Automaniak

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

Re: Automaniak

przez Zenonek 16 lip 2010, 16:14
Magdaa,

Ale mozesz dac zdjecie wnetrza ? Dla mnie najwazniejszy jest srodek.

Mysle teraz o :

- Lancia Thesis (wyglad + pieknie wykonczone wnetrze)
- BMW E38 7 (wyglad + fajne wnetrze)
- Volvo S80
- Audi A6 (ten obecny model , bo ten stary sie juz strasznie...zestarzal)
- Skoda Fabia z korbkami model 1,2 L 60 km.... zartuje :)

Chyba, ze polecisz mi Fabie ?

przez Magdaa 16 lip 2010, 16:53
Hehe, ja, Fabię? :lol: Skoro teraz jesteś skoncentrowany na tych kilku modelach bo podobają Ci się wizualnie to jeszcze trzeba się zdecydować jaki chcesz silnik (pojemność) i porównać spalanie poszczególnych modeli :smile:
Jak kupisz e38 to będziemy jezdzić tym samym :mrgreen: :pirate: Za 40 tys już jest taka malina że głowa mała, a za 20tys można bardzo ładną kupić.
Wrzucam Ci zdjęcie mojego wnętrza (foto nr1)- tylko teraz mam jeszcze drewno koło gałki biegów- i wnętrza e38 (foto nr 2 i 3)
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Magdaa

przez Zenonek 16 lip 2010, 17:13
Magda

No BMW 7 to jednak zawsze 7. Chyba najlfajniejszy samochod w klasie aut luksusowych...oprocz Maserati Quatroporte.

Ja chedoze, e38 z v12 to ladna torpeda musi byc...

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Magdaa 16 lip 2010, 17:37
Siedziałam kiedyś (raz w życiu, na zlocie w Czechach) w Maserati Quattroporte, całkiem przyjemne. No dobra, bardzo przyjemne :D Ale cena odstrasza.
A z bmw właśnie dlatego 7 to moja miłość- osiągi, linia nadwozia, wykończenie wnętrza, świetna jakość wykonania (auto na lata), bezpieczeństwo (mocna blacha i długi przód oraz tył) i przede wszystkim dużo miejsca w środku- ja tylko lekko się zginam i spokojnie na stojąco mogę się w aucie przebrać :mrgreen: Ponadto bardzo wygodnie w nim spać czy uprawiać seks- jak się złoży fotele to nawet imprezę można zrobić :mrgreen: No i najwygodniejsze fotele na świecie, absolutnie nie siedziałam nigdy na wygodniejszych. Plusem też jest wyposażenie, np podgrzewane spryskiwacze, elektryczny dach, tempomat, grzane fotele z przodu, regulacja lędźwi u kierowcy, elektrycznie regulowane siedzenia, spryskiwacze reflektorów itp itd

A v12 to faktycznie :uklon: Spraw sobie taką to zobaczysz :mrgreen: hyhy :pirate:
Magdaa

przez Zenonek 16 lip 2010, 19:03
Wedlug mnie e38 7 to najbardziej zajebista BM-a.

Super wyglad z zewnatrz, piekne wnetrze.

Te nowe 7 to takie krowy sa i nie maja tej klasy wewnatrz.

Nie wiem czemu je tak zmascili...

W zupelnosci wystarczajacy jest ten v8 4,4 L 286 km. Masakra osiagi , a nie bedzie tyle palil co V12.

Lub diesel potęga v8 4,0 250 km, 560 NM !!

HMMM

Tylko moze byc ciezko ze znalezieniem egzemplarza w dobrym stanie.

przez Magdaa 16 lip 2010, 19:28
Myślę tak jak Ty, że te nowe nie mają tego czegoś. Starsze bmw bardziej mnie kręcą. A e38 jest dla mnie kwintesencją motoryzacji. Zastanów się nad nią bo zaoszczędzisz sporo kasy. Tylko małe ALE- kup lepiej z manualną skrzynią. Mi już dwa razy skrzynia padła (automat) a z automatem jest tak, że jak padnie jeden bieg to musisz zmieniać całą skrzynię. W manualu nie ma tego problemu, tam się nie ma w zasadzie co psuć. Teraz też zmieniam na manuala. Wiem, że wygodniej może się jezdzić z automatem, ale jednak to bez sensu...
Natomiast jeśli chodzi o silnik to zależy na co stawiasz. Ja na pewno odradzam silnik 2,8 bo pali tyle samo co 3,0 a jest strasznie zamulony. Natomiast najbardziej optymalny do codziennej jazdy jest ten z 730d, czyli 3,0. Natomiast jeśli stawiasz na osiągi a nie na spalanie to kup 750. Ja myślę że na silnik 5l trochę mi szkoda, ale że nie chcę schodzić poniżej obecnej pojemności to chyba na 4,0 się skończy. Przemyśl to :smile:
A gdzie szukać? Wg mnie w Niemczech.
Magdaa

przez Zenonek 16 lip 2010, 20:12
Magdaa,

Dzieki za ostrzezenie co do automata, ale zwroc uwage, ze Ty mialas E32, wiec jak automat sie tam troche sypal to moze w E38 to naprawili ??

Chyba, ze czytalas cos na BMW- forach ?

Mowie o tym, gdyz wedlug mnie kupujac super-luksusowe, potezne, niemal 2-tonowe auto o dlogosci blisko 5m i z ponad 200 km pod maska jedynym slusznem wyborem jest automat.

