Nasz prezydent nie żyje !

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

Re: Nasz prezydent nie żyje !

przez tet 12 kwi 2010, 10:03
mam podobne odczucia co God's Top 10. warto się zastanowić nad tym, w jaki sposób odbieramy ludzi poprzez cały ten przekaz medialny. jak widać można człowiekowi przykleić każda gębę, a reszta to kupi.

teraz pytanie, czy media powściągną swoje subiektywne oceny w przyszłości..
nie sądzę, zawsze znajdzie się ktoś na celowniku, z kogo "łatwo" się śmiać, bo jest przykładowo niski.
lekcja dla nas wszystkich.
tet

przez Natascha 12 kwi 2010, 11:02
soulfly89 napisał(a):Aha i jeszcze jedno - jak zobaczyłam w jakiejś relacji jak Putin przytula i klepie Tuska który właśnie się podnosi z klęczek to mi się zrobiło sympatycznie, widzę postęp między sztywnym post-komunistycznym przywódcą a normalnym człowiekiem, nawet jeśli to tylko gest, to jednak coś znaczy. Kiedyś byłam na wakacjach z Rosjanami dużo lepiej się rozumieliśmy nawzajem niż na przykład Polacy z Francuzami...

Bardzo mi się podoba reakcja Putina i całej strony rosyjskiej. Myśle, że gdyby doszło wreszcie do ocieplenia stosunków polsko-rosyjskich, to z tej strasznej tragedii wynikłoby coś dobrego.
Natascha

przez MOCca 12 kwi 2010, 11:20
Spodobał mi się jeden komentrz, że to media wykreowały taki a nie inny wizerunek, że było za ostro i teraz posypują głowy popiołem. Nasuwa się jedno stwierdzenie, za późno na taką refleksję.
idxcie na całosc nie łapiąc yonka, pusycyajcie latawce na łące i dmuchajcie motzlki...

"Wyobraź sobie prawa i obowiązki, przywiązania i potrzeby, wspomnienia i wdzięczność, zespól to wszystko pod jednym imieniem i imieniem tym będzie Ojczyzna". V.v.G.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez magdalenabmw 12 kwi 2010, 11:23
Mi się podoba że Rosjanie wczoraj nadali 'Katyń' na swojej głównej stacji, w porze największej oglądalności. Bardzo ładnie z ich strony. Wreszcie ich naród dowie się prawdy.
magdalenabmw

przez fobia 12 kwi 2010, 12:12
Mnie rónież podoba się reakcja Rosjan i Putina! Widać ,że ta tragedia ich również poruszyła.

przez Krzysiek1234 12 kwi 2010, 13:36
Tak jest. Generalnie, Putin, Rosjanie wyraźnie zapunktowali w ostatnich dniach, począwszy od 7 kwietnia.

przez Sorrow 12 kwi 2010, 13:54
God's Top 10 napisał(a):Ale największy żal mam do siebie, że uwierzyłem w zafałszowany obraz tych ludzi. :(

Media takie właśnie są. Polityk jest nielubiany to go gnoją. Jak się dzieje coś takiego, że wypada okazać sympatię to od razu tworzą inny wizerunek.
Taka moda.
A najlepiej, że pewnie te gazety, które krytykowały tak straszliwe zbrodnie jak brak samochodu i konta bankowego czy zabranie kanapek w siatce zamiast wysadzanej diamentami torebce która kosztowała tysiące złotych pewnie teraz będą najbardziej wyć i sympatyzować. A wszystko dla kasy. Zresztą historia ciągle pokazuje, że media to hieny.

Sam staram się od tego wszystkiego dystansować i po prostu robić swoje. Nie znałem żadnego ze zmarłych, Polska nie jest krajem trzeciego świata, gdzie po czymś takim zaczyna się bieganie z maczetami i krwawa walka o władzę - nic się Polsce nie stanie, więc tak właściwie mnie to nie dotyczy. Po prostu staram się unikać wszelkich telewizji, gazet, tak by nie dać się w to wszystko wciągnąć i nie dać się kompletnie zdołować.

przez magdalenabmw 12 kwi 2010, 14:31
Sorrow- zgadzam się z Tobą.

