Znalezienie drugiej połówki po 35 roku?

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

Re: Znalezienie drugiej połówki po 35 roku?

przez montechristo 25 cze 2010, 20:15
betty_boo napisał(a):mi się wydaje że tak jak piszecie, miłość przychodzi sama czy sie tego chce czy nie...

poza tym, po 30-tce ludzie bardziej wiedzą czego chcą i wiele małżeństw zawartych w młodym wieku okazuje się pomyłką.

myślę że coraz więcej ludzi w Polsce będzie szukać partnera w tym wieku i pózniej, tak jak jest to na Zachodzie.

No tak. Tu się chyba wiekszość zgodzi. Ale cały czas pozostaje kwestia nie tylko znalezienia drugiej połówki ale powiększenia ,,rodziny" o dziecko a tu wiek partenrki/połówki ma znaczenie większe niż faceta

przez Natascha 25 cze 2010, 20:17
Jest wiele kobiet, które lubią facetów starszych od siebie.
Natascha

przez montechristo 25 cze 2010, 20:27
Natascha napisał(a):Jest wiele kobiet, które lubią facetów starszych od siebie.

:) to fajnie:) tylko jaka jest ,,dopuszczalna":):):) róznica wieku? wiem wiem że to mało precyzyjne zapytanie bo kwestai jest dużo bardziej złożona

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Natascha 25 cze 2010, 20:28
Każda, która pasuję obojgu partnerom.
Natascha

przez montechristo 25 cze 2010, 21:36
Natascha napisał(a):Każda, która pasuję obojgu partnerom.

Dyplomatycznie i prawdziwie:)

przez betty_boo 26 cze 2010, 12:01
kwestia powiększenia rodziny - mogę sie duuuuzo wypowiedziec w tym temacie:

a więc: młody wiek partnerki zwiększa szanse ale nie daje 100 % gwarancji na posiadanie potomstwa

wielu ludzi po 30tce i tak ma juz dzieci bo zaspokoiło tę potrzebe we wczesniejszych związkach

pozostaje jeszcze kwestia adopcji (dla chetnych)

poza tym, jesli ktos decyduje sie na związek z partnerem posiadajacym juz dziecko z innego związku to znaczy ze naprawde mu zalezy na tej osobie.

aha - nie mozna tez zaplanowac zycia od a do z. nie mozesz zaplanowac ze bedziesz miał dziecko w tym czy innym wieku a ono sie pojawi. albo ze znajdziesz młodsza/starsza partnerke.

przez Alienated 27 cze 2010, 20:16
Jeżeli chodzi o możliwość znalezienia stałej partnerki, czy wręcz tej drugiej połówki -jak to zostało sformułowane w tytule, przede wszystkim jest to zależne od naszej sytuacji społecznej. -Zakładamy tutaj, że nie jesteśmy jakimiś kalekami, na widok których potencjalnej wybrance nawet przez myśl nie przejdzie spędzenie choćby jednej nocy w naszym towarzystwie, o planowaniu wspólnej przyszłości nie wspominając ;) Istotne jest to, jak często mamy sposobność wychodzenia na zewnątrz i nawiązywania nowych znajomości w poczuciu przeświadczenia, że jesteśmy właściwymi osobami, które znalazły się we właściwym miejscu, w stosownym czasie. Niestety nie każdemu ten przywilej został dany i wtedy o trwałe i interesujące znajomości wraz z upływem lat będzie ciężko a nawet bardzo ciężko. Różnice wieku pomiędzy obojgiem partnerów, nawet te całkiem spore, są jak najbardziej dopuszczalne i tutaj akurat przesadnie bym się nie stresował. Pamiętać należy jednak o tym, że w stosunku do faceta zbliżającego się powoli do czterdziestki oczekiwania są odpowiednio większe, niż ma to miejsce w przypadku ludzi około lat dwudziestu kiedy to najistotniejszą sprawą wydaje się zaspokojenie podstawowych potrzeb emocjonalnych i w konsekwencji seksualnych (choć ta kolejność nie zawsze jest istotna), a kwestie ekonomiczne spychane są na plan dalszy na zasadzie, że "jakoś się to wszystko ułoży". Swoją drogą takie rozumowanie bywa często błędnym i wielu ludzi po prostu zmarnowało sobie w ten sposób życie, ale to już tylko moja subiektywna opinia... Aha, i proponowałbym wystrzegać się kandydatek, których zegar biologiczny ciągle tyka, zdeterminowanych za wszelką cenę rodzić dzieci. Tego rodzaju okazja może się ostatecznie okazać jedną z największych pomyłek jakich dopuściliśmy się w życiu ;)
"A Magda jest najlepsza, bo ma złote serce... Bo to jest Magda...!"

