Wybory Prezydenckie + II tura

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

Na którego kandydata oddasz swój głos w II turze wyborów prezydenckich:

Bronisław Komorowski
22
41%

Jarosław Kaczyński
17
31%

nie wybieram się na II turę wyborów
15
28%

Liczba głosów : 54

Re: Wybory Prezydenckie

przez Magdaa 16 maja 2010, 16:57
No widzicie, styraliście mnie że nie jestem gotowa na głosowanie bo zamiast głosować zgodnie z sumieniem to wolę wybrać 'mniejsze zło' (albo się nad tym zastanawiam. Ale większość odpowiedzi taka jest- w pierwszej turze głosuję zgodnie z sumieniem, a w drugiej 'na mniejsze zło'.

A propo- to będą moje pierwsze w życiu wybory prezydenckie :great: Mam niecałe 21 lat.

tet napisał(a):Olechowski również opowiada się za legalizacją niektórych narkotyków, a w każdym razie nie jest - cytuję: dogmatycznie przeciwny.

Wolę takiego nie dogmatycznie przeciwnego niż całkowicie popierającego ;) Natomiast ciągle się waham. Na pewno zanim na kogokolwiek zagłosuję to przestudiuję dokładnie wszystkie programy kandydatów. Nie jestem jeszcze pewna na kogo zagłosuję, wszystko może się zmienić. Na pewno chcę, aby to był przemyślany wybór.

resumo napisał(a):Spodziewałem się, że napiszesz o jego podejściu do kobiet a nie o narkotykach. W każdym razie o tym drugim nie chcę dyskutować, ponieważ jest to zbyt ciężki temat na niedzielne południe.

A jakie jest jego podejście do kobiet? Nic o tym nie wiem niestety, przyznaję się. Nie znam wszystkich jego poglądów, ale te które znam to się z nimi w sumie zgadzam. Oprócz tych narkotyków.

resumo napisał(a):
Magdaa napisał(a):Co do Wojewódzkiego- lubię szczerych, zabawnych i inteligentnych ludzi.

Według mnie zbyt bardzo go wyidealizowałaś w tym momencie, ale skoro tak uważasz, to nie ma sensu tego negować :).

Może i tak... Wg mnie jest wyjątkowym człowiekiem, mało jest takich ludzi, a szkoda. To tylko moje zdanie ;)

Pozdrawiam.
Magdaa

przez MOCca 16 maja 2010, 17:50
To moje już 5 wybory, licząc z parlamentarnymi, samorządowymi i eurowybory, jestem społeczniakiem od kiedy dostałam prawo wyborcze. :great:

Polityka zawsze mnie interesowała, to jedyne płynne zainteresowanie jakie przejawiam. ;) Podejmując decyzję o głosowaniu należy mieć minimalne pojęcie, chociażby o podziałach politycznych w kraju. Ciekawe ile z głosujących idzie postawić tylko krzyżyk.

Co do Wojewódzkiego, to nie można mu odmówić biegłości w języku polskim, ale czy inteligencji? Inteligentny człowiek nie śpiewa piosenek o "trupach". Niejednokrotnie został nazwany przez swoich gości mianem pajaca. Jak na swój wiek jest lekko zdzieciniały.

Prawo do startowania w wyborach przysługuje każdemu, jeżeli spełnia tylko warunki, zbierze odpowienią liczbę głosów, zarejestruje komitet wyborczy, nie funkcjonuje w Rejeście Sądowym. Pomimo realnych szans tylko dwóch kandydatów, namawiam jednak do głowsowania zgodnie ze swoimi poglądami.
idxcie na całosc nie łapiąc yonka, pusycyajcie latawce na łące i dmuchajcie motzlki...

"Wyobraź sobie prawa i obowiązki, przywiązania i potrzeby, wspomnienia i wdzięczność, zespól to wszystko pod jednym imieniem i imieniem tym będzie Ojczyzna". V.v.G.

przez Magdaa 16 maja 2010, 17:59
MOCca napisał(a):To moje już 5 wybory, licząc z parlamentarnymi, samorządowymi i eurowybory, jestem społeczniakiem od kiedy dostałam prawo wyborcze. :great:

Niestety za mojej kadencji jako pełnoletniej były chyba tylko jedne wybory- do parlamentu. Nie poszłam na nie, bo nie odebrałam wtedy jeszcze dowodu :oops: Ale też dość dość interesuję się polityką, zdałam maturę z wosu :mrgreen:

MOCca napisał(a):Polityka zawsze mnie interesowała, to jedyne płynne zainteresowanie jakie przejawiam. ;) Podejmując decyzję o głosowaniu należy mieć minimalne pojęcie, chociażby o podziałach politycznych w kraju. Ciekawe ile z głosujących idzie postawić tylko krzyżyk.

