Wybory Prezydenckie + II tura

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

Na którego kandydata oddasz swój głos w II turze wyborów prezydenckich:

Bronisław Komorowski
22
41%

Jarosław Kaczyński
17
31%

nie wybieram się na II turę wyborów
15
28%

Liczba głosów : 54

Re: Wybory Prezydenckie

przez pete_27 26 maja 2010, 23:34
No przecież Ty potwierdzasz to co napisałem o szkolnictwie średnim:D :D Czy tam collegu:P A jak uważasz amerykanów za tępaków, to spójrz na to, jakie oni mają elity, a jakie my mamy i gdzie my jesteśmy, a gdzie oni i czy nasz "poziom kształcenia" ma tu coś do tego.

Swoją drogą byłaś kiedyś w Stanach, czy opinie o ludziach wyrabiasz sobie na podstawie youtube'a?
pete_27

przez linka 26 maja 2010, 23:44
pete_27, jakie oni mają elity? :roll:
Czy nam brakuje wspaniałych inteligentnych ludzi? Genialnie wykształconych naukowców, lekarzy - którzy do USA jada bo tam jest lepszy sprzęt, pieniądze na badania??

Wiesz co, nie muszę być w stanach, żeby mieć o tym opinię, miałam kontakt z amerykańskimi studentami, uczniami szkoły średniej, patrzę na filmy dokumentalne, i inne programy opiniotwórcze - chyba mam prawo mieć wyrobione zdanie na ten temat - nie wydaje ci się?

To z Youtube - to tylko przykład......niestety jeden z wielu.

Po raz kolejny powtórzę, w związku z moimi doświadczeniami w kontaktach szkolnych z amerykańskimi studentami + doświadczeniami kilku znajomych ( z czego jedna studiowała w USA - pisze, że miała wspaniałe wakacje tam na uczelni) - uważam, że jesteśmy lepiej wykształceni.
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez pete_27 27 maja 2010, 00:08
Elity mają takie, że trzęsą światem. A my jakie mamy? Nie będę źle mówić o śp.prezydencie, bo nie wypada:) Cóż jakie społeczeństwo, takie elity... No, ale za to jesteśmy lepiej wykształceni i produkcja magistrów trwa w najlepsze:)

Gdzie ci genialni, wykształceni naukowcy? Może i w informatyce jesteśmy nieźli, to fakt. Ale spójrz np. na listę polskich noblistów. Praktycznie co chwilę Nobla dostaje amerykanin. My w kwestii badań nad czymkolwiek np. nowymi technologiami jesteśmy w dupie za murzynami. Spójrz na rankingi innowacyjności i zobacz gdzie jest Polska. Tam gdzie się kończą plecy:)

Skądś się to bierze i bynajmniej nie uważam, że wiedza ogólna coś tu pomaga. Tak jak wcześniej napisałem - myślę, że wykształcenie "do średniego" mają słabe, ale wyższe to nie ma co porównywać.

A co do lekarzy genialnie wykształconych to powiem Ci jedno - choruję na kandydozę i gdyby nie moja dociekliwość w drążeniu tematu i znalezieniu odpowiedniego lekarza, który przyznał, że faktycznie na tą chorobę choruję i prowadzi leczenie (i są efekty) to cienko by ze mną było. 95 % materiałów na temat tego schorzenia mam z amerykańskich www. Tak to jest z lekarzami w tym kraju.
pete_27

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez neo_asia 27 maja 2010, 00:37
Gdzie ci genialni, wykształceni naukowcy? Może i w informatyce jesteśmy nieźli, to fakt. Ale spójrz np. na listę polskich noblistów. Praktycznie co chwilę Nobla dostaje amerykanin. My w kwestii badań nad czymkolwiek np. nowymi technologiami jesteśmy w dupie za murzynami. Spójrz na rankingi innowacyjności i zobacz gdzie jest Polska. Tam gdzie się kończą plecy:)

Po przyznaniu Nagrody Nobla Obamie wyróżnienie to straciło dla mnie swój prestiżowy status.

Co do innowacyjności i nakładów na badania: tu liczę na pozytywny aspekt należenia do UE.
Chociaż nie wiem, czy naszym podatnikom nie przeszkodziłoby przekazanie kolejnego procenta na postęp technologiczny i badania naukowe?!
Uwzględnij też to, pete_27, że innowacyjne USA okrada świat z ropy. Poza tym rozmiary przestrzenne USA przekładają się bezpośrednio na dostęp do złóż bogactw naturalnych, a w tej kwestii z USA porównywać się nie możemy. Dodaj do tego fakt,że rząd USA jest jedną z najpotężniejszych mafii świata i ma wtyki gdzie popadnie.

