Wybory Prezydenckie + II tura

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

Na którego kandydata oddasz swój głos w II turze wyborów prezydenckich:

Bronisław Komorowski
22
41%

Jarosław Kaczyński
17
31%

nie wybieram się na II turę wyborów
15
28%

Liczba głosów : 54

Re: Wybory Prezydenckie

przez Ridllic 22 maja 2010, 16:07
dlaczego Ludzie z Pisu są tak anty nastawieni do innych ugrupowań politycznych ?? ja całkowicie popieram PO ale widzę też w innych ugrupowaniach dobre cechy , Madzia napisała prawdę a z całym szacynkiem dla Pis i jego elektoratu ale to jest oczywiste ,że to partia która ma potężne zwiazki z kościołem i tam zawsze i głównie szukało elektoratu a Ojciec Rydzyk jest friendsem i Jarka i Lecha w tym przypadku był . I nic w tym zlego , ale niekażdy ma ochote żyć w państwie kościelnym , niektórzy mają na to ochotę i ok , to tak jak Po ma silne związki z ludzmi biznesu ja osobiście wybieram Giełde od modlitwy jeżeli chodzi o funkcjonowanie naszego państwa od Pis- zapożyczył bym napewno jedno silną hierarchie w partii jest jako calość nie ma wylamów . Bardzo mi się nie podoba jak mowicie że Po ma swoje media a co Pis ich nie posiada no to jest takie patrzenie na innych nie na Siebie to jest troszkę śmieszne ,wytykanie komuś rzeczy które sam posiada .
Ridllic

przez Magdaa 22 maja 2010, 16:09
Zenonek napisał(a):Magdaleno :D Z calym szacunkiem, ale to co napisalas to sa wlasnie propagandowe hasla walkowane przez media kupione przez PO.

Tak naprawde doskonale zdajesz sobie sprawe, ze to sa tylko frazesy.
Nic takiego nie bedzie mialo miejsca jezeli wygra Kaczynski.

Jakoś jak wygrał Lech to takie rzeczy miały miejsce. Poza tym nie kieruję się frazesami z telewizora- telewizja to pierdoły. Nie wiem jakie są propagandowe hasła, ja napisałam to co ja myślę, a nie Kraśko czy Werner z telewizora. Zresztą, nie oglądam takich rzeczy w telewizji :/

Zenonek napisał(a):Dodatkowo jak zwykle poruszasz kwestie swiatopogladowe, ktore tak naprawde sa zasadniczo nieistotne. Bo jedyna rzecza, ktora jest naprawde wazna to zapewnienie normalnym ludziom godnych warunkow do zycia i rozwoju dzialalnosci gospodarzczej.

Moim zdaniem to rząd odpowiada za takie rzeczy, prezydent pełni bardziej funkcję reprezentatywną i chyba nie ma za dużo do gadania. Ale jeśli jest tak jak Ty mówisz, to powiem Ci, że za czasów prezydentury Kaczyńskiego rozwijałam swoją działalność gospodarczą i powiem krótko- nie było łatwo i na wiele rzeczy mogłabym ponarzekać, ale też kilka rzeczy mogłam pochwalić. Jednakże wg mnie to jest bardziej interes rządu, a nie prezydenta.

Zenonek napisał(a):Pomyslalas o tym, ze ci ludzie sa naprawde skompromitowani i w ogole nie interesuje ich interes normalnych Polakow i Polski ?

Skąd to wiesz? A skąd wiesz że Jarka interesuje interes Polski? Jarek po trupach do celu... każdy chce leżeć na Wawelu...
Ciekawe, że Komorowski wyprzedzał Jarka w sondażach o ok 30% a dopiero jak ludzie otrząsnęli się z tragedii i Jarek rozdał już wszystkie zdjęcia zmarłego brata z żoną pod kościołami to nagle w sondażach zaczął deptać Komorowskiemu po piętach...
Nie jestem za Komorowskim ale jak wspomniałam wcześniej- dla mnie może być prezydentem ktokolwiek, ale nie Jarek.
Poza tym nie szanuję żerowania na tragedii i ludzkim współczuciu dla własnych korzyści. Jarek zawsze żył w cieniu brata. A teraz? Teraz wreszcie on ma szansę być tym PIERWSZYM. Agresja, zaściankowość, konserwatyzm, religia w polityce... to nie dla mnie.

