Wybory Prezydenckie + II tura

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

Na którego kandydata oddasz swój głos w II turze wyborów prezydenckich:

Bronisław Komorowski
22
41%

Jarosław Kaczyński
17
31%

nie wybieram się na II turę wyborów
15
28%

Liczba głosów : 54

Re: Wybory Prezydenckie

przez resumo 13 cze 2010, 19:56
Natascha, skoro tak Ciebie boli ten fakt, to przybliż jeszcze dyskusję przy okazji której pojawiły się te słowa wypowiedziane przez JKM do niepełnosprawnej dziewczynki. Każdy, kto nie śledzi tak dokładnie jak Ty tego co się dzieje na krajowej scenie politycznej będzie mógł w tedy zadecydować czy gdzieś tam tkwi racja czy jest to kompletny nonsens (na poprzednich stronach yans ogólnie już wytłumaczył o co chodzi bez zahaczania o konkretne zdarzenie).

Oczywiście o ile nie jesteś zwykłą aferowiczką uzbrojoną w nagie hasła ;). Swoją drogą kiedy to było? 3 lata temu? 4?
resumo

przez soulfly89 13 cze 2010, 20:02
co do służby zdrowia to się z Tobą zgadzam - jej poziom jest tak zły, że jak ktoś jest chory i zależy mu na czasie to prędzej czy później i tak idzie na prywatną wizytę, więc obowiązkowe ubezpieczenie zdrowotne nie ma sensu.

ale z uczelniami jest inaczej - polskie uczelnie mają dobry poziom i tu moim zdaniem system finansowania z podatków się sprawdza. poza tym darmowe studia przyciągają studentów zza granicy co chyba ma same korzyści? :) no i jeszcze jedna rzecz - nie znam studenta który by nie miał żadnego ale do drugiego płatnego kierunku... ;) taka opcja daje dużo większe możliwości rozwoju, poznania siebie, swoich możliwości, jak dla mnie - same zalety. oczywiście można by wprowadzić jakieś ograniczenia, np. odpowiednia średnia...

przez resumo 13 cze 2010, 20:07
Możliwe, że jak zaczniesz zarabiać na siebie lub nawet tylko zobaczysz ile będą Ci oferowali pracodawcy w Twojej pierwszej pracy, to zmienisz zdanie.

Wytłumacz mi proszę korzyści z tego, że darmowe studia przyciągają obcokrajowców (bo póki co widzę w tym tylko problem podobny do tego, że absolwenci ważnych kierunków zaraz po ukończeniu studiów wyjeżdżają za granicę).

soulfly89 napisał(a):(...) nie znam studenta który by nie miał żadnego ale do drugiego płatnego kierunku... (...)

Tylko o czym to tak na prawdę świadczy? Z mojego punktu widzenia może być to brakiem wyobraźni lub zwykłą nieznajomością tematu. Myślę, że dużym problemem jest to, że pojawiają się hasła typu "płatne studia", "płatna służba zdrowia", "samoubezpieczenie" bez przystępnego wytłumaczenia dla ludzi bez odpowiedniej wiedzy (nie każdy musi się na tym znać!). Jaka jest na nie reakcja? Oburzenie, strach przed kolejnym sposobem na pozbawienie nas - szaraków - zarobionych w pracy pieniążków.

U Was też na stronie po prawej pojawiła się reklama wyborcza JKM? ;)
resumo

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Natascha 13 cze 2010, 20:27
resumo napisał(a): Swoją drogą kiedy to było? 3 lata temu? 4?

Bez znaczenia kiedy to było. Świadczy o tym jakim Mikke jest człowiekiem.

resumo piszesz tu o programie gospodarczym, trochę to śmieszne, biorąc pod uwagę fakt, ze wybieramy prezydenta a nie rząd.
Natascha

przez resumo 13 cze 2010, 20:37
Napisz w jakim celu według Ciebie wybiera się prezydenta i jakie on ma możliwości działania.

Zobaczymy z kogo bardziej będzie można się pośmiać Natascho ;).
resumo

przez Natascha 13 cze 2010, 20:41
Pełni głównie funkcję reprezentacyjną. Mam prawo veta.
Natascha

przez resumo 13 cze 2010, 20:50
Możliwość "blokowania głupot tworzonych przez parlament" to mało (m.in.)? (spodobał mi się ten tekst z debaty na UW, heh)

Inaczej: skoro kandydaci na prezydenta w swoich programach umieszczają zapiski/obietnice odnośnie systemu gospodarczego oraz mówią o tym otwarcie w mediach, to czy uważają społeczeństwo za idiotów w rzeczywistości nie mając żadnego wpływu lub mają nieznaczący wpływ na to (tak jak napisałaś)?
resumo

przez Natascha 13 cze 2010, 21:00
Oczywiście, ze może inicjować powstawanie niektórych ustaw. Natomiast w tym przypadku podstawą jest porozumienie na linii prezydent- rząd.
Natascha

przez resumo 13 cze 2010, 21:05
W takim razie nie sprowadzaj proszę jego roli do klepania niepełnosprawnych po główkach oraz stania przed kamerami w mediach. Pamiętaj, że niektórzy swoją wiedzę czerpią tylko z takich "miejsc" jak to - przyjmując wszystko co zostało napisane za jedyne i prawdziwe.
resumo

przez Goldielocks 13 cze 2010, 21:27
soulfly89 napisał(a):
Natascha napisał(a):Jest całkowicie pozbawiony sensu. Dlaczego dziecko jeżdżące na wózku inwalidzkim miałoby wolniej uczyć się matematyki czy biologii? Logicznie rzecz biorąc mogłoby się nawet uczyć szybciej niż sprawni fizycznie rówieśnicy- chociażby dlatego, ze z racji swojego kalectwa więcej czasu spędza w domu i czas wolny wykorzystuje raczej na zajęcia umysłowe(np.czytanie , komputer) niż np. włóczenie się po mieście.