Tropy genialnych naukowców można znaleźć np. w bibliotekach naukowych, bo programy naukowe w polskich mediach zostały przyćmione przez seriale, reklamy i politykę.
neo_asia

przez resumo 27 maja 2010, 03:00
Goldielocs napisał(a):No to będzie masowa zagłada... BTW Zajmujesz się wróżbiarstwem?

Jeżeli to nazywasz wróżbiarstwem, to tak. 50zł za godzinę. Horoskopy, taroty i pasjanse - porady sercowe, rozwiązywanie problemów życiowych oraz przewidywanie przyszłość - polecam i zapraszam: resumo.

Korba napisał(a):Po pierwsze są ludzie, którzy kształcili się na państwowych uczelniach i żadnych papierków nie kupowali, tylko pylali na każde zajęcia i egzaminy, zarywali noce, po to, by zdobyć ten "papier", o którym tak lekceważąco mówicie. Sądzę, że to powinno procentować w ich przyszłości (w moim przypadku procentuje) i nic tu nie ma do rzeczy polityka...

Nie zrozumiałaś o co chodzi. Chyba, że kompleksem nazywasz to, że nie chcę utrzymywać Ciebie na studiach lub (przykład nawiązujący do ostatniej tragedii) BARDZO wysokich rent dla rodzin zmarłych polityków w wypadku samolotowym.

Korba napisał(a):Najlepiej zawsze wszystko zwalić na system.

Najlepiej przyjąć życie jakim jest i nie krytykować systemu posiadającego dużo wad.

linka napisał(a):(... bla bla bla ...) ale niestety, jak pisze MOCca, już teraz ludzie na państwowych uczelniach, studiują, pracują i do tego mają kredyt - bo inaczej nie byłoby za co żyć. Więc jakby doszło do tego czesne - to zrobiłby się jeszcze gorszy kraj, gdzie studia byłby tylko dla bogatych

Gdyby studia były płatne, to dostawałabyś taki kredyt, że byłoby Ciebie stać również na opłacenie tych czesnych. Są to problemy wielopłaszczyznowe, więc rozpatrywanie ich w taki sposób jest nie mądre. Brak Ci wyobraźni.

linka napisał(a):(...) bo jeszcze o takim stypendium z którego da się opłacić mieszkanie+jedzenie+pomoce naukowe+ stypendium) nie słyszałam.......wtedy by było lepiej? (... bla bla bla ...)

Nie słyszałaś, ponieważ siedzisz tylko w książkach, które Ci polecą wykładowcy bardziej lub mniej trzymając się programu narzuconego przez system. Dodam, że takie stypendia obecnie istnieją w naszym kraju.

linka napisał(a):czekaj, bo czegoś nie rozumiem. to, że mnie przeraża ten fakt, znaczy, że zginę?

Założyłaś, że za 30-40 lat nie będzie pieniążków na państwowe emerytury i zasiłki dla Ciebie/nas, więc o ile nie rozwiniesz zdolności do fotosyntezy, to prawdopodobnie zginiesz z braku środków do życia.

linka napisał(a):jesli chodzi o poziom kształcenia w naszym kraju to śmiało mogę powiedzieć, że jest wyższy niż na chociażby bliskim zachodzie czy USA.

Jeżeli masz na myśli ogrom niepotrzebnych rzeczy, które są u nas wbijane na siłę w pamięć, to masz rację.

linka napisał(a):pete_27, no poziom kształcenia, znajomość wiedzy ogólnej, geografii świata, historii świata, literatury światowej itd itd.......

Doczytałem, że miałaś właśnie to na myśli, więc masz rację. Tylko, czy to jest w stanie zapewnić sukces w życiu? Nie odpowiem.

neo-asia napisał(a):Też słyszałam sporo o jakości kształcenia na zachodzie. Rankingów jako takich chyba nie ma, polegam na relacjach znajomych.

Rankingi takie istnieją. Polskich uniwersytetów albo w nich nie ma, albo pojawiają się na odległych od pierwszego miejsca pozycjach (ostatni z jakim miałem styczność uwzględniał chyba tylko krakowski Uniwersytet Jagielloński).

neo-asia napisał(a):W jaki sposób płatne studia miałyby podnieść tą jakość, skoro w krajach, gdzie to wprowadzono rezultaty są odwrotne? A może jestem w totalnym błędzie i ktoś zapoda z wiarygodnych źródeł jakieś statystyki?