I to co Rid napisał- co charakteryzuje Pis'owców? Agresja do ludzi z innymi poglądami niż oni.
Magdaa

przez Ridllic 22 maja 2010, 16:16
jeszcze dodam coś dlaczego wasza koalicja się rozpadła podczas poprzednich rządów , nie potraficie się porozumieć z nikim , nawet z 100% prawicą która ma wręcz identyczne poglądy niewielkie różnice potrafiły zniszczyć ,całkiem niegorzej funkcjonujący rząd od rządu PO nie czarujmy się PIS jest zamkniętą partią która mogla by rządzić tylko pod jędnym warunkiem gdyby posiadała większość bezwzględna w sejmie wszystko by było fajnie ale brakuje kompromisu , nowoświatopoglądu oraz tolerancji a nie tędy droga do przyszłości .
Ridllic

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Sorrow 22 maja 2010, 17:21
To o co chodziło z tą zmianą w konstytucji, mógłby ktoś wreszcie powiedzieć?

Tak czy siak już wystarczająco dużo się naoglądałem układów i układzików. Dla mnie wszystkie partie, które rządziły już są kompletnie skompromitowane.

przez yans 22 maja 2010, 18:05
Ridllic napisał(a):(...) nie potraficie się porozumieć z nikim , nawet z 100% prawicą która ma wręcz identyczne poglądy(...).

Jeszcze raz gorąco apeluję o nie wprowadzanie forumowiczów w błąd! Przedstawiłem tu dość dokładnie powody (i to kilkakrotnie), dla których jakiekolwiek stawianie znaku równości pomiędzy polityką PiSu a poglądami PRAWICOWYMI jest błędem! Szanuję poglądy innych osób biorących udział w dyskusji - również tych z obozu lewicy (i chętnie słucham ich argumentów - choć tego tu mało), ale proszę nie powielać błędnego przekonania że partie takie jak PO lub PiS mają cokolwiek wspólnego z prawicowym spojrzeniem na politykę i gospodarkę. To błędne przekonanie wyrządza ogromną krzywdę prawdziwej prawicy - jeśli komuś odpowiada kult socjalizmu i lewicowe poglądy obu tych partii - ma do tego pełne prawo, zasługuje na szacunek i jak zawsze zapraszam go do dyskusji. Ale proszę wilka nie odziewać w skórę owcy (lub owcy w skórę wilka jak kto woli) bo to - w głowach osób nieco mniej zorientowanych w polityce - może wprowadzać totalny zamęt.
Jeśli Riddlicu masz jakiś konkretny powód, wiedzę, którą możesz posłużyć do udowodnienia, że PiS to prawica (poza faktem, że razem z PO okupują prawą stronę w Parlamencie - przecież nie siądą tym po lewej na kolanach ;)) - śmiało - przedstaw je. W innym wypadku prosiłbym byś przeczytał o czym pisałem wcześniej i - dla własnej szerszej wiedzy - zapoznał się głębiej z tematem marksizmu, socjalizmu i konserwatywno-liberalnej opozycji wobec nich. Skorzystasz na tym Ty, skorzysta nasza dyskusja.
I proszę nie traktuj tego jako atak na Ciebie lub upierdliwe wytykanie pomyłek. Wiem że zdarza Ci się być wybuchowym (ludzka rzecz) - ale zważ, ze choć reaguję stanowczo - to nie agresywnie :). Po prostu jako człowiek o poglądach prawicowych nie mogę nie zwrócić Ci uwagi, gdy moich ideowych "przeciwników" próbujesz określić mianem "kumpli z tej samej drużyny". Myślę że też nie chciałbyś być w podobnej sytuacji i musiałbyś zareagować.

Sorrow - dlatego proponuję zapoznać się z poglądami prawicy i dziś - w wyborach prezydenckich a w przyszłości parlamentarnych - dać wreszcie szansę i zielone światło partiom (prawdziwie!) prawicowym. Skoro lewica oraz "lewica określana mianem prawicy" skompromitowały się w Twoich oczach, czemu nie otworzyć się na coś nowego?
"Rząd jest wielką fikcją, za pośrednictwem której każdy usiłuje żyć na koszt wszystkich innych."
Frederic Bastiat
Mądry chłopak lub dziewczyna - Prostą ma taktykę: - W pierwszej turze na Korwina - W drugiej wygra Mikke!

przez Ridllic 22 maja 2010, 18:44
yans, wybacz centro - prawicową z domieszką populistów i wyznawców socjalnych przekonań fakt.
I proszę nie traktuj tego jako atak na Ciebie lub upierdliwe wytykanie pomyłek. Wiem że zdarza Ci się być wybuchowym (ludzka rzecz)
absolutnie zdrowa dyskusja ,inteligentna , nie obrażająca naturalnych przekonań jak wiara i brak szacunku do kraju i ludzi nie wywołuje u mnie agresji ;)
Ridllic

