Jak odzyskać pieniądze

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

Re: Jak odzyskać pieniądze

przez Magdaa 20 sie 2010, 21:19
Zenonek- no raczej :P

Paranoja
- koleś zarabia ok 300zł dziennie. Sam się chwalił często że dobra robota i 9 koła wyciąga. Taki typ szpanera z niego. Ma kasę na pewno. I to dużo więcej niż przeciętny polak.
A pogadać z nim nie ma jak- telefony nieaktywne a mamy do niego prawie 300km, ale chyba trzeba będzie się wybrać.
Magdaa

przez betty_boo 20 sie 2010, 23:27
Dla niego to największa siara- wstyd w oczach szefa.
- bardzo dobry pomysł.

przez El Chupacabra 21 sie 2010, 00:37
Magdaa napisał(a):Także nie ma go kto wywiezc do lasu- moi koledzy starzy tym się zajmowali, ale ja nie mam już z nimi kontaktu od lat.

Sorry, ale nie moge sie powstrzymac - czy ma to zwiazek z tym, ze sprzedalas BMW ? :mrgreen: :why: :hide:

A teraz powaznie i bez zlosliwosci - kasy prawdopodobnie nie odzyskacie. Jedyne co by moglo byc skuteczne tutaj
to obicie mordy, ale szkoda nerwow. Mozecie natomiast zadbac o to, zeby gnojowi "umilic zycie", czyli:

- info do wszystkich wspolnych znajomych,
- rozmowa z zona, fajnie by bylo tez z dalsza rodzina (tu celowalbym w matke),
- telefon do pracodawcy :great:
- awantura w publicznym miejscu,
- regularne telefony (najlepiej o 5 rano :twisted: ),
- odwiedziny podczas roboty u klientow,

...itp przyjemnosci :twisted: Przyczynicie sie swiatu, jesli maksymalnie s.......e mu opinie.

Mozna tez sprobowac zabrac palantowi rzecz o podobnej wartosci.

Mialem kiedys do czynienia z podobnym gownozjadem i niestety kasy nie odzyskalem :(

wola człowieka jest jego niebem

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Magdaa 21 sie 2010, 11:31
Chupacabra napisał(a):Sorry, ale nie moge sie powstrzymac - czy ma to zwiazek z tym, ze sprzedalas BMW ? :mrgreen: :why: :hide:

A kto Ci powiedział że sprzedałam bmw? :shock: Moje bmw stoi pod domem, na parkingu. Nic mi nie wiadomo o jego sprzedaży. Chyba że ja czegoś nie wiem? :?

Chupacabra napisał(a):- info do wszystkich wspolnych znajomych,

Nie mamy niestety wspólnych znajomych poza tymi z pracy, a oni już wiedzą- im też wisi kasę ponoć.

Chupacabra napisał(a):- rozmowa z zona, fajnie by bylo tez z dalsza rodzina (tu celowalbym w matke),

No właśnie planujemy do niego jechać i nawiedzić żonę. Nie mam pojęcia czy mieszka z matką.

Chupacabra napisał(a):- telefon do pracodawcy :great:

Załatwione.

Chupacabra napisał(a):- awantura w publicznym miejscu,

No niestety koleś mieszka 300km od nas i już nie bywa w naszym mieście (ciekawe czemu? :? :roll: ). Dlatego raczej na pewno nie spotkamy go na mieście.

Chupacabra napisał(a):- regularne telefony (najlepiej o 5 rano :twisted: ),

Obydwa numery nieaktywne.

Chupacabra napisał(a):- odwiedziny podczas roboty u klientow,

Tak się nie da, już nie dostaje zleceń w naszym mieście bo wisi tutejszemu szefowi kasę- nie wiem gdzie teraz pracuje...

Chupacabra napisał(a):Mozna tez sprobowac zabrac palantowi rzecz o podobnej wartosci.

I tak byśmy zrobili jadąc do niego, ale czy on nie zadzwoni po policję że niby my to chcemy mu ukraść? Nie mamy przecież dowodu na to, że ona przywłaszczył nasze pieniądze.

:-| Ale dupa.
Nie mam przecież dowodu że on nam
Magdaa

przez Paranoja 21 sie 2010, 12:44
jak anjbardziej zadzwonic do pracodawcy i powiedzieć, że ze względu na to że pan taki i taki nie chce oddać od dawna 300 zł to prosicie o toby mu od wypłaty to zdjął a wam oddaŁ, ALBO POPROSIĆ O NUMER TELEFONU DO NIEGO. sorry za caps. do domu też zadzwonić, wstydu narobic. Skoro jest taki bezczelny to niech ma.

[Dodane po edycji:]

to juz nawet nie chodzi o kwote, ale o zasady
Włączam tryb ninja jak jestem sam w domu i sprawdzam wszystkie pokoje czy przypadkiem gdzieś nie czeka na mnie seryjny morderca.
ExModerator

przez MOCca 21 sie 2010, 12:51
Hazard, dzifki, albo narkotyki ... może dług u podejrzanych typów.
idxcie na całosc nie łapiąc yonka, pusycyajcie latawce na łące i dmuchajcie motzlki...

