Wybory Prezydenckie + II tura

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

Na którego kandydata oddasz swój głos w II turze wyborów prezydenckich:

Bronisław Komorowski
22
41%

Jarosław Kaczyński
17
31%

nie wybieram się na II turę wyborów
15
28%

Liczba głosów : 54

Re: Wybory Prezydenckie

przez Magdaa 27 maja 2010, 14:29
Dobra wiecie co? Skończcie ten off top :evil: :evil: :evil: OK?
Bo mi zamkną temat a wtedy Was... :evil:

To jest temat o wyborach prezydenckich, a nie o leczeniu kompleksów przez dziennych/zaocznych, państwowych/prywatnych i wytykaniu sobie nawzajem 'ty gorszy, ja lepszy'.

WIĘC KONIEC!!!

Tak Linka, wiem- Twoje studia są NAJ, moje są do dupy, Ty po swoich będziesz mega mądra i wykształcona, ja nie, Twoje mają mega wysoki poziom, moje nie. Spoko. To jest Twoje zdanie. O mojej szkole nie wiesz- nic.
Magdaa

przez Korba 27 maja 2010, 14:32
Bo ludzie często uważają życie za niesprawiedliwe, jeśli ktoś ma lepiej to nie biorą pod uwagę, że zdobył to ciężką pracą, więc na niego psioczą, sami zaś stoją w miejscu i uważają się za poszkodowanych przez los. Oczywiście, że uogólniam teraz i że nie wszyscy mają taką postawę, ale taka jest moja obserwacja mentalności, która nas otacza, a bierze się ona z kompleksów i zawiści. Postawa ta również prowadzi do krytyki państwa, rządu i systemu, to on zawsze jest zły - do tego nawiązywałam.
Pieprz-i-vanilia
F60.31 F38 F33 F31
ExModerator

przez linka 27 maja 2010, 14:44
Magdaa napisał(a):Tak Linka, wiem- Twoje studia są NAJ, moje są do dupy, Ty po swoich będziesz mega mądra i wykształcona, ja nie, Twoje mają mega wysoki poziom, moje nie.

Nic podobnego o moich studiach nie napisałam, są przeciętne a jednak wymagają ode mnie więcej zaangażowania niż ty wkładasz w swoje - uwzględniając inne kierunki....więc uważam, że nie wymaga się od ciebie wiele ( pomijam fakt wymuszania na wykładowcach ocen z egzaminów - o czym kiedyś pisałaś).

No ale ale, wracając do tematu - ciekawa jestem jaka w trakcie tych wyborów będzie frekwencja - czy te zażarte walki spowodują, że będzie duża?
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez yans 27 maja 2010, 15:34
Korba napisał(a):Bo ludzie często uważają życie za niesprawiedliwe, jeśli ktoś ma lepiej to nie biorą pod uwagę, że zdobył to ciężką pracą, więc na niego psioczą, sami zaś stoją w miejscu i uważają się za poszkodowanych przez los. Oczywiście, że uogólniam teraz i że nie wszyscy mają taką postawę, ale taka jest moja obserwacja mentalności, która nas otacza, a bierze się ona z kompleksów i zawiści. Postawa ta również prowadzi do krytyki państwa, rządu i systemu, to on zawsze jest zły - do tego nawiązywałam.

Wypowiedź Twoja wnikliwie zmierzała ku celnej obserwacji i na samym końcu wpadła w turbulencję i wyladowała na skraju lasu. Owszem, masz rację że taka jest natura znacznej części ludzi - ale tego właśnie nauczył ludzi socjalizm. Przed socjalizmem taka postawa była w zdecydowanej mniejszości i towarzyszyła ludziom przegranym, którzy nie mieli nic do gadania. Dziś wszystko stoi na głowie - to u źródeł socjalizmu legły właśnie takie poglądy - "że dajcie mi, bo jestem poszkodowany, mam mniej, a chcę więcej. I mi się też należy!" Dlatego nie zgadzam się z ostatnim zdaniem - bo jest wręcz odwrotnie. To nie rząd jest dobry - a ludzie go krytykują, tylko rząd jest właśnie złem, które zaraża tą mentalnością większość ludzi.
"Rząd jest wielką fikcją, za pośrednictwem której każdy usiłuje żyć na koszt wszystkich innych."
Frederic Bastiat
Mądry chłopak lub dziewczyna - Prostą ma taktykę: - W pierwszej turze na Korwina - W drugiej wygra Mikke!

przez Korba 27 maja 2010, 15:41
Dobrze więc, każdy rząd jest złem w takim razie, bo mentalność ludzka nie zmienia się co kilka lat zależnie od opcji politycznej, która rządzi.
Co sprowadza nas z powrotem do mojego wniosku, że złem rządu zasłaniamy się, bo jest to najprostsze wyjście.

