Dyskopatia a silownia

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

Dyskopatia a silownia

przez sebastian86 01 sie 2010, 10:41
elo. mam pytanie do zorientowanych : jakie cwiczenia na silowni sa dozwolone przy dyskopatii ledzwiowej?
We Are The Champions 2016(L)

Re: Dyskopatia a silownia

przez rober6666 01 sie 2010, 13:44
Witaj.
W ostrym stanie raczej silownia odpada.
Gdy ostry stan minie ( ból będzie juz tępy, bez promieniowania ) możesz spokojnie trenować. Oczywiście wiele ćwiczen odpada , lecz i tak spokojnie mozna dobrac odpowiednie......
I nie będę tu teoretyzował.Jestem po powaznej kontuzji kręgosłupa ( kick-boxing ) a mimo to trenowałem 4 lata na siłce potem, a teraz po przerwie znów trenuję.
Doszedłem do 130 kg na ławce, więc mimo uszkodzonego kręgosłupa-da się !!
A więc
Klatka
- wyciskanie sztangi na każdej ławce (płaskiej, skośnej w góre i skośnej w dół )
-przyciąganie do klatki 2 wyciągów bloczkowych na tzw "bramie" (tak jak rozpietki na ławce,tylko że robi sie to stojąc i pozycja końcowa jest w momencie gdy skrzyzujesz ręce przed klatka
-pompki na 2 równoległych poręczach-chyba najlepszew ćwiczenie na klatę barki i tricepsy jednocześnie
robiąc wyciskanie na ławce nogi trzymaj zgiete na ławce.nie na ziemi. odciąży to kręgosłup
Tricepsy
-ściąganie wyciągu bloczkowego ku dolowi stojąc (nachwyt, podchwyt, uchwyt prosty, uchwyt wygięty,jedną ręka podchwytem )
-wyciskanie sztangi na ławce płaskiej w wąskim uchwycie (ok 20 cm )
-francuskie wyciskanie leżac
Biceps
-modlitewnik
-świetne ćwiczenie nie obciązające kregosłupa-ławka pod wyciąg bloczkowy,zakładasz drążek ,kładziesz sie , ramiona w pionie , i samymy przedramionami przyciągasz wyciąg dodo twarzy-rewelacja
OK
Potem napisze resztę i to czego absolutnie nie polecam
Robert
NON SERVIAM

Choroba Afektywna Dwubiegunowa - obecnie F.31.WAR
obserwowany

przez sebastian86 01 sie 2010, 13:52
dzieki wielkie i jakbys mogl to jeszcze jakies poza sztangowe cwiczenia , np z hantlami lub rozciagaczami :)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez rober6666 01 sie 2010, 13:58
a nie masz dostępu do porządnej siłki?

[Dodane po edycji:]

Hantle raczej odpadają....uwierz mi próbowałem i zawsze żałowałem.Musisz je podnosić z ziemi i z nimi siadac, lub kłaść sie na ławkach,a to rzeźnia dla lędźwi...

Napisz mi czym dysponujesz, aja Ci bankowo dobiorę odpowiedni zestaw ćwiczeń.
Jak juz pisalem mam ukruszony kręg lędźwiowy i dyskopatie w tym miejscu, oraz dyskopatie piersiowa. Mimo to od 10 lat regularnie trenuje ( z 3 letnia przerwą kiedy to CHAD mnie powaliła dosłownie na tapczan )I miałem mocne zaostrzenia dolegliwości "kręgosłupowych" z racji źle dobranych ćwiczeń.
potem juz wszystko konsultowałem z fizjoterapeuta klubu piłkarskiego z ekstraklasy (mój kumpel ) i jest git
Robert
NON SERVIAM

obserwowany

przez sebastian86 01 sie 2010, 15:28
chodzi o te ze zanim bym poszedl na silownie to wolalbym sie najpierw przygotowac w domu na obciazenia. w domu dysponuje hantlem i sprezyna rozciagajaca czy jak to tam sie nazywa. no i mam jeszcze rowerek stacjonarny ale to raczej chyba sie nie przyda heh

przez El Chupacabra 01 sie 2010, 20:06
rober6666 napisał(a):a nie masz dostępu do porządnej siłki?

Hantle raczej odpadają....uwierz mi próbowałem i zawsze żałowałem.Musisz je podnosić z ziemi i z nimi siadac, lub kłaść sie na ławkach,a to rzeźnia dla lędźwi...

Napisz mi czym dysponujesz, aja Ci bankowo dobiorę odpowiedni zestaw ćwiczeń.
Jak juz pisalem mam ukruszony kręg lędźwiowy i dyskopatie w tym miejscu, oraz dyskopatie piersiowa. Mimo to od 10 lat regularnie trenuje ( z 3 letnia przerwą kiedy to CHAD mnie powaliła dosłownie na tapczan )I miałem mocne zaostrzenia dolegliwości "kręgosłupowych" z racji źle dobranych ćwiczeń.
potem juz wszystko konsultowałem z fizjoterapeuta klubu piłkarskiego z ekstraklasy (mój kumpel ) i jest git
Robert

A jak cwiczyc plecy ?

