Myśli i rozważania o naszej POLSCE

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

Re: Myśli i rozważania o naszej POLSCE

przez linka 10 paź 2010, 11:12
Dean napisał(a):
Ale mnie mało interesuje ustrój tak naprawdę, w każdym znajdą się malkontenci którzy poza narzekaniem na kraj nie robią kompletnie nic i jeszcze mają focha że nie mają kasy, państwo nie pomaga i jest do dupy.......

To ja niby?

Ja tego nie napisałam...ale wiesz, jest takie powiedzenie, uderz w stół a nożyce się odezwą ..........
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez linka 10 paź 2010, 11:27
Dean, zaufaj mi, tak pięknie piszesz o modelu skandynawskim, owszem to jest super sprawa kiedy dajmy na to samotna kobieta z dziećmi nie musi martwić się o to za co będzie żyć bo "socjal" ( tak się to zwie w Szwecji) jej pomoże i jeszcze wyśle do szkoły......ale coraz częściej zaczynają się z tego tytułu schody i jak ktoś napisał coraz więcej państw wycofuje się z takiego modelu.....u nas on nigdy by nie zdał egzaminu. Bo za dużo Polaków ma postawę roszczeniową....w Szwecji z pomocy państwa korzystają ci ludzie którzy sami sobie nie dają rady a gdy stają na nogi zaczynają żyć na własny rachunek....a u nas......pomyśl komu chciałoby się pracować jeśłi państwo zapewniłoby ci godny byt...bezterminowo :lol:
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez wovacuum 10 paź 2010, 11:46
Moja mama po 35 latach pracy jako specjalista ds.ekonomiczno-kadrowych,dostala pierwszà emeryturè-750 zlotych...wyglàda na to ,ze bèdziemy musieli wspomagac regularnie rodzicow.Nigdy juz nie wrocè do Polski,do kraju gdzie czlowiek na stare lata nie moze sobie pozwolic na godne zycie.Podziwiam wszystkich,ktorym siè tam udaje jakos zyc.Ja po prostu nie potrafilam.
wovacuum

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez linka 10 paź 2010, 11:55
wovacuum, ja rozumiem, że ta sytuacja nie jest normalna....ale trzeba się niestety przestawić i jak pisałam przestać liczyć na pomoc państwa, trzeba samemu zacząć się troszczyć o własną przyszłość, emeryturę itd.....poza tym, zaprawdę nie wiem od czego to zależy......moja babcia dostaje emeryturę coś koło 1400 zł, druga troszkę mniej.......ale one pracowały więcej niż 35 lat o ile wiem, moja mam też mogłaby iść na emeryturę już ale na razie nie planuje....

Ja tam jestem wdzięczna za "darmową" edukację, bo gdyby nie ona zapewne nie byłoby mnie stać na wyższe wykształcenie, dlatego napawa mnie lękiem propozycja zniesienia bezpłatnych państwowych uczelni.......może gdyby wiązało się z tym obniżenie podatków to owszem...ale to zamknie wiele drzwi przed biedniejszymi uczniami.....
Przyjaciel forum

przez wovacuum 10 paź 2010, 12:02
linka, ja tez nie wiem o co chodzi z tymi emeryturami :roll: no ale 750 zl to po prostu upokarzajàca suma.
ja nigdy nie liczylam na pomoc panstwa-jakos nawet nie przyszlo mi to do glowy..Mogè pracowac to pracujè :smile: Tu w Belgii socjal jest rowniez bardzo rozwinièty ale tylko dla azylantow.Dla takich emigrantow jak my-nie ma zadnej pomocy.Przyjezdzasz do pracy i kropka.Jesli nie dajesz rady-wracasz do kraju.

Zastanawiam siè wlanie,co siè bèdzie dzialo jak zniosà ten sytem ksztalcenia bezplatnego???coraz gorzej jest..
wovacuum

przez montechristo 10 paź 2010, 12:06
wovacuum napisał(a):linka, ja tez nie wiem o co chodzi z tymi emeryturami :roll: no ale 750 zl to po prostu upokarzajàca suma.
ja nigdy nie liczylam na pomoc panstwa-jakos nawet nie przyszlo mi to do glowy..Mogè pracowac to pracujè :smile: Tu w Belgii socjal jest rowniez bardzo rozwinièty ale tylko dla azylantow.Dla takich emigrantow jak my-nie ma zadnej pomocy.Przyjezdzasz do pracy i kropka.Jesli nie dajesz rady-wracasz do kraju.

