Walka o krzyż

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

Re: Walka o krzyż

przez *Wiola* 05 sie 2010, 17:13
Goldielocks napisał(a):
A propos krzyża - trzeba zauważyć, że nie każdy w tym kraju wierzy w Boga, nie każdy jest katolikiem, czy nawet chrześcijaninem. Państwo jest dla wszystkich, a nie tylko dla katolików.

Jasne ,że tak. Ale nikt nie każe się niekatolikom pod tym krzyżem modlić. Jeśli zaś są tacy , którzy mają taką potrzebę, to po co ich ruszać. Cała ta akcja moim zdaniem miała tylko rozjuszyć społeczeństwo i odwrócić uwagę od innych spraw. Jak zawsze zresztą.
Moderator

przez Korba 05 sie 2010, 17:49
MOCca napisał(a):Winny jest Bronek, patriota herbu Korczak.

Tablica wirtualna chyba, konserwator wypowiedział się jednoznacznie, że to zakłóci architekturę tego miejsca i nie ma mowy o tablicy, porozumienie stron też o tym nie wspomina, więc gdzie będzie? Może kiedyś.

będzie czy nie będzie tablica, o krzyżu mowa.
przez Pałacem nie jest jego miejsce.
a to co się dzieje to cyrk. pośmiewisko.

[Dodane po edycji:]

A tak podsumowując - MIEJSCE KRZYŻA JEST W KOŚCIELE.

:brawo:
Pieprz-i-vanilia
F60.31 F38 F33 F31
ExModerator

przez *Wiola* 05 sie 2010, 18:06
Korba napisał(a):

Chyba trochę przesadzacie. Wszystkie, które upamiętniają czyjąs śmierć przy drodze też do kościołów przenieść?
Moderator

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Shadowmere 05 sie 2010, 18:08
i cmentarze tyż? :lol:
Shadowmere

przez Magdaa 05 sie 2010, 18:16
Przy drodze ktoś zginął. Lech Kaczyński nie zginął pod Pałacem. W Smoleńsku mogą krzyż postawić. Natomiast cmentarz jest ziemią poświęconą i godną krzyża. Plac przed Pałacem nie jest ani kościołem, ani miejscem gdzie ktoś umarł, ani ziemią poświęconą. Jest ziemią polityczną, która powinna być wolna od religii.
Magdaa

przez pete_27 05 sie 2010, 18:27
Moim zdaniem winny całej sytuacji jest głównie Komorowski. Nie powinien pytać się o zdanie kleru (co do miejsca przeniesienia) tylko pokazać stanowczość i delikatnie acz skutecznie zasugerować by z tym spi...li gdziekolwiek. A tak kler, wiadomo, zaczął się droczyć, pojawili się w międzyczasie oszołomy z partii rydzyka i mohery jak mięso armatnie na pierwszym froncie. Prezydent powinien był być stanowczy i tyle. Koniec kropka. A nie ulegać naciskom kościoła i pytać ich o zdanie. W końcu to jego teren, jego jurysdykcja etc. Szkoda, że nie przeniosą mu tego krzyża pod wejście do mieszkania i tam nie zaczną odprawiać te szarlatańskie modły. Ciekawe czy wtedy by też grzecznie pytał czy może go zabrać i móc wejść do mieszkania? Martwi mnie to, że nasz przyszły prezydent ulega w takich sprawach, to jest niepokojące.

P.S. Zwłaszcza, że właśnie przeczytałem , że wydał teraz oświadczenie wspólne z klerem. Żenada...
pete_27

przez Korba 05 sie 2010, 18:52
wiola173 napisał(a):
Korba napisał(a):

Chyba trochę przesadzacie. Wszystkie, które upamiętniają czyjąs śmierć przy drodze też do kościołów przenieść?

Widzę, że nie można używać symboliki.
Krzyż powienien być w miejscu symbolizującym wiarę, siedziba głowy państwa takim miejscem nie powinna być, w naszym państwie konstytucja gwarantuje wolność myśli i wyznania.

[Dodane po edycji:]

Moim zdaniem winny całej sytuacji jest głównie Komorowski. Nie powinien pytać się o zdanie kleru

no to jest najlepsze hasło - jakby nie zapytał, to dopiero byłaby histeria. założę, że wtedy także byś napisał, że jest winny.
Pieprz-i-vanilia
F60.31 F38 F33 F31
ExModerator

przez Shadowmere 05 sie 2010, 19:07
Korba, na taaaakim forum?symboliki?przecież polowa użytkowników ma zespol aspergera :mrgreen: .Jesteśmy panstwem katolickim,czy to się komuś podoba czy nie.
Shadowmere

przez Magdaa 05 sie 2010, 19:13
Jesteśmy państwem katolickim bo większość narodu jest tej wiary, ale mamy wolność religii. Jestem wierząca, ale wiem że może nie każdy obywatel życzyłby sobie krzyża w takim miejscu.
Pałac Prezydencki jest miejscem politycznym, a religii do polityki się nie miesza (za co właśnie nie toleruję PISu).
Magdaa

przez Korba 05 sie 2010, 19:30
Korba, na taaaakim forum?symboliki?przecież polowa użytkowników ma zespol aspergera

no tak, ogólnie więc komunikacja u nas leży :mrgreen:

Jesteśmy panstwem katolickim,czy to się komuś podoba czy nie.

no to się przecież Bronisławski zapytał o zdanie kleru ;)
Pieprz-i-vanilia
F60.31 F38 F33 F31
ExModerator

przez Shadowmere 05 sie 2010, 19:33
Korba, nie to mialam na myśli..chodzilo mi o to,że mohery będą rządzić,bo są do tego spolecznie uprawnione i nie sądzę byśmy mogli cokolwiek poradzić :mrgreen:
Shadowmere

przez Korba 05 sie 2010, 19:38
obawiam się, że masz całkowitą rację :mrgreen:

ups, musiałam zedytować, bo zapomniałam, że nie cytujemy poprzedniego posta :P
Pieprz-i-vanilia
F60.31 F38 F33 F31
ExModerator

przez brokenwing 05 sie 2010, 19:39
Państwo katolicki ??? No tak ponad 90% deklaruje tożsamość z KK .Dla mnie to jednak bzdura nawet 30-% z tych 90 % prawdopodobnie nie jest katolikami,jedynie powielają zachowania protoplastów . A krzyż to zwykłe narzędzie propagandy,kontroli tłumów .
brokenwing

przez Korba 05 sie 2010, 19:56
Przepraszam, ale chyba nie sądzisz, że ktokolwiek będzie zgłębiał, co kryje się za deklarowanym katolicyzmem?
Wysoki procent deklaracji jest wystarczającą przesłanką do nazywania państwa katolickim.

A kontrola? Jaka kontrola? Jak na razie to tego fanatycznego tłumu nikt nie kontroluje. Mają swoje 5 minut w telewizji :mrgreen:
Pieprz-i-vanilia
F60.31 F38 F33 F31
ExModerator

Sortuj wg