Manga/anime

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

Manga/anime

przez miniSD 22 kwi 2010, 22:46
Może temat już był poruszany na forum, ale nie chce mi się go szukać, jestem leniwy(w tym momencie powinienem się uczyć :mrgreen: ).

Ktoś z forumowiczów czyta mangę lub ogląda anime? Jeśli tak to jakie polecacie? :mrgreen:

Takie to przyziemne jak zbieranie znaczków, ale pytam z ciekawości :P
"Moje marzenia nie leżą w przyszłości, moje marzenia to przeszłość... tylko o niej śnię"

Re: Manga/anime

przez Sorrow 22 kwi 2010, 23:49
Ja :D .

Moje ulubione mangi:
Rozen Maiden.
Bardzo mi się podobają projekty postaci a szczególnie ich ubrań. No i fabuła jest całkiem ciekawa.

Neon Genesis Evangelion.

Z anime podobało mi się:

Neon Genesis Evangelion. Szczególnie End of Evangelion :twisted: . Chociażby za samą Ilość mind screwu, czyste dysfunction junction no i dekonstrukcję całego gatunku o wielkich robotach :D .

Rozen Maiden. (ale mniej niż manga, bo udało im się całkowicie rozwalić fabułę)

Return To NHK - zakręcone, naprawdę zakręcone.

No i Shugo Chara! Aww^^

przez carlos 23 kwi 2010, 00:52
Naruto ( chociaż coraz bardziej mnie wkurza )

Bleach też podobno dobry, ale nie chce się wciągać. :)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez miniSD 23 kwi 2010, 01:13
Naruto jako manga czy anime?
Bo jako manga wlecze się jak smarki z nosa :?
"Moje marzenia nie leżą w przyszłości, moje marzenia to przeszłość... tylko o niej śnię"

przez yans 23 kwi 2010, 01:43
Hmm... Jestem typem kinomana co lubi wracać do pewnych filmów co jakiś czas. Od lat już nie śledzę co tam nowego w kinach w Japonii można obejrzeć, ale lubię wracać do klasyki anime:
- Jin Roh - bo wygląda jak (rewelacyjna) ekranizacja tego typu prozy s-f, która nigdy nie trafia na ekrany w Hollywood;
- Steam Boy - za rozmach i steampunkową estetykę której tak mało w kinie;
- Wings of Honneamisae - za ciekawą historię, za banalne przesłanie, za fascynację pionierstwem astronautyki, za klimat;
- większość - jak nie wszystkie - filmów Miyazakiego - za oryginalne, wciągające historie, za baśniowe, fantazyjne światy, tak odmienne od tego do czego przywykliśmy, wreszcie za kunszt animatorów (większość twórców anime idzie na łatwiznę, ale nie w Studio Ghilbi).
znawcom anime żadnego z tych filmów nie trzeba polecać, ale - jak kto do tej pory nie widział a jest ciekaw - niech sięgnie po coś dobrego, prawda?
"Rząd jest wielką fikcją, za pośrednictwem której każdy usiłuje żyć na koszt wszystkich innych."
Frederic Bastiat
Mądry chłopak lub dziewczyna - Prostą ma taktykę: - W pierwszej turze na Korwina - W drugiej wygra Mikke!

przez paradoksy 23 kwi 2010, 01:51
o, ja tyz Evangeliona lubie
poza tym: Clamp, szczegolnie X
Kenshin, Cowboy Bebop, Angel Sanctuary :>
ogolnie to lubie te starsze, klasyki.
paradoksy

przez Pain 23 kwi 2010, 08:37
Naruto, Code Geass, Death Note, Elfen Lied, Kaze no Stigma :)

przez carlos 23 kwi 2010, 14:37
miniSD napisał(a):Naruto jako manga czy anime?
Bo jako manga wlecze się jak smarki z nosa :?