przez Ridllic 22 maja 2010, 19:56
nie no lepiej zorganizować grupe w ipn która zrobi z bohatera w kraju agenta swoieckiego to jest jak najbardziej wporzadku , bo gdyby sie udało to poprzez idealna manipulacje historią bracia Kaczyńscy zostali by nowymi założycielami i działaczami solidarnośc 80 i wyszło by na to ,że wałęsa szpieg a K. główni bohaterowie nawet ich to bolalo ,że to nie oni wykształceni tylko elektryk ze stoczni stanoł na czele ludzi którzy zamkneli rozdział komunizmu w Polsce . Ta partia żyje przeszłością odnosi się tylko do tego co było , homofobiczna , mało postępowa, a o otwarciu się na świat i światopogląd panujący teraz już nie mówie , Nie wierze ,że w tym kraju prezydent coś może niestety prezydentura to tylko stanowisko ekspozycyjne , i Tusk też wie co robi po co ma oddawać jedno stanowisko jak może posiadać dwa . Przyznajmy szczerze wygra Bronek ale to będzie analogia Rosyjskiego stanu na dzisiaj ,jest Prezydent i premier ale rządzi i tak jedna osoba , konstytucyjnie na 3 kadencje nie mógł zostać wybrany Putin , u nas Po wymyśliło sobie to inaczej i tak Donald będzie głową państwa przez 4 lata , ma nawet niezłe sądaże jako prezes rady ministrów więc można mieć absolutne władnie przez kolejne 4 lata ,a gdyby zaryzykował jego prezydentura była by negatywnie odebrana ,automatycznie społeczeństwo w wyborach parlamentarnych odwróciło by się od PO, nie pozostało by nic poza stanowiskiem na pokaz . każdy chce być przy źrodle i to jak najdlużej taka prawda .

Ps. Zenonek, dlaczego pis i jego elektorat wraca w każdej najdrobniejszej rozmowie do tragedi w Smoleńsku , PO o tym politycznie nie pamięta , i tak jak napisałem partia która żyje historią nawet najnowszą szkoda tylko że liczą się dla was 2 rzeczy
1. Ciągła ocena czego to nie zrobiło PO podczas tej kadencji <tu bym zapytal a co zrobił PIS w porzedniej>
2. Historia .

Polacy, Ludzie obudzmy się nic nie bedzie lepiej jak będziemy tylko słuchać o 2 wojnie światowej , o Tym jak to jesteśmy utrapionym Narodem świat się kręci i historia jest za nami patrzmy w przyszłość i myślmy o tym co można zrobić a nie co się stało X lat temu .
Ridllic

przez Goldielocks 22 maja 2010, 20:34
Trochę dziwna ta dyskusja, która i tak de facto nie zmieni niczyich przekonań.

Choćby nie wiem, jakby mnie ktoś przekonywał, to ja osobiście i tak nie zmieniłabym swoich poglądów, lewicowych zresztą. Może, to bezsensu, ale socjalizm - to w mojej opinii chyba najlepszy z ustrojów (nie mylić z komunizmem :P).

Dla mnie cały ten rząd - to... Dbają tylko, o to by nie spaść ze stołków... Bo takie są wygodne... Jakby mogli to by się superglue do nich przykleili.

Szkoda, że u Nas nie ma partii Szalonych, tak jak w UK. Poszłabym głosować na swoich ziomków, co nieeee... :mrgreen:
Ostatnio edytowano 22 maja 2010, 20:36 przez Goldielocks, łącznie edytowano 1 raz
" [...] Historia Dziewczynki o Złotych Kędziorach nie ma szczęśliwego zakończenia. Próby odkrycia, co jest dla niej odpowiednie, kończą się tak, jakby przebudziła się ona ze złego snu - po czym dziewczynka ucieka... [...] "

Bruno Bettelheim, Cudowne i pożyteczne...

przez Ridllic 22 maja 2010, 20:35
no i ok szanuje Twoje przekonania ;) głosujesz nie za daną osobą tylko przeciw jakiejś grupie politycznej . i tak pozostaje nam do wyboru jakieś zło ,
Kod: Zaznacz cały
Autor PAP – sprzed 22 godzin

21.05. Warszawa (PAP) - Bronisław Komorowski może liczyć w wyborach prezydenckich na 53 proc. głosów, Jarosław Kaczyński na 28 proc. Grzegorz Napieralski, Andrzej Lepper, Andrzej Olechowski po 4 proc. - wynika z sondażu TNS OBOP W porównaniu z sondażem przeprowadzonym przez TNS OBOP dla "Forum" od 7 maja marszałek Sejmu Bronisław Komorowski zyskał 3 punkty procentowe (z 50 proc. do 53 proc.), natomiast lider PiS Jarosław Kaczyński stracił 8 punktów proc. (z 36 proc. do 28 proc.)
- mam nadzieje ze dojdzie jeszcze kilka % i nie bedziemy wydawać na drugą ture ;)
Ridllic

przez Sorrow 22 maja 2010, 20:46
Ridllic - Obrzucanie się błotem nie jest zbyt ważne. Czy mógłbyś odnieść się do głównych zarzutów - o powiązania z oligarchami, itd.

