Sesja - do studentów ^^

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

Sesja - do studentów ^^

przez Neko 13 cze 2010, 15:45
Jak Wam idzie podczas sesji?
Ja walczę brakiem koncentracji i w sumie średnio ogarniam, a terminy gonią :(
Neko

Re: Sesja - do studentów ^^

przez kubaka666 13 cze 2010, 15:54
ja już powoli żegnam się ze studiami. a jeszcze na początku semestru uczyłem się jak głupi i miałem same 4 i 5. w ciągu ostatniego miesiąca byłem na zajęciach raz, nic się nie uczę, jak już się zbiorę i otworzę podręcznik to go zaraz odkładam bo nie jestem w stanie się skoncentrować, nawet 2 zdań nie jestem w stanie przeczytać żeby nie odpłynąć myślami. może jakoś we wrześniu uda się to pozdawać.
studia to jest coś dla zdrowych ludzi jednak...

pozdrawiam
Kuba
śmieszy mnie to co napisałem powyżej.

"jesteś dziwny." i słowo nerwicą się stało.

przez soulfly89 13 cze 2010, 16:35
Neko, ja tak samo! A w tym tygodniu mam aż trzy egzaminy... :lol:
Najgorsze jest to, że właściwie nie miałam ani chwili żeby odetchnąć - bo jak tylko się skończyły zaliczenia, zaczęła się sesja.
Ale mam kilka punktów, które mi pomagają:

1. W sesji - wysypiać się! Kilka godzin mnie nie zbawi, a jak pójdę wyspana na egzamin to będzie łatwiej coś wykminić. No i lepsza koncentracja gwarantowana.
2. Nie piję kawy tylko mate.
3. Skupiam się na tym egzaminie, który jest najbliżej przede mną, nie myślę o całej sesji - skupiam się na jednym konkretnym celu.
4. Nie rozmawiam z ludźmi z mojej grupy i nie wypytuję co już zrobili a czego nie - sama wiem najlepiej czego potrzebuję w powtarzaniu.
5. Nie unikam wieczornych spotkań, telefonów - oczywiście pod warunkiem, że nie trwa to za długo!
6. MÓJ NAJWIĘKSZY SUKCES - zebrać się w sobie i wyjść z domu na egzamin - nie ważne jak bardzo czuję się nieprzygotowana.

Kuba, to prawda, że studia wymagają chociaż odrobiny zaangażowania, a w Twoim stanie z tym ciężko. Myślę, że najlepiej byś zrobił, gdybyś napisał podanie do dziekana o przełożenie sesji na wrzesień - wtedy zachowasz możliwość poprawek. Możesz napisać, że to z powodów zdrowotnych czy trudnej sytuacji rodzinnej i bez problemu dostaniesz zgodę. W wakacje zadbaj o siebie i we wrześniu sobie poradzisz! Szkoda żeby student z 4 i 5 odpuścił sobie naukę.

Pozdrawiam!

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez miniSD 13 cze 2010, 22:31
Jakoś się kula. Zostały mi trzy egzaminy a z dwóch jestem zwolniony :D
"Moje marzenia nie leżą w przyszłości, moje marzenia to przeszłość... tylko o niej śnię"

przez Lucyferka 13 cze 2010, 22:47
Kuba ja mam to samo.
W tym momencie całkowity brak chęci i motywacji, siedze opierdalam sie i niepotrafie zacząć czytać a jak czytam to nierozumie i nie usiedze dłużej niż 15min. Aha jeszcze 2 egzaminy :/
Nawet tabsy na koncentracje nie pomagają :(
"Wolę być nienawidzony za to, kim jestem, niż kochany za to, kim nie jestem."

przez miniSD 13 cze 2010, 22:52
Ja nie mogę sobie pozwolić na to aby nie zaliczyć sesji czy obniżenia własnego poziomu względem grupy. Tylko studia trzymają mnie przy życiu, ciekawe co będzie się działo jak się skończą:/
Stryczek?
"Moje marzenia nie leżą w przyszłości, moje marzenia to przeszłość... tylko o niej śnię"

przez Magdaa 13 cze 2010, 23:35
Na każdych zajęciach byłam max dwa razy w tym semestrze, na wielu wcale. A jednak na razie mam średnią 5,0.
Jak? Uczę się na egzaminy :smile:
Ale fakt, terminy gonią i to jest dobijające...
Spróbuj się wysypiać, wszystko sobie rozpisuj- co i kiedy, nie zostawiaj nauki na ostatnią chwilę...
Powodzenia!
Magdaa

przez Lucyferka 14 cze 2010, 07:59
Pozostały mi 3 dni do dwóch najgorszych egzaminów
No cóż koniec opierdalania sie
Tylko jak?

