Sesja - do studentów ^^

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

Re: Sesja - do studentów ^^

przez Magdaa 14 cze 2010, 20:34
Linka- u mnie wiele osób z tych co chodzą na zajęciach po prostu 'przesypia' je- gapią się tępo na wykładowcę, gadają, słuchają muzyki, piszą smsy... Co z tego że ja nie chodzę, jak i tak potem cały materiał nadrabiam żeby egzamin zdać- i tak umiem, i tak. A oni za same obecności też nie dostają oceny, ale jednak wykładowca przychylniej spojrzy na osobę która niewiele umie ale ma 100% obecności niż na kogoś kto nie ma obecności i niewiele umie.

U mnie w zasadzie i ćwiczenia i wykłady są obowiązkowe- każdy straszy, że trzeba mieć 100% obecności a jak przychodzi sesja to są zakręceni jak słoiki i nikt na te obecności nie patrzy :lol: Dlatego ja się wycwaniłam i rzadko chodzę na zajęcia. A potem się mnie pytają, jak ja o robię że nie chodzę i mam same 4 i 5- hmm uczę się i poznałam system :roll:
Natomiast mój kierunek to też bardziej praktyka niż teoria- mam zresztą dużo praktyk, wyjazdów itd.

Ja najbliższy egzamin- z dwóch lat- mam w środę. Rzygać :roll:
Magdaa

przez soulfly89 15 cze 2010, 18:25
Magdaa jednak nie na każdych studiach się tak da - ja mam większość zajęć praktycznych w laboratorium językowym (słuchawki, sprzęt do nagrywania/słuchania, pisanie na zajęciach) więc jakbym na nie nie chodziła to nie zdałam bym ustnych egzaminów z języka, bo liczy się praktyka... A ostatni ustny mam jutro! (ratunku...)

A co do tych ludzi z Twojej grupy to wiesz, po prostu pewnie jesteś od nich inteligentniejsza :) Bo studia nie polegają tylko na zajęciach ale też na tym, żeby sobie tak zaplanować naukę, żeby było minimum wysiłku a maksimum korzyści przy egzaminach ;) I to jest prawdziwa szkoła życia, żeby wiedzieć jak się w nim ustawić.

miniSD ja właśnie ze strachu przed wakacyjnym brakiem motywacji do życia znalazłam sobie pracę :) i jakoś bardziej się teraz jaram pracą, jak sobie poradzę i w ogóle niż tymi egzaminami...

przez linka 15 cze 2010, 18:28
Moi drodzy...mam wakacje :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!:
Obrazek
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Neko 15 cze 2010, 19:11
Juuuż? :D Zazdroszczę :D

ja właśnie zabieram się za 10cio stronicową pracę na temat literatury staropolskiej :>
na pojutrze :D
trzymajcie kciuki ;)

soulfly, gdzie pracujesz ? :)
Neko

przez soulfly89 15 cze 2010, 22:51
w butiku z ubraniami ;) ale na razie tylko się uczę, zaczynam na poważnie po egzaminach...
"a może poszukać Pani innego rozmiaru?"
"w tym kolorze rewelacyjnie!"
"ta sukienka dużo bardziej pasuje do włosów!"
"ja pomogę dopiąć ten zamek"

i takie tam ;) o niebo lepsze niż praca w kebab-barze w zeszłe wakacje, myślałam, że zwariuję...

przez linka 15 cze 2010, 22:57
Neko, czyżby kolejna "filolożka" ? :mrgreen:
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez soulfly89 15 cze 2010, 22:58
Hehe, no to wygląda :mrgreen: Witaj w klubie!

przez Neko 18 cze 2010, 12:28
Hehehe, a nie :P
kulturoznawca ^^
ale filolożka w planach ;)
Neko

przez soulfly89 20 cze 2010, 17:18
Jutro sądny dzień - piszę egzamin z historii Francji i dowiem się czy zdałam z gramatyki opisowej :pirate:
Aaaa w ogóle co ja tu robię. Uczyć się! :why:

Przez całą tą sesję mnie boli głowa i jakoś wolno mi idzie przyswajanie wiedzy. Materiał nad którym ja siedziałam cała noc moja kumpela opanowała w 4 godziny... Ale mimo to na razie wszystko zdaję :) Oby tak dalej. To już mój ostatni tydzień.

przez Neko 20 cze 2010, 20:29
No to trzymam kciuki, musi być dobrze :)
Ja też ostatni tydzień, aczkolwiek hardcore'owy
4 egzaminy jeszcze ehhh
DAMY RADĘ :>
Neko

przez Neko 25 cze 2010, 09:00
Eh, dziś mam egzamin ustny z socjologii :[
Trzymajcie kciuki.
Neko

przez eligojot 25 cze 2010, 18:23
Widzę, że tutaj wszyscy nabuzowani i walczący. A jest ktoś komu się zupełnie nie chce, choć zostało tylko jedno zaliczenie?
NIenawidzę sesji, bo wtedy włączają mi się najgorsze jazdy.
Bóg zawsze odpowiada na prośby. Czasem jednak odpowiedź brzmi: "Nie".

przez bunny_wrrr 26 cze 2010, 03:15
eligojot napisał(a):A jest ktoś komu się zupełnie nie chce, choć zostało tylko jedno zaliczenie?
ojjj tak :mrgreen: najlepsze ze bylam juz zaliczac w tym tygodniu ale nie wzielam indeksu i pan 'dr hab' nie chcial ze mna gadac - dobrze ze przynajmniej czas oczekiwania na niego spedzilam na konstruktywnym plotkowaniu:P
nie chce mi sie zwlaszcza ze sezon koncertowo-festiwalowy trwa w najlepsze i juz zyje wakacjami 8)
btw mozecie polecic/macie jakis pomysl na niejezykowe lightowe acz ciekawe 3letnie studia?
you can't get rid of your fears...but you can learn to live with them
Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.
ExModerator

przez soulfly89 01 lip 2010, 11:15
lajtowe aczkolwiek ciekawe - tylko kulturoznawstwo!

przynajmniej u mnie w Lublinie na kulturoznawstwie się ludzie najbardziej obijają i spotkasz tam różnych 'artystów' i różne ciekawe inicjatywy. tylko, że takie studia nie dają moim zdaniem wielkiej szansy na pracę później, ale dla przyjemności sama bym ten kierunek sobie postudiowała.

jestem ciekawa czy w innych miastach opinia o kulturoznawstwie jest taka sama jak u mnie?
Neko, jak u Ciebie jest?

a tak poza tym - to udało mi się - zdałam sesję :mrgreen:
chociaż do ostatnich egzaminów to już się uczyłam tylko dzień przed, ale wystarczyło na 3, a nawet 4.

jak u Was?

aaa, no i jeszcze jedna śmieszna rzecz - po sesji miałam już tak wszystkiego dość że nawet przez tydzień nie włączyłam komputera :shock:

Sortuj wg