Jak odzyskać pieniądze

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

Re: Jak odzyskać pieniądze

przez RafQ 18 sie 2010, 16:18
Ja bym go nękał do znudzenia.Gdyby to nie pomogło upewniłbym się,że jest w domu,pojechałbym tam i zrobił mu jazde słowną przy jego rodzinie.Nie wiem,czy przyniosłoby to skutek ale można spróbować.
To nie jest jakaś straszna kasa,ale szkoda nawet tych paru stówek.

Przemoc przy tak niskich kwotach jest chyba nieopłacalna.Opłacić dresów,kupić im kominiarki plus inny osprzęt i jechać 300 km do typa - więc tanio by to nie wyszło ;) .

Shadowmere - widze,że z Tobą nie poleciałby w kulki ;) .

Pozdrowki
RafQ

przez Magdaa 18 sie 2010, 16:24
No niby 300zł to mało, ale wiecie - ja za te 300zł to wolę nawet mamie wykupić masaż w SPA niż jemu podarować. Ponadto teraz te pieniądze naprawdę mi się przydadzą. Dlatego mu nie odpuszczę.

Gdzie się rodzą tacy ludzie? :-|
Magdaa

przez Shadowmere 18 sie 2010, 16:26
:hide: źle się wyrazilam.nie chodzilo mi o to,żeby chlopaka do lasu wywozić i krzywde mu robić,absolutnie.ale nastraszyc żeby mial nauczkę-i to tak solidnie nastraszyc-jak najbardziej.
Z niektórymi nie da się grzecznie,ugodowo po przyjacielsku.A szkoda żeby uszlo mu to na sucho,złodziejstwo i bezczelność powinny byc odpowiednio nagradzane,nawet gdyby to bylo durne 15 zl.
Shadowmere

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez brokenwing 18 sie 2010, 16:35
Magdaa, kiedys załatwiłem tak sprawe.
Adwokat przelał na papier treść rozmowy i wysłał takim jednym ,którzy byli mi winni 3 000 zł i nie miałem na to dowodów .
Oni poszli do jakiej kancelarii z listem od mojego adwokata i doradzono im zwrot gotówki .Po miesiącu miałem pieniądze .

Fakt takie nagranie nie jest dowodem dla sądu ,ale stronie winnej ,jest b.trudno wytłumaczyć okoliczności powstania takiego nagrania ,wiec nikt nie chce narażać się na śmieszność i dodatkowe koszty sądowe .

jak to 300zł ,to ja na Twoim miejscu poszedł bym do gnoma i zabrał mu coś o podobnej wartości .
brokenwing

przez linka 18 sie 2010, 16:40
Magdaa, 300 czy 50, to są wasze pieniądze, ktoś na nie zapierdzielał i się wam należą. trzeba wykorzystać wszystkie szanse zanim się da spokój.
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez Zenonek 18 sie 2010, 16:46
Magda

O to jak on ma zone to radze moze pierwsze go nastraszyc, ze zrobicie mu wstyd przed zona lub przed tym szefem , jak to nie pomoze to trzeba mu ten WSTYD zafundowac i osmieszyc go, ze dorosly chlop a zal mu dupe sciska , ze polakomil sie na 300 zl...

przez RafQ 18 sie 2010, 16:46
Jasne Magdaa,że szkoda tych pieniędzy i warto by je odzyskać.

Shadowmere - w pełni się zgodze.Niektórzy są tak bezczelni,że wykorzystają ludzi,którzy są życzliwi dla innych,spokojni i nie chcący żadnych problemów.Często odpuszczają takie sprawy a cwaniaczki wykorzystujący takich ludzi tylko śmieją się,że udało się kogoś wyje..ć.Z takimi to tylko grać ostro,bo po dobroci to nie ma co nawet próbować.
RafQ

przez Magdaa 18 sie 2010, 16:49
Shadow- no dokładnie, nie chodzi nawet o sumę ile to było, ale o sam fakt złodziejstwa. Cholera, myślicie że się mnie przestraszy jak mu nagadam? :mrgreen: :bezradny: Nie umiem być grożna :?

Brokenwing- co to jest gnom ? Myślałam już o tym żeby mu się wbić na chatę i coś zabrać, ale boję się że on zadzwoni po policję- że niby ja chcę to ukraść. No bo nie mam dowodów że on mi wisi kasę.

Linka- masz rację. Nie ważna suma, ważne że moje a nie jego.

Zenonek- tak zrobię. Chociaż tacy degeneracji moralni to chyba mają w dupie nawet wstyd. Kto ich tam wie.

RafQ- ja niestety należę do tych, którzy nie mają talentu do odzyskiwania kasy :/ Jestem za miła po prostu.

Ok, to teraz będę go nękać telefonami, potem pogrożę że mu wstydu narobię, a potem do niego pojadę. Tak mam zrobić? Jak macie jeszcze jakieś pomysły to dawajcie.
Magdaa

przez brokenwing 18 sie 2010, 16:54
brokenwing

przez Zenonek 18 sie 2010, 16:57
Magdaa,

Ja tego NIE rozumiem - skad biora sie TAKIE ZJEBY - o nic nie znaczaca kwote pieniedzy sie robic takie jazdy zeby zrobic z siebie posmiewisko ?

