Marsz Niepodległości czyli polski patriotyzm.

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

Czy wziąłbyś/wzięłabyś udział w takim marszu?

Tak
12
52%

Nie
11
48%

Liczba głosów : 23

Re: Marsz Niepodległości czyli polski patriotyzm.

przez GreenGo 14 lis 2010, 15:11
Harpagan83 napisał(a):thbthb, nie chcę, ale to że ktoś twierdzi ze homosekualizm to zaburzenie i powinno się z tego leczyć, to jeszcze nie jest homofobia.
Nie wydaje Ci się, że jak ktoś mówi, że to zaburzenie i powinno się z tego leczyć to narusza to twoją prywatność jeśli jesteś tym zaburzonym i chorym homosiem, bo chce ciebie zmusić do leczenia. A co gdyby ktoś nawoływał do przymusowego leczenia depresji, albo grypy traktujac chorych jako gorszą grupę.

Harpagan83 napisał(a):Poza tym liberalizm jaki proponuje Po i inne partie światowe doprowadzi do zagłady Europy, (...) Nie mam nic do ludzi którzy bronia swojego kraju, to jeszcze nie faszyzm.
Niby w jaki sposób te marsze przyczyniają się do obrony kraju? I co to za bzdura, że "liberalizm jaki proponuje PO" doprowadzą do zagłady? Wyjaśnij to, co ta partia takiego konkretnego robi, że Polska upadnie? Na czym polega ten liberalizm? Jakby co, głosowałem na PO, ale nie jestem zadowolony z ich rządów, gdzie te reformy?

MOCca napisał(a):Radzę zapoznać się z programem tych organizacji, akcjach happeningowych, osobiście nie wyobrażam sobie życia w kraju gdzie zatraca się własną tożsamość, tą seksualną również.
Nie, no, padłem. Co to jest tożsamość seksualna kraju? Do dzisiejszego dnia wydawało mi się, że na nasz kraj składa się z 38 mln indywidualnych ludzi, kobiet i mężczyzn, którzy mogą ewentualnie mieć swoją osobistą tożsamość seksualną, ale żeby utożsamiać sex z krajem? :bezradny: Tylko dlaczego Ty uważasz, że masz prawo oczekiwać od innych ludzi, że będą robili to co TY uważasz za słuszne? W tym wypadku, żeby byli hetero.

Po drugiej stronie barykady oprócz feministek, wyżej wymienionego folkloru, anarchistów (szok) i organizacji lewicowych nie wystąpiła inna społeczna formacja, jasno wychodzi, kto nie chcę być "polski" a europejsko nijaki.
Co to znaczy być "polskim". To nie wystarczy już, że mówię po polsku (w zasadzie to kocham ten język, ale nie każdy musi), że tu mieszkam, urodziłem się? To jeszcze trzeba stać po odpowiedniej stronie jakieś debilnej barykady wymyślonej przez niewiadomo kogo. Nigdy nie zrozumiem tych głupich ludzi, którzy dzielą społeczeństwo mówiąc, jak jesteś z nami to jesteś Polakiem, a jak się z nami nie zgadzasz to jesteś zdrajcą, antypolakiem i tego typu podobne bzdury. To już nie mam prawa mieć swoich osobistych poglądów na określone kwestie, bo a nóż się okażę, że nie pasuję i nagle przestanę być Polakiem?

Odnośnie tej parady patriotycznej to powiem tyle, z daleka to wszystko wygląda bardzo ładnie, są ludzie którzy chcą podkreślić swoją narodowość, to że utożsamiają się ze swoim krajem, potrafię to zrozumieć i nie ma w takim zachowaniu nic złego, ale na tym nigdy się nie kończy. Takie grupy jak MW, takie patriotyczne spędy, prędzej czy później kończą się na znalezieniu przez taką grupę wroga, bo bez wroga, najczęściej wyimaginowanego to przestaje być dla nich zabawne. Zawsze się tak kończy, to wszyscy znamy z historii. Taki patriotyzm prowadzi do nacjonalizmu, bo nie wierzę, że ci ludzie są tam, żeby tylko oznajmić swoją miłość do ojczyzny, ale są tam również po to, żeby wskazać i odciąć się od tych którzy tego nie robią, od tych których uznają za niepatriotów.
---
Ja osobiście nie mogę nazwać siebie takim typowym patriotą, wierzę wyłącznie w patriotyzm praktyczny, czyli pracę, tworzenie miejsc pracy innym ludziom, pomoc potrzebującym, bycie pomocnym innym, traktowanie z szacunkiem obcych, działanie na rzecz rozwoju lokalnego, itp. To jest prawdziwy patriotyzm, jak chcesz być patriotą to szanuj innych ludzi - twoich rodaków.

