Automaniak

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

Re: Automaniak

przez Zenonek 17 lip 2010, 12:56
No kazdy ma inny gust i potrzeby i dlatego jest taka roznorodnosc.

Oczywiscie ja jestem za standardowym podzialem tzn. :

- limuzyny
- 4X4
- Van
- SUV
- Coupe

Oczywiscie poszczegolne podgrupy wystepuja w zaleznosci od wielkosci, prestizu, klasy itp itd

przez Magdaa 17 lip 2010, 13:15
Zenonek- to nie ja pisałam o finansach i o tym że zarabiam 5k. Nie jestem na żadnym stanowisku, prowadziłam swój lokal gastronomiczny. Obecnie nie pracuję, ale za jakiś tydzień idę zarejestrować nową firmę, będę zajmować się handlem detalicznym. Ja nie umiem pracować dla kogoś, wiecznie sama jakieś interesy prowadzę, tak mi najlepiej- najmniej się narobię a sporo zarobię. Studiuję turystykę i rekreację.
A propo- pisząc o silniku 4,4 masz na myśli model 740? Bo nie ma takiego jak 744 :smile: . Z nim akurat nie ma tragedii ze spalaniem, jeśli jest to 740i po lifcie to można dojść ponoć i do 10l na trasie... No ale ponoć nie ma dużej różnicy między v8 a v12, jeśli chodzi o koszty itp. Ponoć też łatwiej znalezc zadbaną v12 niż v8 i w przypadku v8 jest jeszcze jeden mały minus- alternator za ok 1500zł. Jak jest z awaryjnością? No na pewno nie różowo, to dość subtelne auto, że tak powiem ;) Ma delikatne zawieszenie i dość często trzeba inwestować w naprawy zawieszenia i układu kierowniczego. Wg mnie najważniejsze jest to, aby nie robić auta w ASO tylko samemu szukać części np na Allegro. Ponadto najlepiej jest samemu auto naprawiać, ale jeśli się na tym nie znasz to dokładnie poszukaj warsztatu zanim je gdziekolwiek oddasz. Zależy też jak będziesz o nią dbał, bo jak będziesz dopier*alał to wiesz, zemści się... No nie ma co ukrywać, bez awarii się nie obejdzie. Ale to jak w każdym aucie. Tutaj zależy czy sam sobie umiesz z tym poradzić, wtedy koszty spadają.
Jeśli już chcesz kupić ten model to nie pytaj o awaryjność, bo to sprawa drugorzędna... ;) Liczy się radość z jazdy. Ale przemyśl to.

Pajak- naklejkę ma Land Rover ;) A tak na serio to ja na terenówkach się kompletnie nie znam i nie mam pojęcia jaka to jest.
Magdaa

przez Zenonek 17 lip 2010, 13:35
Magdaa,

No 740i ma 4,4 L 286 km , chociaz v12 moze rzeczywiscie latwiej znalezc zadbana....

Ale to musi chodzic masakrycznie 326 Km...

To troche czasochlonne zeby samemu szukac czesci...ale ASO pewnie strasznie sobie lupia ?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Magdaa 17 lip 2010, 14:59
Co to jest 326 koni... ;) Akurat.
Wiem, że 740 ma 4,4 ale myślałam że może coś nowego wymodziłeś :mrgreen: Dlatego wolałam się upewnić że o tą konkretnie Ci chodzi. Musisz poczytać na forach o bmw co użytkownicy tego modelu sądzą o tym konkretnie silniku :smile: Masz np bmw-klub, albo bmw-sport fora.
A propo ASO- czy łupią? Chyba tylko Kulczyka stać na to, aby tam auto robić ;) ASO to inaczej autoryzowany serwis... nie wchodz jak nie masz pełnego portfela. Szukanie części na Allegro jest czasochłonne? No co Ty, pare minut, jeśli się znasz.
Powiem Ci tak- bmw to marka dla fanatyków. Jeśli znasz się na tych autach, umiesz sam coś przy nich zrobić, nie straszne Ci koszta czy naprawy i duże spalanie, a najważniejsze dla Ciebie to komfort jazdy i miłość do marki- to bierz. Ale jeśli nie znasz się na swoim modelu pod względem technicznym, nie umiesz sam naprawiać albo nie masz dobrego, taniego warsztatu i nie umiesz szukać części na Allegro- lepiej odpuścić. Serio. Bo się zakopiesz.
Magdaa

przez Zenonek 18 lip 2010, 12:49
To widze, ze jednak nie jest tak rozowo.... Czyli krotko mowiac moze byc troche zabawy ?

Hmmmm, ale przyjemnosc z jazdy bylaby masakra...

przez Magdaa 20 lip 2010, 15:18
Te auto jest dość awaryjne, no nie ma co ukrywać. Wg mnie każde bmw jest tylko dla zapaleńca, a modele serii 7 to już w ogóle... Coś za coś ;)
Magdaa

przez Zenonek 21 lip 2010, 20:31
Magdaa,

No to teraz postawilas sprawe bardzo pesymistycznie i jest kaka.

