Jak schudnąć nie ruszając się?

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

Re: Jak schudnąć nie ruszając się?

przez fobia 14 lip 2010, 13:38
shadow_no, poddtruć jakąś bogatą ciotkę ,która wcześniej przepisałana nas spadek :twisted:

Jantarek, schudnać dietą to jedno, ale żeby efekty były lepsze i szybciej widoczne bez ruchu nie da rady, chociażby 45 minutowy w miarę szybki spacerek dziennie - zawsze coś ;)

przez Shadowmere 14 lip 2010, 13:46
osobiście pobieralam kiedyś clenbuterol i chyba takie specyfiki ma na myśli Robert.
z tego co pamiętam ktos mi go "doradzil",bo mial "ladnie wyprofilować mięśnie",a wtedy plywalam.
Mloda i glupia bylam,ot co :P .Nie polecam.
Shadowmere

przez resumo 14 lip 2010, 14:12
rober6666 napisał(a):Podstawa , to nie jeśc po 18.

Podstawą jest posiadanie wiedzy do formułowania podstaw. O czynniku powodującym powstawanie i magazynowanie tłuszczu w organizmie już napisałem wyżej. Głodu wieczornego nie zabija się wypychając żołądka wodą mineralną tylko robi się to spożywając jedzenie o niskim IG (np. chudy twaróg z warzywami), co jest o wiele korzystniejsze (zdrowe) dla organizmu (dzięki wolniejszemu przyswajaniu białka z twarogu - kazeiny - przez organizm).

Poprawniejsze byłoby stwierdzenie, że im później spożywamy posiłek, tym mniej węglowodanów powinien on zawierać.

rober6666, napisz jeszcze proszę, jakie składniki odżywcze z krwi chcesz spalać wykonując na czczo (rano) trening tlenowy, gdy ostatnim Twoim posiłkiem było coś zjedzonego dzień wcześniej do godziny 18? Glikogen po takim czasie będzie już prawie wyczerpany obojętnie gdzie byś spojrzał: w mięśniach, wątrobie i krwi.

O katabolizmie napisałem już w wątku o maratonie. Pamiętajcie też, że tkanka mięśniowa jest cięższa od tkanki tłuszczowej (przy stawaniu na wadze i szacowaniu ilości spalonego "tłuszczu").

Klenbuterol, czy łagodniejszy salbutamol to leki na astmę (niehormonalne) wpisane na listę środków dopingujących w sporcie. Dostępne są na czarnym rynku lub na receptę (ten pierwszy na pewno nie), więc chyba nie warto o nich wspominać?

Legalnie można się wspomagać środkami tworzonymi na bazie np. kofeiny, skórki gorzkiej pomarańczy lub johimbiny, ale sensu nabiera to dopiero, jak mamy już ułożoną zdrową dietę, której się trzymamy.

Dieta...
resumo

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Shadowmere 14 lip 2010, 14:17
resumo, wiem co to jest Clenbuterol :roll: Piszesz-"na pewno nie",co mnie śmieszy,bo wlasnie stamtąd go mialam :lol: W Polsce wycofany z lecznictwa,stosowany w weterynarii w leczeniu ciężkiej astmy i bezdechu u koni.
Niemniej jak pisalam-nie polecam :smile:
Shadowmere

przez resumo 14 lip 2010, 14:26
Na pewno nie jest dostępny teraz na receptę, więc co Ciebie śmieszy w tym co napisałem?
resumo

przez Sean1 15 lip 2010, 21:43
Ja się odchudzam - jeżdżę na rowerze. Ważyłem 80 kg, chce spaść na trochę mniej. A czy da się bez ruchu? Oczywiście, że się da. Dieta ok. 1800 kcal około wystarczy z czym wystarczy omijać ciężkie węgle, jeść dużo posiłków, pić sporo wody (ale nie nie za dużo, max 2l. na dzień, bo to u mnie przynajmniej rozpycha brzuch z lekka), i typowo: warzywa, zamiast białego chleba czarny. No i bez błędnej zasady - dużo samego tłuszczu - grubnie się najbardziej, bo jedząc kilo mięcha i kilo ziemniaków utyje się tak samo. Tłuszcz jak już napisano jest ważny w diecie.

przez linka 15 lip 2010, 21:47
Ja tam dalej uważam, że schudnąć może i się da....ale jeśłi nie będzie się ćwiczyć ciało będzie sflaczałe i obwisłe, bo to co teraz wypełnia tłuszcz będzie smutno zwisało......
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez Natalii44 11 paź 2010, 15:53
Kleopatra napisał(a):Ja schudłam nie ćwicząc, ponad 10 kg. Prosta zasada - MŻ (mniej żreć) ;-) Polecam Ci dietę 1000 kcal, chociaż jest restrykcyjna i wymagająca wytrwałości. Jeśli nie 1000, to może chociaż 1500 kcal? Też schudniesz, ale wolniej.

