Kicz i kiepski gust

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

Re: Kicz i kiepski gust

przez linka 10 lip 2010, 08:21
Alienated był to program (mówimy o przypadku "naszego" uczestnika) o nerwicy lękowej i nerwicy natręctw. Są ludzie którzy nie boją się o tym mówić, żeby przybliżyć innym jakże dotąd mylną wizję tych zaburzeń. Może choć troszeczkę dzięki takim programom świadomość społeczna się zmieni. No i w takich przypadkach jest git, ale podzielam twoje zdanie bo i ja często jestem zdumiona o jak intymnych i prywatnych rzeczach opowiadają ludzie przed kamerami.....i jeszcze te przezabawne peruki....nie no na 100% nikt cię nie pozna.... :lol:
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez Conrado31 11 lip 2010, 19:35
Kicz jest wszędzie i jest wszechobecny. Czasem coś bardziej ambitnego jest promowane, ale nie oszukując się wszędy można go doznać, usłyszeć, czasem zobaczyć. No cóż, masy lubią kicz, nic się na to nie poradzi. przykładów bezguścia, złego smaku itp. jest sporo i dużą w jego kreowaniu mają media masowe, szczególnie tv. Mam zresztą wrażenie, że wszystko ostatnio zmierza w złym kierunku, coraz bardziej tandetnym, mimo iż czasem technicznie podrasowanym. W latach 80-tych kicz w kinie, muzyce masowej, kinie a nawet innych dziedzinach sztuki, miał przynajmniej jakiś urok, smak, klimat. Lata 90-te przyniosły wiele ambitnych, czasem o masowym charakterze, przedsięwzięć, eventów, muzyki, filmów itp. Powoli jednak gust masowy zaczął kierować się w jak najbardziej zblazowanym i bezbarwnym kierunku. Wartości takie jak: prawdziwy artystyczny talent, indywidualność, bezkompromisowość itp. straciły na znaczeniu. Najbardziej porządane stały się rzeczy trafiające "do każdego" czyli właściwie bezbarwne i nijakie produkcyjniaki. Nędzne cgi w filmach, pseudo-piosenkarze śpiewający z play-backu, zalew nie różniących się prawie niczym między sobą telenowel, aktorzyny bez charyzmy i charakteru.. przykłady można by mnożyć w nieskończoność. Dla reszty pozostały tzw. nisze. No, ale na szczęście takie nisze, dzięki internetowi, niezależnym kinom, podziemiu artystycznemu i undergrandowym inicjatywom i no i dzięki nietuzinkowym ludziom, nadal istnieją i myślę, że niekiedy mają się dobrze. Pozdrawiam.

przez Paranoja 11 lip 2010, 20:08
Alienated, niestety nie mam żadnych nagrań. Może na jutubie są jakieś ale nawet nie chce mi się szukać
Włączam tryb ninja jak jestem sam w domu i sprawdzam wszystkie pokoje czy przypadkiem gdzieś nie czeka na mnie seryjny morderca.
ExModerator

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez To takie czary... 23 lip 2010, 23:52
Niewiem czy wy mieliście takie akcje ,widziałem kilka razy w hipermarketach ludzi którzy mieli nawalone mnóstwo żarcia i alkoholu w swoich wózkach i tak ostentacyjnie z tym paradowali jakby chcieli pokazać przez to swoją zamożność /wyższość nad resztą :lol:
Często alkochol stanowiły np 4 jednakowe pseudoszampany za 6 zł w promocji.

Miałem z tego mnóstwo brechtu .
To takie czary...

przez linka 25 lip 2010, 13:14
To takie czary..., a jak można chodzić ostentacyjnie z wózkiem? Bo ja nie czaję.......znaczy nie przemykali pod regalami i ścianami tylko szli sobie środkiem śmiejąc się i rozmawiając? Bo wyjdzie na to, ze ja tez tak robię :mrgreen:
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez wovacuum 25 lip 2010, 13:33
To takie czary..., ja tez mam zawsze duuuuuuuuzo alkoholu w wozku :twisted: no i jedzenia tez-na caly tydzien-moj malzon duzo je a ja sobie tez nie odmawiam.
Wièc jesli to jest w zlym guscie to co bèdzie w dobrym stylu-bagietka i kilogram pomidorkow??? :? 8) :lol:
wovacuum

przez To takie czary... 25 lip 2010, 17:28
Ale mi się oberwało :oops:
To nie dotyczy wszystkich robiących duże zakupy !
Może nie zwracaliście nigdy uwagi więc nie wiecie o czym mówię -coś ala szpanowanie jedzeniem i patrzenie z góry na innych mających mniej w koszyku...
W okropnym mieście w którym mieszkam szpanuje się również takimi rzeczami :D
Teraz takie zachowanie zanika bo coraz więcej ludzi robi duże zakupy.
wovacuum napisał(a):Wièc jeśli to jest w złym guście to co bèdzie w dobrym stylu-bagietka i kilogram pomidorków??? :? 8) :lol:

