Kara śmierci....

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

Czy popierasz karę śmierci?

Tak
17
46%

Nie
16
43%

Ciężko stwierdzić
4
11%

Liczba głosów : 37

Re: Kara śmierci....

przez linka 20 wrz 2010, 14:57
Fajnie by było gdyby karać ludzi tym samym co oni zrobili, za gwałty, okaleczenia, pobicia, znęcanie się.......żeby dostali dokładnie to samo, żeby poczuli to samo co czuła ofiara.....
Zaraz wyjdę na jakąś sadystkę, ale mi chodzi tu ograniczone jednostki, które odczuwają satysfakcję z tego, zadają ból......
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez shadow_no 20 wrz 2010, 15:00
Kodeks Hammurabiego wbrew pozorom miał wiele ciekawych zapisów, które powinny być jedynie zmodyfikowane.
Zapraszam do sklepu z odzieżą damską i torebkami.
Założyciel / Administrator

przez Korba 20 wrz 2010, 15:07
niemądry napisał(a):Korba a co w takim razie odpowiesz na mój argument o żołnierzach? Czy żołnierz jest mordercą?

oczywiście, że nie jest mordercą. pomyśl jednak, dlaczego tylu żołnierzy wraca z wojny z PTSD?
Pieprz-i-vanilia
F60.31 F38 F33 F31
ExModerator

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez słońce_nie_wzejdzie 20 wrz 2010, 16:20
Jestem zwolennikiem kary śmierci. Kara śmierci ma dwie zalety - jest tania i skuteczna. Osoby skazane na dożywocie bardzo często wychodzą po odbyciu dziesięciu lat swojej kary by znowu popełniać te same przestępstwa. Osoba skazana na karę śmierci jest eliminowana trwale i skutecznie ze społeczeństwa. Kara śmierci spełnia również trzy funkcje kary, tj. f. kompensacyjną, f. odstraszającą i f. odwetową.

Okaleczanie człowieka uważam za niecelowe okrucieństwo.
Jeżeli jesteś szczęśliwy, to oznacza, że zaraz stanie się coś złego albo nie wiesz o czymś istotnym.

Kiedyś chciałem, aby Bóg pomnożył inteligencję otaczających mnie ludzi przez trzy. Ale dowolna liczba przemnożona przez zero, nadal daje zero...

przez Korba 20 wrz 2010, 16:58
Przykro mi, ale osobiście nie mogę zgodzić się na nazywanie jakiegokolwiek odbierania życia czynem dobrym. Nie jestem w stanie.
Pieprz-i-vanilia
F60.31 F38 F33 F31
ExModerator

przez shadow_no 20 wrz 2010, 17:04
Korba, a zabicie terrorysty, który ma zamiar wysadzić w powietrze X niewinnych osób?
Zabicie go nie było by czymś dobrym? Nie byłem w podobnej sytuacji, więc nie wiem jak bym się zachował. Jak teraz o tym myślę - nie zawahał bym się ani na sekundę. Wg. mnie to był by najlepszy z uczynków jakie zrobiłem. Ocalenie wielu żyć odbierając jedno - w mojej ocenie nic nie warte.

przez brokenwing 20 wrz 2010, 17:09
shadow_no, zamiar to nie czyn, a życie to wartość bezwzględna .Sam czasem psioczę na brak KS .
Byłoby ok ,gdyby zaostrzono dla niektórych przestepców warunki życia w zakładach karnych . TZN-minimalna ilość kalorii (niezbędna do przeżycia) i katorżnicza praca na rzecz pokrzywdzonych .
brokenwing

przez Korba 20 wrz 2010, 17:18
shadow_no, dobre pytanie.

ale po pierwsze - zamiar jest kwestią całkowicie abstrakcyjną, no chyba że złapiesz go na gorącym uczynku
po drugie - to nie jest dobry uczynek, to jest mniejsze zło, bo naturalnie, że X niewinnych istnień postawić należy ponad życiem terrorysty i gdyby tylko i wyłącznie to mogłoby zapobiec nieszczęściu, sama bym pociągnęła za spust. ale nie wydaje mi się, żebym po tym popadła w euforię.
Pieprz-i-vanilia
F60.31 F38 F33 F31
ExModerator

przez shadow_no 20 wrz 2010, 17:19
shadow_no, zamiar to nie czyn, a życie to wartość bezwzględna .Sam czasem psioczę na brak KS .

