięte od tych, gdzie ludzie nie palili. Może zbyt wiele to nie dało, ale przynajmniej nikt im nie dmuchał dymem w twarz, i to był kompromis. Teraz jest delikatnie rzecz ujmując lekka nagonka na palaczy.
Myślę jednak, że i na to znajdzie się jakaś luka, albo że to wycofają. Nie przeczę, że byłabym zadowolona, ale cóż...

A co do palenia na przystankach, w miejscach publicznych - osobiście ZAWSZE w kawiarni pytałam osób przy stolikach obok, czy będzie im przeszkadzał dym, jeśli nie było określonych miejsc dla palących, i jeśli tak było, po prostu się przesiadałam. Nie wyobrażam też sobie wepchnąć się na przystanek pełen ludzi i fajczyć, nawet jak lało - trudno. Chciałam palić to mokłam parę metrów od przystanku. Myślę, że ze wszystkim można by było się dogadać, gdyby ludzie mieli odrobinę kultury osobistej, nie były by potrzebne jakieś zakazy i nakazy, a przynajmniej nie aż tak restrykcyjne.

Szkoda. Szkoda, ale trudno. W końcu to nie pierwsza i pewnie nie ostatnia tego typu ustawa. Zresztą nie zakazuje palenia w ogóle, także płakać nie będę.

Aniu popieram Cię.
Obrazek
Główny Moderator

przez agi114 20 lis 2010, 17:50
chojrakowa napisał(a):Monika1974, ja wczoraj w kawiarni usłyszałam od pani to samo - zresztą, to widać - stoliki puste. Szkoda, bo kawiarnia była w galerii, pianinko obok, pan, który grał i fajek do kawy - bezcenne.
Z jednej strony rozumiem tych, którym przeszkadza dym, ale stoliki dla palących i tak zawsze były nieco odsunięte od tych, gdzie ludzie nie palili. Może zbyt wiele to nie dało, ale przynajmniej nikt im nie dmuchał dymem w twarz, i to był kompromis. Teraz jest delikatnie rzecz ujmując lekka nagonka na palaczy.
Myślę jednak, że i na to znajdzie się jakaś luka, albo że to wycofają. Nie przeczę, że byłabym zadowolona, ale cóż...

A co do palenia na przystankach, w miejscach publicznych - osobiście ZAWSZE w kawiarni pytałam osób przy stolikach obok, czy będzie im przeszkadzał dym, jeśli nie było określonych miejsc dla palących, i jeśli tak było, po prostu się przesiadałam. Nie wyobrażam też sobie wepchnąć się na przystanek pełen ludzi i fajczyć, nawet jak lało - trudno. Chciałam palić to mokłam parę metrów od przystanku. Myślę, że ze wszystkim można by było się dogadać, gdyby ludzie mieli odrobinę kultury osobistej, nie były by potrzebne jakieś zakazy i nakazy, a przynajmniej nie aż tak restrykcyjne.

Szkoda. Szkoda, ale trudno. W końcu to nie pierwsza i pewnie nie ostatnia tego typu ustawa. Zresztą nie zakazuje palenia w ogóle, także płakać nie będę.

Gdyby wszyscy palacze byli tacy to nie byłoby problemu. Niestety, większości brak kultury osobistej.

przez Bungee 20 lis 2010, 17:54
Mi to nie robi, ja i tak nie chodzę nigdzie

przez El Chupacabra 20 lis 2010, 19:14
agi114 napisał(a):
El Chupacabra napisał(a):

- lokali rozrywkowych i niegastronomicznych (pub/dyskoteka) bez fajek w ogole sobie nie wyobrazam

Kiedyś siedziałam w swoim ulubionym pubie jak w wędzarni (mały lokal bez wentylacji, totalna siwa zadyma), na dyskotece dmuchali mi w nos ale mnie to nie przeszkadzało bo sama paliłam. Jak rzuciłam zmieniłam lokal bo w swoim 10 minut nie byłam w stanie wysiedzieć. Wczoraj odwiedziłam swój ukochany pub :yeah: . Obowiązuje tam zakaz palenia. Pogadałam trochę z barmanem. Obroty wcale im się nie zmiejszyły! Ludzie grzecznie wychodzą z fają na ulicę a w pubie widać trochę nowych twarzy. I wróciły stare, zapomnianie jak ja.