Niestety ale wielu. Są i tacy którzy np nie zagłosują na Komorowskiego, bo cyt. 'ma brzydką żonę, nie nada się na prezydentową' :? Mnie osobiście gryzłoby sumienie gdybym zagłosowała na kogoś o kim nie mam bladego pojęcia.

MOCca napisał(a):Co do Wojewódzkiego, to nie można mu odmówić biegłości w języku polskim, ale czy inteligencji? Inteligentny człowiek nie śpiewa piosenek o "trupach". Niejednokrotnie został nazwany przez swoich gości mianem pajaca. Jak na swój wiek jest lekko zdzieciniały.

Ta dziecinność to gra, część wizerunku. Wielu jego gości twierdzi, że prywatnie jest poważnym facetem. Ale... czy to nie jest fajne, mieć w sobie trochę z dziecka...? ;) Mnie jego żarty bawią sto razy bardziej niż np żarty Majewskiego. Kuba trafia idealnie w mój humor. Co do piosenki... powiedział co myślał. Ja myślę to samo a uważam się bądz co bądz za inteligentą osobę :mrgreen: :oops: Właśnie tak jest w tym kraju- niby wolność, ale cenzura i oburzenie jak ktoś powie 'za dużo'... Nie lubię taiego lizania dup. Każdy ma prawo głośno powiedzieć co go boli i uwiera. Popieram Kubę i Figurskiego w tej kwestii.
Magdaa

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Goldielocks 16 maja 2010, 18:03
Kiedyś głosowałam na PO... Jakże byłam głupia... Fakt, że mają świetny PR potrafi zamydlić oczy. Jak dla mnie kolejni karierowicze, pokroju SLD. Niestety, a z początku tak na nich liczyłam. :?

PiS - partia stricte konserwatywna, o nieco zacietrzewiałych poglądach... z bardzo kiepskim PR-em, właściwie to w ogóle go nie mają. Za Jarosławem Kaczyńskim nie przepadam, choć może to tylko fikcyjna reakcja na kreację, jaką zafundowały mu media i opozycja.

Trzeba być trochę obiektywnym, co do wszystkich kandydatów... A to, że Lepper startuje... Kpina z ustroju demokratycznego, wychodzi na to, że politykom, tym obecnym i byłym, większość rzeczy uchodzi na sucho.

Jeszcze SLD - czy jak się tam teraz nazywają... Będą głosić hasła "Gej okey!", legalizeeee. XD A wszystko nie dlatego, że rzeczywiście mają w planach walkę o prawa mniejszości itd. Chodzi o to, by ich partia, przypominająca , a raczej będąca lustrzanym odbiciem szlachty sejmikowej, znowu mogła zasiąść na jakże wygodnych parlamentarnych siedziskach.

Czy w tym kraju nie mogła by powstać, chociaż jedna solidna i w miarę uczciwa partia?! Jak wiadomo w polityce o uczciwość ciężko... Nie wymagajmy za wiele. :?

Szopka, cyrk na kółkach... Ja nie idę na wybory, może to źle, baaaa na pewno... Ale nie widzę w tym sensu.
" [...] Historia Dziewczynki o Złotych Kędziorach nie ma szczęśliwego zakończenia. Próby odkrycia, co jest dla niej odpowiednie, kończą się tak, jakby przebudziła się ona ze złego snu - po czym dziewczynka ucieka... [...] "

Bruno Bettelheim, Cudowne i pożyteczne...

przez resumo 16 maja 2010, 18:17
Magdaa napisał(a):A jakie jest jego podejście do kobiet? Nic o tym nie wiem niestety, przyznaję się. Nie znam wszystkich jego poglądów, ale te które znam to się z nimi w sumie zgadzam. Oprócz tych narkotyków.

Generalizując: JKM krytykuje krucjaty kobiet w kierunku równouprawnień (ale nie odmawia im przywilejów). Uważa, że społeczeństwo uniseksu (chyba tak to nazwał) nie funkcjonowałoby tak sprawnie, jak społeczeństwo w którym kobieta i mężczyzna ma swoją rolę.

Odnośnie narkotyków przyznam, że nie przypominam sobie, żebym słyszał jego jednoznaczne TAK na pytanie czy je zalegalizować (może to być wyrwane z kontekstu przez media/społeczeństwo podniecone tym faktem). Wydaje mi się, że kwestia była poruszana w momencie, jak mówił o (obecnym) modelu państwa, w którym jest zbyt dużo zakazów/nakazów narzuconych na obywatela. Jeśli się mocno mylę, to proszę mnie poprawić :).

MOCca napisał(a):Co do Wojewódzkiego, to nie można mu odmówić biegłości w języku polskim, ale czy inteligencji? Inteligentny człowiek nie śpiewa piosenek o "trupach". Niejednokrotnie został nazwany przez swoich gości mianem pajaca. Jak na swój wiek jest lekko zdzieciniały.