Jedyna różnica między zamiarem zabicia ludzi a ich zabiciem jest taka, że temu pierwszemu można zapobiec.

przez słońce_nie_wzejdzie 20 wrz 2010, 17:51
shadow_no napisał(a):Korba, a zabicie terrorysty, który ma zamiar wysadzić w powietrze X niewinnych osób?
Zabicie go nie było by czymś dobrym? Nie byłem w podobnej sytuacji, więc nie wiem jak bym się zachował. Jak teraz o tym myślę - nie zawahał bym się ani na sekundę. Wg. mnie to był by najlepszy z uczynków jakie zrobiłem. Ocalenie wielu żyć odbierając jedno - w mojej ocenie nic nie warte.

Nie jest to czyn dobry, ale nie jest też czynem bezprawnym. Tutaj mamy do czynienia z kontratypem z art. 26. par. 1. k.k. który mówi nam, iż:

Nie popełnia przestępstwa, kto działa w celu uchylenia bezpośredniego niebezpieczeństwa grożącego jakiemukolwiek dobru chronionemu prawem, jeżeli niebezpieczeństwa nie można inaczej uniknąć, a dobro poświęcone przedstawia wartość niższą od dobra ratowanego.

Co nie oznacza, iż czyn ten jest czynem dobrym.

brokenwing napisał(a):shadow_no, zamiar to nie czyn, a życie to wartość bezwzględna .Sam czasem psioczę na brak KS .

Zamiar też może być karany. Co nie zmienia faktu, że zamiar nie równa się czynowi.

brokenwing napisał(a):Byłoby ok ,gdyby zaostrzono dla niektórych przestepców warunki życia w zakładach karnych . TZN-minimalna ilość kalorii (niezbędna do przeżycia) i katorżnicza praca na rzecz pokrzywdzonych .

To też jest kara śmierci z tą różnicą, że w zamiarze ewentualnym ;)

PS. Znaki interpunkcyjne wstawiamy zaraz po słowie je poprzedzającym, a nie przed słowem następującym :) Na przykład:
Tak jest dobrze.
Tak jest źle .Bardzo źle .
Jeżeli jesteś szczęśliwy, to oznacza, że zaraz stanie się coś złego albo nie wiesz o czymś istotnym.

Kiedyś chciałem, aby Bóg pomnożył inteligencję otaczających mnie ludzi przez trzy. Ale dowolna liczba przemnożona przez zero, nadal daje zero...

przez rober6666 20 wrz 2010, 19:55
Panna_Modliszka napisał(a):Ja jestem za karą śmierci w ostatecznych przypadkach. Tzn chociażby za zabójstwo, czy maltretowanie dziecka. W ogóle jeśli chodzi o ludzi, którzy zabijają, gwałcą lub maltretują dzieci...włącza się taka nienawiść,że człowiek traci racjonalne myślenie ;/. Takich przykładów mogłabym tu podać jeszcze kilka.
Jeśli zaś chodzi o resztę, postuluję za zmianą systemu więziennictwa. Więzień powinien zarobić sam ciężką pracą na jakiekolwiek jedzenie, światło czy ubranie. Tak jak każdy człowiek zarabia na siebie, więzień powinien zarobić na swoje utrzymanie. W specjalnych zakładach pracy, na budowie, pod specjalnym nadzorem. Chce jeść, niech zapracuje.

Oczywiście kara śmierci powinna być wykonywana przy JEDNOZNACZNYCH dowodach winy.

