Film Dzien Swira:) Czy tacy Bedziemy??

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

Film Dzien Swira:) Czy tacy Bedziemy??

przez isabella_28 31 maja 2010, 15:59
Tak sie nad filmami zastanawialam i nad juz prawie klasycznna polska komedia,satyra,,Dzien Swira''.Ogladajac ja kilka razy stwierdzialam,ze dotyczy mnie prawie w 100%.Taka prawie jestem,a napewno bede za X lat.Nerwica natrectw ukazana w sposob soczyscie realistyczny.Dobitnie.Ten film powinien byc jakims symbolem tego Forum:)W pewnym sensie dziwaczne zachowanie bohatera dotyczy przeciez napewno wiekszosci z Nas :mrgreen:
isabella_28

Re: Film Dzien Swira:) Czy tacy Bedziemy??

przez linka 31 maja 2010, 16:05
Dla mnie ten film jest bardzo smutny i przejmujący, sfrustrowany, zły człowiek, zero spełnienia zarówno w życiu zawodowym jak i w uczuciowym, brak przyjaciół, hobby, czegokolwiek co go zajmuje. Zwracanie uwagi na całą zgniliznę dzisiejszego świata - o nie nie, nie byłam, nie jestem i nigdy nie będę.

Choć nie przeczę masa sytuacji (chyba w życiu każdego z nas) zdarza się - jakby wprost wyjęte z tego filmu ;)
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez isabella_28 31 maja 2010, 16:16
linka, masz racje patrzac od drugiej strony,tej ciemnej strony film jest przytlaczajacy i ukazuje to co istnieje,a czego nie dostrzegamy na codzien.Jednakze nigdy niewiadomo co Nas moze spotkac.Mnie np nerwica po paru latach doprowadzila do nerwicy natrectw,hipochondrii.
Bohater wyjezdzajac z domu nad Morze zachowuje sie doslownie jak ja sama przed kazdym wyjsciem z domu lub pracy.To dla osoby patrzacej z boku jest przesmieszne,ze az boki zrywac.Jednakze co sie dzieje wewnatrz czlowieka dotknietego problemem to istne zameczanie samego siebie.Czlowiek prowadzi siebie do samodestrukcji.
Moze by dalo ten temat raczej przeniesc do Nerwicy Natrectw.
isabella_28

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez www3 31 maja 2010, 18:55
Witam
Oj, powiem szczerze, że oglądając ten film to nie wiedziałam czy śmiać się czy płakać... I też się zastanawiam czy nie skończę tak samo... Osamotnienie, niespełnienie i garści leków na wszystko. Ciągłe rozdrażnienie, bezsenność, bezsens. I tak można wymieniać... Ja niestety mam skłonności do szczególnego postrzegania tego co na tym świecie najgorsze... Myślę, że i nerwica natręctw (bardzo dobitnie ukazana) tu się kłania jak i nerwica lękowa... Tragikomedia - oby tylko w filmie...
Pozdrawiam
Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej. A.E.

przez WreX 31 maja 2010, 20:54
nigdy nie mogłem zrozumieć jak ten film można nazwać komedią... fakt jest tam kilka ale to dosłownie kilka scen które mogą wydać się zabawnymi ale obraz świata przedstawionego na nim jest bardzo negatywny ale jednocześnie bardzo rzeczywisty ... ogólnie jeden z lepszych filmów
co do pytania w temacie to myślę że część z forum z pewnymi problemami już zaczyna kroczyć w tą stronę, oczywiście nie mówię tutaj o identycznym przypadku, ale o takim egzystowaniu w bezsensie i zagłębianiu się w tym aż do śmierci...

przez Goldielocks 31 maja 2010, 21:15
Ten film jest (również) o mnie... To tragiczne. :shock:
" [...] Historia Dziewczynki o Złotych Kędziorach nie ma szczęśliwego zakończenia. Próby odkrycia, co jest dla niej odpowiednie, kończą się tak, jakby przebudziła się ona ze złego snu - po czym dziewczynka ucieka... [...] "

