Aborcja - za czy przeciw?

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

Co sądzisz o usuwaniu ciąży?

Jestem za
23
29%

Za tylko w przypadku gwałtu, zagrożenia życia, chorób płodu
26
33%

Jestem przeciw
26
33%

Nie mam zdania
5
6%

Liczba głosów : 80

Re: Aborcja - za czy przeciw?

przez Gods Top 10 18 mar 2010, 12:20
Niestety, w świetle polskiej, narodowej hipokryzji robi się szum wokół jeszcze nie narodzonych, albo tych, po których "zostały tylko guziki", zupełnie przy tym ignorując żyjących. :? Smutne to, ale takie "prawa ekonomii" - łatwiej wypucować nagrobek kilka razy do roku, niż pomagać żyjącym 24 godziny na dobę, 365 dni w roku. :-|
Nikt nie dba o to, by uzyskanie miejsca dla dziecka w żłobku było możliwe, inaczej niż jako "cud" albo bez fingowania samotnego rodzicielstwa. Nikt nie dba o to, że matka po urlopie macierzyńskim i wychowawczym najczęściej ma "zapewnione"... bezrobocie. Nikt nie dba o dostęp statystycznego Kowalskiego do leczenia, do lekarzy specjalistów. Nikt nie dba o to, że praktycznie co roku wymaga się od rodziców kupowania nowych wydań podręczników szkolnych dla dzieci... w końcu "nauka poszła tak daleko do przodu, że nie wiadomo, gdzie jest". :shock: Nikt nie dba o to, że w razie obłożnej choroby któregoś z członków rodziny, prawie zawsze kobieta rezygnuje z pracy, by opiekować się taką osobą (za co później zostanie "nagrodzona" full-wypas emeryturą)... bo na inną pomoc nie ma co liczyć. :(

Uważam, że dopóki nie będzie się dbało o żyjących, nie wolno odbierać prawa do wykonywania aborcji ! ...co automatycznie nie oznacza, że namawiałbym partnerkę na aborcję.
"Każdy głupiec umie rozbić szybę, ale tylko niewielu potrafi ją wstawić."
W. Wharton "Stado"

przez klaudunia 18 mar 2010, 12:26
całkowicie się z Tobą zgadzam God"sTop10
pozdrawiam:-)

przez polakita 18 mar 2010, 12:42
God's Top 10 napisał(a):Uważam, że dopóki nie będzie się dbało o żyjących, nie wolno odbierać prawa do wykonywania aborcji!

W takim razie ani ty ani ja ani nikt z nas nie powinien był się urodzić - bo wszyscy żyjemy w naszym polskim niedoskonałym kraju ;) ja jednak cieszę się że jestem.

A jeśli uważasz że Polska jest niedoskonałym miejscem do życia, to powiem ci że niewiele w życiu widziałeś... przejedź się do dowolnego nieeuropejskiego kraju i zobacz jak tam ludzie żyją (Azja, Afryka, Ameryka Połduniowa) i wtedy mi powiesz coś o warunkach bytowych w Polsce. Żyjesz w RAJU - w porównaniu z 70% ludzi na świecie, ale o tym nie wiesz... masz gdzie mieszkać, masz co jeść, masz darmową naukę i opiekę lekarza, emeryturę? To się k** ciesz a nie narzekaj!
polakita

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez magdalenabmw 18 mar 2010, 13:20
klaudunia napisał(a):ja nie rozumiem tych krórzy są przeciw
pomyślcie sami jaj się czyją te wszystkie dzieciaki w domach dziecka?
ja bym nie chciała takiego życia wolałabym aby mnie nie było
swojemu dziecku też bym takiego koszmaru nie zafundowała
dlatego gdybym teraz była w ciąży usunełabym

Wolałabym pomieszkać w domu dziecka nawet te 18 lat a potem ŻYĆ jak każdy inny człowiek (wg mnie dzieci z 'bidula' wcale nie są gorsze!) niż nie żyć wcale. Znam kilka osób z 'bidula' i są bardzo szczęśliwymi ludzmi, koleżanka z domu dziecka sama ostatnio córcię urodziła.

God's Top 10- to nikt z nas by nie żył gdyby miało być tak jak myślisz. Poza tym w Polsce nie jest tak żle! Zgadzam się z Polakitą.
magdalenabmw

przez Gods Top 10 18 mar 2010, 13:30
polakita, myślę, że właśnie taka postawa jest jedną z przyczyn obecnej niedoskonałości naszego kraju - wybranie skali porównawczej, której "przebicie" nie jest takim wyzwaniem, jak nadrabianie dystansu do lidera. "Jest super, bo jesteśmy lepsi, niż 70% świata, więc osiądźmy na laurach, po co się starać bardziej, skoro jest tak klawo" :roll:

Chyba nikt nie słyszał o sportowcu, który na metę dociera np. jako ósmy (czy dziesiąty) i chwali się tym, że w porównaniu do ostatnich zawodów powiększył swój dystans do trzydziestego o 1 sekundę. Za to wielu sportowców w takich momentach ceni sobie to, że w porównaniu do ostatnich zawodów nadrobiło tę 1 sekundę do lidera ;)

