co myślicie o zakazie palenia ?

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

co myślicie o zakazie palenia ?

przez LitrMaślanki 18 lis 2010, 18:22
Zakaz palenia prawie wszędzie , u mnie były już spisywania ludzi palących na ulicy ( paranoja)
Tym bardziej ,ze dla mnie papieros to czasem ratunek przed koszmarnymi nerwami i panika .
Rozumiem w miejscach użyteczności publicznej ,ale żeby spisywać i karać za paleni na ulicy kiedy żywej duszy w okolicy nie ma .
Włos mi się jeży na głowie . Co to /cenzura/ za dyktatura ? Jakaś nowa forma faszyzmu/komunizmu . Kolejne ograniczanie swobód obywatelskich . Dozwolony środek ,jakim jest tytoń a takie restrykcje .
Co wy o tym myślicie ?

Ps do poniedziałku byłem a-polityczny , od poniedziałku mam swoje zdanie , glosuje na losowo wybrane ugrupowanie ,byle nie na PO .
LitrMaślanki

Re: co myślicie o zakazie palenia ?

przez Korba 18 lis 2010, 18:25
to myślę, że zaraz sobie zapalę w swoim biurze, o :P
Pieprz-i-vanilia
F60.31 F38 F33 F31
ExModerator

przez LitrMaślanki 18 lis 2010, 18:28
Nikt Cie nie opier-papier ?
LitrMaślanki

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Liz_Vicious 18 lis 2010, 18:37
Jestem wściekła! Chcę sobie zapalić, a tu nie ma gdzie! W knajpach nie można, trzeba stać na mrozie, a jak już to znajdzie się jakaś mała klitka zwana "palarnią" gdzie można kurtki na powietrzu wieszać. Paranoja. :x
Mam cichą nadzieję, że jeszcze to zniosą...
Miłość jest materią natury, którą wyobraźnia ozdobiła koronką...

przez LitrMaślanki 18 lis 2010, 18:44
Liz_Vicious, mam zła wiadomość na mrozie ( na dworze )jeżeli nie na prywatnym terenie .Papierosek może Cie kosztować 500zl
LitrMaślanki

przez Korba 18 lis 2010, 18:46
LitrMaśalanki napisał(a):Nikt Cie nie opier-papier ?

spróbowałby kto :mrgreen:
poza tym na piętrze już prawie nikogo nie ma.
nie paliłabym wiedząc, że komuś obok mogę przeszkadzać.
a tak - zamykam się w swoim "gabinecie" i puszczam dymka.
Pieprz-i-vanilia
F60.31 F38 F33 F31
ExModerator

przez paradoksy 18 lis 2010, 18:55
zakaz palenia śmierdzi :evil:
paradoksy

przez LitrMaślanki 18 lis 2010, 19:08
zakaz palenia śmierdzi :evil:
Mi też ..dyskryminacją uzależnionych od nikotyny .Chamówa jak ch..
LitrMaślanki

przez Prusak 18 lis 2010, 19:24
Jako osoba niepaląca cieszę się, że jest taki zakaz (ale tylko dlatego, że wiele razy nawdychałam się dymu na przystankach itp. miejscach i jeśli czasami zdarzało mi się zwracać na to uwagę to trafiałam na nieprzyjemne odzywki, dlatego już się nie odzywam). Nie mam nic przeciwko by ktoś sobie palił papierosa z dala od innych osób :)

Choć gdybym była palaczem byłabym wściekła na ograniczenie mojej swobody.

Najlepiej gdyby zaczęli produkować papierosy, które nie miałyby opcji wypuszczenia dymku poza obręb płuc osoby palącej.
I'm heavy handed - To say the least
My mother thinks I'll be an awful clutcher
'Cause I spill things from stirring 'em too quickly
I'm far too loud
It's like, as soon as I've got an opinion
It just has to come out
I laugh at stupid things
Just 'cause they tickle me

przez paradoksy 18 lis 2010, 19:34
Ja jak palę na przystanku to idę kawałek dalej, żeby nie smrodzić niepalącym. Nie wiem dlaczego inni tego nie potrafią...
paradoksy

przez LitrMaślanki 18 lis 2010, 19:34
Porter, Wiesz ja tez nie chce truć ,nie pale na przystankach ,na śródmieściu w tłoku . Etc .
Jednak uważam ,ze karanie za palenie na spacerze z psem to juz nie daleko posunięta nadgorliwość .Tylko wulgarne sięganie pazerną dłonią państwa do kieszeni obywatela .

PS knajpy,restauracje . Zobaczycie te które nie wymyślą sposobu obejścia ustawy ..większość z nich splajtuje . Ilu polaków wyobraża sobie iść na piwo bez papieroska?
Jak wiele takich miejsc przed ustawa było tylko dla niepalących . Rynek sam to ureguluje . Knajpy padną a skarb państwa nie będzie miał z tego pożytku .

dlaczego właściciel nie może decydować ,to gwałt na wolności i wolnym rynku ,jak ktoś nie chce siedzieć w oparach w pijalni to niech sobie szuka takiej gdzie jest zakaz . Albo weźmie piwo do domu .Albo otworzy knajpę dla niepalących . Takie są prawa wolnego rynku . Ebane PO to gwałciciel wolności .

Złodzieje za brak informacji o zakazie palenia w restauracji nakładają 2 500zl kary . Czy stok wierzy w to ze ta ustawa ma chronić zdrowie? Bo ja nie .Ma wydrenować kieszeń podatnika . Tragiczne skutki chu..wego rządzenia wychodzą platformie bokiem . I w tych i następnych wyborach wyjdą Donaldowi uszami . Mam nadzieje ze tak będzie .

[Dodane po edycji:]

paradoksy, teraz możesz iść tylko na teren prywatny ,za przystankiem jest tzw miejsce publiczne i kara za palenie w takim jest 500 zł

[Dodane po edycji:]

sebastianp92, A za zakazem uzywania pojazdów mechanicznych jesteś ? ( napędzanych paliwem płynnym)
Ty wiesz ile to trucizn? hmmm ...a ile papierosów trzeba wypalić ,żeby dorównać kilku minutowemu staniu na przystanku koło ruchliwej ulicy .
LitrMaślanki

przez Liz_Vicious 18 lis 2010, 19:41
LitrMaśalanki, Przecież nigdzie nie było wspomniane, że na ulicy nie można palić. Poza tym nawet gdyby to na razie tylko ostrzegają, a mandaty zaczną wypisywać od stycznia.

przez agi114 18 lis 2010, 19:44
Popieram. Paliłam 20 lat ale zawsze gasiłam papierosa lub go w ogóle nie zapalałam jeżeli ktos powiedział mi że sobie nie zyczy smrodku. Nie palę 1,5 roku i dopiero teraz wiem jak bardzo to smierdzi niepalacym. Nie mam nic przeciwko palaczom byle by szanowali moje płuca i prawo do czystego powietrza.

przez Liz_Vicious 18 lis 2010, 19:47
Chciałam jeszcze wspomnieć, że w knajpach przesiadują głównie osoby palące -.- Przynajmniej z tego co zauważyłam i w Krakowie tak przeważnie jest.

Sortuj wg