Czy mi się wydaje, czy Twój tok myślenia również się lekko zapętlił i strzelił sobie w kolano ;)
Pieprz-i-vanilia
F60.31 F38 F33 F31
ExModerator

przez Sorrow 27 maja 2010, 18:48
Tak swoją drogą, to zauważyłem dość zabawną niespójność w logice JKM. Najpierw dowodzi tego, że "urzędasy" trwonią pieniądze, niszczą gospodarkę, ograniczają wolność, mało co wiedzą o życiu, itd. mają różne wręcz diaboliczne właściwości (często zresztą tak jest w rzeczywistości) a potem w jakiś dziwny sposób dochodzi do wniosku że owym urzędasom należy dać prawo do odbierania ludziom życia.

przez MOCca 27 maja 2010, 19:10
Kto nie studiował nie powinien się wypowiadać, odnośnie tego wątku.
idxcie na całosc nie łapiąc yonka, pusycyajcie latawce na łące i dmuchajcie motzlki...

"Wyobraź sobie prawa i obowiązki, przywiązania i potrzeby, wspomnienia i wdzięczność, zespól to wszystko pod jednym imieniem i imieniem tym będzie Ojczyzna". V.v.G.

przez yans 27 maja 2010, 19:21
:shock: Sparrow, czyżby chodziło Ci o poparcie dla kary śmierci? Jeśli tak to gratuluję rozumowania. Karę śmierci (jak i karę więzienia) zleca i wykonuje wymiar sprawiedliwości, nie urzędnicza administracja. JKM nie jest anarchistą, więc to oczywiste że zależy mu również na silnej władzy sądowniczej. Wyrok sądu nie jest decyzją urzędniczą, zgodną z jakimś rozporządzeniem ministra. Jest decyzją podjętą na podstawie prawa, nie czyimś "widzimisię" tylko kosekwencją niegodziwego czynu. Od wprowadzenia kary śmierci dużo bardziej interesujące są poglądy JKM na władzę sądowniczą i jego propozycje zmian w tej dziedzinie. Co ciekawe - jest to jedna z rzeczy, którymi zajmie się w pierwszej kolejności - jeśli zostanie prezydentem. I jest w stanie tego dokonać. JKM świetnie zdaje sobie sprawę z tego że od przestępstwa odstrasza nie tyle rodzaj kary, ile jej nieuchronność. I tu chciałbym dokonać większych zmian. Zaś karę śmierci przewiduje tylko w najcięższych przewinieniach. Ja sam skłaniam się ku poglądowi, że całkowite jej zniesienie nie ma sensu. Owszem, wydaje mi się że człowiek nie powinien zabijać człowieka. Dla mnie jednak o istotcie człowieczeństwa stanowi nie tylko DNA wskazujące na oboje rodziców z gatunku homo sapiens sapiens. Być człowiekiem to akceptować innych ludzi, szanować ich prawa (do życia chociażby), przestrzegać praw naturalnych i tych obowiązujących w społeczeństwie. Jeśli ktoś z zimną krwią zabija dziecko, rzuca się na kogoś z nożem i bestialsko zabija 40toma uderzeniami w klatkę piersiową, jeśli wchodzi do mieszkania staruszki i wali ją bejzbolem po głowie kilka razy by móc spokojnie zabrać jej pieniądze - a potem siada w parku i spokojnie popija piwo - to dawno utracił miano człowieka. To zwierzę, pozbawione współczucia i uczuć charakteryzujących istotę ludzką. Takie "coś" musi znaleźc się poza społeczeństwem - bo nie przyniosło, nie przynosi i nie przyniesie mu żadnych korzyści, a jedynie może szkodzić. I niby mam jeszcze - jak zwykle z własnej kieszeni - utrzymywać go, dawać jeść, dach nad głową, wygodną pryczę i kupić telewizor żeby się nie nudził. I tak przez 40 lat na przykład? Krzesło i po kłopocie. Przynajmniej jest pewność, że jak miał tak z genów, to się "wadliwy" gen przestanie powielać w następnych pokoleniach.