Zastanawiam siè wlanie,co siè bèdzie dzialo jak zniosà ten sytem ksztalcenia bezplatnego???coraz gorzej jest..

Z emeryturami jest prosta sprawa - im ktoś był bliżej apartau represji PRL tym ma wiekszą emeryturę.

przez linka 10 paź 2010, 12:09
montechristo, Ty chyba żartujesz?? :lol:
Przyjaciel forum

przez montechristo 10 paź 2010, 12:13
linka napisał(a):montechristo, Ty chyba żartujesz?? :lol:

Of course że nie:)
Poczytaj sobie ile dostawali/dosatją byli SBcy, członkowie PZPR, ludzie lojalni systemowi byłemu....

A ile dostają ludzie którzy o zmianę tego systemu walczyli...
Nie dzieje się tak we wszystkich przypadkach ale ale niestety takie kryteria były brane pod uwage

przez linka 10 paź 2010, 12:17
Na Boga ojca, żadna z moich babć w życiu nie miała nic wspólnego ani z SB, ani z aparatem władzy....zaufaj mi, były za bardzo zajęte utrzymywaniem domu, wychowywaniem dzieci...a jakoś mają obie całkiem solidne emerytury.......
Przyjaciel forum

przez montechristo 10 paź 2010, 12:20
linka napisał(a):Na Boga ojca, żadna z moich babć w życiu nie miała nic wspólnego ani z SB, ani z aparatem władzy....zaufaj mi, były za bardzo zajęte utrzymywaniem domu, wychowywaniem dzieci...a jakoś mają obie całkiem solidne emerytury.......

1400 pln???

Ja mówie o emeryturach rzędu kilku tysięcy - otrzymywanych w dużej i głównej mierze za lojalnosć do systemu lub pałowanie ludzi.
I to jest błąd który nie został rozwiazany po roku 1989 - i ja o to mam pretensje

przez linka 10 paź 2010, 12:24
montechristo, ale może darujmy sobie już to wywlekanie kościotrupów z szafy....ja mówię o PRZECIĘTNYCH ludziach i ich PRZECIĘTNYCH emeryturach, mało mnie SB i tamte lata interesują ;)
Przyjaciel forum

przez montechristo 10 paź 2010, 12:29
linka napisał(a):montechristo, ale może darujmy sobie już to wywlekanie kościotrupów z szafy....ja mówię o PRZECIĘTNYCH ludziach i ich PRZECIĘTNYCH emeryturach, mało mnie SB i tamte lata interesują ;)

No ale w lini prostej ma to zwiazek przyczynowo skutkowy.
Styetem PRL doprowadził do tego że przeciętni ludzie mają w naszym kraju głodowe emerytury!

Ja mieszkałem w Londynie przez kilka miesiecy - i emerci w tym kraju o systemie niekomunistycznym mają takie emerytury że stac ich na podróże, godne zycie itd... to samo w innych krajach zachodu.

Chyba dostrzegasz różnicę? podobnie jest z emeryturami w innych krajch demoludów - i to jest odpowiedź na to CO z EMERYTURAMI?

przez linka 10 paź 2010, 12:35
montechristo, jak to co z emeryturami, chyba widać. Więc mamy nauczkę na przyszłość, ze o własną emeryturę trzeba się zatroszczyć samemu i tyle.

Poza tym, błagam nie porównuj krajów o takim PKB do naszego :lol:, bo wiesz można się cofnąć i dalej, gdybyśmy przyjęli plan Marshalla to odbudowa naszego państwa przebiegałaby inaczej co wiązałoby się z zasobnością kraju itd. itd., dlatego wypadłoby porównać nasze emerytury do emerytur po wschodniej stronie naszej granicy.......a wtedy wypadniemy fantastycznie, zapewniam cię..... ;)
Przyjaciel forum

przez montechristo 10 paź 2010, 12:42
...o takim PKB do naszego....ale ja właśnie o tym mówie! Tamte kraje - mówie o zachodzie miały inny system dlatego PKB było i jest wyższe, a kraje o których Ty mówiesz czyli kraje bloku wschodniego miały zbrodniczy komunistyczny system - tam tylko kilkadziesiąt, kilkaset tysięcy działaczy PZPR miało ok, i ja mam pretensje do tego że to nie zostało rozliczone. Tak jak np w Czechach których PKB na mieszkańca jest znacznie wyższy niż u nas
Ostatnio edytowano 10 paź 2010, 12:46 przez linka, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Nie trzeba cytować poprzedniego posta ^^

Sortuj wg