Nasz prezydent nie żyje !

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

Re: Nasz prezydent nie żyje !

przez solipsea 14 kwi 2010, 16:02
Farrokh Bulsara napisał(a):Edelman i Wawel -śmiech na sali

W Twojej opinii być może... Wydaje mi się, że niektórzy zrobili by ogromną przysługę społeczeństwu, gdyby się nie odzywali. :/

Magda - ja bardziej chciałam podkreślić fakt, że istnieją bohaterowie, o których na dobrą sprawę nikt nie słyszał, albo wie o nich garstka osób. Poza tym, jeżeli padła taka decyzja, o pochowaniu prezydenta na Wawelu, to choćby ze względu, na pełnioną funkcję, jak najbardziej należy mu się tam miejsce. Sama absolutnie nie popierałam PiS-owskiej polityki, ale jednak - to był Nasz prezydent... Co do małżonki, to ja osobiście uważam, że wspólne miejsce pochówku nie powinno być polem do dyskusji. Weźmy pod uwagę, że skoro zginęli razem, tego samego dnia, w tym samym samolocie, to dlaczego nie mieliby zostać pochowani razem? Tym bardziej, że były to osoby bardzo sobie bliskie - małżonkowie.

Popieram bunny, która napisała, że na Wawelu też spoczywają osoby, który także nie były bez skazy... Ale dajmy na to, że nosili Oni przydomek królów Polski... Zresztą monarchii już nie ma... Wydaje mi się, że prezydent to taki, jakby król, tylko w państwie demokratycznym... A więc???
solipsea

przez Farrokh Bulsara 14 kwi 2010, 16:34
Daruj sobie te złośliwosci ...

przez magdalenabmw 14 kwi 2010, 16:46
Wg mnie Edelman na pewno o wiele bardziej zasłużył na Wawel niż Kaczyński, polecam pozycję ''Zdążyć przed Panem Bogiem'' Hanny Krall. Ale to już każdy człowiek indywidualnie ma swoją hierarchię - dla jednego wzorem do naśladowania czy 'kimś wielkim' będzie Edelman, dla drugiego Kaczyński a dla trzeciego Obama. Ile dup, tyle racji, jak to się mówi ;)
magdalenabmw

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Korba 14 kwi 2010, 17:03
solipsea napisał(a):
Korba_v.2 napisał(a):co do zasług dla Polski to lista Lecha Wałęsy jest znacznie dłuższa, jego nazwisko jest drugim po Wojtyle rozpoznawanym polskim nazwiskiem na świecie, nie jego wina, że nie zginął tragicznie, ale w obecnych okolicnościach wnoszę aby jego szczątki w przyszłości spoczęły na Wawelu, oczywiście razem z małżonką

Owszem Lech Wałęsa - jest bardzo znany i szanowany w świecie. Jednak ugrupowanie, jakim jest NSZZ Solidarność to nie tylko On. Choćby Jacek Kuroń, Andrzej Gwiazda, wspominana już przeze mnie Anna Walentynowicz - to ludzie, bez których znaczące zmiany nie doszłyby do skutku. W mojej opinii, teoretycznie rzecz biorąc, im też należałoby się miejsce na Wawelu... A to, że nazwisko Lecha Wałęsy było na afiszach, nie oznacza, że tylko on tworzył na nowo historię wolnej Polski. Chociaż bynajmniej nie umniejszam jego zasług dla naszego kraju. Inny przykład Irena Sendlerowa, Marek Edelman - dla mnie bohaterowie II wojny światowej... I wielu wielu innych. Poza tym Pokojowa Nagroda Nobla należy się całej Solidarności, a nie tylko Wałęsie.

No i niesmaczny był Twój komentarz - "nie jego wina, że nie zginął tragicznie". :/

Odbiegasz od tematu. Dyskusja trwa o tym czy Wawel dla Lecha Kaczyńskiego. Wałęsa został użyty dla porównania.
Niesmaczne to jest robienie szopki z pogrzebu, a szopka zaczęła się z chwilą Wawelskiego pomysłu.
Pieprz-i-vanilia
F60.31 F38 F33 F31
ExModerator

przez Farrokh Bulsara 14 kwi 2010, 17:11
Dzieciarnia typu solipsea ma ewidentnie zaburzony obraz rzeczywistosci społecznej z jednoczesnym pomieszaniem sacrum z profanum... aż dziw bierze ze ludzie z tak niedorzecznym systemem wartosci jeszcze istnieją

przez magdalenabmw 14 kwi 2010, 17:12
W necie huczy od jednego filmu. Co o tym myślicie? Patrzcie szybko bo usunąć mogą.

http://www.youtube.com/watch?v=11LpvGjd9RU
magdalenabmw

przez Korba 14 kwi 2010, 17:13
Powoli ta dyskusja staje się bez sensu, bo decyzja została podjęta, a my odbiegamy od tematu.
Teraz zaczynamy wymieniać kto na co nie zasłużył a dostał i wychodzi na powierzchnie zwykła ludzka zawiść.