Myślę, że bezpieczniej jest traktować Wojewódzkiego jakiego "znamy" produktem inteligentnego człowieka. Pamiętaj, że społeczeństwo samo go kupiło/przyjęło, więc skoro niesmaczna piosenka odnośnie katastrofy w Smoleńsku (o to chodziło, prawda?) została przez wielu odebrana jako godny podziwu akt rebelii, to świadczy to tylko źle o odbiorcach tego przekazu.

Goldielocks napisał(a):PiS - partia stricte konserwatywna, o nieco zacietrzewiałych poglądach... z bardzo kiepskim PR-em, właściwie to w ogóle go nie mają.(...)

Bez przesady. PR był przynajmniej dobry, ponieważ trafił w tą grupę, w którą celował, dzięki czemu Pan Kaczyński został prezydentem.
Ostatnio edytowano 16 maja 2010, 18:30 przez resumo, łącznie edytowano 3 razy
resumo

przez MOCca 16 maja 2010, 18:18
Też zdawałam mature z WOS-u. ;)

Figurski nie pierwszy raz pokazuje swoje "ja", np. Przypomnijmy - w czwartkowej audycji "Poranny WF" Michał Figurski powiedział po angielsku: "Mały, niedorozwinięty, głupi człowiek zwany prezydentem Polski Lechem Kaczyńskim".

Goldielocks, zastanawia mnie dlaczego PiS jednak nie postawił na innego kandydata, nie chcialabym jednowładztwa w Polsce, a straszenie prof Bartoszewskiego (który nie jest de facto profesorem, w tych czasach co wykładał nadawana taką tytulaturę), że nastąpi druga Grecja, jest niedorzecznym argumentem, tak samo jak poziom retoryki, porównując Kaczyńśkiego do pedofila i nekrolifa chyba nie świadczy o jego wysokim poziomie inteligencji.
idxcie na całosc nie łapiąc yonka, pusycyajcie latawce na łące i dmuchajcie motzlki...

"Wyobraź sobie prawa i obowiązki, przywiązania i potrzeby, wspomnienia i wdzięczność, zespól to wszystko pod jednym imieniem i imieniem tym będzie Ojczyzna". V.v.G.

przez Magdaa 16 maja 2010, 18:36
resumo napisał(a):Generalizując: JKM krytykuje krucjaty kobiet w kierunku równouprawnień (ale nie odmawia im przywilejów). Uważa, że społeczeństwo uniseksu (chyba tak to nazwał) nie funkcjonowałoby tak sprawnie, jak społeczeństwo w którym kobieta i mężczyzna ma swoją rolę.

Mhmy, no to ja się z tym zgadzam. Jak widzę te owłosione małpy którym brakuje chłopa (czyt. feministki) to mi się scyzoryk w kieszeni otwiera.

resumo napisał(a):Odnośnie narkotyków przyznam, że nie przypominam sobie, żebym słyszał jego jednoznaczne TAK na pytanie czy je zalegalizować

Przeczytałam to na jego oficjalnym koncie na naszej-klasie z tego co pamiętam.

Goldielocks napisał(a):Figurski nie pierwszy raz pokazuje swoje "ja", np. Przypomnijmy - w czwartkowej audycji "Poranny WF" Michał Figurski powiedział po angielsku: "Mały, niedorozwinięty, głupi człowiek zwany prezydentem Polski Lechem Kaczyńskim".

No i pozytywnie. Ma prawo do swojego zdania.

Goldielocks napisał(a): A to, że Lepper startuje... Kpina z ustroju demokratycznego, wychodzi na to, że politykom, tym obecnym i byłym, większość rzeczy uchodzi na sucho.

On nie startuje, wyrzucili go.

Też mi brakuje jakiejś normalnej partii... Chyba sama muszę taką stworzyć :roll: :mrgreen: ;) :pirate:
Magdaa

przez MOCca 16 maja 2010, 18:40
Startuje.....niespodzianka. :P Spoko Magda, w takim razie nie obrażaj się jak ktoś przyrypie jakimś mało estetycznym określeniem. ;)

przez Goldielocks 16 maja 2010, 18:42
Magdaa - dlaczego przypisujesz mi nie moje słowa???

Jeden cytat się zgadza, ale drugi nie, proszę o korektę. :P
" [...] Historia Dziewczynki o Złotych Kędziorach nie ma szczęśliwego zakończenia. Próby odkrycia, co jest dla niej odpowiednie, kończą się tak, jakby przebudziła się ona ze złego snu - po czym dziewczynka ucieka... [...] "

Bruno Bettelheim, Cudowne i pożyteczne...

przez tet 16 maja 2010, 18:43
Magdaa napisał(a):Mhmy, no to ja się z tym zgadzam. Jak widzę te owłosione małpy którym brakuje chłopa (czyt. feministki) to mi się scyzoryk w kieszeni otwiera.

co masz do owłosienia? bober jest w modzie :lol:
tet

przez resumo 16 maja 2010, 18:47
Magdaa napisał(a):Przeczytałam to na jego oficjalnym koncie na naszej-klasie z tego co pamiętam.

