Skocz do zawartości
Nerwica.com

" F.Kafka" po polsku ,czyli co to za kraj w którym ...


Gość LitrMaślanki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wiele rzeczy w Polsce mnie po prostu przeraza .

Ale niektóre przerażające są tak bezsensowne ,ze aż śmieszą .

Moze znacie inne polskie paranoje .

 

Ot co mnie ostatni wprawiło w osłupienie :

 

Od dawna w mieście Aleksandrów Łódzki -straż miejska wynajmuje firmę ochroniarska ...aby ta ją chroniła . I wspierała przy niewygodnych interwencjach

Wiec po ki Chu...taka instytucja istnieje ?

 

Wczoraj w Aleksandrowie ,straz miejska wzywała ochraniaży aby Ci pomogli im spisywać ludzi palących papierosy na otwartej przestrzeni .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niemądry, Ciekawe kiedy armia wynajmie jakieś bojówki ,żeby ja chroniły :D

..O przypomniało mi się przecież już wynajęli firmę ochroniarską do pilnowania obiektów wojskowych w Iraqu :D

 

...swoją droga to ładny wałek .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeden z absurdów:

 

Placówki szkolno-wychowawcze zapełniane są nieletnimi, którzy powinni znajdować się w poprawczaku lub dzieciakami z problemami psychologicznymi, tu mam na myśli oddziały leczenia, bo sąd wydał orzeczenie o umieszczenia danego delikwenta do tej placówki, a jak wiadomo w Polsce nie można podważać władzy wykonawczej!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niemądry, Ciekawe kiedy armia wynajmie jakieś bojówki ,żeby ja chroniły :D

..O przypomniało mi się przecież już wynajęli firmę ochroniarską do pilnowania obiektów wojskowych w Iraqu :D

 

...swoją droga to ładny wałek .

przecież armia wynajmuje firmy ochroniarskie do pilnowania swoich obiektów w kraju, na warcie stoi ochrona a nie wartownik, (żołnierz)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wkurwiłam się ostatnio..

chciałam przebadać się w kierunku obecności pasożytów..

nie żadne tam wymysły..

tylko kał plus krew..

 

okazało sie, że nie da się państwowo, tylko trzeba 100% płatnie.. co daje ok 200zł :evil:

paranoja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polska a Kafka, jak dla mnie:

- system polskiej biurokracji,

- prawo, którego na dobrą sprawę większość obywateli tak na prawdę nie zna,

- manipulacja medialna (narzucanie wzorców, schematów myślenia),

- nakaz płacenia abonamentu radiowo-telewizyjnego, podatek od posiadania zwierzaka w domu, a także opłata klimatyczna,

- pociskanie ludziom nieudolnie zawoalowanego programu wyborczego, a także obietnic wyborczych, które na obecną chwilę i tak nie mogły by być zrealizowane, tłumaczenie nonsensownych ustaw dotyczących finansów, chęcią poprawy bytu obywateli.

 

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prokuratura wszczęła we wtorek śledztwo, które ma wyjaśnić, czy z policyjnego magazynu w Łodzi zniknęło ok. 4 tys. opakowań dopalaczy zabezpieczonych w ub. roku. Zdaniem policji mogło dojść do pomyłek podczas spisywania liczby zabezpieczonych specyfików.

 

 

Chodzi o dopalacze zabezpieczone w październiku ub. roku podczas ogólnopolskiej akcji zamykania, na mocy decyzji GIS, sklepów i hurtowni sprzedających te specyfiki. Policja zabezpieczyła wówczas towary, m.in. w sklepach i magazynach należących do tzw. króla dopalaczy Dawida Bratko (zgodził się na podawanie swoich danych). Został on zatrzymany, gdy otworzył zamknięty i zaplombowany wcześniej przez

 

 

Sanepid jeden ze swoich sklepów w centrum Łodzi i zaczął sprzedaż.

 

Według "Expressu Ilustrowanego" z policyjnego magazynu w Łodzi zginęło ponad 4 tys. opakowań dopalaczy skonfiskowanych Bratce. Zdaniem gazety, ich wartość szacuje się na 60 tys. złotych. Sprawa wyszła na jaw w grudniu ub. roku po oględzinach zabezpieczonych dopalaczy. Okazało się wtedy, że spośród 17 tys. sztuk jednego z rodzajów dopalaczy (taka ilość była podana w dokumentacji) brakuje 4,2 tys. opakowań. Według gazety w niewyjaśniony sposób zwiększyła się natomiast liczba innych dopalaczy. Policja zawiadomiła w tej sprawie prokuraturę.

 

Jak poinformował PAP rzecznik łódzkiej prokuratury okręgowej Krzysztof Kopania od 17 listopada ub. roku policjanci prowadzili oględziny dopalaczy, które zabezpieczono w czterech sklepach bądź hurtowniach oraz w domu Dawida Bratko. Łącznie zabezpieczono kilkadziesiąt tysięcy opakowań z tymi specyfikami.

 

Podczas ich przeliczania stwierdzone zostały rozbieżności pomiędzy stanem wynikającym z dokumentów, a stanem rzeczywistym. "Odnotowano zwyżki, czyli z dokumentacji wynikało, że zabezpieczono mniej opakowań z dopalaczami, a w rzeczywistości było ich więcej. Stwierdzono także mniej niektórych dopalaczy, niż wynikało to z dokumentacji, m.in. brak ponad czterech tysięcy opakowań jednego z dopalaczy" - zaznaczył Kopania.

