Kto gdzie mieszka i jak się leczy?

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

gdzie mieszkacie?

Kraje Beneluxu
1
50%

Szwajcaria
1
50%

UK
0
Brak głosów

Irlandia
0
Brak głosów

Kanada
0
Brak głosów

USA
0
Brak głosów

Nowa Zelandia
0
Brak głosów

Liczba głosów : 2

Kto gdzie mieszka i jak się leczy?

przez the grove unlimited 21 maja 2010, 00:23
Interesuje mnie ilość osób z krajów a ankiecie. Tam często bywam, z racji zawodu. Chciałbym się dowiedzieć, jak sobie radzicie tam z lekami, leczeniem, gdy np zabraknie wam leku, to jak szybko możecie dostać receptę na ten lek i czy macie problem z wizytą u psychiatry, czy waszym leczeniem kieruje lekarz 1 kontaktu?
W odpowiedzi na temat, jak ktoś ma ochotę, proszę napisać, jak odbieracie podstawową opiekę medyczną w waszym kraju zamieszkania /poza polską/, czy trudno wam o prolongatę recept i jakie są koszty z nimi związane? Czy jest to ryczałt, czy też każdy lek ma swoją cenę, czy też nic nie kosztuje?
Proszę zaznaczcie, jakie leki bierzecie, ile kosztują i odnieście się jak najszerzej do w/w kwestii. Ułatwi mi to stworzenie sobie wyobrażenia o farmacji i lecznictwie w innych krajach, a takowe jest mi potrzebne do podjęcia pewnych decyzji.
Podam przykład z Anglii, gdzie panie w ciąży mają leki za darmo, a inni po opłacie zryczałtowanej, z tym, że płaci się ryczałt za ilość leku , jaka jest na recepcie,która to często zależy od widzimisię lekarza lub po prostu, jaki kto ma kontakt z lekarzem, czyli mniej więcej, jak w polsce.
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Proszę na moje posty odpowiedać merytorycznie, na osobiste złośiwe, itp uwagi nie odpowiadam i nie reaguję.
Jak ktoś chce, to zapraszam na maila, ale nie na pw. Nie odpowiadam na pw w ogóle!!!
medicine@op.pl

Re: Kto gdzie mieszka i jak się leczy?

przez linka 21 maja 2010, 07:30
Zapomniałeś o Polsce. :lol:
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

Re: Kto gdzie mieszka i jak się leczy?

przez Krzysiek1234 21 maja 2010, 10:00
Ja mieszkam w Pernambuko, jak mogłeś tego nie uwzględnić w ankiecie.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Sortuj wg