Utrzymanie "specjalnych zakładów pracy" w których to trzeba by upilnowac więźniów myślących głównie o ucieczce było by kilkukrotnie droższe ,niz upychanie ich ciasno w celach jak to ma miejsce obecnie. :D
Też bym eliminował chętnie zwyrodnialców o których piszesz.Tylko czy zawsze dowody sa JEDNOZNACZNE?
Tu jest problem.
Zaostrzanie warunków "zwyklym " więźniom typu "niech robia o chlebie i wodzie w kamieniołomach na własne utrzymanie " uważam za mega hipokryzję.
czy Wy nigdy nie instalowaliście pirackiego oprogramowania na własnych kompach?? czy nie kradliście muzy z internetu? czy nie załatwialiście swoich prywatnych spraw a trakcie pracy okradając tym własnych pracodawców? czy nie zakładaliście magnesu na licznik wody? czy nie jeździcie autami z dwukrotnie większa prędkościa niz dopuszczalna lub po kielichu? To wszystko jest też PRZESTĘPSTWO.
Nie wyobrażacie sobie jak to jest trafic za kraty za bzdurę.nie wiecie w jakich warunkach odbywa sie oczekiwanie na wyrok.
Nie ma kasy na szpitale, wojsko i szkoły a Wy myślicie że jest na więziennictwo??
Nikogo nie bronię. Miejsce przestepcy jest w więzieniu.Cywilizowanym więzieniu .Miejsce zwyrodnialca na szubienicy.Szkoda że zboczeńców obecnie trzymaja juz osobno niestety...
Skoro uważacie , że życie w puszce jest tak bajeranckie, to czemu nie ukradniecie czegos za więcej niz 250 pln z pobliskiego marketu??
REASUMUJĄC
TAK-JESTEM ZA KARĄ ŚMIERCI.
Robert
NON SERVIAM

Choroba Afektywna Dwubiegunowa - obecnie F.31.WAR
obserwowany

przez słońce_nie_wzejdzie 20 wrz 2010, 20:13
niemądry napisał(a):A po PS nie stawia sie kropki (też się powymądrzam, a co!).

Niby dlaczego? PS to skrót od słów post scriptum, a zatem nie kończy się na tę samą literę, co słowo skracane, więc wg mnie kropka jest uzasadniona.

Panna_Modliszka napisał(a):Oczywiście kara śmierci powinna być wykonywana przy JEDNOZNACZNYCH dowodach winy.

Nie istnieje coś takiego jak jednoznaczny dowód. Zresztą, ocena ciężaru dowodu należy do sądu :)

rober6666 napisał(a):czy Wy nigdy nie instalowaliście pirackiego oprogramowania na własnych kompach??

Nie.

rober6666 napisał(a):czy nie kradliście muzy z internetu?

Nie.

rober6666 napisał(a):czy nie załatwialiście swoich prywatnych spraw a trakcie pracy okradając tym własnych pracodawców?

Nie.

rober6666 napisał(a):czy nie zakładaliście magnesu na licznik wody?

To jest już absurdalnie śmieszne. Po co magnes na liczniku wody? :D

rober6666 napisał(a):czy nie jeździcie autami z dwukrotnie większa prędkościa niz dopuszczalna

Zdarza mi się, ale o tym niżej.

rober6666 napisał(a):lub po kielichu?

Nie.

rober6666 napisał(a):To wszystko jest też PRZESTĘPSTWO.

Przekroczenie dopuszczalnej prędkości nie jest przestępstwem, tylko wykroczeniem.

rober6666 napisał(a):Nie wyobrażacie sobie jak to jest trafic za kraty za bzdurę.nie wiecie w jakich warunkach odbywa sie oczekiwanie na wyrok.

Ja wiem. Ale jaki to ma związek z karą śmierci?

rober6666 napisał(a):Nie ma kasy na szpitale, wojsko i szkoły a Wy myślicie że jest na więziennictwo??

Zabawne, że dzienna stawka żywieniowa w więzieniu jest dużo wyższa niż w szpitalu bądź domu dziecka.

rober6666 napisał(a):Miejsce przestepcy jest w więzieniu. Cywilizowanym więzieniu.

Tjaaa... Z telewizorem, siłownią i stołówką? Gdyby tak było, to wielu bezdomnych popełniałoby drobne przestępstwa, by trafić do takiego ZK.

rober6666 napisał(a):Miejsce zwyrodnialca na szubienicy.

Zdecydowanie się zgadzam.

rober6666 napisał(a):Skoro uważacie , że życie w puszce jest tak bajeranckie, to czemu nie ukradniecie czegos za więcej niz 250 pln z pobliskiego marketu??

Ale po co? Zresztą odnoszę wrażenie, że nie zrozumiałeś poprzednich wypowiedzi.

przez Korba 20 wrz 2010, 20:31
Nie róbta off-topa :!:
Pieprz-i-vanilia
F60.31 F38 F33 F31
ExModerator

przez shadow_no 20 wrz 2010, 21:22
Część postów nt. poprawnej pisowni przeniesiona do: j-polski-czyli-nasza-ojczysta-mowa-t19816-171.html

Sortuj wg