Wybory Prezydenckie + II tura

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

Na którego kandydata oddasz swój głos w II turze wyborów prezydenckich:

Bronisław Komorowski
22
41%

Jarosław Kaczyński
17
31%

nie wybieram się na II turę wyborów
15
28%

Liczba głosów : 54

Re: Wybory Prezydenckie

przez Magdaa 26 maja 2010, 14:17
Nikt nie gra na moich emocjach. Mam swój mózg przecież :? :roll:
Na razie mam plan głosować na JKM, na pewno nie zagłosuję na nikogo z PIS'u -tyle wiem. A jak się wkur*ię tym wszystkim to nie zagłosuję na nikogo i stąd wyjadę :evil: O.
Magdaa

przez yans 26 maja 2010, 14:31
Korbko (Korbo mi głupio brzmi, może tak być?) przepraszam, że źle zrozumiałem intencje - bo faktycznie w tym kontekście jaki podałaś Twoja wypowiedź miała sens. Niesłusznie dopatrywałem się nieuzasadnionego poniżania JKM-a tak "dla zasady", jakby nie był poważnym kondyatem. Przyznaję się do błędu. Zaś co do dyskusji na te tematy - stare powiedzenie mówi, że tylko krowa nie zmienia zdania. Ja parę lat temu - posiadając dużo mniejszą wiedzę niż teraz - miałem poglądy najbliższe dzisiejszej PO. Cóż - rozmowy z przyjaciółmi, lektura artykułów w prasie (ogromne zasługi Newsweeka :D) i z czasem poglądy musiałem zrewidować. Trzeba być zawsze otwartym na argumenty, o ile się chce dociekać prawdy.

[Dodane po edycji:]

Madziu - też przepraszam. Jestem człowiekiem małej wiary czasem ;)
"Rząd jest wielką fikcją, za pośrednictwem której każdy usiłuje żyć na koszt wszystkich innych."
Frederic Bastiat
Mądry chłopak lub dziewczyna - Prostą ma taktykę: - W pierwszej turze na Korwina - W drugiej wygra Mikke!

przez Sorrow 26 maja 2010, 15:26
Jedno co chciałbym przypomnieć to to, że jak Kaczyński zostanie prezydentem to Polska nie stanie się "PiSowska" a za to stanie się w pełni "POwska" jeśli wygra Komorowski.
Jeśli albo PO albo PiS ma wygrać to najlepiej by było gdyby obie te strony nadal się ze sobą gryzły i patrzyły sobie na ręcę niż gdyby któraś ze stron miałaby mieć pełnię władzy.
Jak partia jest w takiej sytucaji, że każdy głos się liczy to łatwiej jest ją zmusić do zrezygnowania z co bardziej chorych pomysłów (takich jak np. cenzurowanie Internetu).

neo_asia napisał(a):Yans, to w jaki sposób piszesz o edukacji za pieniądze wygląda jakby było zjechane z książki, rzeczywistość jest zupełnie inna.
Jeżeli szkolnictwo wyższe będzie odpłatne, wielu nawet dobrych uczniów pożegna się z możliwością dalszej edukacji.

Jak uczeń jest w stanie się dostać na bezpłatne studia to na pewno też jest w stanie wyjechać za granicę i zarobić na płatne.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Sean1 26 maja 2010, 15:38
Jest z gruntu złym pogląd, że skoro dwoje ludzi jest na różnym poziomie pracowitości i inteligencji - powinni mieć wszystkiego po równo. Bowiem nie ma innej wówczas możliwości, jak zabrać temu pracowitemu i mądrzejszemu i dać drugiemu.

