DIETA!!

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

Re: DIETA!!

przez PinkFlower 17 sty 2011, 23:23
Niestety, mojej figurze antydepresanty nie służą. Biorę je od 8 miesięcy i przytyłam przez ten czas 7kg :-| Nie wiem czy zatrzymują mi wodę, czy po prostu jem więcej... Fakt jest taki że kilogramów przybywa zastraszająco szybko. Także ze względów zdrowotnych będę musiała przejść na lekką dietę i zdrowsze odżywianie, dlatego proszę Was o jakieś sprawdzone diety. Mam do straty 7kg. Miło jeśli posiłki będą małe ale częste, bo lubię jeść :P Jakieś pomysły?
PinkFlower

przez Vi. 17 sty 2011, 23:30
PinkFlower, ja otchudzałem się poprzez drastyczną dietę, jak najmniej jeść i zaczynać jeść jeśli w ogóle to jak najpóźniej.
Pierwsze dni są cięzkie bo boli strasznie głowa, jednakże schudłem tak 16 kg w 2,5 miesiąca.
Później gdy osiągnąłem wymaganą dietę to zaczynałem od 500 kcal dziennie i dodawałem 100 kcal tygodniowo.
Potrafiłem mieć ataki obżarstwa i jadłem dużo, ale nie szkodziło mi to na wadze.

Chociaż czasem występują wachania o 2 kg wagi, więc nie należy się tym przejmować, to schodzi po kilku dniach.
Teraz ważę około 70 kg, normalnie jem i jest w porządku.
W czerwcu ważyłem 82.

Na tej diecie najlepsze są owoce, szczególnie jabłka i mandarynki.
Mogą być też banany ale one mają w sobie dużo cukru.

Wszystkie owoce są dobre.
Vi.

przez LitrMaślanki 17 sty 2011, 23:35
Vi., taka dieta to strasznie niezdrowa sprawa ,hmmm jeść jak najpóźniej ,nie jestem specem od odchudzania ....
Ale to chyba najgłupsza rzecz jaka słyszałem o odchudzaniu .
LitrMaślanki

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Prusak 17 sty 2011, 23:35
PinkFlower poczytaj o diecie South Beach :) Tu słowo dieta ma swoje oryginalne znaczenie "sposób odżywiania" a nie hop-siup dieta cud czy inne głodówki :) Albo zapoznaj się z dietą śródziemnomorską - orzechy, warzywa, owoce, oleje i makarony z pszenicy durum (przemiał to semolina) same smakołyki i dobre dla ciała :)

I powodzenia :D
Ostatnio edytowano 17 sty 2011, 23:38 przez Prusak, łącznie edytowano 1 raz
I'm heavy handed - To say the least
My mother thinks I'll be an awful clutcher
'Cause I spill things from stirring 'em too quickly
I'm far too loud
It's like, as soon as I've got an opinion
It just has to come out
I laugh at stupid things
Just 'cause they tickle me

przez PinkFlower 17 sty 2011, 23:38
To Twoja dieta Vi dla mnie odpada bo ja muszę często jeść, mogę tylko gryza, ale często. W zasadzie na takiej 'diecie' to ja jestem teraz z lenistwa, pierwszy posiłek jem po południu bo mi się nie chce do sklepu iść, ale to ma przykre efekty bo obżeram się na wieczór. A nie bałeś się że wpadniesz w bulimię? Nie, ta dieta u mnie odpada. Raz, że bałabym się bulimii, dwa, że nienawidzę bólu głowy, trzy, że mam słaby żołądek i miałam epizody z wrzodami (wtedy nie wolno tak się głodzić) no i nie dałabym rady całymi dniami nic nie jeść.

A mandarynki nie mają dużo cukru? Zawsze mi się tak wydawało. Ale to dobra opcja bo to moje ulubione owoce.
Banany odpadają bo tuczą.

Potrzebuję jakiejś sprawdzonej diety dzień po dniu, z lekkostrawnym jedzeniem, na której można zrzucić parę kilo, ale może nie tak drastycznie.