Wszystkie te ideologiczne bzdety to iluzja, niestety większość Polaków (i nie tylko, na całym świecie tak jest, zobaczcie na Amerykanów płaczących przy hymnie i fladze USA) potrafi tylko tak pokazać swoją miłość do ojczyzny, ale czym naprawdę jest ta ojczyzna? Ojczyzna składa się z ludzi, a jeśli gardzisz ludźmi, z którymi stykasz się na codzień to żaden z ciebie patriota, choćbyś uczestniczył we wszysytkich uroczystościach i pochodach.
Właściwie to wogóle jestem przeciwnikiem zbyt dużego podkreślania swojej narodowości, bo uważam, że jest to wynikiem niskich instynktów, prędzej czy później przeobraża się to w nienawiść do innych ludzi w innych krajach, i dlatego uważam, że globalizacja jest przynajmniej częściowo dobrym zjawiskiem. Ludzie z różnych krajów poznają się przez interenet, spotykają, przyjaźnią, powstają małżeństwa mieszane. Dzięki temu mam nadzieję za kilkadziesiąt lat nie będzie już powodów do prowadzenia wojen pomiędzy krajami na tle narodowościowym, bo jak ludzie mieliby się utożsamić ze swoją narodowością ( która w dodatku jest przypadkowa, bo nikt nie zasłużył ani nie wybierał, w którym kraju się urodzi) jeśli mają rodzinę i przyjaciół w innych krajach, może nawet wrogich państwu. Za głupotę uważam też, gdy ktoś twierdzi, że nienawidzi Niemców, bo Hitler, Rosjan, bo Stalin, ciekawe ile w tym winy mają żyjący teraz Niemcy, a w dodatku jak można na raz nienawidzić kilkadziesiąt milionów ludzi, których się na oczy nie widziało. Dlatego hasło patriotyzm kojarzy mi się prawie wyłącznie negatywnie, bo jeszcze nie spotkałem się z kimś nazywającym się patriotą i mówiącym, że nim jest, bo działa aktywnie na rzecz swojego miasta, czy robi coś innego godnego pochwały, zwykle patriotyzm to wiara i zadużenie się w ideologii, martyrologii i przeszłości. Przeszłości już nie ma, zamiast żyć teraz w Polsce wciąż wraca się do przeszłości, widać, że nie potrafimy korzystać z wolności, którą wywalczyli nam inni, bo korzystanie z wolności powinno właśnie polegać na życiu tu i teraz i to byłby największy i jedyny prawdziwy patriotyzm. :great: :blabla:
GreenGo

przez MOCca 14 lis 2010, 15:56
Nie wiem czy takiego postępu chcecie:

legalizacja związków homo (niby nic złego) -adopcja dzieci -brak podstawowych fundamentów naszej egzystencji w konsekwencji -zaburzone widzenie partnerstwa i własnego "ja"

pary mieszane (kto im zabroni) - w napływie emigrantów, a imigrowanie Polaków doprowadzimy do takiego zjawiska, patrz załącznik ;)

usuwanie symboli religijnych w szkołach - co równa się z całkowitą laicyzacją naszego młodego pokolenia, plus wprowadzenie nauk o szeroko pojętnej tolerancji homo na wzorcach zachodnioeuropejskich, współczuje wybrakowania kulturowego.

W takim razie pozwólmy na zawieranie małżeństw przy zakazie adopcji, organizujmy nowe miejsca pracy, żeby nie trzeba było wyjeżdżać, ale do tego potrzebna jest polityka prospołeczna nie proeuropejska.
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
idxcie na całosc nie łapiąc yonka, pusycyajcie latawce na łące i dmuchajcie motzlki...

"Wyobraź sobie prawa i obowiązki, przywiązania i potrzeby, wspomnienia i wdzięczność, zespól to wszystko pod jednym imieniem i imieniem tym będzie Ojczyzna". V.v.G.

przez El Chupacabra 14 lis 2010, 16:53
Czy nie uwazacie, ze to wszystko sa tematy zastepcze ?

Mnie interesuja konkrety:
- bezrobocie
- wzrost gospodarczy
- dlug publiczny
- sluzba zdrowia
- podatki
- drogi
- dlaczego sprzedaje sie dobrze prosperujaca i strategiczna spolke Ruskim (mowa o Lotosie)
- dlaczego sprawy w sadach ciagna sie latami

etc.

