termometr do herbaty

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

termometr do herbaty

przez Pasman 05 kwi 2010, 18:53
heja.
czy wiecie gdzie można kupić termometr nadający się do
mierzenia temperatury wrzątku ?
Wszystkie wymienione tutaj porady moga byc nieprawidłowe. Stosujesz na własne ryzyko !

Re: termometr do herbaty

przez Paranoja 05 kwi 2010, 18:55
ja myslalam, że wrzątek zawsze ma 100 stopni :roll:
Włączam tryb ninja jak jestem sam w domu i sprawdzam wszystkie pokoje czy przypadkiem gdzieś nie czeka na mnie seryjny morderca.
ExModerator

przez Majster 05 kwi 2010, 18:58
Niekoniecznie 100, ale te drobne różnice, jakie wynikaja z zawartości rozpuszczonych substancji, czy niewielkich odchylen cisnienia, nie odgrywają zadnej roli. Po co Ci takie urządzenie?
K.Vonnegut: "Rozmawiając ze mną wcale nie musisz być świrem... Ale miałbyś dużo łatwiej!"

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez wovacuum 05 kwi 2010, 19:02
Pasman, ja pamietam jak termometr wsadzalam do herbaty-z mysla o tym zeby nie isc do szkoly..;daaawno temu 8) :lol: :lol:
wovacuum

przez soulfly89 06 kwi 2010, 18:17
wydaje mi się że prze internet można kupić, w sklepach gdzie sprzedają yerba mate :) bo mate nie można zalewać wrzątkiem tylko najlepiej jakieś 80 stopni, żeby nie była gorzka i żeby nie zabić witamin. może są też takie termometry "kulinarne"?

ja jestem za mało cierpliwa żeby mierzyć temperaturę wrzątku przed zalaniem dlatego czekam jakieś 10 min aż przestygnie i akurat jest ok do mate :)

przez magdalenabmw 06 kwi 2010, 18:21
Taki termometr jest potrzebny gdy parzymy herbatę lub kawę (mówię o herbacie czy kawie bardziej wyszukaniej niż 'Lipton' i 'Nescafe' ;) )
Niektóre napoje aby były smaczne i w pełni posiadające wszystkie dobre właściwości muszą być zalane wodą z odpowiednią temperaturą czy to 80 stopni, czy 100 itd

A tutaj masz przykładowy termometr, za 11,99zł :smile:

http://allegro.pl/item981067245_termome ... ziola.html
magdalenabmw

przez linka 06 kwi 2010, 18:36
Przydatna sprawa jak ktoś pija Yerba albo zieloną herbatę - ich nie należy zalewać wrzątkiem :D
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

Sortuj wg