[Dodane po edycji:]

Prusak- zaraz poczytam, dzięki :*
PinkFlower

przez LitrMaślanki 17 sty 2011, 23:42
PinkFlower, Czyli dla Ciebie doskonała jest dieta "garściowa"
LitrMaślanki

przez PinkFlower 17 sty 2011, 23:46
Tzn jaka? Taka że jem garściami? To tak, taka tak :mrgreen: Te wymienione przez Prusaczkę brzmią dobrze, mają produkty które lubię. Najgorzej jest wymyślić z nich menu i gotować to wszystko... Muszę znaleźć restaurację która będzie mi gotować wg moich przepisów, myślicie że są takie?
PinkFlower

przez LitrMaślanki 17 sty 2011, 23:50
Muszę znaleźć restaurację która będzie mi gotować wg moich przepisów, myślicie że są takie?

Tak są ....nazywają się te dwie sieci restauracji "mama" i "babcia" :mrgreen:
LitrMaślanki

przez PinkFlower 17 sty 2011, 23:51
Haha a to niestety odpada, mam za daleko a one są zbyt zajęte na gotowanie :P
Hmmm myślicie że jakbym zamieniła McDonald'sa i KFC na Subway'a to by mi to coś pomogło? Bo nie ukrywam że sama rzadko gotuję, codziennie albo jem na mieście albo zamawiam jedzenie do domu z Pizzeri. Myślicie że Subway jest zdrowszy???
PinkFlower

przez LitrMaślanki 17 sty 2011, 23:55
podejrzewam ze to ich pyszne pieczywko to chemia jak cholera .
Zaoczni gotować to fajne zajęcie a ile człowiek ma radosci jak coś wyjdzie i pochwalą . :mrgreen:
LitrMaślanki

przez PinkFlower 18 sty 2011, 00:09
Wiem, w sumie to ja lubię gotować i ponoć robię to całkiem nieźle :smile: Tylko że lenia mam. Ale nie wiem czemu jak gotuję obiad to na składniki wydaję minimum 40zł na dwie osoby. Tak sobie kiedyś liczyłam że jedzenie na mieście czy nawet zamawianie do domu wychodzi mnie taniej :?
PinkFlower

przez *Wiola* 18 sty 2011, 00:16
A ja się domyślam czemu Ci tak drogo wychodzi. Nie masz pewnie żadnych zapasów i jak potrzebujesz np szczyptę jakiejś przyprawy to kupujesz cała paczkę i ją liczysz. Jak będziesz gotowała regularnie to się zmieni . Poz a tym nie oszukujmy się , ale żadne żarcie nie dorówna domowemu.
Moderator

przez PinkFlower 18 sty 2011, 00:33
No tak, masz rację :mrgreen: :oops: :P Właśnie tak jest. Problem polega na tym, że jak ja gotuję to w kuchni jest pobojowisko i potem nawet nie ma co zbierać bo w mące są przyprawy, w przyprawach olej, a w oleju koncentrat pomidorowy... Więc u mnie to i tak nie wychodzi nigdy :? Albo mi się gotować nie chce za często i się psuje wszystko.

A przypraw to mam dużo, ale np mięso, warzywa, ryby, ziemniaki... To drogo wychodzi jakoś.

[Dodane po edycji:]

Żeby tradycji stało się zadość właśnie zjadłam KFC na kolację :lol: :oops: :hide:
PinkFlower

przez Vi. 18 sty 2011, 14:35
PinkFlower, to nie było dietetyczne.

litrmaślanki, nie wiesz, że na początku czujesz głód później zastępuje go ból głowy, który trzyma do 2 dni a, jak się nie je nic to się nie czuje głodu ?
Po prostu nie musisz głodować a chudniesz.

Nie bałem się bulimii bo to nie taka dieta.
Może pomyśl o czymś takim :
http://www.dieta1000.pl/
Jest to bardzo dobra dieta, a w internecie masz dużo różnych tabel kalorycznych.
Są różne limity kalorii, ta jest najmocniejsza ale schudniesz w tydzień kilogram
Albo spróbuj też jeść to co powinnaś przy swojej grupie krwi, to pomaga.

http://www.grupakrwi.info.pl/dieta-dla-grupy-krwi-a/
Vi.

Sortuj wg