Jak schudnąć nie ruszając się?

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

Jak schudnąć nie ruszając się?

przez Jantarek 12 lip 2010, 22:48
Krótki okres przed psychozą dosyć szybko chudłem. Doszedłem z 95kg do 88kg. Dzięki psychotropom przytyłem do 104kg. Jest jakiś sposób by chudnąć bez ruszania się? Boczków, golonek i innej smażeliny nie jadam.
Jantarek

Re: Jak schudnąć nie ruszając się?

przez linka 12 lip 2010, 23:03
Nie ma takiej fizycznej opcji żeby schudnąć nie ruszając sie.
Owszem można zastosować dietę 1000 kalorii, ale co z tego, schudnie się, spali tłuszcz ale będzie się obleśnie sflaczałym stworem, rozciągnięta skóra nie zejdzie się...fuj.....
Z czystej ciekawości, czemu nie chcesz się ruszać?
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez depresyjny86 12 lip 2010, 23:29
Hmm bo ruszanie się i ćwiczenia fizyczne są męczące?....Sam muszę schudnąć,a leń ze mnie straszny;/
:)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Magdaa 12 lip 2010, 23:43
Nie ma takiego sposobu. Możesz się głodzić i może schudniesz, ale wszystko szybko wróci i to z nawiązką.
A czemu nie chcesz się ruszać? Kup sobie hantle, matę itd i w domu ćwicz, brzuszki rób, do tego zdrowa dieta. To tak dużo?
Magdaa

przez dogomaniaczka 12 lip 2010, 23:46
też by mi się przydała ta opcja..ćwiczenie u mnie nie wchodzi w grę..najchętniej rolki, rower.. szkoda tylko że nie jestem w stanie wychodzić z domu :( a schudnąć by się przydało..
dogomaniaczka

przez Magdaa 12 lip 2010, 23:47
Nie możecie ćwiczyć w domu ?
Magdaa

przez dogomaniaczka 13 lip 2010, 00:01
ja zamierzam kręcić hula hop na brzuch ale nie zależy mi na wyrobieniu mięśni czemu służą ćwiczenia a na zrzuceniu kilku ładnych kilogramów dlatego odpowiednijszy dla mnie byłby rower albo rolki :( ale cóż..:(
dogomaniaczka

przez linka 13 lip 2010, 06:58
To należy zbierać kasiurę i zafundować sobie stepper albo rowerek stacjonarny :)
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez Kleopatra 13 lip 2010, 09:33
Ja schudłam nie ćwicząc, ponad 10 kg. Prosta zasada - MŻ (mniej żreć) ;-) Polecam Ci dietę 1000 kcal, chociaż jest restrykcyjna i wymagająca wytrwałości. Jeśli nie 1000, to może chociaż 1500 kcal? Też schudniesz, ale wolniej.
Strzeż mnie jak źrenicy oka, Ukryj mnie w cieniu swych skrzydeł
Psalm 17,8

przez resumo 13 lip 2010, 09:58
Nie słuchaj tych, którzy mówią, że się nie da. Prawidłowa dieta (racjonalny sposób odżywania się; zdrowe nawyki żywieniowe) to ogromna część sukcesu. Na wstępie oczywiście wykluczamy choroby, uwarunkowania genetyczne i obżeranie się dla samej przyjemności, jaką dają ulubione smaki.

Samo ograniczenie kaloryczności jedzenia też nie jest dobrą drogą. Wystarczy popatrzeć na to co jedzą otyli - kalorycznie często nie dobijają do swojego bilansu zerowego a pomimo tego mają problemy z nadwagą. Dieta nie znaczy to samo, co głodzić się.

Trzeba też uświadomić sobie, że (zdrowy) tłuszcz jest dobrym źródłem energii w diecie. Ludzie często sięgają po odtłuszczone produkty tylko dlatego, że funkcjonuje w ich głowach mylne wyobrażenie tłuszczu jako tego złego czynnika odpowiedzialnego za to, co mają zmagazynowane w adipocytach pod skórą. Dodatkowo wraz z odtłuszczaniem produktów rośnie ich indeks glikemiczny (w tym zdaniu mogę się trochę minąć z prawdą - jeśli ktoś ma wiedzę niech mnie poprawi).