Z ostatniej chwili - ''Po napisie na obrączce zidentyfikowano ciało Pani Prezydentowej''.

:-|
magdalenabmw

przez eligojot 12 kwi 2010, 14:55
Gdy na temat jej i słynnej reklamówki żartował publicznie znany showman Szymon Majewski, Pani Maria postanowiła w bardzo inteligenty sposób odgryźć się. Wysłała Majewskiemu reklamówkę z kanapkami, jajkami na twardo i z załączoną notatką: "Teraz wie Pan, co jest w środku, proszę nie nakruszyć".

Pamiętam. Wtedy to było takie śmieszne, a teraz ... takie miłe wspomnienie.
Bóg zawsze odpowiada na prośby. Czasem jednak odpowiedź brzmi: "Nie".

przez Natascha 12 kwi 2010, 15:31
No właśnie, też to pamiętam.
O ile szczerze mówiąc nigdy nie pałałam przesadną sympatią do prezydenta, o tyle zawsze lubiłam jego żonę. Uważam, że była bardzo inteligentną, ciepłą i naturalna kobietą. Niecierpiałam tych wszystkich kretyńskich przytyków pod jej adresem.
Natascha

przez Korba 12 kwi 2010, 15:59
Media mediami, ale przecież nie jesteśmy pozbawieni rozumu.... Mało który polityk nie był obśmiewany, a w programach rozrywkowych pełno jest karykatur osób publicznych. Nie ma sensu bić się teraz w piersi.
Nigdy nie popierałam Lecha Kaczyńskiego i PiS-u, wielokrotnie krytykowałam jego sposób prowadzenia polityki.
Każdy ma prawo wyboru i prawo do własnego zdania. Nie wyklucza to posiadania zdolności do empatii, żalu i współczucia.
Nie czuję się winna że nie popierałam Pana Prezydenta. Jako człowiek mam takiego samo prawo do żalu i zwykłego ludzkiego bólu z powodu tragedii, jak Ci, którzy mówili wcześniej o zmarłych tylko i wyłącznie dobrze.
Myślę tu nie tylko o parze prezydenckiej, ale o wszystkich ludziach, którzy tragicznie stracili życie.
Nie uważam tego za hipokryzję, że na swój własny, osobisty sposób oddaję się żałobie i refleksji, bo myślę o tych, co zginęli jako o głowie państwa, czołowych politykach i działaczach naszego kraju, ale też po ludzku jako o ludziach, którzy zostawili tu swoich bliskich.
Ogromne współczucie dla córki panstwa Kaczyńskich czuję, bo sama straciłam rodziców, a ona musi sobie radzić na oczach wszystkich i zgodnie z etykietą. Tylko kogoś z jakąś dysfunkcją emocjonalną coś takiego by nie przejmowało bólem, albo chociaż zwykłym, ludzkim współczuciem.
Pieprz-i-vanilia
F60.31 F38 F33 F31
ExModerator

przez fobia 12 kwi 2010, 17:19
Korba_v.2, odczuwam dokładnie to samo - jakbyś ubrała w słowa moje myśli :(

przez linka 12 kwi 2010, 18:11
Tak sobie myślę, ze córka państwa Kaczyńskich musiała być na jakich fest prochach - bo chyba nikt by tego nie przetrzymał "na trzeźwo". Straszne jest też dla mnie to, że już wczoraj przeżyła niejako jeden pogrzeb, gdy sprowadzono trumnę jej ojca, teraz czeka ją przechodzenie przez to samo po raz kolejny, gdy przywiozą ciało pani Kaczyńskiej, a później wspólny kolejny pogrzeb rodziców....straszne spustoszenie dla psychiki..... :cry:
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez Farrokh Bulsara 12 kwi 2010, 18:15
Nie wszyscy w trudnych chwilach musza wspomagać sie prochami ... swoja droga straciła obydwojga rodziców ,całe szczescie ze ma wujka łudząco podobnego do ojca ale wiem ze to mała pociecha.
Ostatnio edytowano 12 kwi 2010, 18:20 przez linka, łącznie edytowano 1 raz
Powód: ort.

Sortuj wg