W sumie tu masz racje. Ja sie nie opowiadam za socjalizmem, ani przeciw jemu, ale ma mnostwo wad. Na pewno jest garstka w spoleczenstwie biednych, potrzebujacych, ktorych sytuacja zyciowa stargala na dno i ciezko im sie bedzie podniesc albo po prostu maja dobre geny ale urodzili i wychowali sie niedogodnej sytacji. Takim pomoc sie nalezy. Ale jest tez brzydko mowiac banda nierobow, ktorzy tylko udaja biednych i scioranych losem, a nosa do roboty nie wysciubia bo to i tamto, i siedza cichutko zadowoleni ze socjalistycznego ustroju i zyja sobie skromnie za pieniadze zarobione przez spoleczenstwo. Takie cos nie moze byc tolerowane imo.

przez yans 26 maja 2010, 15:50
Sorrow napisał(a):Jedno co chciałbym przypomnieć to to, że jak Kaczyński zostanie prezydentem to Polska nie stanie się "PiSowska" a za to stanie się w pełni "POwska" jeśli wygra Komorowski.
Jeśli albo PO albo PiS ma wygrać to najlepiej by było gdyby obie te strony nadal się ze sobą gryzły i patrzyły sobie na ręcę niż gdyby któraś ze stron miałaby mieć pełnię władzy.
Jak partia jest w takiej sytucaji, że każdy głos się liczy to łatwiej jest ją zmusić do zrezygnowania z co bardziej chorych pomysłów (takich jak np. cenzurowanie Internetu).

Z tym się akurat zgodzę i dostrzegam w tym mniejsze zło. Tak jak pisałem wcześniej - najprawdopodobniej na drugą turę pomiędzy Jarkiem i Bronkiem raczej nie pójdę - bo wobec poglądów obu jestem w opozycji i dostrzegam więcej między nimi podobieństw niż różnic (w sprawach istotnych dla narodu, nie tam dupereli w stylu kto ma kota kto ma żonę). Z drugiej jednak strony - gdybym musiał iść - miałbym ciężki wybór. PO - mocno nieudolnie i bardziej na zasadzie szukania głosów skłania się ku wolnej gospodarce - z drugiej jednak strony bracia - socjaliści nie z wyrachowania ale z powołania - jawili mi się zawsze jako politycy o "czystszych rękach" i wierni swoim ideałom - czego nie mogę powiedzieć o PO (w którym obok ludzi porządnych są i kreatury). Taka równowaga sił o jakiej piszesz Sorrow, mogła by wyjść na dobre, przy czym tylko w porównaniu do sytuacji gdyby takiej równowagi nie było. Bo - po prawdzie - jeszcze lepszą równowagę dla tej całej lewizny by zrobił właśnie prawicowy polityk taki jak JKM.
"Rząd jest wielką fikcją, za pośrednictwem której każdy usiłuje żyć na koszt wszystkich innych."
Frederic Bastiat
Mądry chłopak lub dziewczyna - Prostą ma taktykę: - W pierwszej turze na Korwina - W drugiej wygra Mikke!

przez Sorrow 26 maja 2010, 16:33
Gdzie mogę spotkać "nierobów"?

Najprostszy sposób na to by się stać biednym to albo się takim urodzić albo zachorować przewlekle i nie móc znaleźć/utrzymać pracy z powodu tego że się nie jest konkurencyjnym - pracodawcy wolą takich co są zdrowi cały czas od takich, którzy np. chorują przez dwa miesiące w roku albo utracić pracę i nie zakwalifikować się do nowej np. z racji wieku.

przez MOCca 26 maja 2010, 17:42
Już to widze, ja drobna i delikatna kobieta tyrająca dwa miesiące na plantacji truskawek, wisienek, albo na zbieractwie chemiczncyh pieczarek i ogorków, żeby później wrócić i przez 8 miesięcy tyrać głową, żeby wyrobić średnią powyżej 4.0.

Dla panów z PO i innych popierających ten pomysł, życzę więcej wyobraźni.
idxcie na całosc nie łapiąc yonka, pusycyajcie latawce na łące i dmuchajcie motzlki...

"Wyobraź sobie prawa i obowiązki, przywiązania i potrzeby, wspomnienia i wdzięczność, zespól to wszystko pod jednym imieniem i imieniem tym będzie Ojczyzna". V.v.G.

przez resumo 26 maja 2010, 17:51
paradoksy napisał(a):Mnie przeraża fakt, co się z nami stanie za 30-40 lat, kiedy braknie na nasze emerytury, nie mówiąc o rentach czy zasiłkach....