Problemem są silne, gwałtowne wyrzuty insuliny w organizmie, które sprzyjają tworzeniu się i magazynowaniu tkanki tłuszczowej (poprzez aktywowanie odpowiedzialnych za to enzymów).

Sport oczywiście jest zdrowy (jeśli uprawiamy go w mądry sposób - nie daj się namówić np. na maratony, które w innym miejscu na tym forum były polecane jako forma walki z nadmiarem kilogramów) i może przyśpieszyć sam proces odchudzania, ale rozumiem, że czynnikiem ograniczającym Ciebie w tej kwestii może być wstyd lub inny problem mający podłoże w psychice. Możesz spokojnie zacząć odchudzanie od zmiany sposobu odżywiania się na zdrowszy.

Ktoś zmotywowany do zmian?
resumo

przez dogomaniaczka 13 lip 2010, 15:40
linka, racja :D w sumie mogę od dziadków wziąć oni i tak nie mają siły już na tym jeździć :) dzięki przypomniałaś mi :)
dogomaniaczka

przez shadow_no 13 lip 2010, 20:16
Jak zarobić dużą bańkę $$$ bez pracy? ;)
Jantarek, podchodzisz do problemu ze złej strony. Nie zawsze warto iść na łatwiznę.
Zapraszam do sklepu z odzieżą damską i torebkami.
Założyciel / Administrator

przez soulfly89 14 lip 2010, 10:43
:lol: rozwalił mnie ten temat...

ok, da się schudnąć samą dietą ale to będzie trwało ze 3 lata zanim dojdziesz do prawidłowej wagi, organizm się przyzwyczai i tak dalej... jeśli chcesz schudnąć szybciej, MUSISZ SIĘ RUSZAĆ! wcale to nie muszą być mordercze treningi, wystarczy jakaś średnia aktywność, ale najlepiej codziennie.

ech, w ogóle jak chce się coś zrobić porządnie i z efektem to trzeba zapomnieć o łatwych rozwiązaniach, tabletkach odchudzających i innych cudach... najlepszy przykład: moja mama - bierze te pastylki odchudzające od roku i ciągle jest coraz pulchniejsza ;)

przez rober6666 14 lip 2010, 11:21
.....jesli w domu to rowerek albo steper, choc lepszy rowerek.
I nie trzeba sie katowac i zdychac ze zmęczenia na tym rowerku !!!!!Nie tędy droga.
Najważniejsza jest regularnośc treningu.bez tego ani rusz.
a więc:
jesli chodzi o zrzucanie masy to najodpowiedniejszą porą jest ranek, niedługo po wstaniu , koniecznie bez jedzenia. Nie nalezy tez pic nic poza dowolna ilością wody.(bez cukru )
Siadamy na rowerek i bez wariacji (tętno okolo 120 ) kręcimy sobie. Potrzeba cierpliwości-trening musi trwać minimum ponad pół godziny ( dopiero wtedy , po pólgodzinie organizm zaczyna spalać zmagazynowany tłuszcz. Wcześniej spala tylko składniki odżywcze znajdujące się w krwiobiegu.)
logiczne więc , że im dłużej powyżej półgodziny tym lepiej.Ale bez wariactwa jak juz pisałem .Tetno 120 . I regularnie, każdego dnia. O dietach pewnie wiecie. Więc co tu pisać. Podstawa , to nie jeśc po 18. Pojawiający sie wieczorny głód mozna skutecznie pacyfikowac dowolną ilościa wody mineralnej.
Efekty murowane.
Robert

[Dodane po edycji:]

....oczywiście sa pewne specyfiki które powodują podniesienie temperatury ciała ,a co za tym idzie jest spalany tłuszcz przez całą dobę , nawet gdy śpimy( energia potrzebna własnie do utrzymania zwiekszonej temperatury...)....bardzo skuteczne, ale czy bezpieczne???
Mają też skutki uboczne w postaci nerwowości,rozdrażnienia i potliwości
Robert
NON SERVIAM

Choroba Afektywna Dwubiegunowa - obecnie F.31.WAR
obserwowany

Sortuj wg