Ridllic napisał(a):a o otwarciu się na świat i światopogląd panujący teraz już nie mówie

Otwarciu się na świat, w jakim sensie?

yans napisał(a):Sorrow - dlatego proponuję zapoznać się z poglądami prawicy i dziś - w wyborach prezydenckich a w przyszłości parlamentarnych - dać wreszcie szansę i zielone światło partiom (prawdziwie!) prawicowym. Skoro lewica oraz "lewica określana mianem prawicy" skompromitowały się w Twoich oczach, czemu nie otworzyć się na coś nowego?

Na prawicę głosuję w praktycznie każdych wyborach od jakichś 4 lat.

przez Ridllic 22 maja 2010, 21:04
Sorrow, jasne ,że są powiązania każdy człowiek który interesuje się polityką wie o tym że aby wygrać wybory czy to prezydenckie czy to parlamentarne potrzebne są pieniądze, o tym się nie mówi budżety klubów są jakie są ,ale jak i za PO tak i za PIS czy SLD stoi grupa sponsorów ,którzy coś maja do ugrania po wybraniu kandydata których sponsorują <chodzi o program wyborczy > tu masz przykład takiego działania Kulczyk grup sponsoruje PO w jakiejś cześci to są tzw. datki od wyborców jak wygląda rewanż no tak
Jan Kulczyk, wraz z libijską spółką Tamoil, chce kupić udziały w spółce paliwowej Lotos Group, która ma zostać częściowo sprywatyzowana w 2010 r.
i je zakupi bo rząd wszystko zrobi żeby została sprywatyzowana . no nie czarujmy się specjalnie podałem przykład PO żeby nie było ,że wszystko jest z tą partią ok . NIE ma i nie bedzie i tak samo moge również podać przykład PIS-u .
Ridllic

przez Sorrow 22 maja 2010, 21:32
Jedno co mogę powiedzieć, to to, że od kiedy PiS stworzył CBA, urzędasy trzęsą portkami przed posądzeniem o łapownictwo i w wielu miejscowościach/miastach gdzie zlecenia różne usługi na rzecz miejscowości/miasta były dawane znajomym albo były przetargi które są ewidentnie ustawione i wręcz wymagają przynależności do jakiegoś określonego klubu/stowarzyszenia (oczywiście te przetargi "przypadkiem" wygrywało szefowstwo takiego klubu/stowarzyszenia), teraz są otwarte przetargi i jak są ustawione (co jest rzadsze niż kiedyś) to używają nieco subtelniejszych metod takich jak np. wymagania wykonania zleceń na określoną sumę w poprzednim roku czy też żądanie wadium wyższego niż wartość zlecenia.

przez montechristo 22 maja 2010, 21:59
Ridllic napisał(a):Sorrow, jasne ,że są powiązania każdy człowiek który interesuje się polityką wie o tym że aby wygrać wybory czy to prezydenckie czy to parlamentarne potrzebne są pieniądze, o tym się nie mówi budżety klubów są jakie są ,ale jak i za PO tak i za PIS czy SLD stoi grupa sponsorów ,którzy coś maja do ugrania po wybraniu kandydata których sponsorują <chodzi o program wyborczy > tu masz przykład takiego działania Kulczyk grup sponsoruje PO w jakiejś cześci to są tzw. datki od wyborców jak wygląda rewanż no tak
Jan Kulczyk, wraz z libijską spółką Tamoil, chce kupić udziały w spółce paliwowej Lotos Group, która ma zostać częściowo sprywatyzowana w 2010 r.
i je zakupi bo rząd wszystko zrobi żeby została sprywatyzowana . no nie czarujmy się specjalnie podałem przykład PO żeby nie było ,że wszystko jest z tą partią ok . NIE ma i nie bedzie i tak samo moge również podać przykład PIS-u .

Tusku - to bezwzględny politykier - wyciął większość swoich ludzi podłymi metodami - takich jak: Piskorski, Olechowski, Gilowska, ś.p. Płażyński, Prof. Śpiewak - a teraz wziął sobie Bronka Komorowskiego który jest tak nieporadny, niezręczny, małobłyskotliwy, bez charyzmy, bez charakteru - ale jest jeden plus - nie zagrozi ani na boisku, ani u władzy Donkowi.

przez Sorrow 23 maja 2010, 01:46
Mógłbyś napisać coś więcej na temat tych metod?

Sortuj wg