Omdlenia

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

Omdlenia

przez zalamka 13 mar 2010, 17:50
Dlaczego jak się rozciągam tzn. wyginam do tyłu i rozciągam klatke piersiową, to mam omdlenia tzn. upadam na ziemie?

Re: Omdlenia

przez ALEKS*OLO 13 mar 2010, 18:07
zalamka, moze sie za bardzo wyginasz do tyłu :P ? brak rownowagi i fik..
Ale powaznie , to tez mam ostatnio cos podobnego tylko ze nie omdlewam, czuje silny zawrot glowy i musze usiasc, pooddychac gleboko coby naprawde nie zemdlec :?
"Kobiety i koty zawsze będą robić to, co chcą, a mężczyźni i psy powinni się zrelaksować i powoli oswajać z tą myślą."

"Panować nad sobą to największa władza" - Seneka
ExModerator

przez zalamka 13 mar 2010, 18:12
A słyszeliście o choking game?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez linka 13 mar 2010, 18:14
zalamka, a co ma piernik do wiatraka?
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez zalamka 13 mar 2010, 18:23
No bo wydaje mi sie ze to jest podobne. Bo zabawa polega na duszeniu partnera i on mdleje. I jest fajne uczucie ja tez mam takie fajne uczucie po omdleniach, tak krew lepiej krąży. Ale podobno ta zabawa jest niebezpieczna i mozna umrzeć nawet.

przez magdalenabmw 14 mar 2010, 01:52
zalamka napisał(a):Dlaczego jak się rozciągam tzn. wyginam do tyłu i rozciągam klatke piersiową, to mam omdlenia tzn. upadam na ziemie?

Być może gdy przechylasz głowę za bardzo w dół to odcinasz dopływ krwi do mózgu i tym samym tlenu. A brak tlenu wywołuje omdlenie. Co do chokingu- znam, bardzo łatwy sposób na przejście na Łono Abrahama...

Jedno pytanie- po kiego grzyba tak sie wychylasz do tyłu? Chcesz zobaczyć swój tyłek czy jak?
magdalenabmw

przez zalamka 14 mar 2010, 02:11
No rozciągam sie poprostu gdy siedze duzo przy kompie. Wy sie nie rozciągacie nigdy?
A po za tym to zarąbiste uczucie jest, tylko sie boje czy to nie to co choking game, bo duzo zgonów juz bylo na swiecie przez tą zabawe.
Opowiem wam tez moja historie. Kiedyś pomagałem tacie ustawiać garaż blaszany na wylewce, żeby go przywiercić do betonu. Tata kazał mi go podnieść, podniosłem go z całej siły a po 5 minutach zemdlałem. I zawieźli mnie do szpitala. Wydaje mi sie ze tutaj tez krew niedoplynela do mózgu. I boje sie że to mi przeszkodzi w moim sporcie, bo ćwicze strongman i boje sie ze jak kiedys podniose wielki cieżar to moge zemdleć. Może to dziwnie wyglądać na zawodach bo pomyśla ze jestem słaby, a po drugie tak jak pisałem moze to byc niebezpieczne i sie boje czy nie umre od tego.

przez magdalenabmw 15 mar 2010, 22:15
A masz może słabe krążenie krwi tak normalnie, na co dzień?
magdalenabmw

przez zalamka 15 mar 2010, 22:16
Tak mam niedokrwienie bo zawsze jesteem zimny nawet w lato mam sine ręce. To może być od tego?
Co robic?

przez magdalenabmw 16 mar 2010, 00:38
Ciężko powiedzieć. Ja też mam bardzo słabe krążenie, mam zimne dłonie i stopy nawet jak w otoczeniu jest 30 stopni C.

Co robić? Poradzić się rodzinnego. Mi czasami tylko ciemno się robi przed oczyma gdy wstanę za szybko itp ale nie mam z tym większych problemów. Jeśli Tobie to przeszkadza albo obawiasz się że może to spowodować coś złego to poradz się rodzinnego, niech Ci zrobi badania konkretne na ciśnienie krwi.

A owszem, na moje oko to ma związek. Krew wolno krąży, odchylasz głowę, nie dopływa do mózgu, mózg nie dostaje tlenu, i masz jazdę. Gorzej jak tlenu nie dostanie za długo i dostaniesz paraliżu czy kij wie czego tam jeszcze :?

Staraj się przeciągać nie wychylając głowy do wysokości tyłka.
magdalenabmw

Sortuj wg