Homosie, pary mieszane, miejsce dla symboli religijinych, invitro - obchodza mnie duzo mniej. Podniecacie sie sprawami, ktore maja znaczenie drugorzedne.

wola człowieka jest jego niebem

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez harpagan83 14 lis 2010, 16:58
Nie wydaje Ci się, że jak ktoś mówi, że to zaburzenie i powinno się z tego leczyć to narusza to twoją prywatność jeśli jesteś tym zaburzonym i chorym homosiem, bo chce ciebie zmusić do leczenia. A co gdyby ktoś nawoływał do przymusowego leczenia depresji, albo grypy traktujac chorych jako gorszą grupę.

GreenGo, Nie wydaje mi się żeby to oznaczało homofobię, bo uważając tak nikogo do leczenia nie zmuszam, ale wiem Że są ludzie co nie akceptują swoich skłonności homoseksualnych i chcieli by móc je zmienić, i uwierz mi że jest mnóstwo takich ludzi, może nie większość, ale myśle ze 40%,i co to nie jest ucisk zabraniać tym ludziom leczenia się?

[Dodane po edycji:]

acha i skoro Homoseksualizm jest taki normalny, to powiedz czemu zdecydowana większość Biseksualistów wybiera życie w związkach hetero?
Żeby coś zrobić trzeba się starać
Robić to, robić to, tym się jarać
To wymaga pełnego angażu
E, pamiętaj o tym jak o melanżu

przez El Chupacabra 14 lis 2010, 17:12
harpagan83 napisał(a):acha i skoro Homoseksualizm jest taki normalny, to powiedz czemu zdecydowana większość Biseksualistów wybiera życie w związkach hetero?

Prawdopodobnie, dlatego ze jest to spolecznie akceptowane - latwiej w takim zwiazku zyc.

Ok, odpisalem - ale nie chce wdawac sie w dyskusje. Dla mnie wazniejsze sa inne sprawy - gospodarka.

wola człowieka jest jego niebem

przez harpagan83 14 lis 2010, 17:17
El Chupacabra napisał(a):
harpagan83 napisał(a):acha i skoro Homoseksualizm jest taki normalny, to powiedz czemu zdecydowana większość Biseksualistów wybiera życie w związkach hetero?

Prawdopodobnie, dlatego ze jest to spolecznie akceptowane - latwiej w takim zwiazku zyc.

Ok, odpisalem - ale nie chce wdawac sie w dyskusje. Dla mnie wazniejsze sa inne sprawy - gospodarka.

Palenie zioła i zarzywanie narkotyków też nie jest społecznie akceptowane ale mimo to wielu ludzi Ćpa.
To wymaga pełnego angażu

przez MOCca 14 lis 2010, 17:30
El Chupacabra oczywiście masz rację, to powinny być priorytety, przy czym nie można zapomnieć o kierunku, rozwoju naszej kultury oraz tożsamości narodowej, nasz kraj ma piękną historię, powinniśmy o tym pamiętać i być dumni, że po latach okupacji odzyskaliśmy niepodległość. Oczywiście nie wykorzystaliśmy tego całkowicie, po utęsknionym obaleniu Polski Ludowej, po '89 Wałęsa wspierał mocno lewą nogę i pomógł znów partiom wywodzących się z komunistycznego ustroju wejść na salony.

Dlaczego nie przerwać tą czerwoną pajęczą sieć?

harpagan83 być może gdyby nagłośni możliwość leczenia takich osób, środowiska gejo-lesbijskie skutecznie by się tym zajęły. ;)

Wracając do tematu przypominam o merytorycznej i kulturalnerj dyskusji bez nacisków.
idxcie na całosc nie łapiąc yonka, pusycyajcie latawce na łące i dmuchajcie motzlki...

"Wyobraź sobie prawa i obowiązki, przywiązania i potrzeby, wspomnienia i wdzięczność, zespól to wszystko pod jednym imieniem i imieniem tym będzie Ojczyzna". V.v.G.

przez harpagan83 14 lis 2010, 17:35
harpagan83 być może gdyby nagłośni możliwość leczenia takich osób, środowiska gejo-lesbijskie skutecznie by się tym zajęły.

MOCca, ostatni raz zboczę ;) z tematu, właśnie oto chodzi że środowiska pro homoseksualne zajeły się a raczej w durzym stopniu przyczyniły sie do wykreślenia homoseksualizmu z listy zabórzeń i chorób. Więcej tego tematu nie poruszam.
To wymaga pełnego angażu

przez MOCca 14 lis 2010, 17:44
Ciekawe, a ktoś się orientuje jak jest z osobami trans chcących zmienić płeć? Po iluś tam latach starań można chyba uzyskać darmową operację?

