Nasz prezydent nie żyje !

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

Re: Nasz prezydent nie żyje !

przez Gringo 12 kwi 2010, 18:18
W końcu rozsądne komentarze w temacie. Podpisuje się pod God's Top 10 i Korbą.
Gringo

przez magdalenabmw 12 kwi 2010, 18:18
Marta Kaczyńska ma na pewno sztab psychiatrów i psychologów przy swoim boku. Pamiętajcie, że nie jest 'szarą' obywatelką tak jak my. Nami nikt by się nie przejął że cierpimy, ale jeśli umierają bliscy kogoś znaczącego/znanego to ta osoba może automatycznie liczyć na ogromne wsparcie. Wiem, że żaden psycholog czy psychiatra nie zniweluje jej bólu, ale na pewno jest pod fachową opieką.

[Dodane po edycji:]

I na pewno też zadbali o dobre 'proszki' dla niej.
magdalenabmw

przez linka 12 kwi 2010, 18:19
Farrokh Bulsara, Ty TĄ sytuację nazywasz trudną chwilą ....?? No ok, dla mnie trudną chwilą była śmierć dziadka na którą przygotowywałam się od dawna z powodu jego choroby.....a nie śmierć dwójki rodziców, w jednej chwili, w katastrofie, do tego będąc jedynaczką....... to chyba ( jak śmiem twierdzić) najgorsza, najstraszniejsza chwila w jej życiu - i może nie trzeba się wspomagać prochami - ale nie znam nikogo, związanego z rodzicami kto by ich nie potrzebował w takiej chwili..... :-|
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Korba 12 kwi 2010, 18:43
Co do Marty Kaczyńskiej.
Ja jej współczuję jako dziewczynie która w jednej chwili straciła oboje rodziców.
Nie jest jej winą, że była córką Prezydenta, nie nam oceniać, czy jest jej łatwiej niż by było nam.
W obliczu śmierci wszyscy jesteśmy tacy sami... Sztab psychologów niczego tu nie zmieni.
Pieprz-i-vanilia
F60.31 F38 F33 F31
ExModerator

przez fobia 12 kwi 2010, 19:11
linka, tu się zgodzę ,że śmierć rodziców trudno jest przeżyć bez proszków. Ja na szczęście rodziców mam oboje, ale moja przyjaciólka ,która straciła oboje rodziców na przestrzeni 10 lat - za każdym razem była na uspokajaczu a i tak płakała tak,że nie szło jej uspokoić. Myślę,że Marta Kaczyńska jest na jakiś proszkach bo coś tak strasznego ciężko byłoby przyjąć na "surowo".

przez Korba 12 kwi 2010, 19:15
Nie da się. Poświadczam z autopsji. Rozmiar nieszczęścia i traumy nie mieści się w nas. Jest za duży dla człowieka. Przygniata. Paraliżuje. Świadomość staje się nie do zniesienia. Nie da się bez procha.
Pieprz-i-vanilia
F60.31 F38 F33 F31
ExModerator

przez *Wiola* 12 kwi 2010, 22:53
Wiecie , bardzo mi żal córki, ale myślę sobie ,że chyba jeszcze bardziej Jarosława. Takie przynajmniej mam odczucia. Ona ma chociaż rodzinę. Natomiast zdaje się,że On miał tylko brata.
Moderator

przez montechristo 12 kwi 2010, 23:00
wiola173 napisał(a):Wiecie , bardzo mi żal córki, ale myślę sobie ,że chyba jeszcze bardziej Jarosława. Takie przynajmniej mam odczucia. Ona ma chociaż rodzinę. Natomiast zdaje się,że On miał tylko brata.

Mi się podoba postawa Palikota w takiej chwili, pokazał że ma klasę. Wie że powinien się nie pokazywać publicznie i nie zabierać głosu.
Staną na wysokości zadania.

przez linka 12 kwi 2010, 23:00
Ma matkę....która nic ponoć jeszcze nie wie.......ale, bliźniak, a mówi się, że bliźniacy jakoś inaczej "siebie" wyczuwają..... :cry:

Czytałam dziś na Onecie że Jarosław też miał lecieć tym samolotem ale został ze względu na matkę.......w ogóle kilka osób oddało swoje miejsca rodzinom ofiar katyńskich......ci którzy zostali mają chyba poczucie darowanego po raz drugi życia......

Nic się nie mówi o załodze......między innymi trzy dziewczyny - w wieku lat 23 ( :shock: ) - 29...........tacy młodzi ludzie....kapitan 30kilka lat.....
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez montechristo 12 kwi 2010, 23:02
montechristo napisał(a):
wiola173 napisał(a):Wiecie , bardzo mi żal córki, ale myślę sobie ,że chyba jeszcze bardziej Jarosława. Takie przynajmniej mam odczucia. Ona ma chociaż rodzinę. Natomiast zdaje się,że On miał tylko brata.

Mi się podoba postawa Palikota w takiej chwili, pokazał że ma klasę. Wie że powinien się nie pokazywać publicznie i nie zabierać głosu.
Staną na wysokości zadania.

Myśłe że Palikot jesze przez długi czas będzie miał zamknietą buzię. Tu Tusk pokazał również jakiś poziom.

przez *Wiola* 12 kwi 2010, 23:19
Linka
Tez tak słyszałam, że Jarosław został z matką. Ale ponoć z Nią jest bardzo źle:(

A Ci co oddali swoje miejsca, tak, poczucie darowanego życia, ale i ogromne poczucie winy:(
Moderator

przez linka 12 kwi 2010, 23:23
wiola173, racja ....totalny mętlik w głowie, jak tu się cieszyć, że się żyje jeśli zmarło kilkadziesiąt osób z ich bliskiego otoczenia....
Matka zapewne już wie.....to chyba się czuje...a poza tym ile można to ukrywać...nie da się....
Przyjaciel forum

przez *Wiola* 12 kwi 2010, 23:29
Wiesz , ja już różne rzeczy na ten temat słyszałam, a to ,że jest ciągle nieprzytomna, a nawet że zmarła:( Ale wiadomo ludzie czasem gadają aby gadać. Ale jakby nie było to Jarosław jest w strasznej sytuacji:( Naprawdę mi go żal.
Moderator

przez montechristo 12 kwi 2010, 23:30
linka napisał(a):wiola173, racja ....totalny mętlik w głowie, jak tu się cieszyć, że się żyje jeśli zmarło kilkadziesiąt osób z ich bliskiego otoczenia....
Matka zapewne już wie.....to chyba się czuje...a poza tym ile można to ukrywać...nie da się....

Matkę ich to wspaniała kobieta. Wydała na świat dwóch największych patriotów od czasu Marszałka J. Piłsudskiego.
Długo nie będziemi mieli takiego człowieka na górze walczacego o tych na dole a nie dbającego tylko o swoje interesy grając w golfa.

Tak, to największa strata od lat, od śmierci JP2 dla Polski.

Sortuj wg