Mam takie pytanko

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

Mam takie pytanko

przez nnn 13 wrz 2010, 11:40
Czy jesteście wrażliwi na odrzucenie przez kogoś ?
nnn

Re: Mam takie pytanko

przez Piorunka 13 wrz 2010, 11:43
hm...wmawiam sobie zawsze że nic mnie to nie obchodzi,nie chciał/chciała mnie niech spada...ale to boli za każdym kolejnym razem mocniej :(
Piorunka

przez nnn 13 wrz 2010, 11:46
Moja babcia opowiadała mi jakiś czas temu taką historię jak to chłopak chodził z dziewczyną przez 5 lat na studiach a potem - po tych studiach - ona go rzuciła...no i ten chłopak się przez to powiesił.
nnn

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Piorunka 13 wrz 2010, 11:50
hm...a ja jednak wciąż żyję :(
Piorunka

przez nnn 13 wrz 2010, 11:53
Kiedyś czytałem sobie o nerwicach i znalazłem coś takiego:

"Żal do matki, która była w subiektywnym
odczuciu za mało czuła i troskliwa, wraca za każdym razem, gdy dany człowiek
czuje się odtrącony przez otoczenie
. Szuka on w otoczeniu matczynego ciepła,
jakby chcąc wynagrodzić sobie jego niedostatek w dzieciństwie, a nie znajdując
go, wpada w smutek, u którego podłoża leżą uczucia negatywne wobec frustrującego otoczenia."

[Dodane po edycji:]

"W nerwicach pod fasadą smutku, kryją się często uczucia tłumionej nienawiści bądź urazy, trwające niejednokrotnie od lat dziecinnych, które na zasadzie psychicznego rezonansu za każdym razem odżywają, gdy tylko sytuacja aktualna choć trochę przypomina dawną sytuację urazową."
nnn

przez Piorunka 13 wrz 2010, 12:04
żal do matki...jak ja dobrze znam to uczucie:(
Piorunka

przez wovacuum 13 wrz 2010, 12:06
nnn, bardzo zle reaguje na odrzucenie pod jakàkolwiek postacià..nawet w necie jak ktos nie odpisuje to potrafiè rozpaczac :bezradny: to zalosne jest. :hide:
wovacuum

przez Korba 13 wrz 2010, 12:16
nnn, pasuje jak w pysk strzelił.
Pieprz-i-vanilia
F60.31 F38 F33 F31
ExModerator

przez Zenonek 13 wrz 2010, 12:32
Nie bardzo jakos na to reaguje, mowiac szczerze.

Nie chodzi tutaj o wmawianie sobie, ze nic sie nie stalo etc tylko po prostu takie sa moje emocje w tym wzgledzie, mam swoje wewnetrzne poczucie wartosci , ktore nie zalezy od nikogo tylko ode mnie.

Zupelnie nie rozumiem jak mozna cos takiego przezywac w takim stopniu zeby miec jakies "mysli"...

przez nnn 13 wrz 2010, 12:39
A ja znam wiele przypadków odrzuconych przez dziewczyny co się powiesili.
nnn

przez Zenonek 13 wrz 2010, 12:46
nnn,

To chyba jacys naprawde kompletnie nieprzystosowani do zycia ludzi.

Pomyslec o czyms takim z tak blachego powodu to juz jest aberracja, a zrobic cos takiego ? To juz w ogole jakis kosmos...

To tez musza skrajnie naiwni ludzie, ze nie maja jakiegos dystansu i dozy nieufnosci wzgledem innych.

Nie wiem , ja jestem tak nauczony, ze ufam tylko ojcu i matce i...nikomu wiecej...

przez Korba 13 wrz 2010, 12:46
Zenonek, nie rozumiesz i powinieneś się z tego cieszyć. dlaczego tak niektórzy reagują jest po części wyjaśnione w cytacie który umieścił nnn

[Dodane po edycji:]

Nie wiem , ja jestem tak nauczony, ze ufam tylko ojcu i matce i...nikomu wiecej...

są ludzie którzy nie mieli tyle szczęścia co Ty i nawet na rodziców nie bardzo mogli liczyć, a to że się nieprzystosowani do życia, to prawda, jednak piszesz to w sposób nieco pogardliwy :?
Pieprz-i-vanilia
F60.31 F38 F33 F31
ExModerator

przez nnn 13 wrz 2010, 12:53
Ojcu, matce i nikomu więcej... dobre :)
nnn

przez Zenonek 13 wrz 2010, 13:14
nnn, Korba,

Tak ojcu i matce, bo...komu jeszcze ? Zawsze mialem jakis taki dystans do innych ludzi nawet jak kogos bardzo lubilem czy nawet bylem w zwiazku...Taki mam charakter, moze to tez dlatego, ze glupi nie jestem , nikt mnie jeszcze w konia nie zrobil w dzialalnosci gospodarczej , a wielu probowalo.

Wlasnie tez prowadzenie dzilalnosci w tak nieprzyjaznym srodowisku jak Polska bardzo wyostrza zmysly i sprawnosc intelektualna, czlowiek nie moze sobie pozwolic na jakies wpadki...

Komu jeszcze ? Kolegom ? A nigdy w zyciu - nawet tym dobrym - swoja droga ciekaw jestem, ktory z nich by mi pomogl jakbym "byl w biedzie" ? Moze jeden - dwoch.

Kobiecie ? To jest znacznie glebsza sprawa i tu tez trzeba nie byc naiwnym i pewna podstawowa znajomosc kobiet tez sie przydaje... Sa dobre, mile , skromne i fajne dziewczyny, ktore rzeczywiscia potrafia kochac mezczyzne i doceniac to, ze np moglby sie puszczac kiedy by chcial , a nie robi tego...Z takimi kobietami mozna stworzyc dobry zwiazek, ale tu tez jak wszedzie zawsze wymagany jest pewien poziom dystansu.

Nie mowie w ogole o zouzach i szmatach - bo to najgorszy gatunek czlowieka - a smieszy mnie to , ze czesto faceci z niskim poczuciem wartosci staraja sie o ich wzgledy hahaha a im chodzi tylko o kase.

Bratu ? Nie, ciesze sie cholernie, ze nie mam brata ! Pojebaloby mnie chyba jakbym mial sie z kims dzielic dzialalnoscia...

Korba Nie napisalem tego pogardliwie...nie rozumiem...raczej z poczuciem zdziwienia , wrecz szoku...

Sortuj wg