Wybory Prezydenckie + II tura

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

Na którego kandydata oddasz swój głos w II turze wyborów prezydenckich:

Bronisław Komorowski
22
41%

Jarosław Kaczyński
17
31%

nie wybieram się na II turę wyborów
15
28%

Liczba głosów : 54

Re: Wybory Prezydenckie

przez MOCca 26 maja 2010, 18:27
linka, mam już kredyt...i gdyby w obecnej sytuacji wprowadziliby taki bonusik to bym zrezygnowała ze studiowania.
idxcie na całosc nie łapiąc yonka, pusycyajcie latawce na łące i dmuchajcie motzlki...

"Wyobraź sobie prawa i obowiązki, przywiązania i potrzeby, wspomnienia i wdzięczność, zespól to wszystko pod jednym imieniem i imieniem tym będzie Ojczyzna". V.v.G.

przez Sorrow 26 maja 2010, 18:28
resumo napisał(a):Zrozumcie jeszcze jedno:

W normalnym kraju bylibyście w stanie żyć godnie nie mając wyższego wykształcenia. U nas rola studiów jest nadmuchana jak bańka. Dużo się po nich spodziewacie, a tak na prawdę niewielu dadzą one lepszy start czy możliwości w życiu (bańka pęka jak próbujecie znaleźć pracę w zawodzie po obronie magisterium). Tutaj problem z edukacji wraca do podatków, które podcinają skrzydła małym i średnim przedsiębiorcom.

Też prawda. Cały ten pomysł z tym, że ludzie z wyższym wykształceniem to nadludzie i wybrańcy bogów a ludzie bez takowego to jacyś podludzie, którzy mimo swojej ciężkiej pracy nie zasługują by godnie żyć jest poroniony.

przez resumo 26 maja 2010, 18:31
MOCca, Prawdopodobnie zgodnie z formułą "Lex retro non agit" nie powinnaś się obawiać tego, że nagle zostaniesz obciążona czesnymi studiując obecnie za darmo.

Biorąc pod uwagę to, co sam zobaczyłem na uczelniach, to śmiało stwierdzam, że większość ludzi się na studia nie nadaje lub jeszcze do nich nie dorosła (ale przecież ani ja, ani nikt nie zabroni im tego! Każdy ma prawo do bycia głupim).
resumo

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Goldielocks 26 maja 2010, 19:07
resumo napisał(a):
paradoksy napisał(a):Mnie przeraża fakt, co się z nami stanie za 30-40 lat, kiedy braknie na nasze emerytury, nie mówiąc o rentach czy zasiłkach....

Ty, i reszta tych, którzy o to się boją zginiecie. Zostanie już tylko spokój i niesmak po straconych podatkach, które zdążyli wpłacić Ci, którzy mimo tego sobie w życiu poradzą.

No to będzie masowa zagłada... BTW Zajmujesz się wróżbiarstwem? :P

[Dodane po edycji:]

Sorrow napisał(a):
resumo napisał(a):Zrozumcie jeszcze jedno:

W normalnym kraju bylibyście w stanie żyć godnie nie mając wyższego wykształcenia. U nas rola studiów jest nadmuchana jak bańka. Dużo się po nich spodziewacie, a tak na prawdę niewielu dadzą one lepszy start czy możliwości w życiu (bańka pęka jak próbujecie znaleźć pracę w zawodzie po obronie magisterium). Tutaj problem z edukacji wraca do podatków, które podcinają skrzydła małym i średnim przedsiębiorcom.

Też prawda. Cały ten pomysł z tym, że ludzie z wyższym wykształceniem to nadludzie i wybrańcy bogów a ludzie bez takowego to jacyś podludzie, którzy mimo swojej ciężkiej pracy nie zasługują by godnie żyć jest poroniony.

