szukam kogoś mającego mniej mętne pojecie o prawie ode mnie

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

szukam kogoś mającego mniej mętne pojecie o prawie ode mnie

przez LitrMaślanki 20 paź 2010, 20:19
Na sam początek -do moderatorów ,nie jest to niezwiązane z tematyka forum . Moje zdrowie psychiczne cierpi na głupocie urzędników :)

Tak wiec jak ktoś otarł się mocno o prawo ( w relacji ; urzędnik-petent,państwo - obywatel)
to proszę o odezwanie się do mnie .
LitrMaślanki

Re: szukam kogoś mającego mniej mętne pojecie o prawie ode mnie

przez Janek66 20 paź 2010, 20:51
LitrMaśalanki napisał(a):Na sam początek -do moderatorów ,nie jest to niezwiązane z tematyka forum . Moje zdrowie psychiczne cierpi na głupocie urzędników :)

Tak wiec jak ktoś otarł się mocno o prawo ( w relacji ; urzędnik-petent,państwo - obywatel)
to proszę o odezwanie się do mnie .

Otarlem sie :)
Ale nie wiem,czy akurat tam sie otarlem,gdzie Ty .
U mnie - skarbowka,sad administracyjny,notariusze,spolki,grunty.

Jak chcesz napisz mi na PW.
Janek66

przez LitrMaślanki 20 paź 2010, 21:31
chodzi o rekompensatę za mienie pozostawione za granicami RP .
UW wydział geodezji miał czas na rozpatrzenie sprawy do 31 IX tego roku . Dziś przysłali pismo datowane 12 X ,w którym przepraszają i informują ze przedłużają termin do 31 Xii . Hmm moim zdaniem te 12 dni przerwy powodują ,iż należny uważać sprawę za załatwiona pozytywnie i w całości na rzecz petenta . Czy nie jest tak ,ze jeśli urząd nie odpowie w terminie to petent może uznać ze jego sprawa została załatwiona pozytywnie ?

na jakie przepisy mogę się powołać ? Gdzie kierować skargi ,z pominięciem Urzędu Wojewódzkiego i Wojewody (gdzie wyżej )
LitrMaślanki

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez El Chupacabra 20 paź 2010, 22:35
LitrMaśalanki napisał(a):chodzi o rekompensatę za mienie pozostawione za granicami RP .
UW wydział geodezji miał czas na rozpatrzenie sprawy do 31 IX tego roku . Dziś przysłali pismo datowane 12 X ,w którym przepraszają i informują ze przedłużają termin do 31 Xii . Hmm moim zdaniem te 12 dni przerwy powodują ,iż należny uważać sprawę za załatwiona pozytywnie i w całości na rzecz petenta . Czy nie jest tak ,ze jeśli urząd nie odpowie w terminie to petent może uznać ze jego sprawa została załatwiona pozytywnie ?

na jakie przepisy mogę się powołać ? Gdzie kierować skargi ,z pominięciem Urzędu Wojewódzkiego i Wojewody (gdzie wyżej )

To o czym piszesz to tzw. milczaca zgoda. W Polsce - z tego co wiem - nie ma czegos takiego :(

wola człowieka jest jego niebem

przez Janek66 20 paź 2010, 22:36
LitrMaśalanki napisał(a):chodzi o rekompensatę za mienie pozostawione za granicami RP .

Dam Ci namiar do Ogolnopolskiego Stowarzyszenia Kresowian-Wierzycieli Skarbu Panstwa w Wawie,jak chcesz mam komorke do prezesa - podac Ci?Moze cos doradza.

Musisz popstepowac zgodnie z przewidizana procedura.Ciagnij to,poki jeszcze mozesz,przez UW.
ja zalatwialem jeszcze w innym systemie,to sie czesto zmienialo.
Nadrzednym nad UW jest chyba premier.
Albo ktores z ministerstw.
Nie ma w pismie pouczenia o odwolaniach?

Nie znam procedury administracyjnej w UW.
Ale w Stowarzyszeniu Kresowian na bank znaja,zadzwon tam.

[Dodane po edycji:]

Maslanko - jaki byl konkretnie powod ,ze UW chcial odrzucic Twoj wniosek o zwrot?
Brak zaswiadczenia o repatriacji,brak swiadkow,brak wypisow z KW?
Janek66

Sortuj wg