Aborcja - za czy przeciw?

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

Co sądzisz o usuwaniu ciąży?

Jestem za
23
29%

Za tylko w przypadku gwałtu, zagrożenia życia, chorób płodu
26
33%

Jestem przeciw
26
33%

Nie mam zdania
5
6%

Liczba głosów : 80

Re: Aborcja - za czy przeciw?

przez magdalenabmw 17 mar 2010, 00:52
Więc mamy po prostu inne zdanie. A douczać się nie muszę- z biologii miałam celujący na świadectwie maturalnym (to nie chwalenie się, tylko informacja). Najwidoczniej żle coś zrozumiałaś. Działanie Escapelle opisałam z ulotki- a ulotka nie kłamie. Co do zagnieżdżenia zarodka czyli rozpoczęcia się życia wg biologii (widzę że napisałam w moim poprzednim poście 'zapłodnienie następuje po ok 5 dniach'-miałam na myśli zagnieżdżenie, dla sprostowania):
''Implantacja, zagnieżdżenie, nidacja – pierwszy etap rozwijającej się ciąży u ssaków (z wyjątkiem stekowców) polegający na ścisłym kontakcie blastocysty ze ścianą macicy.

U człowieka termin oznaczający zagnieżdżenie się w ścianie macicy kilkudziesięciokomórkowego zarodka. Następuje około 5–7 dnia po zapłodnieniu. ''

Tabletka PO nie dopuszcza do ciąży tak samo jak tabletki antykoncepcyjne, a jeśli do ciąży już doszło to ją podtrzymuje.
Może dla Ciebie to hipokryzja- dla ludzi którzy dopuścili Escapelle jak i tabletki anty na nasz rynek najwidoczniej nie. One NIE usuwają ciąży.

Ja się cieszę że mnie nikt nie usunął pomimo tego iż chciał. I niech mnie nikt tutaj nie poucza co czuje zgwałcona kobieta skoro sam tego nie przeżył !!!

Z mojej strony to koniec dyskusji. Zdanie wyraziłam i tyle.

Dobranoc.

p.s. A co do tego że zarodek nic nie czuję więc można go zabić- człowiek będący w śpiączce też nic nie czuje i nie ma świadomości - więc można go zabić? Niech każdy sam sobie odpowie.
magdalenabmw

przez linka 17 mar 2010, 06:55
Więc - dla ciebie zapłodniona komórka przed implantacja to komórka a po implantacji to już dziecko, życie człowiek. Bardzo wygodne podejście.
Co do ocen na świadectwie itd., brawo, że się chwalisz, dla mnie mogłaś mieć nawet i ósemkę na świadectwie - co w ogóle nie oddaje tego, czy czegoś się nauczyłaś.

Ps. co do eutanazji - tak, też też jestem za.
Po raz kolejny proszę, nie porównuj kilkutygodniowej komórki jajowej, zlepka tkanek do dorosłego człowieka.
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez Lili-ana 17 mar 2010, 10:29
Również jestem za.
A gadanie, że dziecko przecież można oddać do adopcji jest beznadziejne... Oddałabyś magdalena swoje dziecko które nosiłaś pod sercem 9 miesięcy?? Ja nie!!! :evil:
Każda kobieta ma prawo decydować o swoim życiu. Te które są tak zaciekle przeciwko aborcji, nigdy przed takim faktem nie stanęły w życiu(niechcianej ciąży). Nie życzę Ci tego magda ale są różne przypadki, są kobiety które zaszły w ciążę mimo antykoncepcji, mimo łykania tabletek i zaszły w ciążę. Co w takiej sytuacji?? To już wybór kobiety, to jej życie i nikt nie ma prawa się wtrącać!
Lili-ana

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez klaudunia 17 mar 2010, 10:32
ja też jestem za uważam żę kobiety mają prawo decydowac o tym
lepiej żeby się nie urodzło niż miało cierpiec całe życie przez to że jest nie chciane
wiem że jeżeli byłabym teraz w ciąży poddałabym się aborcji

przez VasqueS 17 mar 2010, 11:07
Jestem przeciw, zabijanie dzieci to zabójstwo!
Tylko w przypadku gwałtu i napadu się zgadzam.
Jeśli ktoś nie umie wziąść odpowiedzialności za czyny to niech nie uprawia sexu, są zabezpieczenia.
VasqueS

przez klaudunia 17 mar 2010, 11:10
a co jeśli mimo zabezpieczeń zajdzie siew ciążę?takie przypadki też się zdażają

przez magdalenabmw 17 mar 2010, 12:56
Lili-ana napisał(a):Również jestem za.
A gadanie, że dziecko przecież można oddać do adopcji jest beznadziejne... Oddałabyś magdalena swoje dziecko które nosiłaś pod sercem 9 miesięcy?? Ja nie!!! :evil:

Przecież i tak bym go nie chciała. Wolałabym oddać niż zabić.

Lili-ana napisał(a):Każda kobieta ma prawo decydować o swoim życiu. Te które są tak zaciekle przeciwko aborcji, nigdy przed takim faktem nie stanęły w życiu(niechcianej ciąży).

