Nasz prezydent nie żyje !

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

Re: Nasz prezydent nie żyje !

przez agnieszka.m 14 kwi 2010, 10:53
piszę o zasługach Lecha Kaczyńskiego w trakcie całego życia, bo niby dlaczego mamy brać pod uwagę tylko ostatnie 5 lat - z okresy prezydentury? Lech Kaczyński żył ponad 60 lat i jego całe życie było poświęcone działalności naukowej, politycznej, a przede wszystkim solidarnościowej.

Linka, skoro według Ciebie powinniśmy brać pod uwagę tylko okres prezydentury, to co dobrego możemy powiedzieć o wychwalanym tu prezydencie Wałęsa :?: Chyba mówiąc czy pisząc o nim jako o wielkim Polaku mamy na myśli jego działalność w Solidarności, a nie jego (nienajlepszą) prezydenturę? A skoro tak, to dlaczego całe życie Lecha Kaczyńskiego mamy sprowadzać do okresu jego prezydentury (też moim zdaniem nie najlepszej)? To chyba nie fair?

I od razu mówię - nie byłam jego zagorzałą fanką, wręcz przeciwnie - często krytykowałam jego prezydenturę, ale nie mogę czytać większości postów w tym temacie, z których wynika, że nie zrobił on nic dla Polski. Te opinie są - moim zdaniem - wielce krzywdzące i niesprawiedliwe.

[Dodane po edycji:]

A prezydent Rosji weźmie udział w pogrzebie polskiego prezydenta w zależności od tego, czy grafik pozwoli mu przyjechać do Polski w odpowiednim czasie - jestem naprawdę mocno zdziwiona tą informacją.

Ponadto zauważ Linka, że ja nie twierdzę, że decyzja o pochowaniu Państwa Kaczyńskich na Wawelu jest słuszna - uważam tylko, że powinniśmy ją uszanować, bo i tak jej nie zmienimy, a protestując głośno pokazujemy, że nie potrafimy jednak się zjednoczyć nawet w obliczu tak wielkiej tragedii narodowej i uszanowac tej wyjątkowej żałoby.
Życie nie daje nam tego, co chcemy, tylko to, co ma dla nas — Władysław Stanisław Reymont

przez solipsea 14 kwi 2010, 11:15
Hmmmm... To może i ja przyłączę się do dyskusji. Zacznijmy od tego, że to pierwsza katastrofa lotnicza, w której zginęło aż tylu ważnych dla Państwa dygnitarzy. Wczoraj padła decyzja - chowamy prez. Kaczyńskiego i jego żonę na Wawelu. Kontrowersyjne dosyć...

Wracając do Lecha Wałęsy, laureata Nagrody Nobla - jak wiadomo przewodniczącego NSZZ Solidarność - za pewne nikt nie protestowałby, gdyby to jego pochowano akurat na Wawelu. Kaczyński też był działaczem Solidarności... Tragicznie zmarła w katastrofie Anna Walentynowicz - wspaniała zresztą aktywistka Solidarności, po roku '89 klepiąca przysłowiową biedę... A to ona spisywała 21, jakże ważnych dla każdego Polaka Postulatów. Jest masa ludzi zasłużonych dla naszej Ojczyzny, jednak albo o nich zapomniano, albo byli i pozostaną anonimowi.

Moim zdaniem Kaczyński powinien spocząć na Powązkach i kropka. Ale jakoś nie mam zamiaru protestować w sprawie złożenia pary prezydenckiej na Wawelu.

A teraz tak szczerze - wybierzmy jakąkolwiek osobę naszych czasów, jako pretendenta do pochówku na Wawelu... Warto też pomyśleć, że większość osobistości złożonych tam, żyło w takich a nie innych czasach historycznych... Nie mniej jednak są Oni i pozostaną bohaterami Narodu i słusznie.
solipsea

przez Korba 14 kwi 2010, 11:52
odnosząc się do pytania Rida, śmierć Lecha Kaczyńskiego i pozostałych osób które były na pokładzie samolotu była tragiczna, nie bohaterska.

według mnie szopkę robią nie ci, którzy protestują pod Wawelem, a ci, którzy podjęli tę niefortunną decyzję.

co do zasług dla Polski to lista Lecha Wałęsy jest znacznie dłuższa, jego nazwisko jest drugim po Wojtyle rozpoznawanym polskim nazwiskiem na świecie, nie jego wina, że nie zginął tragicznie, ale w obecnych okolicnościach wnoszę aby jego szczątki w przyszłości spoczęły na Wawelu, oczywiście razem z małżonką

symbolika śmierci 70 lat po wydarzeniach katyńskich nie jest symboliką tej samej miary, co symbolika która otacza Wawel

naprawdę to nie brak szacunku, ale należy się spodziewać, że w następnej kolejności wpiszemy nową zwrotkę do hymnu narodowego
Pieprz-i-vanilia
F60.31 F38 F33 F31
ExModerator