:lol: Czy ja wiem... może w dobrym stylu będzie -bagietka i woda mineralna Perrier ?
To takie czary...

przez wovacuum 25 lip 2010, 18:08
To takie czary..., no bo sà ludzie,mlotki i taborety :D U Ciebie chyba wiècej mieszka tych taboretow :lol: tu gdzie mieszkam,duze zakupy to normalna sprawa i nikt sobie do koszykow nie zaglada.swojà drogà to ciekawe,ze dopatrzyles siè takich hmm nierownosci :D
wovacuum

przez ALEKS*OLO 25 lip 2010, 20:12
Buehehe kiedyś usłyszałam takie stwierdzenie, ze robienie zakupów w Biedronce albo Lidlu to wiocha i wstyd :lol: No nic pozostanę wieśniarą...
"Kobiety i koty zawsze będą robić to, co chcą, a mężczyźni i psy powinni się zrelaksować i powoli oswajać z tą myślą."

"Panować nad sobą to największa władza" - Seneka
ExModerator

przez fobia 26 lip 2010, 00:23
ALEKS*OLO, Ja pracuję obok biedronki i często robię tam drobne zakupy :oops: wychodzi, że też wsiór jestem :lol:

przez Magdaa 26 lip 2010, 00:43
A ja lubię w Biedronce i Lidlu zakupy robić czasami, tanio mają i dość smaczne rzeczy. A tak to mam Lewiatana pod domem. Mam w dupie co kto o mnie myśli.
Co do szpanowania wózkami w markecie- ooo tak! Boże, ilu takich pacanów ja spotykam! Właśnie wróciłam z Tesco, ile tam takich ułomów łazi... Włoży do koszyka trochę taniego żarcia, badziewnego szampana za 10zł i łazi jak król gapiąc się na ludzi z pogardą... :lol: Dziś taką widziałam- z takim wózkiem, w ciemny okularach (w pochmurny dzień, w markecie, o godzinie 23:30), tłuste włosy, spalona solarą, wiek ok 50, tona tapety, sadło się wylewa... Ale pogardliwy wzrok i dumny krok jest :lol: Jakie to żałosne.
Magdaa

przez Goldielocks 26 lip 2010, 19:28
ALEKS*OLO napisał(a):Buehehe kiedyś usłyszałam takie stwierdzenie, ze robienie zakupów w Biedronce albo Lidlu to wiocha i wstyd :lol: No nic pozostanę wieśniarą...

Sama najczęściej robię tam zakupy. ;) Tylko nie rozumiem, dlaczego mam przez to być oceniana jako wieśniara (nie lubię tego określenia, bo ludzie ze wsi zasługują na szacunek)?

A jak idę na zakupy do Reala, Tesco albo Carrefoura to już nie jestem prostaczkiem? Przecież to też supermarkety...

ALEKS*OLO - omijaj ludzi operujących, tym jakże błyskotliwym stwierdzeniem, szerokim łukiem. ;)

Swoją drogą ciekawa jestem gdzie takie indywidua robią zakupy...
" [...] Historia Dziewczynki o Złotych Kędziorach nie ma szczęśliwego zakończenia. Próby odkrycia, co jest dla niej odpowiednie, kończą się tak, jakby przebudziła się ona ze złego snu - po czym dziewczynka ucieka... [...] "

Bruno Bettelheim, Cudowne i pożyteczne...

przez dogomaniaczka 27 lip 2010, 16:08
Goldielocks, jak to carrefour express to teraz pewnie jest lans xD :twisted:

a ja mam koło siebie serpol na który moja babcia mówiła sekspol i jest dobrze :D
dogomaniaczka

przez brokenwing 27 lip 2010, 17:14
na który moja babcia mówiła sekspol i jest dobrze

Babuszka cool :D :D :D
brokenwing

Sortuj wg