I znowu piszecie coś nie wiedząc o mnie za wiele w tym temacie. Stanęłam przed takim problemem (uwaga, poleci prywata skoro muszę) - miałam 16 lat a test ciążowy wyszedł pozytywny. Jak nie trudno się domyślić- ciąża nie była wtedy mile widziana. Mój chłopak który był wtedy ze mną od pół roku stwierdził że jest zbyt młody (21) i że nie teraz. Załatwił mi tabletki poronne RU-486. Już je miałam wziąć ale zastanowiłam się - CO TY ROBISZ?! Powiedziałam mu że nie usunę tego dziecka. Zostawił mnie. Poszłam do ginekologa
, zrobił mi badania i okazało się że mam ogromne skoki hormonalne a test coś żle wykazał- to nie ciąża. Ale tak, stanęłam przed takim wyborem.

Lili-ana napisał(a):Nie życzę Ci tego magda ale są różne przypadki, są kobiety które zaszły w ciążę mimo antykoncepcji, mimo łykania tabletek i zaszły w ciążę. Co w takiej sytuacji?? To już wybór kobiety, to jej życie i nikt nie ma prawa się wtrącać!

Co w takiej sytuacji? Uprawiając seks trzeba się liczyć z konsekwencjami. Jak ktoś dorósł do tego aby uprawiać seks to niech dorośnie do jego konsekwencji.

Nie chcę się więcej tutaj wypowiadać bo nie chcę ostrzeżenia dostać, dlatego proszę Was uprzejmie- nie nawiązujcie do mnie w swoich postach.
magdalenabmw

przez polakita 17 mar 2010, 13:11
Amon_Rah napisał(a):Jestem za.
Dlatego, że każdy człowiek ma prawo decydować o sobie samym.

O sobie samym - tak, jak najbardziej. Ale w trakcie aborcji decydujesz o innej istocie, nie o sobie. O jej życiu lub nie.
Magda, zgadzam się z tobą.
polakita

przez *Wiola* 17 mar 2010, 14:16
polakita napisał(a):
Amon_Rah napisał(a):Jestem za.
Dlatego, że każdy człowiek ma prawo decydować o sobie samym.

O sobie samym - tak, jak najbardziej. Ale w trakcie aborcji decydujesz o innej istocie, nie o sobie. O jej życiu lub nie.
Magda, zgadzam się z tobą.

Dokładnie!! Ma prawo decydować czy uprawia seks, ale nie czy usunie ciążę.
Moderator

przez VasqueS 17 mar 2010, 14:18
klaudunia, To jak ktoś nie umie wziąść konsekwecjii za czyny na siebie, to niech nie robi!
VasqueS

przez linka 17 mar 2010, 14:20
VasqueS, ok znamy już twoje zdanie....tylko powala mnie to, że w twoim mniemaniu usunięcie dziecka z gwałtu jest ok ale takiego niechcianego z wpadki już jest be....no zastanów się albo w prawo albo w lewo.... :-|
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez Lili-ana 17 mar 2010, 14:26
linka napisał(a):VasqueS, ok znamy już twoje zdanie....tylko powala mnie to, że w twoim mniemaniu usunięcie dziecka z gwałtu jest ok ale takiego niechcianego z wpadki już jest be....no zastanów się albo w prawo albo w lewo.... :-|

no dokładnie, przecież i to i to, to zabicie płodu...
Lili-ana

przez magdalenabmw 17 mar 2010, 14:28
linka napisał(a):VasqueS, ok znamy już twoje zdanie....tylko powala mnie to, że w twoim mniemaniu usunięcie dziecka z gwałtu jest ok ale takiego niechcianego z wpadki już jest be....no zastanów się albo w prawo albo w lewo.... :-|

Przecież sama napisałaś że dziecko z gwałtu można usunąć bo kobieta nie jest winna temu że zaszła w ciążę.
A uprawiając seks z WŁASNEJ woli chyba ma świadomość że może zajść w ciążę? W ciążę nie zachodzi się tylko z winy faceta z tego co wiem ?

Nie porównuj wpadki do gwałtu bo to jednak są dwie różne kwestie. Ja naturalnie nie popieram usuwania ani dziecka z gwałtu ani z wpadki.

Może ja na to dlatego inaczej patrzę że sama jestem wpadką. A Wy? Wy byliście planowani? Czy też jesteście wpadkami które można było usunąć bo byliście tylko 'garścią komórek' ? - komórek, które miały już zakodowane jaki będziecie mieć kolor oczu, jaki będziecie mieć wzrost...

Boże, jak ja się cieszę że moja mama była silna i nie myślała jak większość z Was. Cieszę się że żyję w takich momentach.
magdalenabmw

przez linka 17 mar 2010, 14:43
magdalenabmw, ja uważam, że ciążę można przerwać na własne życzenie, nie bronię tu komórek jajowych tylko przeciwstawiam postawie hipokryty - zarzucanie kobiecie która usunęła niechciane dziecko, ze jest morderczynią a zwalnianie z takich oskarżeń kobiety po gwałcie - zaraz zaraz - gdzieś tu jest dla mnie sprzeczność.
Vasques uważa że usunięcie ciąży to morderstwa a jednocześnie dopuszcza owe morderstwo w przypadku gwałtu....a czym się różni sam fakt usunięcia płodu w obu przypadkach ? NICZYM.
Byłam nieplanowana i moja mam zastanawiała się nad usunięciem ciąży, czy mam o to żal - żaden, bo gdyby wtedy usunęła tą ciążę to by mnie na świecie nie było a świat dalej by istniał.

Ja więc apeluje za tym aby w razie poronienia, wszczynać śledztwo i badać kobietę na okoliczność - nieumyślnego tudzież umyślnego pozbawienia życia.....
Przyjaciel forum

Sortuj wg