To chyba kupie Wartburga, co myslisz o tej furze ?

przez isabella_28 22 lip 2010, 14:12
a ja mam Audi A4 ,2.0 litra,2001 rok.Nie zarabiamy duzo(jak ponoc reszta emigratow heh)Mieszkam zagranica i tutaj auta nie sa drogie,wiec to nie jest zadne poswiecenie aby kupic dobry, w miare nowy samochod.
Uwazam,ze to Audi jest najlepsze w Swiecie i to wlasnie ta marka ma najlepsze interior.Basta:) :mrgreen:
Magda?Ty masz prawko?Bo ostanio pisalas,ze nie posiadasz jeszcze,a Twoje BMW czeka na Ciebie w garazu?
isabella_28

przez Zenonek 22 lip 2010, 14:51
A ja wlasnie jakos nie moge sie przekonac do AUDI. Wiem, ze to bardzo dobra marka, materialy, wykonczenie i wszystko solidnie jak w Passacie, ale...no wlasnie i tu sie pojawia cos, ze te auta sa jakos bardzo uporzadkowane, nie ma w nich polotu, smaku, tej tzw duszy, ktora wedlug mnie ma BMW, Mercedes, Alfa, Lancia (oczywiscie z "normalnych" marek).

Siedzialem ostatnio w A6 z 2005 za 62k w dobrym stanie. Silnik 3,2 L benzyna , czyli kosmos fura, wymiatacz, ale jak w siadlem to srodek mnie rozchedozyl, nie umywa sie do BMW 7 E38 jezeli chodzi o styl i przyjaznosc wzgledem petenta...

przez isabella_28 22 lip 2010, 15:25
Zenonek, niecierpie A6 bo wszyscy maja jakiegos chopla na ich punkcie,a sa wielkie jak szafy i trzeba w nie wlewac setki zlotych.Ja akurat gustuje w A4 bo sa mniejsze i zgrabniejsze.Ja mysle,ze to Audi ma dusze,to cos.Maja mile dla oka ksztalty,pondczasowa sylwetke,piekne lukusowe wnetrze mimio,ze sa sredniej klasy.BMW owszem ladne,ma drapiezny wyglad,nie znam sie na tej marce.Jak kto woli porostu:)
isabella_28

przez Magdaa 22 lip 2010, 15:28
Isabella- no jasne że nie mam :smile: Mam auto, ale nie mam prawka (mogę podziękować nerwicy). To oczywiście nie wyklucza się z samym jeżdżeniem, bo jak tylko mam okazję (czyt. mam pod ręką las albo pole) to sobie jeżdżę, strasznie mnie to relaksuje! A moja betunia stoi na strzeżonym (bo mi zamki wyłamali sukin...) i czeka aż ja w końcu się przemogę i zrobię te cholerne prawko. Za to jezdzimy nią jak chłop ma wolne (w pracy jezdzi Oplem) i wtedy on prowadzi, a ja tylko rekreacyjnie tam gdzie mogę :-|

Co do Audi- tata dał mi się przejechać pare razy (A6), i było całkiem przyjemnie, ale szczerze mówiąc wolę już to stare bmw- o wiele wygodniejszy środek, więcej jednak miejsca i bardziej mi się podoba.
Magdaa

przez Zenonek 22 lip 2010, 15:51
isabella_28,

Audi to nie srednia klasa (chyba, ze chodzi Ci o tzw segmenty wielkosci pojazdow to A4 jest klasa srednia).

Audi to jedna z najlepszych, najsolidniejszych i najbardziej prestizowych marek samochodow. To swietne auta. Mi chodzilo, ze ja sie nie moge jakos do nich przekonac.

[Dodane po edycji:]

Magdaa

Wybierz sie kiedys na mala rundke na tor Ehra-Lessien.

To ten tor z 9 km prosta, ktora uklada sie idealnie z powierzchnia ziemi !

Na tym torze dobrze znany James May ustanowil rekord w Bugatti Veyron - 407 km/h.

przez isabella_28 22 lip 2010, 22:19
Magdaa, witaj w klubie:(
Zenonek chodzilo mi wlasnie o sredniej klasy Audi A4 na wyzsza polke mnie nie stac:)
Za rok na wiosenke chcemy wziasc kredyt na nowsza Audiczke,moze 2007 rok.Zobaczymy.Wszystko pieknie,ale ubezpieczenia tutaj sa piekielnie drogie.
Nie ma sie co oszukiwac i szpanowac.Ciezkie czasy dla kazdego.Choc i sa wyjatki napewno:)

[Dodane po edycji:]

Dodam,ze czytalam sobie wszystkie posty i jestem w szoku jak co niektorzy przechwalaja sie zarobkami najblizszych.To jest troszke niesmaczne w tych ciezkich czasach.I akurat w moim rodzinnym miescie 1000zl na reke to powszedni chleb.Troszke taktu ludzie!My tu o samochodach,a wiekszosc polakow ledwo zyje od 1 go do 1 go.Wstyd.Zarobki i dobra praca to rowniez lud szczescie,a nie tylko umiejetnosci(albo znajomosci,cwaniactwo).Zenada
isabella_28

przez Zenonek 23 lip 2010, 07:45
isabella_28,

No wiesz w Polsce nie ma lekko. Ludzie sie ciesza jak zarabiaja 1700 zl na lape. Ale niestety "byznes is byznes" jak to mowia śpece i jak przedsiebiorca (a takich jest ponad 90%) zarabia 5-10k/miesiecznie to nie bedzie ze swojego sie dokladal zeby dac np 2,5 czy 3k pracownikom.

Co do Audi to moze zainteresuj sie modelem RS4 z 2000 roku :) albo R8 :pirate: ?

Sortuj wg