Kilka pytań tylko do Kobiet :)

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

Kilka pytań tylko do Kobiet :)

przez Magdaa 16 lip 2010, 21:11
Kobiety, pewnie niektóre z Was wiedzą że będę się teraz zajmować sprzedażą odzieży itd, dlatego bardzo Was proszę- czy możecie odpowiedzieć na kilka moich pytań? Bardzo mi to pomoże. Z góry dziękuję!

1. Czy robisz zakupy na Allegro?
2. Na jakich stronach najczęściej robisz zakupy?
3. Czy kupujesz na Allegro ubrania?
4. Czy kupujesz na Allegro buty?
5. Czy kupujesz na Allegro kosmetyki?
6. Na co zwracasz uwagę kupując ubrania na Allegro?
7. Kupujesz rzeczy nowe czy używane?
8. Kupujesz ubrania z outletów?
9. Jakie marki ubrań kupujesz najczęściej?
10. Czy idąc na wesele itd itp kupujesz sukienkę przez internet? Ile wydajesz na nią pieniędzy i jaki materiał preferujesz?
11. Jakie marki ubrań lubisz najbardziej?
12. Jakie kosmetyki kupujesz przez internet?
13. Kupujesz rzeczy pojedyncze u jednego sprzedawcy czy kupujesz po kilka sztuk na raz?
14. Zwracasz uwagę na koszta wysyłki?
15. Wolisz kupować po wpłacie na konto czy za pobraniem, a może bez różnicy?
16. Jaki nosisz rozmiar ubrań?
17. Jaki nosisz rozmiar obuwia?
18. Jaki jest Twój ulubiony kolor?
19. Zwracasz uwagę na aukcje podświetlone?

Dziękuję :smile:
Magdaa

Re: Kilka pytań tylko do Kobiet :)

przez eligojot 16 lip 2010, 21:25
Dziewczyny, a czy w ogole da się kupować ubrania przez internet? Dla mnie to awykonalne. No rozumiem jakieś tam tanie ciuszki typu uni-rozmiar, ale markowe rzeczy, za które się płaci niemałą cenę i normalnie w jakiejś galerii handlowej spędza 3 godziny zanim się wybierze?
Bóg zawsze odpowiada na prośby. Czasem jednak odpowiedź brzmi: "Nie".

przez Magdaa 16 lip 2010, 21:28
Jak się zna swój rozmiar to nie ma z tym problemu :smile: Ja kupuję i ubrania i buty przez internet.
Na Allegro też się spędza cały dzień zanim się coś kupi ;)

p.s. Ja będę sprzedawać ubrania za przystępne pieniądze- nowe, używane i z outletów.
Magdaa

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez pingwin 16 lip 2010, 21:42
Hej, już odpowiadam:-)

1. pewnie, ale tylko jakieś uzupełniające rzeczy np. ostatnio kupiłam sobie nową bokserkę biegową adidasa za jakieś śmieszne pieniądze, jakieś skarpetki, torebeczki itp. żadnych koszulek, spodni (ale to dlatego, że mam 1.80 wzrostu i rozmiar 36 i muszę przymierzyć wcześniej, bo często są krótkie rzeczy, a nie chce mi się z centymetrówką bawić:-)
2. allegro tylko
3. jw. :-)
4. japonki zdarzyło mi się kupić, przymierzam się do balerinek atmosphere:-)
5. zdarza mi się, ale tylko kupione już wcześniej w normalnym sklepie (np. jak coś mi się spodoba i mi się skończy) i tylko w warszawie od sklepów lokalnych z odbiorem osobistym nowe;)
6. zazwyczaj dokładnie wiem, co mnie interesuje i po prostu szukam konkretnych rzeczy, ale zwracam uwagę na: lokalizację głównie (staram się odbierać osobiście zawsze:)
7. nowe
8. outlety, lumpeksy, bardzo lubię ganiać zakupowo:-)
9. o matko, różnie:-) teraz większość rzeczy mam z new looka i top shopa, ale w szafie cały przekrój marek (ulubiona spódnica no name z second handu humana 4 life:P)
10. sukienki tylko w normalnych sklepach. muszę wcześniej przymierzyć, nie ma opcji:P
11. różnie, jak wyżej. jak mi się rzecz podoba, marka i cena zazwyczaj są wtórne:)
12. tusze do rzęs i lakiery do paznokci:) kiedyś kupowałam błyszczyki carmexu, ale pojawiły się w super-pharmie ostatnio:)
13. pojedyncze (jak kupuję w warszawie znika sprawa kosztów wysyłki)
14. jw. ale jak już zamawiam, standardowe 8zł nie gryzie:P
15. zawsze wpłacam na konto od razu po wygraniu aukcji, tak jest najprościej:)
16. 36/8
17. 41
18. zależy od pory dnia:)
19. nie. i masówki też nie, czuję się wtedy jakbym robiła zakupy w tesco:)