Nie wiedziałem :). Nie korzystam, więc mnie ominęło. W każdym razie nie mam nic przeciwko.
resumo

przez tet 16 maja 2010, 18:52
resumo napisał(a):Myślę, że bezpieczniej jest traktować Wojewódzkiego jakiego "znamy" produktem inteligentnego człowieka. Pamiętaj, że społeczeństwo samo go kupiło/przyjęło, więc skoro niesmaczna piosenka odnośnie katastrofy w Smoleńsku (o to chodziło, prawda?) została przez wielu odebrana jako godny podziwu akt rebelii, to świadczy to tylko źle o odbiorcach tego przekazu.

bardziej jako produkt proPO stacji jaką jest TVN. ten facet ucieleśnia to wszystko co imponuje młodym (i nie tylko), łatwo wrzucić mu w usta rzeczy, które rybki połkną i jeszcze się obliżą :lol:
tet

przez montechristo 16 maja 2010, 19:03
tet napisał(a):
resumo napisał(a):Myślę, że bezpieczniej jest traktować Wojewódzkiego jakiego "znamy" produktem inteligentnego człowieka. Pamiętaj, że społeczeństwo samo go kupiło/przyjęło, więc skoro niesmaczna piosenka odnośnie katastrofy w Smoleńsku (o to chodziło, prawda?) została przez wielu odebrana jako godny podziwu akt rebelii, to świadczy to tylko źle o odbiorcach tego przekazu.

bardziej jako produkt proPO stacji jaką jest TVN. ten facet ucieleśnia to wszystko co imponuje młodym (i nie tylko), łatwo wrzucić mu w usta rzeczy, które rybki połkną i jeszcze się obliżą :lol:

TVN może tylko w cześci swoich audycji(nie we wszystkich) imponować młodym i nie tylko ale tych i tych łączy kilka cech:
- brak odpowiednich wzorców
- brak światopoglądu
- brak kręgosłupa moralnego i skrajny komformimzm czyli jestem tam gdzie wiekszość nie ważne czy myśłe i czuję inaczej
- brak odwagi do wyrażania własnego zdania na przekór modzie
- generalnie słąba wiedza o otaczajacym świecie stąd próby szukania autorytetów u ludzi pokroju wojewódzekiego i figurskiego
tak więc nie koniecznie zalezy to od wieku. Wielu ludzi dojrzałych też jest taka idą tam gdzie wiatr zawieje

przez montechristo 16 maja 2010, 20:26
Zenonek napisał(a):
MOCca napisał(a):Zenonek, kocham Cię, ale o tym później. ;)

Zagłosuje na mniejsze zło, to które Panie tutaj uważają za największe. :mrgreen:

No trzeba bedzie tak zrobic, bo jak to mniejsze zlo wygra to bedzie prawdziwa tragedia dla Polski a raj dla oligarchow.

Goldielocks
PO to znacznie gorsza horda od SLD. SLD nie mialo kupionych mediow jak ma PO i wszystkie ich grzeszki byly bezlitosnie maglowane publicznie i poparcie z 4x % spadlo do 8%. A tak naprawde rzad Millera byl lepszy dla normalnych ludzi niz ten obecny.

Jakby PO nie mialo mediow w kieszeni to po tych aferach i przekretach i totalnie nieudolnych rzadach POparcie dawno by im spadlo do 1x%.

[Dodane po edycji:]

Idz glosuj lepiej dolozyc ziarenko w dobrej sprawie zeby nie bylo takiej masakry jak moze byc ;/

[Dodane po edycji:]

Magdaa Figur ma prawo do wlasnego zdania, ale takie epitety nawet uzywane w takiej konwencji ( pseudosatyra ) - sa absolutna bezczelnoscia oraz swiadcza o bardzo niskiej kulturze osobistej.

Nie mowiac o tym, ze ten Figur zrobil cos takiego po takiej tragedii. To juz w ogole zenujaca sprawa.
Jednak swiadczy to tylko i wylacznie o nim. Z tego wynika, ze Figur nie odbiega dowcipem oraz lotnoscia umyslu od wiejskich parobkow co ledwo podstawowke koncza.

Świadczy to na pewno o nim. Ale też ktoś mu na to pozwala jako przełożony. Bo mówi to w audycji publicznej. Gdyby to mowił na polu lub w lesi czy wsród znajmoych to jego sprawa ale w takim kontekście to już nie jest sprawa prywatna tylko pracodawcy również czyli TVN

Sortuj wg