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Gods Top 10 14 kwi 2010, 11:56
człowiek nerwica napisał(a):ciągle kłócił się z premierem,odznaczał się wyjątkową małostkowością,co chwile było jakieś weto z jego strony,właściwie ani przez chwile swojego urzędowania nie był obiektywny i cały czas wspierał swoją macierzystą partię.On również dołożył kilka kamyczków do polskiego bagienka politycznego
1. Do kłótni trzeba dwojga.
2. Podałbyś jakieś przykłady tejże małostkowości ?
3. O ile wiem w rankingu "ilości zawetowanych ustaw" Prezydent Kaczyński nie prowadził. Zdaje się, że zawetował dwadzieścia kilka (czy kilkanaście ?) na ponad trzysta podpisanych. Gdzie więc mowa tutaj o wetowaniu "co chwilę" ?
4. Jakie są przykłady na brak obiektywizmu i wspieranie PiSu ?

linka napisał(a):Co zrobił jako prezydent dla Polski??
Miał wizję stworzenia z Polski kraju-lidera dla byłych państw bloku komunistycznego (m.in. byłych "republik nadbałtyckich"), jako przeciwwagi dla tzw. "starej Unii".
Jak pokazuje nasz przykład Polski, lojalnego sojusznika USA w wojnie w Iraku, guzik za to wsparcie otrzymaliśmy. Z kolei dla kontrastu warto podkreślić zachowanie Grecji, która swoją krnąbrnością i "tupaniem nogą", "ugrała" na arenie europejskiej pomoc dla siebie w niedawnym kryzysie finansowym w tym kraju.
Jak dla mnie to są ewidentne dowody na to, że w polityce międzynarodowej nie zyskują ci, którzy są ugodowi, lojalni i cisi, ale ci, którzy umieją zbudować koalicję wokół swojej wizji. A Prezydent Kaczyński taka koalicję budował.
Czy to źle, że chciał Polski silnej, liczącej się na arenie międzynarodowej, zamiast Polski typu "ubogi krewny", który powinien się obawiać mówić, że Unia zmierza w kierunku wytyczanym wyłącznie przez kraje "starej Unii" ?

Poza tym nic nie daje do myślenia, fakt żałób narodowych w innych krajach już nie tylko europejskich, ale również i świata ? Miałaby być to tylko kurtuazja (która jakby nie było, wiąże się z kosztami, stratami finansowymi) ?

Ale tak jak wcześniej napisałem, niestety obecne ocenianie Prezydenta Kaczyńskiego przez Polaków, sprowadza się jedynie do oceny zapisów medialnych, a nie jego faktycznych dokonań. :roll:
Ostatnio edytowano 14 kwi 2010, 12:01 przez Gods Top 10, łącznie edytowano 1 raz
"Każdy głupiec umie rozbić szybę, ale tylko niewielu potrafi ją wstawić."
W. Wharton "Stado"

przez magdalenabmw 14 kwi 2010, 12:00
God's Top 10 napisał(a):
linka napisał(a):Co zrobił jako prezydent dla Polski??
Miał wizję stworzenia z Polski kraju-lidera dla byłych państw bloku komunistycznego

Jak bym czytała tą panią profesor że trzeba nagradzać 'za marzenia' :mrgreen: A ja mam wizję uwolnić Sudan od biedy i mam też wizję, aby był pokój na świecie- dostanę miejsce na Wawelu? :oops:
Wizja to trochę za mało chyba...

Zresztą... nie ma co dyskutować... Jemu i tak już jest wszystko jedno gdzie go pochowają.
magdalenabmw

przez Gods Top 10 14 kwi 2010, 12:04
magdalenabmw napisał(a):A ja mam wizję uwolnić Sudan od biedy i mam też wizję, aby był pokój na świecie- dostanę miejsce na Wawelu? :oops:
Zacznij realizować tę wizję, zamiast tylko o niej pisać, wtedy może i dla Ciebie miejsce pochówku na Wawelu będzie otwarte.
"Każdy głupiec umie rozbić szybę, ale tylko niewielu potrafi ją wstawić."
W. Wharton "Stado"

przez magdalenabmw 14 kwi 2010, 12:06
Żartowałam, ja nie chcę leżeć 600km od domu :P
A prezydent COŚ robił w kierunku realizacji swojej wizji, ale ..nie zdążył. Czyli nie zrealizował. A gdyby za same chęci nagradzano to bym miała piątkę z matmy w podstawówce, a nie dwóję.