MOCca napisał(a):Kto nie studiował nie powinien się wypowiadać, odnośnie tego wątku.

Ot i tolerancja! Ludzie już tak mają - wypowiadają się o karze śmierci (choć nigdy nie zabili ani nie byli ofiarami mordu), o gejach (choć są heterykami), o aborcji (choć nie byli w ciąży), o polityce (choć się g. znają na temacie), o sporcie (ale całe życie przed telewizorem) albo o sztuce (choć jedyna galeria jaką znają to taka "handlowa") - ale wejdź z opinią na ich podwórko - to gęba na kłódkę i wara! Prafrazując znane powiedzonko - gdyby hipokryzja mogła latać ... ;)
"Rząd jest wielką fikcją, za pośrednictwem której każdy usiłuje żyć na koszt wszystkich innych."
Frederic Bastiat
Mądry chłopak lub dziewczyna - Prostą ma taktykę: - W pierwszej turze na Korwina - W drugiej wygra Mikke!

przez MOCca 27 maja 2010, 19:31
yans, jesteś tak idealny i wszechwiedzący, że aż mnie podniecasz. ;)
idxcie na całosc nie łapiąc yonka, pusycyajcie latawce na łące i dmuchajcie motzlki...

"Wyobraź sobie prawa i obowiązki, przywiązania i potrzeby, wspomnienia i wdzięczność, zespól to wszystko pod jednym imieniem i imieniem tym będzie Ojczyzna". V.v.G.

przez yans 27 maja 2010, 19:43
MOCca - mnie podnieca gdy mi tak schlebiasz :mrgreen:
Frederic Bastiat

przez Ridllic 27 maja 2010, 19:59
a ja płone z podniecenia jak Was czytam i te głupoty które piszecie ,że prezydent coś zrobi ,a cóż prezydent może , ubrać krawat i zapierd... na oficjalne wizyty a Wy tu błądzicie klawiaturą i rozważacie który co dla kogo :mrgreen: w dupie będziemy i gówno nowego zobaczymy jak za Lecha ,Olka ,Lecha i tego przyszłego galgana ;)

najważniejsze jest porozumienie na lini Prezydent - rzad - spoleczenstwo
Ridllic

przez MOCca 27 maja 2010, 20:51
yans, ten błysk w oku, gdybym uslyszała jeszcze głos... :105: ;)

przez Korba 27 maja 2010, 21:22
Ridllic napisał(a):a ja płone z podniecenia jak Was czytam i te głupoty które piszecie ,że prezydent coś zrobi ,a cóż prezydent może , ubrać krawat i zapierd... na oficjalne wizyty a Wy tu błądzicie klawiaturą i rozważacie który co dla kogo :mrgreen: w dupie będziemy i gówno nowego zobaczymy jak za Lecha ,Olka ,Lecha i tego przyszłego galgana ;)

najważniejsze jest porozumienie na lini Prezydent - rzad - spoleczenstwo

usiłowałam już to kilka razy wytłumaczyć, już przy okazji poprzedniego wątku po Smoleńsku i w tym również.
nie dociera :mrgreen:
poza czytaniem Newsweeka lub słuchaniem Ojca Dyrektora warto też zaczerpąć trochę wiedzy teoretycznej o roli poszczególnych organów państwa, o rodzajach władzy i podziale władzy.
ale ja nic nie wiem, jestem tylko magistrem politologii, pzepraszam, mam tylko papier :mrgreen:

[Dodane po edycji:]

Bronek dajesz, dajesz :great:
Pieprz-i-vanilia
F60.31 F38 F33 F31
ExModerator

przez Ridllic 27 maja 2010, 21:28
Kaśka, jesteś tylko jednym z 38 milionów politologów więc się nie mądrz :mrgreen: nie znasz się i kropa :*
Ridllic

Sortuj wg