Ty, i reszta tych, którzy o to się boją zginiecie. Zostanie już tylko spokój i niesmak po straconych podatkach, które zdążyli wpłacić Ci, którzy mimo tego sobie w życiu poradzą.

Gdzieś mi przed oczami jakiś czas temu przeleciały prognozy, że (biorąc pod uwagę obecne problemy ZUSu) ta instytucja może się wykończyć sama w ciągu kolejnych 10 lat, więc może nie będziemy musieli na to aż tak długo czekać. Mam też świadomość tego, że mogła być to zwykła manipulacja danymi i wnioskami.

Płatna edukacja? Bardzo dobry pomysł. Nasz uczelnie są kiepskie; najlepsze uczelnie na świecie są prywatnymi instytucjami. Po co kształcić kolejnych magistrów zasuwających widłakami po magazynach?

Problem z najlepszymi? Kredyty, stypendia, sponsoring a jak nie pasuje, to pech.
resumo

przez MOCca 26 maja 2010, 18:03
resumo napisał(a):
Problem z najlepszymi? Kredyty, stypendia, sponsoring a jak nie pasuje, to pech.

:?: :!: :arrow: :hide:
idxcie na całosc nie łapiąc yonka, pusycyajcie latawce na łące i dmuchajcie motzlki...

"Wyobraź sobie prawa i obowiązki, przywiązania i potrzeby, wspomnienia i wdzięczność, zespól to wszystko pod jednym imieniem i imieniem tym będzie Ojczyzna". V.v.G.

przez Sorrow 26 maja 2010, 18:13
MOCca napisał(a):Już to widze, ja drobna i delikatna kobieta tyrająca dwa miesiące na plantacji truskawek, wisienek, albo na zbieractwie chemiczncyh pieczarek i ogorków, żeby później wrócić i przez 8 miesięcy tyrać głową, żeby wyrobić średnią powyżej 4.0.

Nie ma w tym nic nierealistycznego. Poza tym w sumie z 10 miesięcy tyrania na plantacji jest lepsze od tyrania całe życie na ogromne podatki w których się zapłaci kilkudziesięciokrotność ceny studiów.

przez resumo 26 maja 2010, 18:18
MOCca napisał(a):
resumo napisał(a):

:?: :!: :arrow: :hide:

Jeżeli moje podatki mają iść na kształcenie tak inteligentnie wypowiadających się ludzi, to dziękuję. Wielu jest już takich robiących wielkie oczy jak czegoś nie rozumieją. Nie potrzeba do tego specjalnego wykształcenia.

Swoją drogą, to zainteresuj się faktem, jak te pieniądze są trwonione na wielu uczelniach. Nie jest to tajne - o tym się głośno mówi. Wolałbym, żeby te pieniążki wypłacali Wam - zdolnym uczniom, niż żeby ginęły gdzieś po drodze.
Ostatnio edytowano 26 maja 2010, 18:26 przez resumo, łącznie edytowano 4 razy
resumo

przez linka 26 maja 2010, 18:19
Nie mam średniej 4,0, nawet żebym się pokupkała to przez 3 miesiące w życiu nie zarobię na pozostałe 8 miesięcy nauki, moich rodziców nie stać, żeby posłać mnie na uczelnię do innego miasta a co dopiero płacić czesne..........więc najzwyczajniej w świecie jestem z głupia i za biedna żeby się uczyć........ przykre.
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez Sorrow 26 maja 2010, 18:25
Nie. Nie kwalifikuję się na darmowe studia dla wybranańców. Chodzę do zwykłej szkoły policealnej.

przez resumo 26 maja 2010, 18:25
Zrozumcie jeszcze jedno:

W normalnym kraju bylibyście w stanie żyć godnie nie mając wyższego wykształcenia. U nas rola studiów jest nadmuchana jak bańka. Dużo się po nich spodziewacie, a tak na prawdę niewielu dadzą one lepszy start czy możliwości w życiu (bańka pęka jak próbujecie znaleźć pracę w zawodzie po obronie magisterium). Tutaj problem z edukacji wraca do podatków, które podcinają skrzydła małym i średnim przedsiębiorcom.
resumo

Sortuj wg