przez betty_boo 27 cze 2010, 20:44
no, poszedłeś po bandzie:) ale nie martw sie, przeprosiny przyjete:)

przez nervka 22 wrz 2010, 23:15
montechristo napisał(a):No właśnie??

Możliwe Waszym zdaniem.

Pozdrawiam
Montechristo

....mam 35 lat-i zastanawiam sie czy to koniec juz marzen nawet o zwiazku?

[Dodane po edycji:]

betty_boo napisał(a):kwestia powiększenia rodziny - mogę sie duuuuzo wypowiedziec w tym temacie:

a więc: młody wiek partnerki zwiększa szanse ale nie daje 100 % gwarancji na posiadanie potomstwa

wielu ludzi po 30tce i tak ma juz dzieci bo zaspokoiło tę potrzebe we wczesniejszych związkach

pozostaje jeszcze kwestia adopcji (dla chetnych)

poza tym, jesli ktos decyduje sie na związek z partnerem posiadajacym juz dziecko z innego związku to znaczy ze naprawde mu zalezy na tej osobie.

aha - nie mozna tez zaplanowac zycia od a do z. nie mozesz zaplanowac ze bedziesz miał dziecko w tym czy innym wieku a ono sie pojawi. albo ze znajdziesz młodsza/starsza partnerke.

..zgadzam sie. ja nie mam parcia na dziecko...ale wiekszosc moich rowiesnikow chcialoby partnerke..mlodsza...glupia biologia i ewolucja.... ale 1 para na 100000 dobierze sie w wieku 70 lat

przez wovacuum 23 wrz 2010, 10:49
Pewnie ,ze mozna znalzesc milosc po 35 roku zycia.Ja co prawda znalazlam swojà po 30 tce-ale mieszczè siè juz w tym przedziale"biust zaczyna trochè obwisac" :lol:
czujè siè atrakcyjnà kobietà,mimo,ze nie noszè rozmiaru 38 :D niemądry, naprawdè cialo nie ma znaczenia,jeli ktos bardzo kocha. ;)
acha-sudoku uwielbiamy z malzem :twisted:
wovacuum

przez wovacuum 23 wrz 2010, 12:32
niemądry, jakà regulè??moj malz jest ode mnie mlodszy :D
wovacuum

przez wovacuum 23 wrz 2010, 12:38
niemądry, mozesz zdradzic swoj wiek??pytam z ciekawosci :D
wovacuum

przez El Chupacabra 23 wrz 2010, 18:47
Panna_Modliszka napisał(a):Ja Cię w żaden sposób nie oceniam :)

Mówię tylko, że niska samoocena i kompleksy znacząco wpływają na poglądy w sprawach związków.

...w ogole nie oceniasz, nic a nic :mrgreen:

wola człowieka jest jego niebem

przez coksinelka 23 wrz 2010, 19:10
Najatrakcyjniejsze kobiety i najatrakcyjniejsi mężczyźnie są już zajęci i do dyspozycji zostają, biorę to słowo w podwójny cudzysłów, ""nieudacznicy""

niemądry, masz trochę racji w swoim stwierdzeniu, bo sama wciąż mam takie wrażenie, chociaż z drugiej stony... ja jestem doskonałym przykładem zaprzeczającym tej tezie: ładna, mądra, inteligentna ;) . Żartuję. gdybym miała taka pewność siebie to pewnie by mnie tu nie było :( . ale tak poważnie ja też -po nieudanym małżeństwie- wciąż mam nadzieję, że jeszcze zaznam odrobinę szczęścia w jakimś związku, a za rok 30, więc szanse na pewno są mniejsze, niż gdy miałam 20 lat i byłam otoczona facetami.

Sortuj wg