 

Prokuratura otrzymała we wtorek sprawozdanie z czynności sprawdzających prowadzonych w tej sprawie przez wydział kontroli Komendy Miejskiej Policji w Łodzi. Ze sprawozdania wynika, że policji nie udało się ustalić przyczyny tych rozbieżności.

 

Prokuratura Okręgowa w Łodzi zdecydowała o wszczęciu śledztwa w sprawie niedopełnienia obowiązków przez funkcjonariuszy policji, które poprowadzi Prokuratura Rejonowa w Łęczycy. "Badana będzie prawidłowość zabezpieczenia odebranych dowodów rzeczowych i sposób ich liczenia, bo na razie nie wiemy, jakie są przyczyny tych rozbieżności. Na obecnym etapie formułowanie tezy o kradzieży dopalaczy jest jednak przedwczesne" - zaznaczył rzecznik prokuratury.

 

Rzeczniczka łódzkiej policji podinsp. Magdalena Zielińska potwierdziła, że są niezgodności w ilości zabezpieczonych dopalaczy - niektórych specyfików jest mniej niż wynika z dokumentacji, a innych - więcej. "Obecnie trudno wyrokować dlaczego i myślę, że krzywdzącym jest powiedzenie, że coś zostało ukradzione. Najprawdopodobniej są to rozbieżności wynikające z zapisów ilościowych co do poszczególnych nazw produktów. W dalszym ciągu skrupulatnie je przeliczamy i wyjaśniamy tę sprawę" - zaznaczyła rzeczniczka policji.

 

Łódzka prokuratura zarzuca Dawidowi Bratko wprowadzenie do obrotu znacznych ilości środków odurzających oraz popełnienie dwóch przestępstw przewidzianych w ustawie o Państwowym Inspektoracie Sanitarnym - dwukrotnego wprowadzenia do obrotu substancji zakazanych przez GIS. Według prokuratury grozi za to kara do 10 lat więzienia.

 

Śledczy wystąpili z wnioskiem o aresztowanie Bratki, ale nie zgodził się na to sąd. Ostatecznie prokuratura nakazała mu powstrzymanie się od prowadzenia działalności gospodarczej polegającej na produkcji i handlu dopalaczy oraz zakazała mu opuszczania kraju i zatrzymała paszport.

 

 

To zabawne ,niestety sadzę że okaże sie ze 4000 dopalaczy nie istniało lub ,ze wyparowały .

Ukłony w kierunku sprawnie działającej Policji :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Walka z bezrobociem to wyrzucanie pieniędzy - ocenia "Puls Biznesu".

 

w zwiazku z tym, rząd postanowił w 2011 r. drastycznie zmniejszyć wydatki na ten cel

 

cos niesamowitego.. :shock:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zajebista informacja ,potwierdza moją teorie ,że lepiej sie rządzi i eksploatuje społeczeństwa o dużym bezrobociu .

jest partia - Polska Najważniejsza (jakoś tak się nazwali)

jest ruch społeczny Palikota -Gospodarka najważniejsza .

 

A ja bym chciał ,żeby ktoś rozreklamował hasło pojedynczy człowiek najważniejszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra dobra bez populizmu. Łatwo się osądza jak się nie zna szczegółów - być może są projekty które są zupełnie nierentowne, nie przynoszą skutków - niby miały zmniejszać bezrobocie a tego nie robią - więc de facto jest to kasa wywalana w błoto - to się nie ma co dziwić, że chcą z nich zrezygnować....... dla mnie to za mało informacji żeby zaraz kogoś oskarżać......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

linka,

No może trochę demagogii się wkradło ,ale jeżeli chodzi

o absurdy polskie

To ja już jestem bardzo przewrażliwiony .

 

 

Ano dotychczasowe nie przynosiły rezultatów ,bo jak miały przynosić skoro lwia cześć funduszy celowych ,

konsumowana była przez rozrośnięta machinę Ministerstwa pracy i spraw socjalnych na każdym szczeblu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja mama wyszła z 4-letniego bezrobocia w połowie lat 90tych i do dzisiaj prowadzi firmę tylko dlatego, że dostała niskooprocentowany kredyt i kurs przekwalifikujący z urzędu pracy.

 

Co do wszelkich kursów z urzędów pracy - sprawa wygląda tak - bardzo trudno się na nie dostać. Byłem kilkakrotnie na nie zapisany i ani razu się nie dostałem. Tyle, że Ja mam średnie wykształcenie więc nie podpadam pod bardziej zaawansowane rzeczy.

Obecnie tę funkcję spełniają szkoły dwuletnie policealne, które są od jakichś 2 lat opłacane przez państwo. Tylko trzeba wybrać właściwą i nic nie trzeba płacić. A w przypadku niektórych to nawet dają mp3 playery i inne rzeczy byleby się ludzie do nich zapisywali.

Kształcić się można za darmo, więc nie widzę sensu dublowaniem tego przez urzędy.

 

Cięcia są dlatego, że duża część społeczeństwa w ogóle nie płaci podatku dochodowego - tzn. dostają zwroty podatku. W związku z tym dochody państwa są mniejsze. Firmy które mają dochody poniżej pewnej sumy mogą się zwolnić z płacenia VATu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorrow,

Intensywny kurs to jedno a dwuletnia policealna dla kogoś

w desperacji to druga sprawa ...rachunki trzeba płacić

i jeść też coś się powinno .

 

Ale dzięki za ten post ,bo dowiedziałem się czegoś nowego .

Może skorzystam jak mój stan się trochę poprawi i będzie jeszcze taka opcja .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×