Ja mam zmiany zwyrodnieniowe w kregu ledzwiowym i tez jestem zainteresowany tematem :)

wola człowieka jest jego niebem

przez rober6666 01 sie 2010, 21:39
Plecy.....
Przyciąganie uchwytu wyciągu siedząc.
Siedzisz pod wyciągiem i z góry przyciągasz uchwyt za kark lub przed klatkę-ZAWSZE tak aby linka szła jak najbliżej ciała.Jest masa odmian. Szeroki chwyt i średni chwyt drązka gdy robisz za plecy i bardzo szeroki , średni oraz wąski ( podwójny uchwyt do wyciągu ) gdy robisz przed klatkę piersiową.Gdy robisz przed klatke to mozna spokojnie sie odchylac do tyłu. Gdy za plecy-nie garb się.
Duże ciężary są początkowo zbędne-ważna jest technika i skupianie sie na tym aby pracowały mięśnie grzbietu głównie.
Nie polecam podciągania na drążku. To wspaniałe ćwiczenie ale dla tych ze zdrowym kręgosłupem. Gdy zaczniesz sie podciągać zaostrzenie objawów ucisku dysków na nerwy masz jak w banku.
ŻADNE martwe ciągi, żadne podciągania sztangi w opadzie.
Jest jeszcze jedno fajne ćwiczenie nie mające negatywnego wpływu na kręgosłup
Klękasz lewym kolanem na płaskiej ławce i podpierasz sie dodatkowo lewą ręką.Tułów musi być w poziomie nad ławką, plecy prosto. Prawa noga opiera sie kolo ławeczki. W prawa rękę bierzesz hantel i przyciągasz do do klatki na wysokości mniej więcej sutka.Opuszczasz jak najwolniej.Cięzar taki aby wykonac czysto technicznie (bez szarpania ) około 10-12 ruchów.Potem oczywiście zmiana ręki.
te ćwiczenia absolutnie nie obciązają nadmiernie kręgosłupa.
Sebastian
Z samym hantlem, sprężyna i rowerkiem nic nie wskórasz.....
Żebyś miał chociaż możliwośc wykonywania pompek na poręczach....
NON SERVIAM

obserwowany

przez noowy6 01 sie 2010, 22:12
sfd.pl zapraszam ;p tam jest fajny atlas cwiczen z gifami ;)
"Żyj szybko, umieraj młodo"

przez sebastian86 01 sie 2010, 23:44
a powiedz mi chociaz jak to jest z tymi brzuszkami bo sprzeczne teorie sa wsrod lekarzy. jedni mowia ze to szkodliwe a drudzy twierdza wrecz ze to wskazane przy dyskopati.

przez rober6666 02 sie 2010, 09:02
"prawdziwe"brzuszki takie z W-F (nogi płasko, tułów wyprostowany) są szkodliwe,
Odmiana taka ,że nogi masz zgięte i uniesione nad ziemia cały czas (podudzia równolegle do podłoża ,uda tak okolo 45 stopni w górę).Ręce za głową ( ale NIE CIĄGNĄ GŁOWY)Wykonujesz krótkie "brzuszki" tułowiem w stronę uniesionych nóg.Takie krótkie, szybkie "spięcia"
Ten rodzaj nie obciąza szkodliwie lędźwi
Robert

noowy6
świetny pomysł
tam są faktycznie pięknie pokazane ćwiczenia. Bogaty wybór
Sebastian-jak sobie jakieś z tych ćwiczen wybierzesz, to dawaj linka .Niektóre wyglądaja niewinnie , a porządnie daja wycisk nadwyrężonemu kręgosłupowi. Na sobie przetestowałem...
Po co masz powielać błędy i sie niepotrzebnie zniechęcać
Robert
NON SERVIAM

obserwowany

przez sebastian86 02 sie 2010, 12:10
a poprosze dokladniejszy link to tej stronki

przez rober6666 02 sie 2010, 19:44
http://www.kulturystyka.pl/atlas/

niżej masz nazwy ćwiczeń i klikając na każde z nich masz filmik-animacje pokazujące prawidłowe wykonanie..
NON SERVIAM

obserwowany

przez El Chupacabra 02 sie 2010, 20:58
Rober - mi wlasnie neurolog zalecil podciaganie na drazku i nawet sam czuje, ze mi to pomaga. Czemu uwazasz, ze to jest szkodliwe ?

wola człowieka jest jego niebem

przez rober6666 02 sie 2010, 22:14
ZAWSZE gdy w ciągu 3 lat regularnych treningów skusiłem sie na to fantastyczne ćwiczenie to po kilku razach dostawałem tzw lumbago i skarpetki przez kilka ładnych dni ubierałem na leżąco :D
masakra.Nie wiem czemu tak się działo.Poćwisz zobaczysz-może będzie akurat u Ciebie git.
Po treningu dobre sa lużne zwisy na drązku. tak ze 3 serie po 30 sekund do minuty.
Teraz odkryłem świetna odmiane podciągania
Drążek montuję na wysokości tak z 15 cm powyżej pasa , nogi daję na taboret znajdujący się jakieś 1,5 metra przed drązkiem (ugięte w kolanach) i tak się podciągam. Ważne aby nie pomagac sobie nogami ani tułowiem w trakcie ćwiczenia. Tułów jest praktycznie w pozycji poziomej.
Pięknie idzie w najszersze grzbietu i biceps.Zero bulów kręgosłupa.
Wiesz-piszę co u mnie powodowalo zaostrzenie dolegliwości.
Przysiady ze sztangą-masakra.
Wyciskanie sztangi z za karku siedząc -masakra
Pozdrawiam
Robert
NON SERVIAM

obserwowany

Sortuj wg