Taki jest urok pub'ów ! Bez fajek straca swoj urok.

wola człowieka jest jego niebem

przez chojrakowa 20 lis 2010, 19:47
agi114, miło mi :oops:
Ludzie koty chodzą własnymi ścieżkami

NIE KAŻDA NOC PRZYNOSI ULGĘ POWIEKOM

Everything is boring and everyone is a fucking liar

przez harpagan83 20 lis 2010, 22:56
Najgorsze że w tym zakazie nie chodzi o zdrowie obywateli tylko o napychanie kasy do rządowych i sądowych kieszeni. Dla tego gardzę tym zakazem Europa i Polska to krainy hipokrytów.

a Prawo jest skorumpowane i niestety nie chroni obywatela, tylko bandytów, i polityków, oraz isnstytucji takich jak sądy, Zus i tym podobne!!!
Żeby coś zrobić trzeba się starać
Robić to, robić to, tym się jarać
To wymaga pełnego angażu
E, pamiętaj o tym jak o melanżu

przez LitrMaślanki 20 lis 2010, 23:00
harpagan83, Amen

polakita, a jaki masz problem ,nie chodź na imprezy i do barów .Zdajesz sie nie rozumieć . Że nie chodzi o zakaz i dym tylko właśnie o dyktat . Kiedyś wolno było restauratorowi zrobić lokal dla niepalących i wypraszać palaczy . Teraz na odwrót sie nie da w łatwy sposób . A to działanie przeciwko wolnemu rynkowi i konkrecji a także Cios w demokracje .Podoba Ci sie początek totalitarnej europy ?
Ciekawe jak chętnie będziesz chodził do knajp ..po bankructwie 50% z nich z powodu zakazu palenia . Ceny razy dwa minimum .
LitrMaślanki

przez *Monika* 20 lis 2010, 23:14
LitrMaśalanki napisał(a):harpagan83, Amen

polakita, a jaki masz problem ,nie chodź na imprezy i do barów .Zdajesz sie nie rozumieć . Że nie chodzi o zakaz i dym tylko właśnie o dyktat . Kiedyś wolno było restauratorowi zrobić lokal dla niepalących i wypraszać palaczy . Teraz na odwrót sie nie da w łatwy sposób . A to działanie przeciwko wolnemu rynkowi i konkrecji a także Cios w demokracje .Podoba Ci sie początek totalitarnej europy ?
Ciekawe jak chętnie będziesz chodził do knajp ..po bankructwie 50% z nich z powodu zakazu palenia . Ceny razy dwa minimum .

Tak, bo właściciele restauracji i pubów będą mogli pociągnąć cenę,żeby wyrównać straty. Też tak może być.Drożyzna, a zarobki takie same jak dotychczas, czyli dno totalne.
U nas popada sie w skrajności. Tyle ode mnie.
Obrazek
Główny Moderator

przez lakuda 20 lis 2010, 23:43
jebać zakaz palenia!!!!!! :evil:
Ostatnio edytowano 21 lis 2010, 15:51 przez linka, łącznie edytowano 2 razy
Powód: Już raz powiedziałam, chamuj się. Nie jesteś pod budką z piwem.
lakuda

przez agi114 21 lis 2010, 13:25
El Chupacabra napisał(a):
Taki jest urok pub'ów ! Bez fajek straca swoj urok.

Wolę pub bez uroku niz pub smierdzący.

przez BB1 21 lis 2010, 15:33
Powinni wogóle zakazać sprzedawania fajek :!: Każdy by szybko zapomniał o nałogu.
BB1

Sortuj wg