I to i to. Manga jest bardziej prawdomówna, w odcinkach niektóre elementy są przerobiona + dochodzą te nieznośne fillery. Na odcinek czy na mangę, tak czy tak musisz czekać tydzień. :)
Jeżeli w sumie jeszcze nie oglądałeś nic z tego, to masz 220 odcinków zwykłego naruto ( po 130 są chyba same fillery ), 3 filmy kinowe naruto.
Następnie czeka Cię 157 jak dotychczas odcinków Naruto Shippuuden + 3 filmy kinowe :)
Chapterów mangi jest prawie 500

przez Fable 23 kwi 2010, 14:55
Ja kocham anime !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :* Szczególnie polecam wszystkie filmy produkcji Hayao Miyazakiego ze studia Ghilbi !!!!!! To jest prawdziwa klasyka i chyba kazdy o duszy dziecka powinien to obejrzeć :) Poza tym Full Metal Alchemist też jest fajny czy Death Note oraz Code Geass :) Polecam !!!!

przez Sorrow 23 kwi 2010, 14:58
yans napisał(a):- Jin Roh - bo wygląda jak (rewelacyjna) ekranizacja tego typu prozy s-f, która nigdy nie trafia na ekrany w Hollywood;

Jin Roh jest genialny. Najpiękniejsze jest to, że z tymi efekciarskimi pancerzami udało im się powstrzymać od zrobienia całkowitej sieczki i skupić na introspekcji bohatera. Hollywood niestety nie ma takiej dyscypliny twórczej.

przez miniSD 23 kwi 2010, 17:39
Z Naruto przeleciałem wszystkie anime z pierwszej serii, i z obecnej, i 3 kinówki(które można o kant dupy rozbić). Mangę czytam od początku.
A to co ostatnio oglądałem z takich inszych.

- Akira
- Kai Doh Maru
- Mononoke
- Death Note(mangę, anime i pełnometrażowe, które są przerażające)
- Bleach
- Blood: Last Vampire
- Elfen Lied(prześliczny baśniowy klimat :mrgreen: )
- Sailor Moon :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Coś tam jeszcze, ale już nie pamiętam

przez Fable 23 kwi 2010, 19:44
miniSD napisał(a):Z Naruto przeleciałem wszystkie anime z pierwszej serii, i z obecnej, i 3 kinówki(które można o kant dupy rozbić). Mangę czytam od początku.
A to co ostatnio oglądałem z takich inszych.

- Akira
- Kai Doh Maru
- Mononoke
- Death Note(mangę, anime i pełnometrażowe, które są przerażające)
- Bleach
- Blood: Last Vampire
- Elfen Lied(prześliczny baśniowy klimat :mrgreen: )
- Sailor Moon :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Coś tam jeszcze, ale już nie pamiętam

Wszystko to ogladalem oprocz Bleach. Elfen Lied - niezłe, ale czasem zbyt krwawe i te konczymy odrywane byly nienaturalne - tak ma wygladac mieso ludzkie i kolor? - to ja dziekuje grafikom za super prace :/ Mononoke polecam z czystym sercem 10/10 Pozostale tez moga byc :D

przez Joaśka 24 kwi 2010, 09:27
Sailor Moon - uwielbiałam ją jako dziecko!!! :mrgreen: A nie dawno obejrzałam znowu na youtube 200 odcinków Czarodziejki - tym razem po niemiecku, przyjemne z pożytecznym. ;)
Joaśka

przez soulfly89 28 kwi 2010, 23:30
Mój faworyt to film (czyli chyba anime) "Księżniczka Mononoke" - coś pięknego, zawsze wzrusza mnie na maksa i ma takie fajne ekologiczne przesłanie xD

A poza tym to lubię jeszcze stary chyba z lat 80. "Vampire Hunter D." też film.

A z pogranicza muzyki i mangi/anime kocham to ---> http://www.youtube.com/watch?v=Bl48UzWcKrI

:mrgreen:

Sortuj wg