Ta decyzja jest na 100% pewna? Bo pytałam wczoraj i nikt nie odpowiedział.
magdalenabmw

przez paradoksy 14 kwi 2010, 12:09
magdalenabmw napisał(a):Ta decyzja jest na 100% pewna? Bo pytałam wczoraj i nikt nie odpowiedział.

lekko powatpiewam w wiarygodnosc tego zrodla, ale podam, skoro przeczytalam:
http://www.sfora.pl/To-pewne-Pogrzeb-pa ... elu-a19116

poza tym, zaloba narodowa zostala przedluzona, jakby ktos nie wiedzial:

Żałoba, zgodnie pierwotnymi ustaleniami, miała trwać do piątku. Okazało się jednak, że uroczystości żałobne ku czci ofiar katastrofy pod Smoleńskiem w Warszawie na pl. Piłsudskiego odbędą się dopiero w sobotę. Pogrzeb pary prezydenckiej na Wawelu - w niedzielę.
To właśnie termin tych uroczystości zdecydował o przedłużeniu żałoby o dwa kolejne dni.

http://www.sfora.pl/Zaloba-narodowa-przedluzona-a19145
paradoksy

przez magdalenabmw 14 kwi 2010, 12:42
magdalenabmw

przez stefi 14 kwi 2010, 14:15
God's Top 10
calkowicie sie z toba zgadzam

przez Gringo 14 kwi 2010, 15:16
Magdabmw napisał(a):Jak bym czytała tą panią profesor że trzeba nagradzać 'za marzenia' A ja mam wizję uwolnić Sudan od biedy i mam też wizję, aby był pokój na świecie- dostanę miejsce na Wawelu?

Odkąd prezydent Obama dostał pokojowego nobla za "wizję pokoju" już nic mnie nie zdziwi. Wtedy byłem szczerze oburzony, Wawel dla prezydenta RP obecnie mnie tak nie bulwersuje. Niektórzy leżący na Wawelu wcale nie byli pozytywnymi postaciami (ich największą obecnie zasługą jest to, że umarli dawno temu i mają znane nazwiska), jak można było gdzieś na onecie przeczytać.

Poza tym od kilku dni czytając wpisy na blogach, forach i portalach z newsami już sam nie wiem, czy jestem przeciwnikiem, czy zwolennikiem byłego prezydenta. Niektórzy tak dobrze argumentują swoje zdanie, że nie wiem co myśleć, czy Kaczyński był złym, czy jednak dobrym prezydentem. A może był jednocześnie zły i dobry, może w niektórych kwestiach miał wiele zasług, a w innych wprost przeciwnie? Wygląda na to, że nikt tu nie ma racji, żadna ze skrajnych stron. Gdyby Kaczyński był jak Hitler, to nie byłoby wątpliwości, a tak nie można jednoznacznie stwierdzić, czy był zły, czy dobry. Nie wiem po co te dyskusje.
Gringo

przez solipsea 14 kwi 2010, 15:31
Korba_v.2 napisał(a):co do zasług dla Polski to lista Lecha Wałęsy jest znacznie dłuższa, jego nazwisko jest drugim po Wojtyle rozpoznawanym polskim nazwiskiem na świecie, nie jego wina, że nie zginął tragicznie, ale w obecnych okolicnościach wnoszę aby jego szczątki w przyszłości spoczęły na Wawelu, oczywiście razem z małżonką

Owszem Lech Wałęsa - jest bardzo znany i szanowany w świecie. Jednak ugrupowanie, jakim jest NSZZ Solidarność to nie tylko On. Choćby Jacek Kuroń, Andrzej Gwiazda, wspominana już przeze mnie Anna Walentynowicz - to ludzie, bez których znaczące zmiany nie doszłyby do skutku. W mojej opinii, teoretycznie rzecz biorąc, im też należałoby się miejsce na Wawelu... A to, że nazwisko Lecha Wałęsy było na afiszach, nie oznacza, że tylko on tworzył na nowo historię wolnej Polski. Chociaż bynajmniej nie umniejszam jego zasług dla naszego kraju. Inny przykład Irena Sendlerowa, Marek Edelman - dla mnie bohaterowie II wojny światowej... I wielu wielu innych. Poza tym Pokojowa Nagroda Nobla należy się całej Solidarności, a nie tylko Wałęsie.

No i niesmaczny był Twój komentarz - "nie jego wina, że nie zginął tragicznie". :/
solipsea

przez magdalenabmw 14 kwi 2010, 15:37
No widzicie, właśnie o to się rozchodzi że tak naprawdę my nie jesteśmy do końca na 'nie' czy na 'tak', ale chodzi o to, że jak pochowają Kaczyńskiego na Wawelu to zaraz cała lawina się posypie, że skoro Kaczyński tam leży to powinien też Wałęsa, Kuroń, Walentynowicz, Gwiazda itd...
Właśnie o to chodzi, że Polaków pewnie można by i przekonać do słuszności decyzji z Wawelem, ale co ze skutkami tej decyzji? Ponoć na Wawelu JUŻ nie ma miejsca, a jeśli pochowa się tam Kaczyńskiego to zaraz będzie krzyk że innych zasłużonych też trzeba. Nie pomieszczą się ;)

p.s. Dla mnie pokojowa nagroda Nobla dla Obamy też była jakąś pomyłką :? Do tej pory myślałam, że nagradza się osiągnięcia a nie fantazje.
p.s.2. Ja też bym prędzej Edelmana widziała na Wawelu... Ale to nie ja podejmuję tak strategiczne decyzje. Na szczęście nie ja :smile:
magdalenabmw

przez Farrokh Bulsara 14 kwi 2010, 15:48
Edelman i Wawel -śmiech na sali

Sortuj wg