uwagi: generalnie z allegro opłaca się chyba tylko patent z kupowaniem rzeczy w atmosphere i okołopodobnych tanich brytyjskich sieciówek (np. miss selfridge, asos etc.) - widziałam, że na aukcjach rzeczy mają parokrotne przebicie i dziura w rynku się chyba jeszcze nie zapełniła:-) Z rzeczami dostępnymi w PL (top shop, zara, itp.) nie ma się chyba co bawić, przynajmniej dla mnie (w Waw) to w żaden sposób nie jest atrakcyjne (wolę iść do sklepu:). Widziałam, że ludzie też robią manewr z tymi kolorowymi ekologicznymi torbami adidasa, które w pewnym momencie były hitem - w fashion housie w piasecznie te torby sprzedają we wszystkich kolorach za 15zł, a na allegro się świetnie sprzedają za 20.. :-)
No, to się naprodukowałam:) Mam nadzieję, że się przyda, pozdrawiam:)

przez Magdaa 16 lip 2010, 21:46
Dziękuję Ci kochana! Bardzo dziękuję, te odpowiedzi to dla mnie duża pomoc :smile:
p.s. Na razie nie będę zdradzać szczegółów żeby nie zapeszyć, ale będę mieć rzeczy nowe z Polski, Francji, Włoch i UK min takich marek jak Atmosphere, h&m itd. A także będę mieć ubranka z outletów z UK i Francji, w tym także planuję mieć ubrania używane z tamtych krajów, bo znalazłam fajnego dostawcę :smile:
Myślę, że od konkurencji odróżni mnie to, że moda to moja pasja i każdą rzecz przeglądam milion razy i zamówię tylko to, co mnie olśni- ponadto szukam perełek za dobre ceny, mam nadzieję że spodoba Wam się ! To będzie sklep dla prawdziwych 'faszionistek', a wiele ubrań będzie po jednej sztuce- unikatowych :mrgreen: :pirate:
Magdaa

przez eligojot 16 lip 2010, 21:57
A za ile Wy te ubrania kupujecie na aukcjach? Bo ja generalnie wyrosłem w atmosferze poszanowania dla pieniędzy, i strasznie nie lubię marnować nawet złotówki, czy choćby jedzenia... nawet jak w szkole nie zjadłem kanapki to zostawiałem w takim miejscu na dworcu, gdzie ciągle kręcili się bezdomni.

Pamietam, że kiedyś kupiłem koszulę w licytacji i na obrazku wszystko extra, kolor, rozmiar (mierzyłem się w 3 miejscach - barki, pas i rękaw). Jak przyszła, to wrzuciłem do szafy i chodzę w niej tylko do fryzjera, żeby nie marnować innych ubrań na wbijające się włosy po strzyżeniu... Niestety, ani dobrze nie leżała ani kolor nie był fajny. Dobrze, że nie była jakaś strasznie droga. Od tamtej pory tylko galerie i markowe ciuchy!

