Marsz Niepodległości czyli polski patriotyzm.

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

Czy wziąłbyś/wzięłabyś udział w takim marszu?

Tak
12
52%

Nie
11
48%

Liczba głosów : 23

Re: Marsz Niepodległości czyli polski patriotyzm.

przez linka 17 lis 2010, 15:39
Tylko dla mnie co innego pamiętać o historii, szanować ją a co innego żyć nią. Cały czas i cały czas, my niestety mamy do tego tendencję ... nie chciałabym, żeby Polska straciła tożsamość...ale cóż....praktycznie nie mamy już granic, niedługo nie będziemy mieć swojej waluty...a ja co, mam iść w proteście? Oczywiście wolałabym, żeby nie było dajmy na to Euro i wolałabym żeby Rosja przeprosiła za Katyń ale nie ma na to szans !! Żadnych, więc może zamiast żyć w złości i nienawiści lepiej zrobić coś dla narodu, tego który żyje teraz.........żeby jednak z tym Euro żyło się nie tak najgorzej itd......
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez LitrMaślanki 17 lis 2010, 16:18
linka, :brawo: :brawo: :brawo: :brawo:
No i właśnie o to mi chodzi , celebrować rocznice bez kłótni . A energie w ten sposób zaoszczędzoną skierować na starania o poprawę warunków życia w tym kraju .

Może to żałosne przekonanie ..ale ja jednak sądzę ze nie lewi są wrogami prawych i odwrotnie ale układy pomiędzy polityka i dużym biznesem są szalonym zagrożeniem dla Polaków i polsk .Brak dbałosci o szaraczków i włażenie w du.. bez wazeliny ogromnym korporacjom .

mam gdzieś ,że w markecie mogę coś kupić o 1 zł taniej . W moim miescie markety rozłożyły na łopatki drobnych sklepikarzy ,którzy utrzymywali całe rodziny ze swoich sklepów kiosków itd.
Markety u mnie zatrudniają może coś od 5-10 tys osób . A przez to ze skorumpowani politycy pozwalali na ich tak gęsta siec ...pozbawiło zarobków cirka 50 tys osób . Ale to przecież ludzie twierdzący ze są patriotami . ( za czasów pana Kropiwnickiego Człowieka nr1 PIS w Lodzi )

to właśnie patriotyzm moim zdaniem -gniew przeciw głupocie i korupcji ,gniew przeciw 150 metrowej klejce przed caritasem ( po coś do jedzenia) o 4 rano ( zaczynają wydawać chyba o 8) wiec mam w d... patriotyzm o którym śpiewa Grechuta ,mam w d... ludzi wycierających sobie brudne mordy wydarzeniami z historii naszego kraju .
Nie zgadzam się ,jest mi z tym źle ,ze jedni opływają w nieuczciwie zdobytych luksusach a inni przymierają głodem . Nie zgadzam sie z tym ,ze istnieją zekom autorytety i pomniejszają znaczenie i głosu tych najbiedniejszych tych co to już nie mają nadziei .

górnolotne słowa -Polska ,Ojczyzna ,Honor ...większość powtarza je bezmyślnie jak papugi lub tresowane małpy .

Mamy taki kraj jaki sobie wywalczyliśmy i myślę ,że okupacja przez inny kraj była by lepsza niz to bagno . Patrioci .
Głodowaliście kiedyś ? We własnym ukochanym kraju ?????????????????????????????????????????????????????????????
LitrMaślanki

przez Sorrow 17 lis 2010, 18:44
Marek77 napisał(a):Tyle sie mówi o antysemityźmie szczególnie w stacji tvn,gazecie wyborczej czy radio zet (z wiadomych powodów) i wysmiewa sie sprowadzając do podludzi tych co nie muszą kochac tej nacji a nic sie nie mówi o powszechnym ,bezkarnym antypoloniźmie który dla "okreslonych kół" jest wrecz gloryfikowany czy wręcz wszczepiany za posrednictwem mediów w nasze społeczeństwo ...