Ja jestem typem czlowieka, ktory sam dzwoni do petentow jak ma jakis dlug i oddaje wczesniej niz bylo umowione - nie rozumiem takich oszustow.

Dodatkowo moze napisze, ze jakby to byla kwota rzedy powyzej 50,000 zl, ze nie wiem ktos ma slaby charakter i na mozg sie mu rzucilo jak zobaczyl taka kwote i cos tam robi glupoty- ale np sie w koncu zreflektuje i oddaje....

Ale NARAZAC sie komus , na niesnaski, nieporozmienia, nienawisc dla 300 zl - to trzeba byc chyba naprawde jakims idiota.

przez eligojot 18 sie 2010, 17:03
Może znaleźć telefon do żony i na równi dzwonić - w końcu wspólnota majątkowa i niech wie jakiego ma małża.
Bóg zawsze odpowiada na prośby. Czasem jednak odpowiedź brzmi: "Nie".

przez Magdaa 18 sie 2010, 17:17
Brokenwing- Twój link mi nie działa :P

Zenonek- dlatego ja nic nie pożyczam. Co ciekawsze takich frajerów jest na pęczki!

Eligojot- masz może jakiś pomysł jak zdobyć numer do żony? Nie mamy wspólnych znajomych, nie mają kont na NK, nic...

Pasożyt
- jeśli sprawa w sądzie to tylko cywilna- koszt 600zł, poza tym mi się to nie opłaca. A wątpię aby on się przejął takim grożeniem, ale mogę spróbować.
Magdaa

przez RafQ 18 sie 2010, 17:36
Magdaa napisał(a):Ok, to teraz będę go nękać telefonami, potem pogrożę że mu wstydu narobię, a potem do niego pojadę. Tak mam zrobić? Jak macie jeszcze jakieś pomysły to dawajcie.

Według mnie chyba najlepszy sposób.

Piszecie tu o kliencie,który za 300 zł robi jazdę,to ja podam jeszcze jeden przykład,który jest jeszcze bardziej żałosny.

Pare lat temu ojciec robił z jednym frajerem,który zajmował się telewizorami.Siostra nie miała telewizora w pokoju więc korzystając z okazji,że ma znajomego tata kupił od niego używany telewizor za kwotę uwaga!...70 zł.
Przywiózł do domu,włączamy i okazuje się że wogóle nie działa - po prostu nadaje się na złom.Pilot,który dostał też zepsuty i do niczego sie nie nadaje.
Ojciec dzwoni do frajera - on odebrał i ściemnia,że nic nie słyszy i telefon mu szwankuje.Potem wogóle już nie odbiera z tego numeru.Dzwonimy z innego-odebrał i...znowu udaje że nie słyszy :D .

Wkońcu dostałem ciśnienia - chciałem pojechać do tego typa i zrobić mu jazde bo mieszkał niedaleko.Ojciec mi zabronił,bo nie chce mieć problemów,chce spokojnie spać w nocy itp.Gdyby ta sprawa miała miejsce teraz pojechał bym tego kolesia na maksa pomimo zakazu,że mam się nie angażować (bez tego to ja niemógłbym spać spokojnie ze świadomością że mu odpuściłem)
Dodam,że ten kolo potem dalej pracował w tym samym miejscu co ojciec,z tym,że przestal go zauważać i udawał,że go nie zna.Chora sytuacja!
Kiedyś też unikałem takich spraw,byłem spokojny i zawsze odpuszczałem (co inni oczywiście wykorzystywali).
Choroba mnie znieczuliła na większość spraw.W tej chwili,gdy tylko ktoś mnie próbuje robić w ch.ja natychmiast reaguje agresją,całkowicie puszczają mi hamulce.W pracy mam spokój,nikt się nie czepia,nie obraża mnie itp (zawsze do mnie grzecznie i z kulturą).W życiu prywatnym jest podobnie.
Gdyby wszelkie inne dolegliwości ustąpiły a została mi ta jedna,to nie miałbym nic przeciwko temu.Jedyny pozytyw jaki dała mi choroba.

Pasożyt - to nie jest dobry pomysł.Znając takich ludzi obstawiam,że frajer będzie sie śmiał.A wtedy to już na prawdę tylko jedno wyjście - broń do skroni,dać mu łopatę i niech kopie dół :twisted: .
RafQ

przez pete_27 18 sie 2010, 17:45
Miałem kiedyś kobietę, co miała ojca gangstera i ten się raczej nie pieprzył. Kiedyś ukradziono mu z działki telewizor pod jego nieobecność. Szybko się dowiedział kto może wiedzieć kto to zrobił i dorwali z kumplem gościa pod jego blokiem. Jako, że nie chciał "sprzedać" pojechali na wieś za miasto i.... w szopie skręcali mu głowę w imadle. No i zgadnijcie co gość zrobił? Powiedział :mrgreen: Telewizor znalazł się migiem. :P

Także Magda nie chcę nic sugerować, ale może idź na jakiś kurs obsługi imadła :twisted: :mrgreen:
pete_27

Sortuj wg