Osobiście chciałam tylko wyrazić swoje odczucia z tym związane, choć wczoraj trochę mnie poniosło. Dziś myślę, że po prostu muszę to zaakceptować. Historia i tak zweryfikuje wszystkich, niezależnie od miejsca ich spoczynku.

Lech i Maria spoczną na Wawelu. Świeć Panie nad ich duszami, niech spoczywają w pokoju.
Pieprz-i-vanilia
F60.31 F38 F33 F31
ExModerator

przez magdalenabmw 14 kwi 2010, 17:15
Oglądajcie filmik a nie pitolicie, bo jeden taki był na youtube to kazali usnąć.
magdalenabmw

przez Korba 14 kwi 2010, 17:19
magdalenabmw napisał(a):W necie huczy od jednego filmu. Co o tym myślicie? Patrzcie szybko bo usunąć mogą.

http://www.youtube.com/watch?v=11LpvGjd9RU

ja widziałam dokładnie ten materiał w tvn24 ale jakby okrojony.
tam ktoś strzela??? i co ten gość mówi? co tam się dzieje..
Pieprz-i-vanilia
F60.31 F38 F33 F31
ExModerator

przez ALEKS*OLO 14 kwi 2010, 17:23
A ja Wam mowie , ruskie ich zestrzelili, pochowaja ich na Wawelu i bedzie wojna domowa, a Putin bedzie siedział i zacierał rece, za to , ze Polacy rozpowszechniaja prawde o Katyniu...
"Kobiety i koty zawsze będą robić to, co chcą, a mężczyźni i psy powinni się zrelaksować i powoli oswajać z tą myślą."

"Panować nad sobą to największa władza" - Seneka
ExModerator

przez magdalenabmw 14 kwi 2010, 17:23
Ludzie na necie piszą że widać tam bodajże w 40sec jakiegoś człowieka w czarnych spodniach i białej koszuli jak próbuje się podnieść, zaraz potem słychać rosyjski okrzyk coś jakby 'poszedł na zad'- tak twierdzą internauci, ja za bardzo nie rozumiem, zaraz potem kamerzysta ucieka i słychać śmiech i strzały... Kurcze, nie wiem o co tu chodzi, ale pamiętacie- wszystkim kamerzystom którzy tam się znalezli przed policją itd zabrano filmy i sprzęt... Już jeden taki sam filmik usunęli z youtube, ten teraz ludzie na dyski kopiują...

Nie mam pojęcia o co tutaj chodzi, ale filmik jest 'dziwny'.

p.s. Nie snuję domysłów, żeby nie było- ja tylko dałam link do filmu od którego huczy w necie na polskich stronach.
magdalenabmw

przez Korba 14 kwi 2010, 17:26
powiem szczerze, że mi się lekko niedobrze zrobiło.
Pieprz-i-vanilia
F60.31 F38 F33 F31
ExModerator

przez Farrokh Bulsara 14 kwi 2010, 17:27
Śmieszni jestescie gdyby tak było człowiek który filmował ta sytuacje byłby pierwszy do odstrzału...czasem wasze teorie spiskowe zachaczają o absurd.. było kilka strzałów byc moze po to by odciągnąć gapiów badz dac namiary dla innych słóżb gdzie nastąpiła katastrofa...

przez magdalenabmw 14 kwi 2010, 17:36
Farrokh Bulsara- a mógłbyś nas nie obrażać przy okazji wygłaszania swojej opinii?
Ja nie snuję żadnych teorii, dałam tylko link!

Dla zainteresowanych- w 18 sekundzie widać ewidentnie że za kołami (tymi wiszącymi na środku planu) ktoś przechodzi. Róbcie sobie pauzy-17,18,19 sekunda. Ktoś za nimi idzie. I może jestem psychiczna, może i jestem ślepa- ale mam soczewki i widzę. Pisze o tym masa ludzi.

I jeszcze internauci wskazują 39 sekundę, że niby przy konarze drzewa tego na środku planu jakaś postać się wysnuwa.

I nie głoszę tu żadnych teorii, ja tylko wskazuję ciekawe momenty czy link, skoro już o tym dyskutujemy.
Sama z siebie to nie wiem już co o tym myśleć.
Ostatnio edytowano 14 kwi 2010, 17:40 przez magdalenabmw, łącznie edytowano 2 razy
magdalenabmw

Sortuj wg