Gdzie?

Co do anty-semityzmu - jak dla mnie to jak ktoś się uznaje się za specjalny naród wybrany, to się prosi by go nie lubić. Zresztą Nazizm był praktycznie rzecz biorąc kopią Żydowskiego nacjonalizmu. Koncepcja narodu wybranego, proroka (wodza), podboje, mordowanie ludów dlatego, że "zanieczyszczają" kulturę, itd. Wszystko wzięte ze starego testamentu.

linka napisał(a):
To także, polityka zagraniczna - ukierunkowanie, strategia, dzisiaj wygląda to tak, kierunek: BIAŁORUŚ I ROSJA. Kompleksy i jeszcze raz kompleksy.

No no, a wcześniej było USA i jedyne co nam z tego przyszło to śmierć żołnierzy w Iraku. Nie mówię, ze to idealne wyjście ( z Rosją) ale w końcu to nasz sąsiad, całkiem spory i lepiej chyba mieć poprawne politycznie stosunki z Rosją niż ich nie mieć.... a ile złego nam wyrządzili w przeszłości.....ale to ze w naszym sejmie zasiada mniejszość niemiecka ( paranoja, dobrze, ze tylko 2 posłów) to już nikt nie pamięta......

Rosja jest krajem patologicznym, gangsterskim, który nawet nie może się po ludzku zachowywać wobec własnych obywateli. Panuje tam bieda, choroby i bardzo duża śmiertelność. Rosja się trzyma tylko dzięki napływowi imigrantów z różnych -stanów.

niemądry napisał(a):Do niedawna nawet Coca Cola miała swastykę na swoich butelkach ale dziś każdy czytelnik Wybiórczej pała nienawiścią do łysego w glanach zamiast zastanowić się kto tak naprawdę każdego dnia robi go w balona.

Co ma swastyka do łysych rasistów? I co ma to kto kogo robi w balona ma do tego? Że, co mam tolerować to, że mnie napadają albo wyzywają jacyś bandyci dlatego, że ktoś inny mnie robi w balona?

Słowianka napisał(a):Zapytaj tych łysych.Ja mam włosy na głowie.Swastyki na ramieniu i w jakimkolwiek innym miejscu nie mam.A nie przepraszam,mam Świąszczycę na bransoletce oraz inne symbole,pamiątka z festiwalu wikingów i słowian.
O cholera,jestem nazistką :-(

To Ty pisałaś o Swastykach, nie Ja.

Co do wszelkiego tego rodzaju organizacji - jak nie potrafią ze swoich szeregów usunąć rasistów i typów którzy wypisują na transparentach pogróżki typu "pedały do gazu" czy "zrobimy z wami co Hitler z Żydami" to niech się nie dziwią, że na podstawie takich typów ich oceniają i odpowiednio do tej oceny traktują. Zresztą właśnie dzięki nim Europa Zachodnia ma Islamizację i zalew imigrantów - tam zwykli ludzie wcale nie chcą multi-kultorowości. Po prostu nie mają żadnych partii na które mogliby zagłosować - mają do wyboru centrum które nie liczy się z ich opiniami i chce napływu taniej siły roboczej dla wielkiego kapitału i nacjonalistów którzy mają w swoich szeregach niebezpiecznych oszołomów i bandytów.

linka napisał(a):Tylko dla mnie co innego pamiętać o historii, szanować ją a co innego żyć nią. Cały czas i cały czas, my niestety mamy do tego tendencję ... nie chciałabym, żeby Polska straciła tożsamość...ale cóż....praktycznie nie mamy już granic, niedługo nie będziemy mieć swojej waluty...a ja co, mam iść w proteście?

Tak.

