Praca chałupnicza

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

Praca chałupnicza

przez Joaśka 22 maja 2010, 14:27
Witam :smile: ,
potrzebuję bardzo pracy, ale z racji niezbyt dobrej kondycji fizycznej i leczenia nie jestem jeszcze w stanie pracować poza domem. Pomyślałam o pracy chałupniczej, jest wiele ofert w internecie, nie chciałabym jednak paść ofiarą jakiegoś oszustwa (bo też znam kilka osób, które nie ładnie mówiąc zrobiono w balona :evil: :roll: ).
Mieliście może jakieś doświadczenia z pracą chałupniczą? Np. składaniem długopisów, gier, zabawek, biżuterii, klejeniem kopert? Jeśli tak to będę bardzo wdzięczna za informacje i jakieś namiary na wiarygodnych uczciwych zleceniodawców. :smile:
Ciepłe pozdrowienia!
Joaśka

Re: Praca chałupnicza

przez rober6666 22 maja 2010, 14:46
najwazniejsza zasada :
W momencie , gdy ktoś będzie od Ciebie na dzień dobry chciał jakąkolwiek kasę (obojętnie jak to argumentując-na "pakiet startowy" " na urządzenia potrzebne do pracy" itd ) to śmiało możesz odpisać
WAL SIĘ FRAJERZE
to 100 % wałek
moja znajoma pracuje chałupniczo-jest szwaczka
pracodawca ZA DARMO wyposażył ja w droga maszyne dziewiarska, sam przywozi i odbiera towar.
Gdy ktos Ci zaproponuje pracę chałupniczą , ktorą będziesz miała wykonywać na ZAKUPIONYM od tego kogos sprzęcie to patrz wyżej (tłusty druk, hehehe)-zapłacisz za pełnowartościowa maszyne, a dostaniesz całkowity złom , badziewie niezdatne do niczego i na tym sie wspólpraca urwie....
Robert
NON SERVIAM

Choroba Afektywna Dwubiegunowa - obecnie F.31.WAR
obserwowany

przez Joaśka 22 maja 2010, 15:01
rober6666,
dzięki za info. ;) Hy Hy, zapamiętam sobie ten tłusty druczek. :D W sumie znalazłam jedną ofertę, która wygląda na wiarygodną, dostawa przez kuriera, odbiór też, tyle, że chcą najpierw 8 zł, które zresztą potem ma zostać zwrócone przy wypłacie. Więc nie wiem już co mam o tym myśleć. ;)
Joaśka

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez *Monika* 22 maja 2010, 15:26
rober6666,

MOże daj Joasi namiary tej znajomej?

Jak fotomontaż? ;)
Obrazek
Główny Moderator

przez *Wiola* 22 maja 2010, 17:40
Joaśka
Nawet te 8 zł to podpucha. Tak żerują bo myślą ,że 8 zł to każdy odżałuje i nie będzie ich ścigał. Jak chcą cokolwiek nawet 20 gr to tak jak napisał Robert.
A skąd jesteś , bo u mnie w okolicy to dużo jest np szycia wózków itp.
Moderator

przez Krzysiek1234 22 maja 2010, 20:06
Z tą zaliczką na pakiet startowy to muszę trochę przyhamować radykalizm Roberta. Mój znajomy ma koleżkę- skręcacza długopisów, który musiał na początku współpracy dać 9 dych na coś tam... Już myślał, że go naciągnęli, a tu przychodzi mu paczka ze sprężynkami, wkładami i innymi pierdółkami. I gościu współpracuje z tą firmą już ponad dwa lata bodajże. Robota jest wredna i żmudna, podobno po paru tygodniach palce ci odpadają. Ale przyzwyczajasz się, i możesz mieć tysiaka bez wychodzenia z domu.
Tak że, można trafić na uczciwych zleceniodawców, ale trzeba oczywiście bardzo uważać.

przez rober6666 23 maja 2010, 00:50
Krzysiek1234 napisał(a):Z tą zaliczką na pakiet startowy to muszę trochę przyhamować radykalizm Roberta. Mój znajomy ma koleżkę- skręcacza długopisów, który musiał na początku współpracy dać 9 dych na coś tam... Już myślał, że go naciągnęli, a tu przychodzi mu paczka ze sprężynkami, wkładami i innymi pierdółkami. I gościu współpracuje z tą firmą już ponad dwa lata bodajże. Robota jest wredna i żmudna, podobno po paru tygodniach palce ci odpadają. Ale przyzwyczajasz się, i możesz mieć tysiaka bez wychodzenia z domu.
Tak że, można trafić na uczciwych zleceniodawców, ale trzeba oczywiście bardzo uważać.

Milo mnie zaskoczyłes tym postem
Moje czarno-białe postrzeganie świata wynika z faktu że byłem przez całe życie niestety albo po jednej albo po drugiej stronie barykady (albo bylem okradany , niestety w majestacie prawa polskiego, albo sam byłem kradnącym....) Nigdy nie mialem przyjemności bycia po środku...
Robert
NON SERVIAM

Choroba Afektywna Dwubiegunowa - obecnie F.31.WAR
obserwowany

przez Joaśka 23 maja 2010, 18:59
Dzięki za odpowiedzi. :smile:

Wiolu, ja jestem z okolic Warszawy.