Bruno Bettelheim, Cudowne i pożyteczne...

przez wovacuum 31 maja 2010, 21:22
Owszem oglàdalam ten film-ale nie ma on nic wspolnego ze mnà,nawet w najmniejszym stopniu.No i dobrze.Nie wyobrazam sobie takiego zycia!!!
wovacuum

przez Goldielocks 01 cze 2010, 15:42
Ja tam jakoś żyję, z podkreśleniem na słowo "jakoś"... Peace dla wszystkich, których każdy dzień, to "Dzień Świra". Jestem rozgoryczona i wściekła dziś... Idę poćwiczyć, jak się zmęczę, to powinnam się lepiej poczuć.
" [...] Historia Dziewczynki o Złotych Kędziorach nie ma szczęśliwego zakończenia. Próby odkrycia, co jest dla niej odpowiednie, kończą się tak, jakby przebudziła się ona ze złego snu - po czym dziewczynka ucieka... [...] "

Bruno Bettelheim, Cudowne i pożyteczne...

przez Natascha 04 cze 2010, 23:15
Film absolutnie genialny. Ze mną najwięcej wspólnego ma scena z matką, która nie słucha- tylko gada swoje. Ja to samo mam ze swoim ojcem. :?
Natascha

przez isabella_28 05 cze 2010, 14:43
O mnie jest scena jak wybiera sie nad Morze i sparwdza czy wszystko pozakrecane i zamkniete jest.Ja wychodzac z pracy(zamykam firme) sprawdzam z dokladnosci lazienki 4 razy kurki i pod kurkami czy woda nie leci bo moze mi sie tylko wydawac,ze kurki sa do konca zakrecone;/ Raz otwieram drzwi sprawdzam,zgaszam swiatlo sprawdzam i pozniej nadsluchuje,czy nic nie leci.Zamykajac rolety zew od drzwi sprawdzam rowniez 4 razy czy sa zamkniete.Poporostu wracam sie.To jest straszne.Teraz sama nie wierze w to co pisze;/Zaznacze,ze o dom tak sie nie martwie.
isabella_28

przez wovacuum 05 cze 2010, 15:10
ja cholera jakos nie trawie tego filmu,no nie mogè i juz :D bez urazy ludziska.
wovacuum

przez Korba 05 cze 2010, 15:35
Wszyscy mi mówili, że muszę to obejrzeć, bo to taki śmieszny film, a dla mnie był on bardzo smutny.
No ok, śmiałam się trochę w momentach, które przypominały mi mnie ;)
Pieprz-i-vanilia
F60.31 F38 F33 F31
ExModerator

przez Magdaa 05 cze 2010, 21:28
A ja lubię ten film :smile: Parę sytuacji przypomina mnie, ale nie tylko mnie- większość Polaków tak naprawdę. Chyba nie ma osoby, która chociaż raz w życiu nie sprawdziła czy np na pewno zakręciła gaz w domu itp. Oglądałam go chyba jeszcze nie mając nerwicy... A może już mając ale nie mając natręctw? Nie pamiętam. Ale pomyślałam wtedy, że jest bardzo realistyczny, prawdziwy, że faktycznie te wszystkie sceny są z życia wzięte.
No i bardzo mnie rozśmieszył :mrgreen: Dla mnie to taka tragikomedia- niby smutny, przytłaczający... ale jednak śmieszy :lol: W ogóle wszystkie te filmy z tego nurtu takie są...
Magdaa

przez Korba 05 cze 2010, 21:32
Dean napisał(a):O mnie opowiada scena wyjazdu nad morze.Adaś ciągle powtarza"musze tu odpocząć,muszę tu odpocząć" mam to samo często uciekam w jakieś łądne miejsce powtarzając sobie że musze odpocząc.Ale nigdy nie odpoczywam ,z reguły jest tylko gorzej.

Idento :D
Pieprz-i-vanilia
F60.31 F38 F33 F31
ExModerator

Sortuj wg