Zbaczajmy z tematu dbając o dobre imię nasze. :)

Polecam wywiad z P. Kukizem, dlaczego warto popierać takie inicjatywy.
http://opole.gazeta.pl/opole/1,35086,86 ... wcami.html

tu fragment: Wolę prawicę, nawet jeśli jest czasem śmieszna (bo takie było kwestionowanie ewolucji) niż totalną i bezrefleksyjną bezideowość lewicy. Nikomu z tych chłopców, którzy szli we wczorajszym marszu, nie przyszłoby do głowy, żeby wywracać krzyże na cmentarzach albo niszczyć pomnik przy Pawiaku. Ba, nie wpadliby na pewno, żeby gwizdem i zadymami okazywać pogardę celebrującym Święto Niepodległości własnego kraju. Zwłaszcza tak ciężko historycznie doświadczonego.

przez linka 14 lis 2010, 18:32
MOCca, ten obrazek jest dla mnie ciosem poniżej pasa, mi on w ogóle nie przeszkadza....no przykro mi.....
Poza tym: Giertych, Mikke, Pospieszalski ( :roll: ) dla mnie to osoby niewiarygodne.......zupełnie nie zgadzam się z ich poglądami......

usuwanie symboli religijnych w szkołach - co równa się z całkowitą laicyzacją naszego młodego pokolenia, plus wprowadzenie nauk o szeroko pojętnej tolerancji homo na wzorcach zachodnioeuropejskich, współczuje wybrakowania kulturowego.

No pewnie, lepsza jest indoktrynacja i religia już w przedszkolu....i wkładanie dzieciom do głowy praw jednego i słusznego Boga :roll: .........nie widzę nic złego w laicyzacji......tak samo jak nie widzę nic złego w legalizowaniu związków homoseksualnych......czy to zmieni częstość ich występowania? Raczej wątpię......
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez Zenonek 14 lis 2010, 18:42
linka,

Chodzi bardziej o to, ze z jednej strony pewna grupa tzw nowoczesnych ludzi jest za tzw "tolerancja" czy wrecz wielbieniem np homoseksualizmu a z drugiej strony ci sami ludzie sa skrajnie nietolerancyjni wzgledem np ludzi wierzacych itp itd

Wspolczesna tolerancja = olbrzymia hipokryzja.

Pomimo tego, ze sam nie wiem czy jestem wierzacym czlekiem oraz do kosciola jakos mi nie po drodze ostatnimi czasy, to laicyzacja taka jak np we Francji to zenada po prostu dla mnie. To ja juz wole zeby te krzyze wisialy w klasach i niech sobie bedzie ta religia w szkolach.

Jak ktos nie chce nie musi chodzic.

przez Zenonek 14 lis 2010, 18:48
Marek77,

PO to zgraja chlopcow na posylki oligarchow. I nic wiecej.

Ale maja media i dobrych specow od "reklamy" i marketingu.

No i uzywaja skutecznych socjotechnik.
Ostatnio edytowano 14 lis 2010, 18:51 przez Zenonek, łącznie edytowano 1 raz

przez linka 14 lis 2010, 18:51
Hm...mi nie chodzi o taką laicyzację tak naprawdę jak we Francji....że jest zakaz noszenia symboli przez uczniów....uważam, że szkoła to nie miejsce do nauki o religii i nie miejsce na modły. Nie miejsce na krzyże, ołtarzyki itd. tak samo jak sejm i inne państwowe instytucje. Kto chce - idzie do kościoła, uczy się, nosi krzyżyk, kwef czy czador czy co tam sobie chce.....

Chodzi bardziej o to, ze z jednej strony pewna grupa tzw nowoczesnych ludzi jest za tzw "tolerancja" czy wrecz wielbieniem np homoseksualizmu a z drugiej strony ci sami ludzie sa skrajnie nietolerancyjni wzgledem np ludzi wierzacych itp itd

Wspolczesna tolerancja = olbrzymia hipokryzja.

Tak to bardzo prawdziwe i zgadzam się z tym w 100%...........
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez MOCca 14 lis 2010, 18:55
Dlaczego mamy przewracac do góry nogami naszą wybrukowaną ciężką pracą i przelaną krwią historię? Usuwanie krzyży to typowo "czerwone" myślenie, po co nakazywać lepiej wybić z głowy prawdę o naszej historii.

Sortuj wg