przez Neko 14 cze 2010, 08:57
A więc życzę powodzenia :)
Ja mam na razie jeden wpis. Najgorsze jest to, że ja strasznie dużo śpię i od razu zasypiam jak mam się uczyć ^^
aa i studiuje zaocznie a w tygodniu pracuję, także u mnie tylko noce wchodzą w gre do nauki.
Ale prawda jest taka, że przynajmniej mam jakiś cel i faktycznie to jakoś mobilizuje :)

Aaa i faktycznie na mate chyba się przerzuce bo pije strasznie dużo kawy.
No właśnie, koniec z opierdalaniem...
Zawsze jest wrzesień jeszcze ;)
Neko

przez linka 14 cze 2010, 10:03
No niestety u mnie nie ma takiej możliwości żeby nie chodzić i zaliczać ...... jak się nie chodzi na ćwiczenia to najpierw trzeba je zaliczyć żeby do sesji dopuścili - a to czasem większy problem niż same egzaminy.
W tym roku nie dosć, że miałam mało zajęć to jeszcze sesję bez egzaminu, tylko 6 zaliczeń, z czego tylko 4 z oceną - więc naprawdę luuuz :smile:
Co robię, poza tym, ze biorę leki i chodzę na terapię? Wysypiam się, nie imprezuje, zdrowo jem, suplementuję magnez w dużych ilościach, skupiam się na jednej rzeczy, jednym przedmiocie, uczę się zawsze na ostatnią chwilę więc zawsze jest stres. U mnie dochodzi jeszcze to, że wszystkie egz. mam ustne - więc obycie z wykładowcami dużo daje.
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez Magdaa 14 cze 2010, 13:26
Jest wiele takich osób które chodzą na zajęcia tylko po to, aby mieć obecność a na zajęciach śpią. A potem ledwo tróję dostają - bardziej za te obecności, niż za wiedzę.
Myślę, że ja więcej wynoszę z tych zajęć - co z tego, że rzadko na nie chodzę skoro uczę się na egzamin i dostaję 4 czy 5 z egzaminu. I tak wiem więcej, niż ci co chodzili i spali.

U mnie jest tak, że ja zawsze mam najlepsze oceny z tego, czego się najbardziej boję. Np bardzo się zawsze obawiam egzaminów z rachunkowości, ekonomi, egzaminów zw. z zawodem- a z nich zawsze mam najlepsze oceny. Może przez stres się mobilizuję? A znowu języków wcale się nie obawiam a je zawsze mam w plecy, bo to co 'łatwe' zostawiam na 'potem' :?
Magdaa

przez linka 14 cze 2010, 19:24
Magdaa, może i tak, z tym, że u nas nikt oceny za obecność nie dostaje no i jak się idzie na ćwiczenia to się w nich uczestniczy, nie ma opcji spania, zalegania itd.

Co nie zmienia faktu, że zwykle tak jest, że najlepiej wychodzą te sprawdziany którymi najbardziej się stresujemy..... ;)
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez Lucyferka 14 cze 2010, 20:14
U mnie też trzeba chodzić na zajęcia wykłady nie są obowiązkowe, ale ćwiczenia seminaria owszem czasem można mieć jedną nieobecność a czasem usprawiedliwia tylko akt zgonu. Ale to pewnie zależy od kierunku a mój jest bardziej na praktyke niż teorie.
Ogólnie to się opierdalam nie umiem się skupić nic nie pomaga a w czwartek dwa trudne egzaminny K****!!!!!!
A po głowie chodzą jakieś nierealne wizje, ogólnie jakaś wegetacja uczucie pustki :/

przez MOCca 14 cze 2010, 20:23
Dajcie spokój ja co semestr ok. dziesięć zajęć z oceną, w tym przeważnie 3-4 poważne i ciężkie egzaminy, i wyjazdy terenowe również na ocenę, jeden wielki wymiot...
idxcie na całosc nie łapiąc yonka, pusycyajcie latawce na łące i dmuchajcie motzlki...

"Wyobraź sobie prawa i obowiązki, przywiązania i potrzeby, wspomnienia i wdzięczność, zespól to wszystko pod jednym imieniem i imieniem tym będzie Ojczyzna". V.v.G.

Sortuj wg