LitrMaśalanki napisał(a):mam gdzieś ,że w markecie mogę coś kupić o 1 zł taniej . W moim miescie markety rozłożyły na łopatki drobnych sklepikarzy ,którzy utrzymywali całe rodziny ze swoich sklepów kiosków itd.
Markety u mnie zatrudniają może coś od 5-10 tys osób . A przez to ze skorumpowani politycy pozwalali na ich tak gęsta siec ...pozbawiło zarobków cirka 50 tys osób .

W Katowicach jakoś drobni sklepikarze się trzymają - tylko musieli nieco podnieść swój poziom. Zresztą małe sklepy są przereklamowane - często kantują i brakuje im szacunku dla klienta - za czasów przed marketami nawet nie można było wybrać jakie warzywa/owoce się chce kupić, więc często część kupionych okazywała się zepsuta. A ceny marketów wcale nie są takie konkurencyjne szczególnie jak trzeba zapłacić za dojazd.

[Dodane po edycji:]

Słowianka napisał(a):A nie przepraszam,mam Świąszczycę na bransoletce oraz inne symbole,pamiątka z festiwalu wikingów i słowian.

Tak swoją drogą, to szkoda, że w szkołach w ramach zajęć patriotycznych nie uczą nas o Słowiańskich korzeniach. Bo w sumie to żałosne, że np. człowiek po podstawówce zna bogów np. Greckich i Rzymskich, ale już Słowiańskich nie.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez MOCca 18 lis 2010, 10:42
Dla przypomnienia 1920 r.

idxcie na całosc nie łapiąc yonka, pusycyajcie latawce na łące i dmuchajcie motzlki...

"Wyobraź sobie prawa i obowiązki, przywiązania i potrzeby, wspomnienia i wdzięczność, zespól to wszystko pod jednym imieniem i imieniem tym będzie Ojczyzna". V.v.G.

przez harpagan83 18 lis 2010, 10:52
Coca Cola miała swastykę na swoich butelkach

niemądry, powiedz lepiej jakie grzybki jesz, że masz takie wizje 8)
Żeby coś zrobić trzeba się starać
Robić to, robić to, tym się jarać
To wymaga pełnego angażu
E, pamiętaj o tym jak o melanżu

przez linka 18 lis 2010, 10:56
Sorrow, To proszę, nikt ci tego nie zabrania, marnuj energię, chodź w pochodach, protestuj....tylko ciekawa jestem czy byłbyś mile widziany na tym ostatnim marszu..... :roll:
I proszę nie robić ze mnie wroga niepodległości bo nie mam zamiaru brać w tym udziału.....kto nie jest z nami jest przeciwko nam ?

MOCca, znam historie, ale ja żyję tu i teraz a nie historią..... nie należy nam się żadne specjalne traktowanie za to jak wyglądała nasza przeszłość. Jesteśmy małym, biednym krajem, który ze swoim wojskiem i ilością posiadanego sprzętu wojskowego nie może zagrozić absolutnie nikomu. Mamy to nieszczęście, że jesteśmy strefą buforu między wschodem a zachodem..... i każdy tak naprawdę w dupę nas kopie, a my jedyne co umiemy to przypominać wszystkim, jacy to byliśmy "od morza do morza" kiedyś...... :-|

[Dodane po edycji:]

harpagan83, Coca cola wydała np breloczek w kształcie swastyki, bo swastyka ułożona odpowiednio czyli tak:
Obrazek
Jest symbolem szczęscia, dobrobytu, ma odgonić złe duchy ( hinduizm). Kiedyś używana powszechnie, nie kojarzyła się z tym.....
Zaś użyta przez Hitlera, przekręcona - jest znakiem nazizmu.
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez LitrMaślanki 18 lis 2010, 11:06
MOCca, Polski wkład w historje jest spory .
Wspomnę o Grunwaldzie ,Wiedniu,Cudzie nad Wisła . Chodzi jednak o to ,żeby takie okazje nie pobudzały fanatycznych zachowań .
Cieszmy sie ,pamiętajmy,ale nie wyjmy jak wściekli ,nie róbmy podziału na lewych ,prawych,lineałów itd .
LitrMaślanki

przez MOCca 18 lis 2010, 11:19
Hmmm To lepiej żeby bolszewicy przeszli przez Polskę? ;)

Skoro dawną historię osuwamy na bok, to ta nowoczesna powinna być ciągle aktualizowana, przynajmniej można podziwiać dzielność, odwagę i bohaterstwo.