"Wyobraź sobie prawa i obowiązki, przywiązania i potrzeby, wspomnienia i wdzięczność, zespól to wszystko pod jednym imieniem i imieniem tym będzie Ojczyzna". V.v.G.

przez Magdaa 21 sie 2010, 12:53
Paranoja napisał(a):jak anjbardziej zadzwonic do pracodawcy i powiedzieć, że ze względu na to że pan taki i taki nie chce oddać od dawna 300 zł to prosicie o toby mu od wypłaty to zdjął a wam oddaŁ, ALBO POPROSIĆ O NUMER TELEFONU DO NIEGO. sorry za caps. do domu też zadzwonić, wstydu narobic. Skoro jest taki bezczelny to niech ma.

[Dodane po edycji:]

to juz nawet nie chodzi o kwote, ale o zasady

Dzwoniliśmy do pracodawcy. Ale tu szkopuł, że jemu pracodawca nie daje wypłaty. W tej pracy pracodawcą jest tylko na papierze, a pracuje się na zasadach własnej działalności gospodarczej (samemu płaci się ZUS, podatki itd). Także samemu bierze się kasę do ręki- od klientów, nie od szefa. Więc z pensji mu nie odejmie.
Poprosiliśmy o numer telefonu- szef powiedział że ten typ ma nowy numer i on go jeszcze nie ma, ale że jak będzie miał to nam przekaże. Więc czekamy... A niestety domowego jego numeru nikt nie ma. Gdybyśmy mieli wspólnych znajomych, ale nie mamy...
Właśnie chodzi o zasady, ale kasę też chcę odzyskać bo mi potrzebna teraz jest.

Mocca- ten typ? Nieee... Ma żonę, córkę, ciągle tylko pracuje. On raczej nie jest typem alfonsa.
Magdaa

przez El Chupacabra 21 sie 2010, 13:23
Z jakiej paki jego pracodawca ma sciagac wasza kase ? Sam moglby sobie narobic klopotow, bo to jest niezgodne z prawem.
Wykazal dobra wole, ze chce wam zalatwic aktualny nr telefonu.

Zajmijcie jakies jego rzeczy, zrobcie to bez swiadkow, zeby nie mogl zglosic kradziezy.

Wisi tez innym ludziom kase ? To masz sojusznikow.

przez Paranoja 21 sie 2010, 13:45
Magdaa, kasa kasą, wiadomo, 300 zł nie chodzi piechotą. Mozna olać, ale niby dlaczego? Chodzi właśnie o zasady, skoro wziął to niech odda, nawet jeśli to miało byc 30 zł.
Włączam tryb ninja jak jestem sam w domu i sprawdzam wszystkie pokoje czy przypadkiem gdzieś nie czeka na mnie seryjny morderca.
ExModerator

przez Magdaa 21 sie 2010, 13:53
Chupacabra napisał(a):Z jakiej paki jego pracodawca ma sciagac wasza kase ? Sam moglby sobie narobic klopotow, bo to jest niezgodne z prawem.
Wykazal dobra wole, ze chce wam zalatwic aktualny nr telefonu.

No tak. Ale nawet gdyby chciał i mógł prawnie ściągnąć z niego kasę to tego nie zrobi bo nie wypłaca mu pensji.

Chupacabra napisał(a):Zajmijcie jakies jego rzeczy, zrobcie to bez swiadkow, zeby nie mogl zglosic kradziezy.

Wiesz, on w domu przebywa z żoną i córką. Mieszka 300km od nas- mamy cztować pod jego domem tydzień i czekać aż będzie sam?

Chupacabra napisał(a):Wisi tez innym ludziom kase ? To masz sojusznikow.

No tak, ale to nie są prywatni ludzie tylko osoby robiące z nim interesy- póki nie odda im kasy to nie dostanie od nich zleceń w naszym mieście. My nie mamy żadnego haka na niego.

Paranoja napisał(a):Magdaa, kasa kasą, wiadomo, 300 zł nie chodzi piechotą. Mozna olać, ale niby dlaczego? Chodzi właśnie o zasady, skoro wziął to niech odda, nawet jeśli to miało byc 30 zł.

Dokładnie. Tym bardziej, że nikt mu nie pożyczał (nigdy nic byśmy mu sami nie pożyczyli, bo wiemy że to przekrętas) a SAM sobie wziął. Dla mnie to czysta kradzież.
Magdaa

przez El Chupacabra 21 sie 2010, 19:22
Magda - szczerze mowiac wyglada to beznadziejnie i nie wiem co jeszcze mozna zrobic. Jak kiedys bylem w podobnej sytuacji, to
niestety musialem skapitulowac. Lipa.

Sortuj wg