Muszę zrobić jakiś głębszy wywiad, żeby mnie nikt w bambuko nie zrobił. ;) Bo potrzebna mi praca, ale na razie w domu...
Joaśka

przez ALEKS*OLO 23 maja 2010, 19:10
Ja też chętnie załapałabym sie do takiej pracy, swojego czasu szukałam ale tez przerazało mnie to , że mogą mnie zrobić w balona.
Joaśka, jak znajdziesz coś to daj znaka, ja też podziele się jakby coś :D
Znajoma mojej znajomej (heh) też tak pracowała, ja jej osobiście nie znam, ale wiem że sypała proszki, tzn takie trojkątne opakowania proszku do firanek, dziewczyny pewnie wiedzą o co chodzi. I nawet spoko zarabiała na tym , poprosiłam tą moja znajoma, żeby tamta dała namiary na tą prace a ona (pies ogrodnika) powiedziała, że nie ma takiej opcji :shock:
Więc obeszłam sie smakiem tylko :?
"Kobiety i koty zawsze będą robić to, co chcą, a mężczyźni i psy powinni się zrelaksować i powoli oswajać z tą myślą."

"Panować nad sobą to największa władza" - Seneka
ExModerator

przez *Wiola* 23 maja 2010, 20:36
Joasia

Wobec tego nie mogę Ci pomóc, bo to jednak za daleko:(
Moderator

przez Joaśka 23 maja 2010, 21:28
ALEKS*OLO napisał(a):Ja też chętnie załapałabym sie do takiej pracy, swojego czasu szukałam ale tez przerazało mnie to , że mogą mnie zrobić w balona.
Joaśka, jak znajdziesz coś to daj znaka, ja też podziele się jakby coś :D
Znajoma mojej znajomej (heh) też tak pracowała, ja jej osobiście nie znam, ale wiem że sypała proszki, tzn takie trojkątne opakowania proszku do firanek, dziewczyny pewnie wiedzą o co chodzi. I nawet spoko zarabiała na tym , poprosiłam tą moja znajoma, żeby tamta dała namiary na tą prace a ona (pies ogrodnika) powiedziała, że nie ma takiej opcji :shock:
Więc obeszłam sie smakiem tylko :?

Rany, dlaczego nie ma takiej opcji??? Chce mieć wyłączność na zamówienia czy jak??? :shock: :evil: Chamstwo...
No ja też się właśnie trochę boję, żeby to nie było jakieś oszustwo, ale strasznie mnie kusi, żeby jakoś spróbować. Tylko jak być pewnym, że to nie podpucha. :?
Joaśka

przez *Monika* 23 maja 2010, 21:34
Joasiu,
Widzisz, niektórzy umieją byc bezwzględni, patrzą na swoje, bronią swojego, nie podzielą się i nawet nie zstanawiaja się,że postepują w taki sposób.
A my.......pewnie dałybyśmy namiary ,żeby ktos sobie dorobił.

Myslisz,że pasuje do Ciebie powiedzenie: Kto ma miekkie serce , musi miec twardą d.pę?
Obrazek
Główny Moderator

przez GreenEye 23 maja 2010, 21:41
Nie wiem jak to jest do końca z tym skręcaniem długopisów, ale moją znajomą zrobili w tej kwestii w bambooko. Nikt nie pojawił się ponownie po odbiór towaru, a uprzednio pobrał pieniądze za swego rodzaju zestaw startowy. No i tak została ze stertą długopisów :? . Osobiście nigdy nie korzystałam z tego typu ofert. Jednakże jeśli chodzi o pracę chałupniczą, można np. wykonywać biżuterię hand made i nawiązać kontakt z jakąś galerią, gdzie przyjmują rękodzieło na zasadzie komisu. Pobierają zwykle prowizję, ale jakiś grosz wpadnie ;) Wszystko zależy od ilości sprzedaży.
ExModerator

przez Joaśka 23 maja 2010, 21:44
Monika1974 napisał(a):Joasiu,
Widzisz, niektórzy umieją byc bezwzględni, patrzą na swoje, bronią swojego, nie podzielą się i nawet nie zstanawiaja się,że postepują w taki sposób.
A my.......pewnie dałybyśmy namiary ,żeby ktos sobie dorobił.

Myslisz,że pasuje do Ciebie powiedzenie: Kto ma miekkie serce , musi miec twardą d.pę?

No dokładnie, ja bym dała namiary. :? A to powiedzenie niestety też do mnie jak najbardziej pasuje, echhh... :roll:

GreenEye
, no właśnie ja znalazłam w necie firmę, która niby kurierem dostarcza materiał i go odbiera, i nie biorą kasy za materiał próbny, więc mnie to kusi, ale się mimo wszystko boję zaryzykować. :roll:
Joaśka

Sortuj wg