PRAWDA!!!
" [...] Historia Dziewczynki o Złotych Kędziorach nie ma szczęśliwego zakończenia. Próby odkrycia, co jest dla niej odpowiednie, kończą się tak, jakby przebudziła się ona ze złego snu - po czym dziewczynka ucieka... [...] "

Bruno Bettelheim, Cudowne i pożyteczne...

przez Sean1 26 maja 2010, 20:48
Ja tez sie pod tym podpisuje. A najgorsze sa te cale wyksztalciuchy, ktore tak zwanie jak to sie popularnie mowi, kupily se wyksztalcenie i mysla juz, ze pstrykna palcem i kazda robota im przyjdzie, ot tak. No bo w koncu maja wyksztalcenie (czyt. papierek).

przez Korba 26 maja 2010, 21:02
Mam wrażenie, że w takich dyskusjach wychodzą na wierzch ludzkie zawiści, zgorzknienia i kompleksy.

Po pierwsze są ludzie, którzy kształcili się na państwowych uczelniach i żadnych papierków nie kupowali, tylko pylali na każde zajęcia i egzaminy, zarywali noce, po to, by zdobyć ten "papier", o którym tak lekceważąco mówicie. Sądzę, że to powinno procentować w ich przyszłości (w moim przypadku procentuje) i nic tu nie ma do rzeczy polityka...

Swoją drogą - jak człowiek nie skończy studiów, ale ma łeb na karku - potrafi sobie radzić lepiej niż niejeden z doktoratem... Przykładowo mój szwagier - nie ma wykształcenia wyższego, pracował jako młody człowiek na kopalni, następnie sprzedawał na targu płaszcze, w które inwestował i które szyła mu znajoma krawcowa. Potem otworzył sklep, potem drugi, a potem biznes padł. Nie zrażony postanowił otworzyć firmę budowlaną, zatrudnił kilku kolegów i sam jeździł i robił na budowach od rana do nocy pracował ciężko fizycznie. W tej chwili już ma 5 ekip, które pracują równocześnie po całej Polsce. Wszystko co ma zdobył własną ciężką pracą. Nigdy nie słyszałam, aby psioczył na wykształciuchów i miał problem z równymi bądź nierównymi szansami.

Najlepiej zawsze wszystko zwalić na system. Tak jak moja kumpela, która po skończeniu prawa nie chciała się dalej uczyć i osiadła w Izbie Skarbowej, gdzie zarabia marne pieniądze, chociaż mogłaby przekwalifikować się na doradcę podatkowego, gdyby zechciała trochę się postarać. A tak chodzi i narzeka na system - od 10 lat słyszę od niej tą samą śpiewkę, a rządy się zmieniają, zmieniają.... System zawsze jest zły - trzeba mieć na co ponarzekać ;)
Pieprz-i-vanilia
F60.31 F38 F33 F31
ExModerator

przez Sean1 26 maja 2010, 21:09
Ja szanuje jak ktos ciezko praca zdobyl ten papierek, ukonczyl studia na panstwowej uczelni, z nutka nadziei na lepsza przyszlosc. A bycie wyksztalciuchem to calkowicie co innnego. Studia same w sobie dobra sprawa. Niestety w Polsce wcale nie znaczy, ze dzieki nim nawet jesli sa one na uczelni wyzszych lotow, bedzie nam sie lepiej wiodlo w zyciu zawodowym.

Swoją drogą - jak człowiek nie skończy studiów, ale ma łeb na karku - potrafi sobie radzić lepiej niż niejeden z doktoratem...

Tu sie zgadzam.

przez linka 26 maja 2010, 21:59
Nie wiem, gdzie traktuje się ludzi po studiach jak półbogów.........ja natomiast jestem w stanie powiedzieć, że jestem lepsza w mojej dziedzinie od innych ludzi tylko po maturze. Spędziłam cztery lata nad książkami, na wykładach i zajęciach, nie było taryfy ulgowej, płacenia za egzaminy czy poprawki. Więc tak, W MOJEJ DZIEDZINIE jestem lepsza od każdego kto studiów nie skończył i tyle. Tak samo jak koleś który od 10 lat spawa jest lepszy od każdego kto tego nie robi - easy.