przez pingwin 16 lip 2010, 22:03
ja akurat zostawiam ogromne pieniądze na ubraniach (paręset złotych miesięcznie w sklepach/outletach/na aukcjach/w second handach, nie zarabiam regularnie, więc to chyba sporo), ale dlatego, że wychodzę z założenia, że żyję tu i teraz - jak człowiek się stara, to musi przyjemności z tego życia mieć:-) Poza tym dla mnie ubieranie się to prawie rodzaj sztuki, na równi z robieniem zdjęć i malowaniem, uskuteczniam się w tym twórczo:) noi na mnie to działa terapeutycznie:P

przez Magdaa 16 lip 2010, 22:08
Eligojot- moje ciuchy będą markowe :smile: Szukam tylko tych o dobrej jakości, bo sama też takie będę nosić :P Co do tego za ile się robi zakupy... To chyba zależy od możliwości finansowych danej osoby. Ciężko powiedzieć. A jeszcze co do jakości- trzeba mieć zaufanego sprzedawcę, ja takim mam nadzieję będę.

Pingwin- dla mnie też ubieranie się to rodzaj sztuki, i mam nadzieję przygarnąć do mojego sklepu właśnie takie osoby- które szukają swojego stylu, lubią rzeczy indywidualne, dla których ubranie to coś więcej niż tylko kawałek szmatki. To rodzaj wyrażenia siebie ;)
Magdaa

przez eligojot 16 lip 2010, 22:14
19. Zwracasz uwagę na aukcje podświetlone?

Ja te aukcje zawsze pomijam, bo wiadomo, że to jakiś supersprzedawca się reklamuje, a wtedy zwykle nie jest aukcja, tylko poprostu Kup Teraz. Wolę poprzewijać strony, aby coś "upolować".

przez Magdaa 16 lip 2010, 22:19
Aaa widzisz. Ja zamierzam na początku przynajmniej sprzedawać na 'kup teraz', chociaż większość rzeczy, bo co jak co, ale aukcje trwają długo, a wiadomo że jak się biznes rozkręca to zależy człowiekowi na czasie... Potem, jak już mi się sytuacja ustabilizuje to będę też licytacje robić, ale na początku w większości nie, ze względu na czas właśnie, muszę ruch w interesie zrobić aby zainwestowane pieniądze się zwróciły i abym mogła dalej inwestować- stagnacja to najgorsze co może mi się przytrafić na początku.
Magdaa

przez Lili-ana 16 lip 2010, 22:29
Odpowiadam na pytanka :smile:

1. Tak
2. Na Allegro :)
3. Tak
4. Zdarzyło się ale częściej kupuję w realnym sklepie
5. Tak, bo są zazwyczaj tańsze niż w sklepie normalnym.
6. Na rozmiar, kolor :) na komentarze danego sprzedawcy, ile ma pozytywów, ile negatywów i ilu jest u niego kupujących, a także na koszty przesyłki.
7. jesli chodzi o Allegro to kupuję rzeczy nowe, a w realu to częściej zaglądam do lumpeksów :) Chodzę też na wyprzedaże do sklepów, bo wtedy taniej, a ja kasiasta zbytnio to nie jestem :roll:
8. Nie
9. Cropp Town, House, Diverse, czasem H&M
10. Nie zdarzyło mi się takie coś :D
11. Patrz punkt 9.
12. Fluidy, tusze, korektory, pudry, cienie do powiek w palecie, czasem kremy do twarzy
13. Przeważnie kilka sztuk naraz u jednego sprzedawcy.
14. Tak, ale jak coś mi się bardzo spodoba i muszę to mieć, to koszt wysyłki ma mniejsze znaczenie :D
15. Wolę wpłacać na konto, bo wychodzi taniej.
16. S/M
17. 38/39
18. Fioletowy ! :105:
19. Nie specjalnie.
Lili-ana

przez Magdaa 16 lip 2010, 22:31
Dziękuję pięknie ! :smile: To naprawdę bardzo mi pomaga, pozwala poznać potrzeby kobiet. Dzięki !
Magdaa

przez Krzysiek1234 18 lip 2010, 00:43
A co to za dyskryminacja mężczyzn. Ja bym odpowiedział, no ale jak nie to nie :mrgreen:

przez Lili-ana 18 lip 2010, 01:38
Bo Magda będzie sprzedawała produkty tylko dla kobiet.
Lili-ana

Sortuj wg