Wybory Prezydenckie + II tura

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

Na którego kandydata oddasz swój głos w II turze wyborów prezydenckich:

Bronisław Komorowski
22
41%

Jarosław Kaczyński
17
31%

nie wybieram się na II turę wyborów
15
28%

Liczba głosów : 54

Re: Wybory Prezydenckie

przez resumo 19 cze 2010, 12:38
Myślę, że z tym mówieniem o funkcji reprezentatywnej prezydenta RP jako jego jedynej przesadzacie (albo nie rozumiecie tego). Już kilka razy w temacie to się pojawiało.

Trochę wygląda to tak, jakbyście wybierali kogoś kto ma stać z dziobem zamkniętym na kłódkę i ładnie wyglądać w telewizorze lub na zdjęciach (tylko po co to pieprzenie o poglądach, układach czy czymkolwiek skoro wystarczy ocenić sylwetkę w kwestii fizycznej oraz savoir-vivre kandydatów?).

Porównajcie sobie możliwości jakie ma Prezydent RP z możliwościami, które zostały Cesarzowi Japońskiemu po 1946 roku (czyli od wystąpienia, w którym Amerykanie zmusili go do wypowiedzenia słów przed całym krajem [drogą radiową]: "Nie jestem istotą boską. Jestem człowiekiem."). W tym wypadku można faktycznie bezpiecznie stwierdzić, że głowa kraju kwitnącej wiśni ma jedynie funkcję reprezentatywną od tamtego wydarzenia. Oczywiście prestiż "stanowiska" oraz miejsce w umysłach/sercach obywateli danego kraju w tych wypadkach to zupełnie inny temat.
resumo

przez brokenwing 19 cze 2010, 12:49
resumo,
Widzisz , mało istotna ( dla mnie) jest funkcja prezydenta...już tłumacze z jakiego powodu.
Jestem przeciwny ( jak już pisałem) aktualnej ordynacji wyborczej,która moim zdaniem .Jest farsą demokracji.
Spory o istotę ,dwóch, ważnych osób prezydenta i premiera ...pozbawione są sensu. W monecie gdy rządzą nami ludzie ,na których nie glosowaliśmy. Przekazywanie głosów w gorę listy wyborczej .To zwykła kradzież elementarnych praw obywatela/wyborcy.
Dopóki ten bandycki proceder ,będzie trwał w RP ,dopóty ja nie będę brał udziału w żadnych wyborach .
brokenwing

przez resumo 19 cze 2010, 12:57
brokenwing napisał(a):(...) dopóty ja nie będę brał udziału w żadnych wyborach

Pośrednio to robisz.
resumo

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez brokenwing 19 cze 2010, 13:09
Pośrednio
... na to juz nie mam wpływu.
Bezpośrednie zaangażowanie się w wybory,w tej sytuacji .Spowodowało by poczucie upodlenia.
Kwadratura koła-parlament ma wpływ na ordynacje...która wygląda jak wybory ojca chrzestnego we włoskiej mafii.

...czekam na cud,na opamiętanie polityków,uważam ,że do takiej refleksji. Może prowadzić jedynie bojkot wyborów powszechnych. Obawa przed opinią publiczna . Napór Brukseli. To wszystko jest możliwe ( moim zdaniem) jedynie w wypadku ,ekstremalnie niskiej frekwencji w wyborach...wszystkich wyborach.
brokenwing

przez resumo 19 cze 2010, 13:46
Pośrednio, czyli (w tym wypadku) biorąc udział w tej dyskusji. Nie masz na to wpływu? Śmieszne.

Czekasz na cud? Jeszcze bardziej śmieszne.
resumo

przez brokenwing 19 cze 2010, 13:50
resumo napisał(a):Pośrednio, czyli (w tym wypadku) biorąc udział w tej dyskusji. Nie masz na to wpływu? Śmieszne.

Czekasz na cud? Jeszcze bardziej śmieszne.

Brać w tym udział pośrednio to : nie idąc do urny dać prawo wyboru innym

Biorę też udział w rozmowie o kanibalizmie .Twoim zdaniem pośrednio jestem kanibalem ??? Dokonujesz ogromnej nadinterpretacji .

To jest śmieszne .

PS
słowo CUD ,wyrwane z kontekstu ..jest śmieszne. Samo wyrwanie z kontekstu ,to dowód braku argumentacji z Twojej strony
brokenwing

przez resumo 19 cze 2010, 13:59
Wracaj do gimnazjum na lekcje języka polskiego.
resumo

przez brokenwing 19 cze 2010, 14:03
Znasz słowo dysfunkcja?
-odbiegasz od tematu
-stajesz się agresywny
-piszesz poprawnie,to chyba jedyna zaleta jaką posiadasz ?

Agresja w dyskusji to zawsze oznaka braku argumentacji
brokenwing

przez linka 19 cze 2010, 14:16
resumo napisał(a):Wracaj do gimnazjum na lekcje języka polskiego.

:lol:
Uwielbiam jak ktoś z braku argumentów zaczyna obrażać innych 8)
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez brokenwing 19 cze 2010, 14:20
Ja się tym nie przejmuje,pogodziłem się z faktem
nigdy nie będę pisał poprawnie:)

Tez mam zlewę z dyletantów :D :D :D

podpisano KANIBAL
brokenwing

przez shadow_no 20 cze 2010, 20:45
Tak tylko przypominam, że już po ciszy wyborczej - temat już otworzony. :)
Zapraszam do sklepu z odzieżą damską i torebkami.
Założyciel / Administrator

przez Magdaa 20 cze 2010, 21:08
Dzięki, że tak rozwinęliście mój temat- dzięki temu wiedziałam, na kogo głosować ;)
Głos oddany- na JKM.
Magdaa

przez MOCca 20 cze 2010, 21:21
Gratuluję Panie Kaczyński, 4 lipca wygramy. :mrgreen:
idxcie na całosc nie łapiąc yonka, pusycyajcie latawce na łące i dmuchajcie motzlki...

"Wyobraź sobie prawa i obowiązki, przywiązania i potrzeby, wspomnienia i wdzięczność, zespól to wszystko pod jednym imieniem i imieniem tym będzie Ojczyzna". V.v.G.

przez depresyjny86 20 cze 2010, 21:25
Buahahhaha :mrgreen:
:)

Sortuj wg