Mam taką koleżankę w grupie - ma same piątki. Wiesz, chodziło mi raczej o dzieci niepełnosprawne umysłowo - na przykład z ADHD. Bo nie wiem czy osoba, która jeździ na wózku musi chodzić do klasy integracyjnej. Wystarczy, że szkoła ma odpowiednie podjazdy i toaletę.

Osoba z ADHD jest niepełnosprawna umysłowo... To ciekawe, skąd mam świadectwo z paskiem po liceum i indeks wyższej uczelni.

Nie obraź się, ale tu niestety nie masz racji.

Pozdrawiam. :)
" [...] Historia Dziewczynki o Złotych Kędziorach nie ma szczęśliwego zakończenia. Próby odkrycia, co jest dla niej odpowiednie, kończą się tak, jakby przebudziła się ona ze złego snu - po czym dziewczynka ucieka... [...] "

Bruno Bettelheim, Cudowne i pożyteczne...

przez soulfly89 13 cze 2010, 22:01
Przepraszam :oops:

Ja się na tym nie znam, wydawało mi się że z ADHD są jakieś problemy z dostaniem się do zwykłej szkoły - nie chciałam Cię w żaden sposób urazić! Wiem tylko, że w klasach integracyjnych są dzieci z różnymi rodzajami niepełnosprawności. Jak piszę jakieś głupoty to mnie poprawiajcie.

Właśnie oglądałam kawałek debaty w tv i dalej nie wiem kto byłby lepszym prezydentem. Żaden kandydat nie jest znowu taki najgorszy, więc chyba nie musimy się bać takiej wpadki jak Bush w USA. Tylko Napieralski wydał mi się jakiś sztywny jakby się nauczył na pamięć co ma mówić. A Pawlak jednak nie wypada za świetnie w tv, a prezydent powinien być reprezentatywny. No i chyba właściwie jest mi wszystko jedno czy wygra Komorowski czy Kaczyński.

przez Goldielocks 13 cze 2010, 22:05
soulfly89 napisał(a):Przepraszam :oops:

Ja się na tym nie znam, wydawało mi się że z ADHD są jakieś problemy z dostaniem się do zwykłej szkoły - nie chciałam Cię w żaden sposób urazić! Wiem tylko, że w klasach integracyjnych są dzieci z różnymi rodzajami niepełnosprawności. Jak piszę jakieś głupoty to mnie poprawiajcie.

Nic się nie stało! :D Chciałam tylko powiedzieć, że ludzie z ADHD, w żaden sposób nie odbiegają od innych, jeżeli chodzi o poziom inteligencji. ;) "Kuleją" raczej w innych dziedzinach życia społecznego.

Problemy z tzw. "kumaniem", częściej mają dzieci z syndromem Aspergera. Ale przy odpowiednich metodach nauczania i pomocy ze strony nauczycieli, dają sobie całkiem nieźle radę. :smile:

Pozdrawiam. :D
" [...] Historia Dziewczynki o Złotych Kędziorach nie ma szczęśliwego zakończenia. Próby odkrycia, co jest dla niej odpowiednie, kończą się tak, jakby przebudziła się ona ze złego snu - po czym dziewczynka ucieka... [...] "

Bruno Bettelheim, Cudowne i pożyteczne...

przez Sean1 13 cze 2010, 22:25
Właśnie oglądałam kawałek debaty w tv i dalej nie wiem kto byłby lepszym prezydentem. Żaden kandydat nie jest znowu taki najgorszy, więc chyba nie musimy się bać takiej wpadki jak Bush w USA. Tylko Napieralski wydał mi się jakiś sztywny jakby się nauczył na pamięć co ma mówić. A Pawlak jednak nie wypada za świetnie w tv, a prezydent powinien być reprezentatywny. No i chyba właściwie jest mi wszystko jedno czy wygra Komorowski czy Kaczyński.

Taka debata moim zdaniem malo dala. Nie ma dialogu, tylko takie pytania co sadzisz o i gadaj przemowienia w wiekszosci z pamieci. Powinna byc rozmowa, wymiana pogladow, improwizacja. Dobrze tam powiedzial gosc po debacie, ze wykrywacz klamstw by sie przydal. Bo posiadanie pogladow to jedno, z wcieleniem ich w zyciu to drugie. A Pawlak juz jest takim tak zwanym czlowiekiem bez mimiki, ale nie wypadl najgorzej moim zdaniem ;)

przez miniSD 13 cze 2010, 22:41
Ludzie, przecież wiadomo kto wygra.
Szara eminencja: Obrazek
"Moje marzenia nie leżą w przyszłości, moje marzenia to przeszłość... tylko o niej śnię"

Sortuj wg