Wybory Prezydenckie + II tura

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

Na którego kandydata oddasz swój głos w II turze wyborów prezydenckich:

Bronisław Komorowski
22
41%

Jarosław Kaczyński
17
31%

nie wybieram się na II turę wyborów
15
28%

Liczba głosów : 54

Re: Wybory Prezydenckie

przez Korba 21 cze 2010, 12:14
Yhy, czyli głosujący na kogokolwiek innego niż Mr Muszka to idioci, a sondaże wyborcze to jeden wielki spisek i manipulacja, przez które idioci miast na jednego słusznego JKM głosują na tych, którzy mają więcej szans (oczywiście wedle sfałszowanych sondaży). Na szczęście nie jestem idiotką, bo nie kieruję się sondażami i nie zagłosowałabym na JKM nawet jakby miał w sondażach prowadzenie (nawet w niesfałszowanych sondażach) :mrgreen:
Pieprz-i-vanilia
F60.31 F38 F33 F31
ExModerator

przez brokenwing 21 cze 2010, 12:15
Z drugiej strony ,to byłby ciekawy eksperyment socjologiczny.
Dodać do kart wyborczych w drugiej turze -opcje .
Żaden z ww kandydatów i zliczyć glosy .

Dopiero wtedy , mielibyśmy obraz urzędu Prezydenta RP . Czy jest on prezydentem wszystkich polaków ,czy nie ?
brokenwing

przez Korba 21 cze 2010, 12:16
linka napisał(a):Magdaa, Nie oddając głosu w wyborach nie głosujemy na kogoś, zgadzamy się po prostu z wolą większości. To tak jak w głosowaniach w Sejmie - za, przeciw i wstrzymał się. Nie idąc na wybory, nie oddając głosu zwyczajnie wstrzymujemy się od podjęcia decyzji i zdajemy się na wole większości.
Zrozum to i przestań się oburzać takie są prawa rządzące tą częścią polityki, socjologii itd. :roll:

[Dodane po edycji:]

savior, poza tym ma rację, jedyne co moze to Veto - ale w senacie zrobią z tym i tak co chcą....więc.......

już wiele razy pisałam, że prezydent nie jest od wprowadzania zmian w Państwie, ale nie dociera...
Pieprz-i-vanilia
F60.31 F38 F33 F31
ExModerator

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez savior 21 cze 2010, 12:21
Korba Słoneczko drogie nie enerwuj sie sie :mrgreen: ... my to wiemy... wiemy tez ze rzad powinien pełnic jedynie funkcje korekcyjną w społeczeństwie co niestety nie ma miejsca a miejsce miec powinno w gospodarce wolnorynkowej...
savior

przez brokenwing 21 cze 2010, 12:22
już wiele razy pisałam, że prezydent nie jest od wprowadzania zmian w Państwie, ale nie dociera...

Naród jest tak zafascynowany ,obietnicami wyborczymi,ze nawet nie kojąży iz kandydat ...rozdaje kiełbase. Dopuki jest kandydatem stać go na to . Jako prezydent ,rozkłada bezradnie ręce i tłumaczy zgodnie z prawda " no ,cóż ja moge ...żyjemy w demokracji parlamentarnej ..nie w kanclerskiej"
brokenwing

przez linka 21 cze 2010, 12:31
Magdaa napisał(a):Proste. Żyjemy w kraju idiotów. Narzekają na PO, narzekają na PIS, ale jak przychodzi do wyborów to i tak wybiorą PO albo PIS nie widząc innych rozwiązań, dając się nabierać na sondaże- a teraz dalej będą mogli narzekać.

Z zasady jak ktoś głosuje na PO to nie narzeka na PO a jak głosuje na Pis to też psioczy na opozycyjne partie......

Magdaa napisał(a):Ten kraj jest w czarnej dupie i w tej czarnej dupie pozostanie- przez ludzi, których inteligencja często może doprowadzić do rozpaczy. Sorry, ale taka brutalna prawda.

Tak, a Ty zdaje się jesteś krzewicielką jedynej i słusznej prawdy?

JKM dostał mało bo jak widać takie odbicie w wyborcach zrobiła jego kampania, ma dziwne, szalone pomysły, może i część z nich świetna ale te babole równoważą to.
Facet nie wzbudza zaufania, nie jest pewny i tyle.
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez MOCca 21 cze 2010, 13:02
Korba napisał(a):

Dlatego proszę nie głosowac na Bronisława K. kandydata z ramieni PO ;) bo zmiany jakie dokona wspólnie z rządem - wiekszość ma przecież koalicja PO-PSL, mogą być nieodwracalne, np. wejście do ZSRR, jednowładztwo, zmiana kontytucji na większą władzę prezydenta, może nawet system poparcia dla nastepcy prze Dumę, radzę ostrożnie podjąć decyzję 4 lipca.
idxcie na całosc nie łapiąc yonka, pusycyajcie latawce na łące i dmuchajcie motzlki...

