Jaki kwiatek na przeprosiny?

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

Jaki kwiatek na przeprosiny?

przez -asia- 11 paź 2010, 21:14
Witam. :smile:
Chciałabym kupić jakiś kwiatek (bądź bukiecik kwiatków) bliskiej mi osobie (kobieta) i dołączyć go do przeprosin. Szukałam w różnych źródłach symboliki kwiatów, ale o przeprosinach nic nie znalazłam. :roll: Może Wy macie jakiś pomysł? Jakie wybrać, i jaki kolor? Proszę o pomoc...
-asia-

Re: Jaki kwiatek na przeprosiny?

przez kuba94 11 paź 2010, 21:17
Kwiaty? To już lepiej czekoladki. :D
kuba94

przez Gods Top 10 11 paź 2010, 21:19
Mój pomysł jest szalony. :P Skoro wszystkie interpretacje symboliki kolorów kwiatów obejmują jedynie "podstawowe" kolory, to trzeba wybrać kwiaty dwu- lub trójkolorowe. :mrgreen:

A tak na poważnie, myślę, że ważniejsze są szczere intencje niż sam kolor kwiatów. ;)
Ostatnio edytowano 11 paź 2010, 21:20 przez Gods Top 10, łącznie edytowano 1 raz
"Każdy głupiec umie rozbić szybę, ale tylko niewielu potrafi ją wstawić."
W. Wharton "Stado"

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez linka 11 paź 2010, 21:19
-asia-, a znasz tą osobę? może wiesz, ze lubi jakiś specjalny rodzaj kwiatów ? Podpytaj może kogoś?

Mi się zawsze dobrze kojarzyły słoneczniki.....takie słoneczka :)
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez maksinek 11 paź 2010, 21:25
frezje sa zarabiste:)
maksinek

przez Nodame 11 paź 2010, 21:29
Hyacinth ( purple) - I'm sorry; please forgive me; sorrow - http://www.pioneerthinking.com/flowerlanguage.html

ale też jestem za czekoladkami, można osłodzić słowo przepraszam :)
Nodame

przez -asia- 11 paź 2010, 21:40
linka napisał(a):-asia-, a znasz tą osobę? może wiesz, ze lubi jakiś specjalny rodzaj kwiatów ? Podpytaj może kogoś?

Mi się zawsze dobrze kojarzyły słoneczniki.....takie słoneczka :)

Znam tę osobę w tym sensie, że czuję się z nią bardzo związana, ale nie wiem o niej prywatnie prawie nic. No dobrze, już wyjaśniam o co chodzi. Zrobiłam dziś straszną głupotę a z siebie kompletną idiotkę, jak ostatnio bardzo często, dużo mi się już tego uzbierało, chodzi o moją terapeutkę, dziś przeszłam samą siebie (jestem borderem :pirate: ), w końcu wieczorem przepraszałam ją za wszystko przez telefon, ale jakoś wciąż czuję się winna, chciałam na następnej sesji przeprosić ją osobiście i dać jej jakieś kwiatki bądź kwiatek. Dlatego czekoladki raczej odpadają... Jestem do bani. :(

[Dodane po edycji:]

Tak w ogóle to dziękuję Wam za rady. :*
-asia-

przez Paranoja 11 paź 2010, 21:43
-asia-, jakoś jak przeczytalam tylko tytul tematu to domyślilam się, że chodzi o terapeutkę.
Jeśli chodzi o kwiaty, to może bukiecik z różnych kwiatków? Taki kolorowy, u nas takie robią i slicznie wyglądają, no napewno nie będzie, że w coś nie trafilaś :D
Włączam tryb ninja jak jestem sam w domu i sprawdzam wszystkie pokoje czy przypadkiem gdzieś nie czeka na mnie seryjny morderca.
ExModerator

przez linka 11 paź 2010, 21:44
Ja bym dała coś w doniczce do gabinetu :smile:
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez kuba94 11 paź 2010, 21:46
kuktasa :mrgreen:
Obrazek
kuba94

przez fobia 11 paź 2010, 21:49
moje pierwsze skojarzenie jak powiedziałaś ,ze to terapeutka to tez kwiatek doniczkowy np,orchidea

przez -asia- 11 paź 2010, 21:52
Paranoja napisał(a):-asia-, jakoś jak przeczytalam tylko tytul tematu to domyślilam się, że chodzi o terapeutkę.
Jeśli chodzi o kwiaty, to może bukiecik z różnych kwiatków? Taki kolorowy, u nas takie robią i slicznie wyglądają, no napewno nie będzie, że w coś nie trafilaś :D

Paranoja, no widzisz jak Ty mnie znasz. :P Dziś to już zdecydowanie przesadziłam, aż mi głupio z powodu tego wszystkiego, gdy teraz patrzę na to spokojniej, emocje opadły, palnęłabym się teraz w ten swój pusty łeb... Bukiecik z różnych kwiatków - niezła myśl.
linka, kwiatek w doniczce - też fajny pomysł. Tylko jaki..? Ma już paprotkę (symbol szczerości)...
-asia-

przez *Wiola* 11 paź 2010, 21:53
Też myślałam o doniczkowym, chociaż kiedyś panowało przeświadczenie ,że daje się cięte, ale one przecież postoją parę dni i padną, a doniczkowy może stac latami. Orchidea jak najbardziej, teraz jest taki duży wybór w bardzo przystępnych cenach.
Moderator

przez -asia- 11 paź 2010, 21:54
fobia, wiola173, też mówicie, że doniczkowy...
Kurcze, co tu zrobić, wiem na pewno, że jakiś chcę kupić... A najbardziej bym chciała cofnąć czas i móc wszystko odkręcić. :roll:
-asia-

Sortuj wg