Mylisz się. Dwa proste przykłady z pierwszych miejsc światowych rankingów: Harvard University oraz Massachusetts Institute of Technology (tzw. MIT) są instytucjami prywatnymi. Jeśli mnie pamięć nie myli, to Oxford University również rozważa przejście do sektora prywatnego (o ile już tego nie zrobił).

neo-asia napisał(a):Rozmawiałam kiedyś z profesorkiem z jednej z państwowych uczelni wyższych. Opowiedział mi o tym, jak za jego czasów studia były za darmo, studenci dostawali stypendia, nie musieli opłacać praktyk terenowych, a poziom kształcenia był o wiele większy.

Tak samo, jak spora ilość "starszych" dalej mówi, że lepiej im było w komunizmie.

linka napisał(a):Twój filmik jutubowy

Złapmy na polskiej ulicy grupę 100, 1000 osób zadając im proste pytania. Myślisz, że nie zmontowalibyśmy ze wszystkich odpowiedzi takiego filmiku, jaki umieściłaś jako przykład głupoty narodu amerykańskiego? Myślisz, że reporter podszedł tutaj do kilku osób wyłapując jeden po drugim takie "kwiatki"? Kolejny raz: brak Ci wyobraźni... no ale po co Ci ona, skoro masz wiedzę wykutą na studiach.

linka napisał(a):Myślę, że porównując studentów jednego kierunku z Polski i USA - nie mamy się czego wstydzić....osiągamy to samo, przy dużó dużo niższym standardzie życia, zasobach uczelni itd.

Myślisz, ale mylisz się. Osiągamy dużo mniej mając dużo większą wiedzę wykutą na pamieć (ironicznie). Problem ten ma źródło już w szkołach podstawowych, które u nas są wybitne w tłumieniu indywidualności.

linka napisał(a):Czy nam brakuje wspaniałych inteligentnych ludzi? Genialnie wykształconych naukowców, lekarzy - którzy do USA jada bo tam jest lepszy sprzęt, pieniądze na badania??

Serio - wyciągasz takie wnioski i dalej uważasz, że szkolnictwo (wyższe) w naszym kraju jest na wysokim poziomie?

Poza tym pamiętaj, że ilość takich genialnych jednostek, to prawdopodobnie nawet nie 1% wszystkich studentów zdobywających u nas to wspaniałe wykształcenie. Ilość ich balansuje na granicy błędu statystycznego, więc jaki jest sens opierania na tym swoich wywodów?

Oczywiście nie neguję faktu, że z naszego kraju pochodzi wiele znakomitych osobistości. Dodam tylko, że wielu z nich uciekało w trakcie nauki lub po z tego kraju, żeby uniknąć więzienia.

neo-asia napisał(a):Po przyznaniu Nagrody Nobla Obamie wyróżnienie to straciło dla mnie swój prestiżowy status.

Moim zdaniem przesadzasz. Od początku nagrodę nobla przyznano nieco ponad 800 razy jeśli się nie mylę. Trzymając się liczby 800 laureatów jeden Obama to 1/8%. Nie za mało by odbierać jej prestiż budowany przez ponad sto lat?

neo-asia napisał(a):Chociaż nie wiem, czy naszym podatnikom nie przeszkodziłoby przekazanie kolejnego procenta na postęp technologiczny i badania naukowe?!

Nie, dziękuję, ale skoro czujesz taką potrzebę do działania to nic nie stoi na przeszkodzie do założenia funduszu zbierającego we własnym zakresie na te cele. Zobaczysz ilu podatnikom (oprócz mnie) przeszkadzałoby odebranie tego procenta.
resumo

przez Sean1 27 maja 2010, 07:42
Niestety Polska jest bardzo do tylu za USA jesli chodzi o postep nauki i technologie. Niby tu nie ma sprzetu, ale nasza historia na tym tle jest naprawde bardzo uboga. To japonce sa z przodu, ale amerykanscy naukowcy (nie, nie ci "amerykańscy naukowcy") posiadaja ogolnie wieksza wiedze w wiekszej ilosci dziedzin niz polacy. A moze po prostu posiadaja konkretniejsza wiedze, a nie traca czasu na uczenie sie tysiecu regulek, obliczen, ktore guzik im pomoga w przyszlosci. Rzeczywiscie szkolnictwo ma u nas nie niski poziom, ale w wiekszosci jest to wiedza, ktora mozna o kant dupy rozbic. Co do szkolnictwa wyzszego, to moim zdaniem za duzo tam zbednych rzeczy i potrzeba reformy. Co z tego, ze mamy wiedze jak pozniej w 80 % nie wykorzystamy w praktyce. Bo jest tak zbedna, ze ciezko ja wykorzystac (to 80 %).