"Wyobraź sobie prawa i obowiązki, przywiązania i potrzeby, wspomnienia i wdzięczność, zespól to wszystko pod jednym imieniem i imieniem tym będzie Ojczyzna". V.v.G.

przez linka 21 cze 2010, 13:06
MOCca, nie ma już ZSRR :lol:
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez MOCca 21 cze 2010, 13:09
To co ostatnio obserwuję, mam wrażenie, że szykuje się nam powtórka z rozrywki. :lol:

[Dodane po edycji:]

linkuś, a może by tak ankieta, z nazwiskami dwóch kandydatów teraz? W kolejności alfabetycznej. ;)
idxcie na całosc nie łapiąc yonka, pusycyajcie latawce na łące i dmuchajcie motzlki...

"Wyobraź sobie prawa i obowiązki, przywiązania i potrzeby, wspomnienia i wdzięczność, zespól to wszystko pod jednym imieniem i imieniem tym będzie Ojczyzna". V.v.G.

przez Korba 21 cze 2010, 13:18
Nie wiem jak się mają stosunki Rosji z krajami byłego Związku Radzieckiego do wyborów w Polsce... :shock:
Pieprz-i-vanilia
F60.31 F38 F33 F31
ExModerator

przez Magdaa 21 cze 2010, 13:35
Nie uważam aby tylko jeden kandydat był dobry. Dobry jest każdy poza tą dwójką która przeszła do drugiej tury. Co do idiotów- dla mnie idiotami są ludzie, którzy narzekali na PO i PIS (i na rząd, i na prezydenta) a i tak głosują na PO i PIS. To nielogiczne. I powtórzę- nie popieram żadnego z tych dwóch i ani jednym palcem nie przyczyniam się do ich wyboru. Ja swojego kandydata mam, nie mam obowiązku wybierania spośród tych dwóch.
Magdaa

przez rober6666 21 cze 2010, 13:39
...a mi od dawna nie podoba sie bardzo jedna rzecz.
Dlaczego ludzie, mieszkający od lat za granica naszego pieknego państwa i nie zamierzający tutaj w ogóle wracać maja prawo glosu w wyborach czy to parlamentarnych, czy prezydenckich???
Jakim prawem ,jakby nie było obywatel innego państwa, ma decydowac , kto i jak będzie mną rządził?
Przeciez oni nie będą ponosić ani politycznych, ani ekonomicznych ani nawet religijnych konsekwencji swojego wyboru. Ba , oni nawet nie maja pojęcia jak to jest wyżyć miesięcznie za 600 Dolarów czy też 450 euro, przy cenach światowych.Ktoś ,kto na stałe przebywa za granicą powinien czasowo być pozbawiony prawa wyborczego.
Robert
NON SERVIAM

Choroba Afektywna Dwubiegunowa - obecnie F.31.WAR
obserwowany

przez brokenwing 21 cze 2010, 13:43
rober6666 napisał(a):...a mi od dawna nie podoba sie bardzo jedna rzecz.
Dlaczego ludzie, mieszkający od lat za granica naszego pieknego państwa i nie zamierzający tutaj w ogóle wracać maja prawo glosu w wyborach czy to parlamentarnych, czy prezydenckich???
Jakim prawem ,jakby nie było obywatel innego państwa, ma decydowac , kto i jak będzie mną rządził?
Przeciez oni nie będą ponosić ani politycznych, ani ekonomicznych ani nawet religijnych konsekwencji swojego wyboru. Ba , oni nawet nie maja pojęcia jak to jest wyżyć miesięcznie za 600 Dolarów czy też 450 euro, przy cenach światowych.Ktoś ,kto na stałe przebywa za granicą powinien czasowo być pozbawiony prawa wyborczego.
Robert

Oj tak....nie żyjąc w tych realiach .Nie powinni mieć prawa do kształtowania areny politycznej.
brokenwing

przez linka 21 cze 2010, 13:43
rober6666, też się zastanawiam, bo co innego ludzie którzy na jakiś czas wyjechali za granicę, kasa - i nic w tym dziwnego. Ale jakim prawem, Polonia grzejąca dupska od 25 albo i więcej lat w USA ma prawo do głosu??? Nie mają pojęcia jak się tu żyje ani ich to nie interesuje bo w życiu tu nie wrócą....wkurza mnie to i już......
Przyjaciel forum

Sortuj wg