Naprawde dobrze to przemysl, bo... nie bedzie Ci latwo jezdzic takim kolosem z bardzo mocnym silnikiem i manualem...

Co do silnikow 2,8 L 190 km to za malo zeby miec swietne osiagi w 1900 kg aucie. Odpada.

Minimum to wlasnie te 220-230 km.

4,4 V8 286 km - 0-100 pewnie okolo 7 sek, 250 km/h - czyli optimum.

V12 nie bedzie chodzil duzo lepiej , tylko jest ta podnieta, ze masz V12...

przez Magdaa 16 lip 2010, 20:31
Z tą skrzynią to ja nie piszę tylko na przykładzie e32. Na forum bmw jestem już hmm 5 lat i przez ten czas sporo się naczytałam na ten temat. Generalnie jest tak, że jak padnie automat to musisz wymieniać całą skrzynię, w manualu nie ma się co psuć a nawet jak już to nie trzeba całej skrzyni wymieniać. Nie wiem jaka może być różnica w prowadzeniu- to jest duża masa ale i duży silnik :smile: Wręcz przeciwnie- manual lepiej 'szarpie', automatem się jezdzi bardzo statecznie. Jaka będzie różnica z manualem? Chyba tylko taka że znowu za pół roku się nie posypie ;) Automat pasuje najbardziej do wersji 7, ale jak się sypie to co zrobić? Już mam dość napraw. I bez różnicy czy to jest e32 czy e38, skrzynia to skrzynia. I tak jak kupisz auto to już pewnie nie będzie w nim oryginalnej skrzyni. Natomiast silnik 3,0d przy tej masie nie jest oszałamiający, natomiast jeśli ktoś patrzy na spalanie to jest on najbardziej ekonomiczny. Zależy na co zwracasz uwagę.
Magdaa

przez Zenonek 16 lip 2010, 21:03
Ja jakos nie moge sobie wyobrazic manuala w takiej furze, to po prostu sie kupy nie trzyma...nie mowiac o tym, ze znalezienie tego auta z reczna skrzynia bedzie trudna sprawa. A w silnikach V8 i V12 chyba jest w ogole niemozliwe.

Generalnie prawda jest taka, ze ta E38 to jest taka fura, ze praktycznie niczym nie ustepuje nowej 7.

Wiadomo ta ma jakies tam nowe bajery, czy jeszcze mocniejsze silniki (to akurat niewazne, bo E38 ma wystarczajaco mocy nawet dla sciganta), jednak sylwetka 7 E38 jest tak zadziorna, klasyczna i piekna zarazem, ze kosmos.

Chyba kupie ta bryczke. I pewnie zostanie mi jeszcze troche kaszany na naprawy, ktorych sie nie uniknie...

przez Magdaa 16 lip 2010, 21:19
A po co mi szukać takiego auta z ręczną skrzynią :smile: Przecie do niego każda skrzynia pasuje, to nie jest tak że każdy model ma swoją, indywidualną skrzynię :smile: Już mam skrzynię, używaną, ze wszystkimi częściami za 620zł.

A co to takie dziwne manual w e32? :smile: One były produkowane tak z automatem jak i z manualem. Tylko w 750 nie było manuali, ale można takie znależć- po przekładkach. To są perełki, ale są. Natomiast e32 jest pełno z manualami.

O, widzę że Cię namówiłam na bmw? :mrgreen: O ja niegrzeczna! :pirate: hahaha
A jaki silnik w końcu planujesz?
Czy na naprawy? Eee tak się mówi że awaryjne, ale czy ja wiem... Nie bardzo. Jak będziesz kupował części używane i sam się znasz na naprawianiu to nie... Zależy czy się znasz na naprawianiu sam :mrgreen: Generalnie nie jest z tym żle!
Magdaa

przez Zenonek 17 lip 2010, 09:06
Magdaa,

Troche tak.

Ale musze sie przyznac, ze akurat ta 7 byla jednym z moich ulubionych aut (oprocz Hondy NSX, Nissana 300 ZX i paru innych).

A srodek ma kosmos po prostu ! Ta deska rozdzelcza skierowana do petenta...miekkie materialy, hmmm miodzio....

A kiedy Ty kupujesz ta BMK-e ?

przez Magdaa 17 lip 2010, 11:49
No widzisz, wreszcie sam zauważyłeś że wnętrze 7 to mistrzostwo :smile: Tylko trzeba szukać zadbanego no i dbać o nie. A nad jakim silnikiem się zastanawiasz?

A ja kiedy? Hmm ciężko powiedzieć. Teraz chcę rozkręcić biznes, potem planowałam mały remont mieszkania... Także nie wiem kiedy.
Magdaa

przez Zenonek 17 lip 2010, 12:12
A po jakich studiach jestes, ze mowilas, ze w budzetowce zarabiasz prawie 5k ? Na jakim stanowisku ?

Mysle nad silnikiem v8 4,0 diesel lub v8 4,4 286 km.

Pewnie jak siedzisz na forum BMW to mozesz cos powiedziec o awaryjnosci , czesciach itp itd ?

przez pajak 17 lip 2010, 12:23
A ja się wyłamie, to jest moje marzenie - http://www.roversnorth.com/web/mediagallery/wallpaper/image/kalimantan96093.jpg
Pytanie, czy ktoś rozpozna jakie to autko ? :) Dodam, że w porównaniu do tych opisywanych przez Was jest zadziwiająco tanie.
Obrazek

Sortuj wg