Generalnie gdybym wiedziała, że po super fajnej prywatnej uczelni (jak to jest na zachodzie) dostanę na 100% dobrze płatną pracę - chętnie wzięłabym kredyt i sobie go spłacała......ale niestety, jak pisze MOCca, już teraz ludzie na państwowych uczelniach, studiują, pracują i do tego mają kredyt - bo inaczej nie byłoby za co żyć. Więc jakby doszło do tego czesne - to zrobiłby się jeszcze gorszy kraj, gdzie studia byłby tylko dla bogatych ( bo jeszcze o takim stypendium z którego da się opłacić mieszkanie+jedzenie+pomoce naukowe+ stypendium) nie słyszałam.......wtedy by było lepiej? Wtedy już nic by nie zostało tylko kasa za zdany egzamin.

Znam masę ludzi którzy pokończyli dziesiąte filie siódmych uniwersytetów z kierunków obleganych i to, że chwalą się dyplomem to nic....bo jak ktoś był leserem na studiach to i pracy nigdy dobrej nie znajdzie.
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez paradoksy 26 maja 2010, 22:40
resumo napisał(a):
paradoksy napisał(a):Mnie przeraża fakt, co się z nami stanie za 30-40 lat, kiedy braknie na nasze emerytury, nie mówiąc o rentach czy zasiłkach....

Ty, i reszta tych, którzy o to się boją zginiecie. Zostanie już tylko spokój i niesmak po straconych podatkach, które zdążyli wpłacić Ci, którzy mimo tego sobie w życiu poradzą.

czekaj, bo czegoś nie rozumiem. to, że mnie przeraża ten fakt, znaczy, że zginę? :roll:
jesli chodzi o poziom kształcenia w naszym kraju to śmiało mogę powiedzieć, że jest wyższy niż na chociażby bliskim zachodzie czy USA.
paradoksy

przez pete_27 26 maja 2010, 22:59
Co masz na myśli pisząc o poziomie kształcenia?
pete_27

przez linka 26 maja 2010, 23:08
pete_27, no poziom kształcenia, znajomość wiedzy ogólnej, geografii świata, historii świata, literatury światowej itd itd.......
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez neo_asia 26 maja 2010, 23:19
Też słyszałam sporo o jakości kształcenia na zachodzie. Rankingów jako takich chyba nie ma, polegam na relacjach znajomych.
W jaki sposób płatne studia miałyby podnieść tą jakość, skoro w krajach, gdzie to wprowadzono rezultaty są odwrotne? A może jestem w totalnym błędzie i ktoś zapoda z wiarygodnych źródeł jakieś statystyki?

Rozmawiałam kiedyś z profesorkiem z jednej z państwowych uczelni wyższych. Opowiedział mi o tym, jak za jego czasów studia były za darmo, studenci dostawali stypendia, nie musieli opłacać praktyk terenowych, a poziom kształcenia był o wiele większy.
neo_asia

przez pete_27 26 maja 2010, 23:20
Poziom kształcenia to może i faktycznie jest niezły, ale na poziomie ogólnym-znamy się na wielu rzeczach po trochu, wszechstronnie. W Polsce ceni się wiedzę encyklopedyczną. Gorzej ze specjalizowaniem się, no ale to już konsekwencja pierwszego. No i przez sam program nauczania, ze względu na aktualność wiedzy, jesteśmy z tyłu. Gdzie tam polskim uczelniom do np. amerykańskich. Gorzej za to u nich ze szkolnictwem "średnim".
pete_27

przez linka 26 maja 2010, 23:24
:shock: :shock: :shock: :shock: :lol: :lol: :lol:
Ty sobie chyba żartujesz i to naprawdę podle........

Oni nie posiadają ŻADNEJ wiedzy ogólnej, poza jednostkami. Obawiam się też, że jednak na studiach dość wnikliwie zagłębiamy się w konkrety - darując sobie wiedzę ogólną która (faktycznie w sposób encyklopedyczny - ale skuteczny) zostaje nam wpojona w szkole średniej. Poza tym, nie czarujmy się - jaki odsetek amerykanów kończy College ?
Myślę, że porównując studentów jednego kierunku z Polski i USA - nie mamy się czego wstydzić....osiągamy to samo, przy dużó dużo niższym standardzie życia, zasobach uczelni itd.
Przyjaciel forum

Sortuj wg