przez linka 27 maja 2010, 10:51
resumo, Ty skończyłeś jakieś studia prywatne, prawda? Nie skalałbyś się przecież państwową uczelnią?
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez neo_asia 27 maja 2010, 11:26
Wygląda na to,że zmieniły im się trochę kryteria przyznawania nagrody na przełomie stu lat.

Nie muszę zakładać funduszu,żeby to wiedzieć. To z resztą powinno być jasne z mojej lekko ironicznej wypowiedzi.

PS. Trochę odeszliśmy od tematu głównego.
neo_asia

przez resumo 27 maja 2010, 11:28
Nie, nie mam żadnego tytułu zawodowego czy stopnia (tytułu) naukowego.

Może się źle wyraziłem wcześniej. Nie mam nic przeciwko publicznym instytucjom o ile pieniążki im przydzielane byłyby wystarczające i (może przede wszystkim) mądrze zagospodarowane. W rankingu do którego wcześniej nawiązywałem prawdopodobnie jest więcej takich uczelni niż prywatnych (np. uniwersytet Tokijski lub Kioto - skoro ktoś już Japonię wymienił). Widzę szansę w prywatyzacji.
resumo

przez linka 27 maja 2010, 11:36
resumo, więc nie mów mi co robię a czego nie robię, czy siedzę nad książkami czy nie, czy wiem jakie stypendia są dostępne dla każdego studenta - bo o studiowaniu i utrzymywaniu się materialnym na studiach pojęcia nie masz - przykro mi. :-|

Już powiedziałam, gdyby w przeciągu dajmy na to roku znieśli całkowicie państwowe finansowanie szkół wyższych - studia byłby za kasę, egzaminy za kasę - a "uczyłyby sie" tylko elity.......tak wyglądają realia polskich uczelni.
Przyjaciel forum

przez resumo 27 maja 2010, 11:43
Nie napisałem, że nie jestem w trakcie ;). Pytałaś, czy skończyłem, więc odpowiedziałem tylko na to pytanie.

Już wcześniej napisałem, że prawdopodobnie by Ciebie z roku na rok nie obciążył tymi czesnymi (Lex retro non agit = Prawo nie działa wstecz).

Co do tych elit, które stać na opłacenie czesnego, to zdziwiłabyś się jak bardzo towarzystwo nieelitarne jest obecnie na studiach prywatnych w Polsce. Z różnych powodów ludzie lądują na takich uczelniach - nie jest to tylko chęć kupienia sobie wykształcenia.

Smutna prawda: prawdopodobnie gdyby nie uczelnie prywatne, to większość bardzo dobrych wykładowców akademickich (którzy na nich również uczą) żyłaby na dużo niższym poziomie niż obecnie.
resumo

przez linka 27 maja 2010, 11:48
resumo, Ja sobie dobrze zdaję sprawę, ze jest masa prywatnych uczelni gdzie poziom nauczania jest fantastyczny i wychodzą z nich świetni, wykształceni, doświadczeni specjaliści, wymiany, praktyki itd.
Z tym, że wiesz dobrze sam ile jets uczelni prywatnych gdzie masy i rzesze bogatych ludziów zaliczają egzaminy tylko za kasę, kiedyś na tych uczelniach lądowali też panowie żeby tylko do woja nie iść ( w tym mój chłopak) i jak sobie przypominam na czym polegało jego studiowanie na badziewiastej prywatnej uczelni a ile pracy kosztuje mnie tu gdzie jestem - to mi się nóż w kieszeni otwiera. :roll:
Przyjaciel forum

przez paradoksy 27 maja 2010, 11:51
kocham uogólnienia. bo to co właśnie teraz roztrząsacie (a głównie resumo ) to cholerne uogólnienia właśnie.
paradoksy

przez resumo 27 maja 2010, 11:53
linka, Masz rację.

paradoksy, Powiedz proszę gdzie się mylę. Chętnie wyjdę z błędnych przekonań.
resumo

Sortuj wg