Właśnie zastanawiam się nad swoją sytuacją i mam pytanie - ja sama ważę 66 kg i mam (około) 164m wzrostu, więc jestem stosunkowo niska. Mam lekką nadwagę, a ostatnio coraz bardziej mi to przeszkadza; dobieranie ubrań, najbardziej spodni, stanowi problem, a źle sie czuję ze sobą. Jestem nerwową osobą i wszystko mnie zniechęca. Źle się czuję przez swój wygląd, a trudno mi to zmienić. Mimo, że nie mam wielkiej wagi to, jednak na mnie widać te kg dużo mocniej (może przez wzrost) i bardzo mnie to irytuje. Ograniczam teraz słodycze, wszelkie fastfoody (bo zdarzało się jeść) i jem znacznie mniej chleba, nie jem żadnych sosów, śietany, majonezu, itd. Do tego staram się pić więcej wody, nie jeść trzy godziny przed snem i posiłki dzielić na 4 , 5 razy po ok. 3 godziny. A przy tym nie dojadać międyz posiłkami. Ruch... Trudna sprawa. Mam mało czasu, a dużo zajęć do wykonania. Nie mam czasu na biegi rano, a roweru nie mam. Mogę co najwyżej poćwiczyć trochę w domu jakieś ćwiczonka i spracery... Ale tylko w weekend, gdy często wychodzę ze znajomymi. To wszystko. Chyba, że wliczyć wf, ale mało na nim ćwiczymy. Czy, wprowadzając w życie takie zasady, można schudnąć? Bez jakieś szczegółowo ustalonej diety? Bez większego ruchu, ograniczania kalorii konkretnego? Bo nie chcę sobie odmawiać tego, jesli nie pomaga to. Chciałabym zrzucić kilka kg w kilka miesięcy, ale bardziej zalezy na tym by efekty było widać w lustrze, a nie na wadze ;> Napisałaś, że prosta zasada Mniej Żreć ;) Tylk to wystarczy, aby schudnąć?

przez Nodame 11 paź 2010, 16:19
Hej Nati zajrzyj tu http://www.dieta.pl/grupy_wsparcia/ i powodzenia :D

[Dodane po edycji:]

Panna_Modliszka napisał(a):Jak schudnąć nie ruszając się? :lol:

Przykładem niech będą chilijscy górnicy, którzy przy minimum ruchu pochudli kilkanaście kilogramów - oczywiście przykład skrajny, ale patrz - możliwy; u przeciętnego człowieka może być podobnie, bo każdy jest inny, ale wiadomo ruch to zdrowie ;)
Nodame

przez słońce_nie_wzejdzie 11 paź 2010, 18:08
Jest to możliwe. Ponoć niektórzy ludzie połykają jajeczka tasiemca by w ten sposób schudnąć. Po wszystkim zatruwają tasiemca i go wydalają.
Jeżeli jesteś szczęśliwy, to oznacza, że zaraz stanie się coś złego albo nie wiesz o czymś istotnym.

Kiedyś chciałem, aby Bóg pomnożył inteligencję otaczających mnie ludzi przez trzy. Ale dowolna liczba przemnożona przez zero, nadal daje zero...

przez kuba94 11 paź 2010, 18:28
słońce_nie_wzejdzie, hardcor :D
A co za problem wsiąść na rower i zrobić parę kilometrów dziennie? Rozumiem, że można się bać świata, ale to chyba nie jest bariera nie do pokonania. Odrobina chęci wystarczy.
kuba94

przez El Chupacabra 11 paź 2010, 20:02
linka napisał(a):Nie ma takiej fizycznej opcji żeby schudnąć nie ruszając sie.
Owszem można zastosować dietę 1000 kalorii, ale co z tego, schudnie się, spali tłuszcz ale będzie się obleśnie sflaczałym stworem, rozciągnięta skóra nie zejdzie się...fuj.....
Z czystej ciekawości, czemu nie chcesz się ruszać?

Mylisz sie. Jestem na diecie od 1,5 miesiaca i schudlem 8 kg, sportu prawie nie uprawiam, nie glodze sie (wrecz opycham do oporu, na pewno nie licze kalorii). Jak to zrobilem wiec ? :)

wola człowieka jest jego niebem

przez linka 11 paź 2010, 20:18
El Chupacabra, dalej dopisałam, jak się człowiek odchudzi bez ruchu to będzie miał sflaczałe, obwisłe cielsko ot co !
Żeby mieć jędrną skórę, sprężyste mięśnie, dobrą kondycję - jednym słowem fajnie wyglądać i dobrze się czuć - trzeba uprawiać sport. Który swoją drogą jest potrzebny dla zachowania równowagi psychicznej..... :smile:
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez RafQ 11 paź 2010, 20:21
Rower,ewentualnie do tego inne ćwiczenia w domu plus do tego lekka dieta i będzie ok.
Na wiosne ważyłem 91 kg i wiekszosc wagi byla umiejscowiona w brzuchu.Jak tylko zrobilo sie cieplo wzialem sie za regularna jazde rowerem (co 2-gi,3-ci dzień).W ciągu półtora miesiąca schudłem 7kg będąc w dodatku na mirtazapinie,po której większość osób tyje.
Więc da się tylko trzeba odpowienio zadbać o siebie.Nadchodzi zima,wiec mozna sobie kupic rowerek treningowy i w domu spalac kalorie.Samą dietą siedząc non stop w fotelu i nie robiąc nic pewnie i można schudnąć,ale nikt mi nie powie,ze wyglad po takiej kuracji moze dorownac wygladowi ciala po odchudzaniu z duza aktywnoscia fizyczna.

Ja regularnie cwicze w domu (pompki,drazek,hantle,przysiady),niedlugo kupuje rowerek stacjonarny i jak tylko zdrowie psychiczne pozwoli mam zamiar zrzucić resztę "opony" na brzuchu.
Łeb mam zryty,to przynajmniej fizycznie chce wyglądać dobrze ;) .
RafQ

Sortuj wg