Btw Polska nie jest małym krajem. :-|
idxcie na całosc nie łapiąc yonka, pusycyajcie latawce na łące i dmuchajcie motzlki...

"Wyobraź sobie prawa i obowiązki, przywiązania i potrzeby, wspomnienia i wdzięczność, zespól to wszystko pod jednym imieniem i imieniem tym będzie Ojczyzna". V.v.G.

przez linka 18 lis 2010, 11:30
Przez ostatnie kilkadziesiąt lat nie robiliśmy nic, żeby "bolszewicy" nie maszerowali przez nasz kraj i jakoś się jeszcze nie wdarli 8)

Fakt, Polska pod względem powierzchni kraju jest całkiem spora, ale z racji tego, że nie mamy żadnych bogactw naturalnych, broni atomowej, żadnej broni na dobrą sprawę nie mamy, kasy itd, jesteśmy "malutcy" bo ledwo się liczymy na arenie......
Przyjaciel forum

przez MOCca 18 lis 2010, 11:53
Myślicie, że Zakajewa wyda Polska Prokuratura Rosjanom?

przez Sorrow 18 lis 2010, 14:31
linka napisał(a):Sorrow, To proszę, nikt ci tego nie zabrania, marnuj energię, chodź w pochodach, protestuj...

Czy to naprawdę taka strata energii? Jak się idzie z grupą porządnych ludzi a nie oszołomów którzy by prowokowali policję i niszczyli mienie to może być całkiem przyjemny spacer :] .

linka napisał(a):tylko ciekawa jestem czy byłbyś mile widziany na tym ostatnim marszu..... :roll:

Wątpię :P .

linka napisał(a):Fakt, Polska pod względem powierzchni kraju jest całkiem spora, ale z racji tego, że nie mamy żadnych bogactw naturalnych, broni atomowej, żadnej broni na dobrą sprawę nie mamy, kasy itd, jesteśmy "malutcy" bo ledwo się liczymy na arenie......

Chyba mamy jakichś polityków w parlamencie europejskim.

linka napisał(a):Obrazek

Aww^^

linka napisał(a):Przez ostatnie kilkadziesiąt lat nie robiliśmy nic, żeby "bolszewicy" nie maszerowali przez nasz kraj i jakoś się jeszcze nie wdarli 8)

Nie tylko się wdarli i maszerowali ale jeszcze narzucili nam swoją władzę i nie chcieli się wynieść do lat 90tych. Cholerni Sowieci i ich zbrodnicza wojna agresji przeciwko krajom nadBałtyckim :evil: .

przez linka 18 lis 2010, 15:07
Sorrow napisał(a):
linka napisał(a):tylko ciekawa jestem czy byłbyś mile widziany na tym ostatnim marszu..... :roll:

Wątpię :P .

No i właśnie o to mi chodzi !!!
Mnie to bulwersuje.....
Przyjaciel forum

przez depresyjny86 19 lis 2010, 02:36
Musimy zrealizować testament świętej pamięci Lecha Kaczyńskiego...bo jak nie wybierzemy członków PiSu którzy będą kontynuować działania Wielkiego Przywódcy,jego testament nie zostanie zrealizowany....Nie wyrabiam :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
:)

przez SamO 19 lis 2010, 03:11
Za zgoda demokratycznej wiekszosci jestesmy teraz jako narod czescia i zakladnikiem organizacji zwanej UE, wiec o jakiej niepodleglosci my mowimy.

Broniona przez bohaterów, rządzona przez debili..

Sortuj wg