Zmiana koloru tęczówek

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

Zmiana koloru tęczówek

przez Shadowmere 09 maja 2010, 14:33
Witam,
od jakiegoś czasu obserwuję u siebie zmianę koloru tęczówki- ze stalowo zielonej robi się złocisto-brunatna.Powinnam zacząć się martwić?Czy może to mieć związek z lekami,ktore brałam?
Shadowmere

Re: Zmiana koloru tęczówek

przez rober6666 09 maja 2010, 14:39
Shadow
....na 100 % czytalem juz gdzieś na medycznych stronach o takim skutku ubocznym zazywania naszych legal drugs....
Nie podam linka, bo kompletnie nie pamiętam gdzie to bylo.....ale bankowo jest to spowodowane prochami....nie pamiętam tez o jakie prochy chodzilo....
A może stajesz sie wampirzycą???? :D :evil:
W takim razie nici z tylnego siedzenia w X 5 :D
nie pamiętam czy ta zmiana koloru sie cofa czy tez nie
Dla spokoju idx do okulisty jak za jakiś czas to nie minie
Robert
NON SERVIAM

Choroba Afektywna Dwubiegunowa - obecnie F.31.WAR
obserwowany

przez paradoksy 09 maja 2010, 14:40
Shadowmere, mi się wydaje, że mi tęczówki pojaśniały.. kiedyś miałam znacznie ciemniejsze.
może to rzeczywiście od leków.
paradoksy

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Joaśka 09 maja 2010, 14:43
Ja też myślę, że Twoja zmiana koloru tęczówek Shadowmere może być jak najbardziej spowodowana lekami... Wybierz się do okulisty, żebyś była spokojniejsza.
Joaśka

przez Shadowmere 09 maja 2010, 15:23
Znalazlam na tęczówce małą czarną plamkę,jest naprawdę mikroskopijna.W necie przeczytalam,że to może być czerniak.I atak gotowy.
Shadowmere

przez Joaśka 09 maja 2010, 15:32
Shadowmere, nie czytaj nic o tym w internecie!!!!! Sama widzisz co to powoduje. :( Idź do okulisty, a od informacji w necie trzymaj się z daleka, bo można zwariować, ja wczoraj to przechodziłam jak czytałam o amalgamatach, których mam jeszcze 8 w zębach. Spanikowałam, miałam problem z uspokojeniem się i zaśnięciem, totalne odrealnienie... Tak więc ZAKAZ CZYTANIA. To na pewno nie jest żaden czerniak tylko jakiś przejściowy skutek brania leków.
Joaśka

przez shadow_no 09 maja 2010, 16:25
Shadowmere, jeżeli chodzi o diagnozę na podstawie tęczówki i plamek na niej, istnieje taka dziedzina medycyny zajmująca się tego typu tematem. Nie chodzi o same plamki ale również o ich kształt, umiejscowienie i wiele innych czynników. Diagnoza samego siebie bez odpowiedniego przygotowania jest mało efektywna. :) Nie polecam autodiagnozy.
Co do zmiany koloru, u mnie wygląda to tak, że zawsze latem, szczególnie na słońcu kolor z piwnego zmienia się w żółto-zielony. Leki które przyjmujemy mogą też wpływać na powiększenie się źrenic co może być powodem kłopotów z ostrością widzenia w mocniej doświetlonych miejscach.
Zapraszam do sklepu z odzieżą damską i torebkami.
Założyciel / Administrator

przez Joaśka 09 maja 2010, 16:27
shadow_no - chodzi Ci może o irydologię? ;) Byłam dwa razy u irydologa. :mrgreen:
Ostatnio edytowano 09 maja 2010, 16:29 przez shadow_no, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Zgadza się. :)
Joaśka

przez namiestnik 09 maja 2010, 16:43
Aj tam czerniak zaraz. Jak patrzeć dokładnie to u każdego coś się znajdzie. Ale jak masz się czuć niepewnie to idź do okulisty. Spytasz o zmianę koloru i plamkę/ki i już :)

przez *Wiola* 09 maja 2010, 19:07
Shadowmere napisał(a):Znalazlam na tęczówce małą czarną plamkę,jest naprawdę mikroskopijna.W necie przeczytalam,że to może być czerniak.I atak gotowy.

Spokojnie Shadow. Plamek mam kilka i byłam u irydologa, żadnego czerniaka się nie dopatrzył. A na dodatek było to już ze 4 lata temu, więc gdybym miała czerniaka to już by mnie tu nie było.
Moderator

przez Shadowmere 09 maja 2010, 21:26
Irydologia,slyszalam o tej świeżej dosc pod-dziedzinie medycyny.Ale aż sie boje iść.tęczówki zawsze mialam w paski,a teraz zmieniają sie w orzechowe,to jeszcze ok.Plamkę naprawde niewidzialną dla nikogo(oprocz mnie) mam od 2 lat.tylko dopiero dzis znalazlam w necie,że to może byc czerniak :(
Shadowmere

przez Ridllic 09 maja 2010, 21:36
Shadowmere, to moze tez być ciemna plamka którą każdy ma sam znalazłem ten pkt w swoim widzeniu :mrgreen: i to prawda ,że nikt jej nie widzi tylko właściciel to pewnie to , poszukaj w sieci o tym sam się wystraszyłem :mrgreen:
Ridllic

przez Shadowmere 09 maja 2010, 21:39
Ciemną plamkę(ślepą) bodajże widzisz przed oczami.Moja jest na tęczówce.
Shadowmere

przez Ridllic 09 maja 2010, 21:50
Shadomarku, sprawdz dla spokoju u okulisty ale napewno nic groźnego , pewnie tylko będziesz nowy ładny kolor oczków .
Ridllic

Sortuj wg