Tak dla jasności, wg mnie główną przyczyną obecnego stanu kraju jest jeden rodzaj biedy... umysłowej wśród rządzących. :roll:
W. Wharton "Stado"

przez polakita 18 mar 2010, 13:40
Myślę że każdy kraj ma taki rząd na jaki sobie zasługuje ;)
Oczywiście nie jestem za tym żeby osiąść na laurach, ale też nie za tym żeby wiecznie narzekać jaki to beznadziejny kraj. Ja Polskę lubię i czuję się jakoś tam patriotką, czuję się związana z historią tego kraju... no ale to nie temat na ten wątek. No i dodam jeszcze że narzekanie jest naszą cechą narodową, po prostu nie potrafimy docenić tego co mamy... to tyle ;)
polakita

przez magdalenabmw 18 mar 2010, 14:47
Acha, więc to czy kraj jest ''dobry'' czy ''zły'' - to ma być wyznacznik tego czy wolno dzieci zabijać czy nie wolno, tak?
magdalenabmw

przez klaudunia 18 mar 2010, 14:50
magdalenabmw a wolisz żeby były nieszczęśliwe
poza tym to jeszcze nie dzieci

przez magdalenabmw 18 mar 2010, 14:57
klaudunia napisał(a):magdalenabmw a wolisz żeby były nieszczęśliwe
poza tym to jeszcze nie dzieci

A skąd wiesz że byłyby nieszczęśliwe? Zanim dziecko się urodzi masz już rozpiskę jego życia? Jesteś jasnowidzem? Dlaczego z góry zakładasz że życie tego dziecka było by nieszczęśliwe?

Odnoście tego 'poza tym to jeszcze nie dzieci' - a kiedy wg Ciebie zaczyna się dziecko-człowiek? W którym momencie to jest już dziecko? Skoro ten mały zlepek komórek przyklejonych do macicy mający już swój kod genetyczny i na nim zapis jaki będzie mieć kolor włosów itd NIE JEST dla Ciebie dzieckiem? Więc GDZIE zaczyna się dziecko?
magdalenabmw

przez klaudunia 18 mar 2010, 15:02
znam wiele osub które były niechcianymi dziecmi i cierpią do tej pory
zarodek jak sama nazwa wskazuje nie jest dzieckiem

przez magdalenabmw 18 mar 2010, 15:12
klaudunia napisał(a):znam wiele osub które były niechcianymi dziecmi i cierpią do tej pory

To odznacz sobie w kalendarzu inny przypadek- byłam niechcianym dzieckiem i mam piękne życie na które z nikim bym się nie zamieniła ! A jednak możliwe?

klaudunia napisał(a):zarodek jak sama nazwa wskazuje nie jest dzieckiem

''W około 4 tygodniu zarodek ma ok. 4 mm długości i łączy się z łożyskiem pępowiną. Początek rozwoju szkieletu i układu mięśniowego oraz nerwowego – stadium pozbawionej nerwów cewki nerwowej. Pojawiają się zawiązki kończyn, nerek, tchawicy i płuc, wątroby i trzustki, oczu i uszu.''

Popatrz, zarodek ma już związki kończyn, oczu, uszu.. Nawet rozwija mu się szkielet, układ nerwowy i mięśniowy... O, nawet płucka się robią! A to Ci dopiero zarodek, 'prawie' jak człowiek, co? :smile:
magdalenabmw

przez klaudunia 18 mar 2010, 15:15
prawie robi wielką różnicę magdalenabmw

przez magdalenabmw 18 mar 2010, 15:56
klaudunia napisał(a):prawie robi wielką różnicę magdalenabmw

Z mojej strony to była ironia. To JEST człowiek.
magdalenabmw

przez Gods Top 10 18 mar 2010, 16:57
Abstrahując od stawiania granicy między zarodkiem, a człowiekiem, dlaczego to "nowe życie" jest wyżej cenione np. od życia (i/lub zdrowia) człowieka narodzonego, który "powinien" chorować tylko od stycznia do czerwca, bo od lipca brakuje już środków na leczenie ? :shock:

magdalenabmw, nawet jeśli pomimo tego, że byłaś niechcianym dzieckiem, masz szczęśliwe życie, to niestety raczej jesteś wyjątkiem od reguły... :roll: Dzieci z domów dziecka, czy dzieci niechciane często walczą ze swoim niskim poczuciem wartości przez długie lata, właśnie przez to, że były/są niechciane :(

Na nieszczęście krzywda ludzka bywa "dziedziczna": ktoś krzywdzi mężczyznę/kobietę, które to osoby krzywdząc kobietę w ciąży doprowadzają ją do podjęcia dramatycznej decyzji - urodzić czy usunąć. I jeśli poczuje się zmuszona do urodzenia, ma duże szanse na to, by nie być dobrą matką albo dziecko oddane do adopcji najprawdopodobniej wyrośnie w poczuciu krzywdy, że było niechciane. Każda z w/w osób na którymś etapie swojego życia była/jest pozostawiona sama sobie. Gdyby istniało wsparcie dla takich osób, pewnie temat by nie istniał...
W. Wharton "Stado"

Sortuj wg